Skocz do zawartości

[startup] PresselPro.pl - automat do wymiany artykułów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Za udział w systemie nie ma żadnych płatności i nigdy nie będzie. Dostęp mają tylko te osoby, które coś od siebie dadzą. Chodzi przede wszystkim o jakość. W przyszłym tygodniu jak będę miał więcej czasu pojawią się kolejne "usprawnienia" systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie na tyle, że się zarejestrowałem. Brakuje mi tam jednak jakiegoś większego opisu działania. Te informacje, które tam znalazłem są po części za małe.

Na stronce powinna być podana wartość mnożnika dla typów domen.

Tutaj na forum jest mowa o punktach dla domeny naliczanych tygodniowo, a na stronie nic na ten temat nie znalazłem...

Jak rozumiem zgłasza się pustą domenę i instaluje skrypt precla systemowego? Po co w takim razie akceptacja strony? Chyba, że źle zrozumiałem i zgłasza się już istniejącego precla... Jeśli się pobiera skrypt precla to może coś więcej o tym skrypcie powinno być napisane np. wymagania hostingu (z bazą MySQL?)

Artykuł zgłasza się z synonimami (na forum jest mowa, że tak, a na stronie nic nie ma na ten temat)? Czy może w kilku wersjach (na stronie widzę możliwość dodania w 5 wersjach)?

Punkty za dodanie artykułu są pobierane czy za jego utrzymanie też? Co jeśli część stron wypadnie z systemu. Co z artykułami, które na nich były? Wracają do puli czy nic?

Poza tym jak na razie trochę domen mało, ale mam nadzieję że to się zmieni z czasem.

Moderowany katalog stron ogrodniczych - Zapraszam do wpisów branżowych stron (na moderację trzeba się sporo naczekać ale warto)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za uwagi, poprawię informacje w systemie aby były bardziej widoczne, a tutaj odpiszę na twoje pytania:

  • Jak rozumiem zgłasza się pustą domenę i instaluje skrypt precla systemowego? Po co w takim razie akceptacja strony? Chyba, że źle zrozumiałem i zgłasza się już istniejącego precla... Jeśli się pobiera.
  • Akceptacja jest z tego powodu iż do systemu nie są przyjmowane subodmeny ani darmowe domeny. A akceptacja zazwyczaj trwa kilka minut więc problemu chyba nie ma.

  • skrypt precla to może coś więcej o tym skrypcie powinno być napisane np. wymagania hostingu (z bazą MySQL?).
  • Skrypt działa sqlite, jakiś większych wymagań nie ma, chodź na niektórych serwerach są problemu z związku z potrzebnymi uprawnieniami do zapisu plików (aktualizacje skrypt odbywają się automatycznie).

  • Artykuł zgłasza się z synonimami (na forum jest mowa, że tak, a na stronie nic nie ma na ten temat)? Czy może w kilku wersjach (na stronie widzę możliwość dodania w 5 wersjach)?
  • Można dodawać synonimy w tytule i treści artykułu ( niedługo także w metatagach). Wersje są dla tych którzy chcą dodać kilka artykułów z tymi samymi parametrami ale o różnej treści.

  • Punkty za dodanie artykułu są pobierane czy za jego utrzymanie też? Co jeśli część stron wypadnie z systemu. Co z artykułami, które na nich były? Wracają do puli czy nic?
  • Pkt pobierane są tylko za pobranie artykułu, za utrzymanie nie ma żadnej opłaty. Jeszcze nie było sytuacji żeby domena wypadła z systemu. Dbam o to żeby nie było zbyt dużego przyrostu artykułów w krótkim czasie.

  • Poza tym jak na razie trochę domen mało, ale mam nadzieję że to się zmieni z czasem.
  • Trzeba się postarać i dokładać nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dodać ten skrypt na ovh i wywala mi:

Parse error: syntax error, unexpected T_NEW in /homez.309/ścieżka do domeny/classes/class.FileCache.php on line 1

Moderowany katalog stron ogrodniczych - Zapraszam do wpisów branżowych stron (na moderację trzeba się sporo naczekać ale warto)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy projekt, mam nadzieje, że nie upadnie i będzie rozwijany.

zastanawia mnie tylko jedna rzecz:

Na każdej stronie umieszczanych jest max. 200 artykułów

obawiam się, że coś takiego zablokuje rozwój projektu. po jakimś czasie nie będzie już gdzie dodawać wpisów gdy precle się zapełnią, bo nie sądzę żeby pojawiało się systematycznie tyle nowych żeby to wyrównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z instalacją na ovh rozwiązany.

Wracając natomiast do idei to fajna sprawa. To jest dobra alternatywa dla systemów płatnych precli (może uzupełnienie nie alternatywa). Dalej jednak trochę nie rozumiem systemu - wg mnie jest błędny system naliczania/poboru punktów. Pan od seo ma rację - jedna domena potrafi wchłonąć (dożywotnio) tylko 200 punktów, a zarobić o wiele, wiele więcej. Gdzie zatem będzie dodawał właściciel domeny za swoje zarobione punkty? System powinien się sam utrzymać przy niezmiennej liczbie użytkowników/domen, a nie liczyć na efekt piramidy... Myślę, że zwiększenie liczby artykułów też tylko problem by odwlekło w czasie (choć może i warto) - potrzebne jest wprowadzenie "opłat punktowych" za utrzymanie artykułów.

Ja dodałem na razie próbnie trzy domeny. Trzeba jednak coś zrobić by rachunki się zgadzały. Tutaj w przeciwieństwie do swli mamy do czynienia z systemem, gdzie użytkownik więcej zarabia niż wydaje - to jest paradoks, który trzeba urealnić by system przetrwał.

Jak to będzie załatwione to do szczęścia wszystkich potrzebnych będzie więcej domen (szersza informacja wśród potencjalnych użytkowników powinna załatwić sprawę).

Moderowany katalog stron ogrodniczych - Zapraszam do wpisów branżowych stron (na moderację trzeba się sporo naczekać ale warto)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do liczby artykułów na stronie, to jest to taka liczba początkowa, jak się zapełnią, to będziemy stopniowo podnosić ten limit.

A co do liczby punktów już zostały wprowadzone zmiany, które zmniejszają liczbę zarabianych punktów, zobaczymy jak teraz będzie się miał stosunek punktów zarabiany do wykorzystywanych. Jeżeli dalej będzie za dużo się zarabiało będą kolejne zmiany (np. po przez zarabianie punktów raz na miesiąc a nie na tydzień).

Ja to o czym piszecie, mam cały czas na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem na pw dwie takie pary precli. Być może to efekt dawania nowym użytkownikom po 20 punktów za nic i tworzą po 20 kont dodając ten sam tekst...

Moderowany katalog stron ogrodniczych - Zapraszam do wpisów branżowych stron (na moderację trzeba się sporo naczekać ale warto)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam kilka pytań:

- czy precle, które musze stawiać w celu zdobycia punktów to jakiś autorki skrypt, czy wordpress czy jak?

- rozumiem, że wszystkie dosłownie dzieje się automatycznie? Moje precle same zapełniają się treścią u mnie jak i u innych(m.in. moimi artykułami)?

- czy do swojego precla, mogę wrzucać niezależnie też swoje artykuły? jeśli to autorki skrypt - to przerabiać go itp?

- jest jakiś limit co do linków wychodzących z precla?

- nie ma problemu, bym precle podpinał sobie pod SWL'e swoje oraz takie jak gotlink, seomatik, weblink itp :)?

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności