Skocz do zawartości

"Tadeusz Kościuszko"


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

wstrząsające to jest, niestety chyba ten dzień ma jakiś fatum, obecnie zniknął z radarów Sukhoj SuperJet-100 ( dość nowoczesny konstrukcyjnie samolot pierwszy lot w 2008 roku) w Jakarcie, na razie jest poderznie ze może być to porwanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fortunately102 na rosyjskich portalach obecnie jest info ze może być porwanie, tak to był lot pokazowy. Produkcja tylko ruszyla ale maja juz 235 szt zamówionych, może być sabotaż również. Usterka techniczna i tak gwałtowne zniknięcie z radarów i cisza w eterze mało prawdopodobna chyba ( tak brzmią pierwsze komentarze). Na razie na portalach same domysły. Rzecznik prasowy korporacji Sukchoj milczę. W Djakarcie mglą i leje deszcz i sam rozumiesz jakiś szczególnych środków poszukiwawczych oni nie maja

to z modlinem to przegięcie

Z tego co czytałem to główna przyczyna katastrofy to oczywistsze usterka łożyska turbiny silnika, ale decyzja kierowania się na Piaseczno zamiast Modlina tez była bledną. Zmarłych się nie sądzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to był facet z jajami, histeryka by nic nie pomogła

Też tak myślę. Przykro to powiedzieć ale ja tej katastrofy nie kojarzę z tego czasu jak się wydarzyła. Mieszkałem wtedy (w 1987) we Wrocławiu. Cały czas siedziałem w książkach bo chciałem dostać się do Technikum Chemicznego.

Jeśli chodzi o wcześniejszy wypadek (1980 z Anną Jantar) pamiętam go. Była taka gazeta "Ekspres Wieczorny" który ukazywał się w kioskach popołudniami i tam o tym czytałem. Czytałem tamten artykuł mamie.

Ten

zobaczyłem kilka lat temu i poświęciłem trochę czasu by poczytać na ten temat. Kłopot z Modlinem polegał na tym, że to było lotnisko (chyba) wojskowe o niższym standardzie niż Okęcie. Samolot miał zbyt dużo paliwa dlatego piloci chcieli jak najwięcej zrzucić przed lądowaniem.

Przeważyło chyba to o czym mówił w tej rozmowie radiowej Pawlaczyk- o "obstawie". Jak na ówczesne warunki lotnisko Okęcie dysponowało najlepszymi w Polsce służbami ratowniczymi, można było liczyć na warszawskie szpitale. Wydaje mi się, że oni wiedzieli, że samolot może się rozbić i będzie dużo rannych. Stąd taka decyzja.

e: https://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15..._ilow_62_a.html

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności