Skocz do zawartości

OmniSPEED - Nowy Automat Dodający


Kojotek_OX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z doświadczenia odradzam rozwiązania typu proxymarket (mimo że wielu poleca), raczej dobry program do wyszukiwania i testowania publicznych proxy.

Bartosz, a możesz mi powiedzieć czemu odradzasz? Bardzo chętnie też poznałbym Twoje doświadczenia, które skłoniły Cię do takich wniosków. Jestem tego bardzo ciekaw zwłaszcza jako właściciel serwisu proxymarket.pl.

Pozdrawiam

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, a możesz mi powiedzieć czemu odradzasz? Bardzo chętnie też poznałbym Twoje doświadczenia, które skłoniły Cię do takich wniosków. Jestem tego bardzo ciekaw zwłaszcza jako właściciel serwisu proxymarket.pl.

Witam. Odchodzimy nieco od wątku ale postaram się krótko uzasadnić moje słowa gdyż nie chciałbym nikogo urazić. Nie mam złego zdania o ProxyMarkecie a jedynie na podstawie swojego doświadczenia uważam korzystanie z niego za niepotrzebny wydatek w przypadku harvestowania adresów z google-a. Można to zrobić szybciej i taniej - przynajmniej na skalę taką jak ja (raz w miesiącu 1-2 dni)

W ProxyMarket wykupiony miałem najmniejszy miesięczny pakiet (chyba 10 adresów). Wykorzystywałem je w połączeniu z odradzanym przez MaxPan-a ScrapeBox-em do harvestowania adresów na potrzeby Omni. Gdy lista zwrotów jest duża w Scrapeboxie do szybkiej pracy trzeba ustawić sporą ilość jednoczesnych (u mnie ustawione na max=500) połączeń co wymaga bardzo dużej ilości serwerów proxy. Wykupienie 10 czy nawet 50 adresów niewiele zmienia, wykupienie 300 to już większy koszt, szczególnie w skali roku. Jakość serwerów proxy z proxyMarketu jest może nieco lepsza niż publicznie dostępne jednak w moim odczuciu nie ma większego problemu aby znaleźć 1-3 tysiące publicznie dostępnych i działających adresów proxy które pozwolą na dużo szybsza pracę ScrapeBox-a niż lista kilkudziesięciu z ProxyMarketu.

Bartosz nie mam w tym żadnych profitów żebyś się nawracał ale polecam pierwszy z brzegu przykład i powiem więcej Scrapeboxem juz dawno zawodowo nikt nie harwestuje, tym bardziej nie sprawdza proxy.

Nie testowałem ale z chęcią się przyjrzę. Co do ScrapeBox-a to powiedzieć mogę tylko że nadal działa. Może po prostu robię to niezawodowo... ;)

Projektowanie stron www sitte.pl Lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Bartosz za odpowiedź.

Faktycznie zrobił się mały OT, za co przepraszam Kojotek.

Kilka kwestii jednak chciałbym jeszcze sprostować i znikam już z tego tematu (przynajmniej w omawianym zakresie ;)).

Można to zrobić szybciej i taniej

Taniej - tak (nawet za darmo). Szybciej - nie (nie znajdziesz w całym internecie możliwości, aby szybciej i lepiej dopasować proxy do harvestowania w google).

przynajmniej na skalę taką jak ja (raz w miesiącu 1-2 dni)

Kwestia klucz. Dla osób, które harvestują tak rzadko, to w pełni się z Tobą zgadzam, iż ProxyMarket jest zbytecznym wydatkiem. Wtedy mogą oni sami poszukać działających publicznych proxy z ogólnodostępnych źródeł i przeprowadzić na nich harvestowanie. Czyli taniej, bo za darmo, ale nie szybciej, bo trzeba je znaleźć, odsiać dobre, a przy kolejnym obrocie harvestera wykonać te czynności ponownie, nawet jeżeli następują po sobie w krótkim odstępie czasu.

w moim odczuciu nie ma większego problemu aby znaleźć 1-3 tysiące publicznie dostępnych i działających adresów proxy

Jeżeli masz na myśli proxy działające pod guglaczem, to samo odczucie nie wystarczy. Niestety, ale zmuszony jestem powiedzieć, iż nie jesteś znaleźć takich właśnie proxy w podanej przez Ciebie liczbie, a już z całą pewnością nie jest to takie proste.

Z publicznych źródeł znajdziesz działających 3-5 tyś. proxy (przynajmniej tak oznaczanych przez większość programów) z czego 300-500 poleci w guglaczu. Jednak zanim skończysz tę weryfikację, to już ok. połowa z tych kilkuset dobrych przestanie realizować zapytania do google. Nie pomoże tutaj nie wiadomo jak

dobry program do wyszukiwania i testowania publicznych proxy

Oczywiście dla osób, które będą harvestować w takim natężeniu jak Ty, to w zupełności wystarczy i nie ma sensu inwestować w żadne płatne rozwiązania.

Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, iż nie mam zamiaru namawiać Cię do nawrócenia się i ponownego wykupienia pakietów (chociaż mam cichą nadzieję, iż zaczniesz intensywniej wykorzystywać swoje narzędzia SEO i wtedy pojawi się potrzeba skorzystania z serwisu ProxyMarket :)), chciałem jednak doprecyzować parę kwestii.

Pozdrawiam.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał ten problem z "BLOCKED" przy konfiguracji na VPS i to rozwiązał?

Wcześniej po prostu rekord A skierowałem na mój serwer, teraz zrobiłem własne DNS'y, jeszcze wcześniej w połączeniu z zapasowymi darmowymi DNS'ami, no i widocznie gdzieś zrobiłem błąd lub w innym miejscu źle skonfigurowałem, bo strona wyświetla się, ale z tym komunikatem OS.

Szablony do PrestaShop: https://presta-shop.pl

Nowe szablony w Templatemonster: link

Tani hosting: Hekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie phpLD

Jak wygląda skuteczność OS w połączeniu z CS w katalogowaniu phpLD

Chodzi mi bardziej o to czy poprawnie wszystko jest obsługiwane bo i tak ogólna skuteczność zależny od listy. Lecz mi chodzi oto czy jest w stanie poprawnie dodać do katalogu czy są jakieś problemy tak jak z innymi skryptami ze niby jest dodane a tam nic niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem fajną odpowiedz od Omni: Problem zostanie rozwiązany w najbliższej aktualizacji OSa.

Ale może jakaś odpowiedź kiedy ta aktualizacja?, za co ludzie płacą abonament?.

Jak płacę abonament za internet czy telefon, a jest awaria mam prawo odzyskać kasę za dni kiedy nie używam telefonu czy internetu.

Moglibyście się choć troszkę wysilić i napisać kiedy będzie ta aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę godzin temu coś aktualizowałem, ale co to nowego wprowadziło to nie mam pojęcia...

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności