Skocz do zawartości

Wymiana linków -Tak czy nie?


tadeuszx

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno spotkalem się z opinia że wymiana linków pomiędzy stronami bardziej szkodzi niz pomaga ,bo google traktuje je jako nienaturnalne .Właśnie mam wymienione około 10 linków ze stronami Pr3-4 i wtym i ja dostałem PR 4 a strona ma około 2 miesięcy więc to chyba niezły wynik. A frazy na które sie pozycionuje w google tak średnio , więc zatstanawiam się czy aby nie usunać tych linków z mojej strony , tu pytanie czy wymiana linków bardziej szkodzi czy bardziej pomaga ? No Ja osobiście byłem przekonany że pomaga ale sam juz teraz niewiem... A może nadal sie wymieniać?

multikonto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim osobistym odczuciu szkoda zachodu na wymienianie się linkami, za dużo zachodu w proporcji do ewentualnych zysków.

>Niedawno spotkalem się z opinia że wymiana linków pomiędzy stronami bardziej szkodzi niz pomaga ,bo google traktuje je jako nienaturnalne

Nie przejmuj się tym. Całe pozycjonowanie jest 'nienaturalne', a dalej przynosi bardzo dobre efekty

>Właśnie mam wymienione około 10 linków ze stronami Pr3-4 i wtym i ja dostałem PR 4 a strona ma około 2 miesięcy więc to chyba niezły wynik.

Nic zaskakującego, jak masz linki ze stron o wysokim PR, szybko dostaniesz taki sam/o oczko niższy PageRank. Jednak PR nie ma w przypadku pozycjonowania żadnego znaczenia tak naprawdę - możesz wypozycjonować serwis o PR 0 czy 1, poza TOP 10 mieć stronę z PR 8. Linki przekazujące PR mają znaczenie w pozycjonowaniu tylko wtedy, kiedy ustawiony jest odpowiedni tytuł linka (anchor)

>A frazy na które sie pozycionuje w google tak średnio , więc zatstanawiam się czy aby nie usunać tych linków z mojej strony , tu pytanie czy wymiana linków bardziej szkodzi czy bardziej pomaga

Masz ustawiony odpowiedni anchor w tych linkach? Czy na przykład tekstem linku jest adres strony etc. Poza tym może frazy są dość konkurencyjne i 1 czy 2 linki nie wystarcza na wrzucenie ich do TOP?

Wymiana linków nie szkodzi, ale też zbytnio nie pomaga - zyskujesz powiedzmy 10 linków z dobrych źródeł, a to o wiele za mało, żeby wepchnąć nawet mało konkurencyjne frazy chociażby do TOP 5.

W dodatku na Twojej stronie pojawiają się dodatkowe linki wychodzące.

Moja porada: przestań wymieniać się linkami. Jeżeli nie znasz się na SEO, zacznij od prostych czynności, które pomogą Ci w pozycjonowaniu: kataloguj strony, pisz artykuły do presell pages, załóż blipa, twittera i wrzucaj na nie nowe posty w celu przyspieszenia indeksacji i podniesieniu TR domeny. Jeżeli frazy nie są konkurencyjne, to tak naprawdę wystarczy, jak są bardziej konkurencyjne - zleć pozycjonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności