Skocz do zawartości

OmniSPEED - Nowy Automat Dodający


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

VMLine - również jestem zadowolonym klientem zero problemów, a co do sytuacji odmowy supportu przez zachłannych właścicieli omni, brak słów....

powiem tyle

żal, nie sądziłem ze autorzy posuną się do aż tak prostackich kroków, to wiele mówi o autorach naszego kochanego omni speed ;]

oczywiście jeśli nie chcesz napychać portfela hostingowi omni to jesteś be.

Jednak my płacimy abonament, i tego typu działania są nie zgodne z prawem !

odejść z VMline do jakiegoś zakichanego hostingu nie mam zamiaru ! ciekawe z czym następnym wyskoczą nasi zachłanni , rządni pieniądza autorzy omni !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mój błąd został naprawiony (zgłosiłam w panelu). Otrzymałam odpowiedź (nie jest prywantna więc zacytuję): Poprawione, trzeba bylo naprawic baze danych opcje -> diagnostyka oraz przeprowadzic jeszcze raz instalacje przez install.php

Bazę danych naprawiałam 3 razy i nic to nie dawało. Mam nadzieję, że następne błędy na vmline też będą naprawiane.

Poprawione, trzeba bylo naprawic baze danych opcje -> diagnostyka oraz przeprowadzic jeszcze raz instalacje przez install.phpPoprawione, trzeba bylo naprawic baze danych opcje -> diagnostyka oraz przeprowadzic jeszcze raz instalacje przez install.phpPoprawione, trzeba bylo naprawic baze danych opcje -> diagnostyka oraz przeprowadzic jeszcze raz instalacje przez install.php

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Davred - z tego co mi wiadomo płacisz abonament za aktualizacje (rozwój oprogramowania) oraz bazy do programu - zarówno "publiczne" które my zbieramy i "prywatne" które rozdzielamy pomiędzy użytkowników i tego się trzymam - proszę nie opowiadaj głupot że płacisz i ja mam koło Ciebie skakać

@Danae - jak już powiedziałem wcześniej nie supportujemy oprogramowania na serwerach VMline i tego się trzymamy (problemy związane z samą obsługą oprogramowania jak najbardziej będą przyjmowane niezależnie od lokalizacji oprogramowania jednak jeśli problem będzie wymagał analizowania tematu i potrzeby wejścia na serwer takiej pomocy nie udzielimy) - twój przypadek jest właśnie dokładnym przykładem jakości tych serwerów gdzie takie cuda zdarzają się - mowa o serwerach VMline

Na dzień dzisiejszy 90% zgłoszeń że nie działa instalacja lub coś innego nie działa z zaznaczeniem że problem występuje TYLKO u kilku osób, natomiast u innych użytkowników działa poprawnie oparta jest o serwery VMline - (twój przykład trzeba było przeinstalować soft i naprawić tabele - nie jest to problem po stronie softy tylko po stronie serwera)

@VMline - nauczcie się dobrze stawiać VPS-y i nie partaczcie roboty w stopniu takim że my musimy tracić czas na szukanie problemów które występują na waszych serwerach i wtedy wrócimy do tematu - na dzień dzisiejszy nie mamy o czym rozmawiać i dla oprogramowania Omni wasza firma nie będzie polecana

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ma związek? Żaden.

To tak, jakbyśmy my np. nie chcieli obsługiwać i pomagać klientom, którzy mają swoje usługi na danego rodzaju sprzęcie (np. wadliwa seria dysków, albo całych serwerów).. Tak się nie robi, szuka się problemu i go rozwiązuje lub usuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hekko - nie mogę się z Tobą zgodzić - ilu adminów tyle konfiguracji i tyle możliwości (my jako programiści podajemy parametry podstawowe jakie są wymagane) jednak można tak skonfigurować serwer że za h.. pomimo spełnienia warunków podstawowych nic nie będzie działać i nie widzę powodu dla którego mamy zmienić soft żeby tam coś działało - jeśli oferuje się serwery "konfigurujemy serwer do obsługi proxy, publikera, omniadd" to znaczy tylko tyle że ich konfiguracja jest zgodna z naszymi wymaganiami i w razie problemów się poprawia co się spitoliło - to nie znaczy że ja jako producent będę zmieniał swój soft żeby jakaś firma mogła nabijać klientów w butelkę i podszywając się pod kompatybilność z znanym oprogramowaniem zarabiała kasę

Tak więc jeśli ktoś robi sobie jaja i łamie prawo jest sam sprawca zamieszania który twierdzi że jego serwery są zgodne z Omni a tak nie jest - My jako producenci TYLKO informujemy że support nie jest po naszej stronie i jeśli zakupują serwer niby zgodny z Omni (co często jest nie prawdą) muszą się z problemami kierować do sprzedawcy usługi która nie jest zgodna z naszymi wymaganiami a jest stwierdzenie że takowa jest zgodność

PS: Doskonale Hekko wiesz że pod wasze serwery była już nie jedna optymalizacja robiona - nie jeden błąd udało nam się znaleźć dzięki wspólnej komunikacji - pod wasze serwery tez zawsze sprawdzamy czy na pewno działa all (przy wprowadzaniu nowych funkcji)

PSII: Testy konfiguracji są przeprowadzane w kilku firmach zajmujących się shared hostingiem (TYLKO takie konfiguracje nas interesują) i jeśli tam działa reszta też musi działać- jeśli nie działa to już jest indywidualna sytuacja na którą nie mamy wpływu po za doradztwem co poprawić VMline doskonale wiedział o problemach jakie są z ich VPS-ami i olali temat dalej żerując na niewiedzących i my temu mówimy stanowcze NIE a po aktualnej akcji na pewno nie nawiążemy z nimi żadnej współpracy

PSIII: Naprawdę zapomniałeś jak napisałeś do mnie w sprawie właściwej konfiguracji jak wychodziłeś na rynek z usługami pod Omni i Publikera ? - notabene wasza oferta była pierwszą w Polsce ofertą na tego typu usługi

PSIV: Nigdzie nie jest napisane że suportujemy wszystkie na świecie hostingi po za .... - natomiast mogę sobie napisać i tego przestrzegać że nie suportuję hostingu ..... (to jest tylko nasza dobra wola że staramy się każdemu pomóc - czasem to nie wychodzi za co przepraszam i pracujemy cały czas nad jeszcze lepszym systemem pomocy użytkownikom - aktualnie 2 osoby są na intensywnym szkoleniu z tego zakresu jak będą gotowe wejdą na panel)

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, aczkolwiek jest ona niezgodna ze stanem faktycznym. Dziwny jest fakt, że skrypt działa, a po aktualizacji już przestaje, podczas gdy na serwerze nie ma wprowadzanych zmian. Wypraszam sobie stwierdzenie nieumiejętnej konfiguracji serwera - raczej sugeruje zatrudnienie lepszych koderów. Każdy serwer to praktycznie identyczna konfiguracja, a Twoje stwierdzenie ma się nijak do rzeczywistości. Widać że wiedzę w tej materii masz minimalną zatem nie będę nawet na ten temat dyskutować. Nasze konfiguracje nie różnią się praktycznie niczym innym od reszty hostingów. A to że będziesz teraz 'sugerował' że nie potrafimy konfigurować maszyn (które defacto prawidłowo obsługują omni - jeszcze wczoraj konfigurowałem serwer i nie było ŻADNYCH problemów), to zwyczajne oszczerstwo i działanie na szkodę firmy. Błędy które sypie skrypt to błędy samego skryptu, a nie błędny konfiguracji serwera. Przestań proszę już kłamać i wciskać ludziom swoje teorie, sugerując nieprawdę.

No i oczywiście mylisz się że możesz ustalać zasady które są niezgodne z prawem.

Nawiązaliśmy współpracę z kancelarią prawniczą. Będziemy informować na bieżąco o dalszych krokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak spytam. Jeśli soft ma działać na każdym hostingu, a który to hosting jest niczym innym jak daną platformą pod oprogramowanie to, czy każdy soft ma działać także pod każdym systemem operacyjnym jaki na świecie istnieje ? System operacyjny to także nic innego jak platforma pod dany soft. Do tego dochodzą jeszcze platformy sprzętowe. Jakoś nie zauważam tego trendu u tak zwanych "profesjonalistów". Na palcach jednej ręki można wymienić reklamowany na PiO soft nieserwerowy, który działa pod linkuksem nie mówiąc już o mniej popularnych platformach systemowych.

Zadaj sobie pytanie dlaczego tak się dzieje i spróbuj sobie na nie odpowiedzieć, a znajdziesz także odpowiedź dlaczego żaden, i tu podkreślam żaden twórca oprogramowania serwerowego nie jest wstanie wyprodukować taki soft, co by działał bezproblemowo na każdym istniejącym na świecie serwerze :) Akurat tak się składa, że z serwerami miałem i mam bardzo dużą styczność i doświadczenie i wiem, że nawet dwa praktycznie takie same serwery działające na różnych systemach czy dystrybucjach tego samego systemu mogą się inaczej zachowywać w różnych sytuacjach.

Przykład? Chociażby z naszego poletka - Serwer dedykowany na ubuntu konfigurowany pod omnispeeda > brak poprawnego działania w aktualizacji baz katalogów i precli. Zmiana platformy systemowej na Centos rozwiązała problem który leżał po stronie biblioteki JSON (mimo że test serwera pod omnispeeda wypadał pomyślnie i ta biblioteka świeciła na zielono jako ok, to nie pracowała poprawnie w tym przypadku pod ubuntu)

Także Hekko nie kompromitowałbym się na twoim miejscu wypisując takie bzdury, gdyż świadczy to tylko o twoim braku wiedzy i doświadczenia jako hostingodawcy.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gielo, Standardowe biblioteki i składniki php/apache działają poprawnie na każdym unixowym systemie a w szczególności na wymienionych przez Ciebie. Zatem nie kompromituj się sam proszę :)

Tu nie ma mowy o aplikacji działającej na określonej architekturze czy sprzęcie, a aplikacji PHP. Aplikacja PHP potrzebuje nie określonej architektury czy systemu, a serwera WWW, PHP oraz wszystkich bibliotek dogranych. I nie ma to znaczenia na jakim sprzęcie do skonfigurujesz. Jeśli coś nie działa, źle skonfigurowałeś to.

Owszem, niektóre aplikacje czy biblioteki mogą nie działać poprawnie na określonej architekturze, czy systemie operacyjnym (podkreślę: niektóre) ale nie ma takich związanych w szczególności z PHP, które nie działałyby na Ubuntu, a działałyby na Centos.

Posiadamy także maszynę klienta z Ubuntu, Omni począwszy od pierwszych wersji, aż do OmniSpeed działa tam wyśmienicie. Tak, JSON działa również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że ubuntu nie jest systemem serwerowym, soft powinien działać na każdym systemie który jest prawidłowo skonfigurowany. Dlaczego? Oprogramowanie korzysta z php, mysql + kilka dodatkowych bibliotek, które na każdym systemie działają tak samo - wszystko jest pobierane z php.net oraz dev.mysql.com. System nie ma praktycznie żadnej zależności.

Odnośnie jeszcze jednej kwestii dot. zgłaszania problemów omni zarówno do supportu vmline jak i omni - zdarzyła się sytuacja u kilku klientów którzy mieli problem z połączeniem mysql przez oprogramowanie omni w najnowszej wersji. Rozwiązaliśmy ten problem ustawiając dyrektywne w php.ini - short_open_tag = On (defaultowo był off).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie każdy hosting jest polecany do omni, jednak u mnie oprogramowanie działało bez zarzutu i nadal działa, a problemy zdarzają się jedynie po aktualizacjach. Na tym samym hostingu chodzi publiker i nigdy nie zdarzyły mi się problemy.

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Danae - tobie się nie zdarzyło co mnie cieszy ale innym się zdarza i jeśli ktoś się reklamuje jako hosting pod ... MUSI spełniać w 101% wymagania softu dla którego się reklamuje

Kto korzysta z tej serwerowni i nie ma problemów to może nadal korzystać nie widzę tu żadnych przeciwwskazań jednak problemy techniczne należy kierować do hostingu nie do nas - dla takich osób działa TYLKO suport związany z samym oprogramowaniem nic więcej

Pozycjonowanie Stron Nie dla Leszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności