Skocz do zawartości

Problem - prawa autorskie


piernik

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestesmy kolegami. zreszta, nawet bycie na stopie kolezenskiej nie zwalnia ze zwracania uwagi przy pisaniu jakis głupot.

Jesteś wyjątkowo prymitywnym wszechwiedzącym osobnikiem, wyjątkowo beżczelnym. Twój język to horror, świadczy o Tobie zresztą. Mam nadzieję, że większość podobnie to widzi. No ale ja za stary jestem żeby się takimi rzeczami przejmować, więc Ci ustąpię pola i nie będę więcej w tym wątku zabierał głosu. A całą resztę przepraszam za to chamskie zachowanie mojego adwersarza.

PS. A w sądach przebywam codziennie i to minimum 8-10 godzin.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co te kłótnie?:P Obydwaj Panowie chyba powinniście może pisać posty wcześnej w jakimś edytorze, bez urazy. Co do topiku, zdejmij mapy i nie koresponduj z nimi. Napisz co najwyżej że jesteś biednym żuczkiem, zrób skruche, przeproś. Nie sądzę żeby firma wynajmowała prawnika za 3 tys złotych, po to żeby pod 6 latach wygrać 500 złotych. Więc straszą szukając naiwnego, który im zapłaci. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym ta dyskusja. Dla mnie to kradzież, jeżeli świadoma to powinieneś za to zapłacić (słono na nauczkę), jeżeli nieświadoma to już dawno map by nie było, postu byś nie pisał i uważał na przyszłość.

Nie sądzę żeby firma wynajmowała prawnika za 3 tys złotych, po to żeby pod 6 latach wygrać 500 złotych. Więc straszą szukając naiwnego, który im zapłaci. ;)

Można się sądzić i o 200 zł i nie jest tak że kwota wyznacza czy kieruje się sprawę czy nie. Jeżeli ktoś jest hamski i upierdliwy to warto i wnosić sprawę o parę złotych (może to go nauczyć na przyszłość i zapewne uchronić go przed większą stratą na przyszłość), natomiast jeżeli ktoś wykaże skruchę to firma nie złoży pozwu nawet jeżeli miałaby być to kwota w tysiące idąca.

Zastanówcie się jakbyście zareagowali gdyby ktoś ukradł waszą rzecz - przypuszczam że reakcja była by adekwatna do zachowania złodzieja (mocne słowo) :D

Niech Erbit napisze 3 raz odpowiedź i zamknie post (widać 2 razy to zbyt mało)

Kapsel Heinekena

Fajny kubek, fajne kubki i może coś jeszcze

Kubki reklamowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nad czym ta dyskusja. Dla mnie to kradzież, jeżeli świadoma to powinieneś za to zapłacić (słono na nauczkę), jeżeli nieświadoma to już dawno map by nie było, postu byś nie pisał i uważał na przyszłość.

Nie sądzę żeby firma wynajmowała prawnika za 3 tys złotych, po to żeby pod 6 latach wygrać 500 złotych. Więc straszą szukając naiwnego, który im zapłaci. :D

Można się sądzić i o 200 zł i nie jest tak że kwota wyznacza czy kieruje się sprawę czy nie.

Czy nie rozumiesz że sprawa w sądzie to koszta przewyższajace ewentualne zyski? Ktoś może być chamski ale to nie jest tożsame z głupim (czyt. z góry skazany na straty) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - koszty sądowe pokrywa strona przegrywająca spór (zazwyczaj), więc teoretycznie warto się kłucić i o 200zł. Koszta sądowe są zwykle więc dodatkową karą dla złodzieja.

Co radzę autorowi topiku? Jak już wcześniej napisano - usunąć mapy, pójść z przeprosinami do właścicieli map i spróbować się porozumieć. Możesz zasugerować, iż nic nie posiadasz (o ile tak rzeczywiście jest), zwykle to zniechęca do ścigania takich osób - co z tego ze się wygra, jesli komornik nie ma z czego ściągać należności.

Ktoś tu pisał o niskiej społecznej szkodliwości czynu,,, to jakieś nieporozumienie, ta instytucja wystepuje w prawie karnym. Na podstawie prawa cywilnego może Cię ścigać każdy, kto ma w tym interes, niezależnie od stopnia wyrządzonej szkody, czy zamiarów sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja miałem podobny przypadek z Map1. Zakończyło się to sądzie warunkowym umorzeniem postępowania i z należności 2500,-zł spadło do częściowego zadośćuczynienia w kwocie 500,-zł.

Ale po konsultacji z Adwokatem dowiedziałem się, że jest to klasyczny przypadek wyłudzenia zawyżonej należności, co jest ścigane na wniosek przez prokuraturę. W tej sprawie ma również zastosowanie art.5 Kodeksu Cywilnego o nadużywaniu praw podmiotowych.

Musi być spełniony jeden warunek, że umieściliśmy mapkę nie mając świadomości o naruszeniu praw autorskich.

Można ich zniszczyć, jak tylko ktoś ma czas i ochotę, ponieważ koszty pokrywa przegrany. Adwokat proponował mi takie załatwienie sprawy i odpowiednie profity z tego, ale nie mam czasu na bieganie po sądach. Ale można na tym zarobić i utrzeć nosa za takie powszechnie stosowane draństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec tego zaproponuj grzecznie tej fimie reklamę w Twoim serwisie o wartości 2500 zł netto (daj im więcej niż żądają to może się zgodzą, sprzedając reklamę w serwisie sprzedajesz praktycznie powietrze więc nic nie tracisz) - przedstaw im statystyki i oszacuj ile mogłaby trwać kampania. Następnie tak czy inaczej 1000 zł wyciąg od moderatora, ostatecznie na całości będziesz 1000 do przodu

dobry pomysł.... ;)

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności