Skocz do zawartości

Zerwał się sufit na Stadionie Narodowym


doler

Rekomendowane odpowiedzi

tak samo nie ma sensacji jak poł miliona nagrody za dobrze wybudowany stadion.]

Kapler nie dostał nagrody tylko odprawę zgodnie z zawartym kontraktem. Teoretycznie pół miliona odprawy może szokować ale jak sobie przypomnimy, że kolesie niejakiego Wildsteina wzięli odprawy od 500tys zł do 700tys. zł za kilka miesięcy pierdzenia w stołek w TVP to odprawa Kaplera przestaje być szokująca. W końcu zbudował światowej klasy stadion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Swoją drogą, dobrze że ten "sufit" nie spadł na kogoś czy nawet obok kogoś. Już widze te nagłowki: O włos od śmierci albo całe życie mu przelciało przedoczami czy On nie dozył do euro. Kwetsię nagród za robotę pomijam, bo dla mnie dawać komus nagrodę (chyba nie wizął, cofneli mu?) za coś co nie zostało jeszcze wykonane dla kogoś na kontrakcie za to coś, to kradzież naszej publicznej kasy w biały dzień na oczach wszystkich.

Zresztą kasa publiczna chyba nalezy do tej, na której robi się najlepsze wałki ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega MaxPan widać jest z tych którzy jak tylko usłyszą że ktoś krytykuje ekipę rzadzącą to od razu zaczynają krzyczeć o sztucznej mgle, Rosjanach, PIS. No tak, przecież w Polsce jest tylko najcudowniejsza platforma i zły PIS. Pogratulować horyzontów i argumentów.

A co do tematu, ile łapówek musiało pójść na przetargach ws. EURO to to był chyba biznes 10-lecia

Interesując się SEO i tworzeniem stron, na pewno zainteresuje Cię też zarabianie przez internet

może jesteś fanem samochodów, motocykli, rajdów? Z niecierpliwością czekasz na powrót Roberta do F1? Zajrzyj na sporty motorowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inoman masz rację ale budowlańcy nie są bez winy , pracowałem na budowie ,przekręty idą za przekrętami byle więcej oszczędzić. Obydwie strony są do bani. Przydał by się Putin trzasnąl w stół i chodziło by jak w zegarku przez jakiś czas ;)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat przy zastosowaniu odpowiedniego składu betonu nie jest żaden problem - pisze to czysto technologiczno - informacyjnie wink.gif

No, chyba pierwszy raz nie mogę się z Tobą zgodzić smile.gif

Faktycznie niby można, po dodaniu odpowiednich składników, wylewać beton przy minusowych temperaturach. Można też postawić konstrukcję w rodzaju namiotu i ogrzewać w środku. Pracuję sporo na budowach (centra logistyczne, duże zakłady produkcyjne) i takie rzeczy widuję. Jest tylko jedno ale- bardzo często, po kilku miesiącach taki beton zaczyna się "sypać" kruszy się i pęka.

No jak to nie możesz, jak właśnie się zgodziłeś ;)

Ja napisałem, że spokojnie można lać odpowiedni beton w zimie i Ty to potwierdziłeś tylko że z obawą, że może popękać :D

Generalnie osobiście na własne oczy widziałem takie coś w sporym (3,5 ha powierzchni) centrum dystrybucyjnym największej sieci dyskontów w kraju.

2 lata temu (dość mroźna zima) była dobudowywana spora część (ok 0,5ha). Aby wykopać fundamenty w zamarzniętej ziemi, zrobiono około metrowy tunel z folii nad planowaną trasą fundamentu. Z obu stron tunelu postawiono przemysłowe nagrzewnice, które przez kilka dni (około tygodnia) 24h/dobę wdmuchiwały tam gorące powietrze aby rozmrozić ziemię. Później zaczęto kopać, zalano fundament, wylewkę, posadzkę (w sumie ponad 1m betonu). To wszystko przy trwających bez przerwy mrozach. Z tego co wiem, to nic się tam nie dzieje i wszystko jest w porządku. Sam chodziłem po tej hali około roku po budowie i nie przypominam sobie żadnych usterek.

Nie wiem czy dlatego, ze jest to nieumiejętnie wykonane.

Ja myślę, że jest to jednak kwestia $. W moim przypadku oni akurat nie oszczędzali na betonie z tego co wiem od jednego z kierowników budowy. Stosowali jakieś specjalistyczne mieszanki betonu, które gruszki dowoziły dzień i noc przez kilka dni jak zaczęło się zalewanie.

Ktoś tu ostatnio pisał, że pospiech to jest wskazany przy łapaniu pcheł. No i tak jest

A to akurat też ja napisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dziś wolny dzień, bo oddałem honorowo krew, i odmówiłem ordera od prezydenta (po 15 litrze ;), teraz pytanie, czy byłeś na stadionie? (widziałeś kiedyś na własne oczy skaczących 60 tyś ludzi? słyszałeś decybele z krzyku, żaden fachowiec czy materiał bez doświadczenia tego nie oceni) pomyśl, że mimo tej fuszerki duży pływ mają warunki pogodowe ( to jest obiekt który przechodzi testy, choć pewnie spieprzony za przeproszeniem to jednak daj mu trochę czasu na doprowadzenie jego do stanu użytkowania na poziomie klasowym, nigdy nie wprowadzałeś poprawek?)

również denerwuje się tym, że murawę trzeba wymieniać na stadionie Lecha, jednak tak samo jest w Amsterdamie na Ajaxie..

https://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36030,111...a_wypadek_.html (czemu tego nie zamieściłeś, bo stadion, to jednak, chwyt pod publikę prawda?)

nie wiem czy to anty narodowy portal czy jak, bo myślałem, że tu normalni ludzie, i w zimie można lać beton, są odpowiednie dmuchawy, które gwarantują odpowiednią temperaturę (sam pracując na budowach widziałem takie chodzące w styczniu czy grudniu niemal całą dobę)

dodam tylko, że każdy stadion w Europie jaki powstaje, przez rok, jest w pewnym sensie testowany, są dokonywane poprawki na nim, a na naszych nie został jeszcze nawet przeprowadzony test w komplecie

ludzie, doceńmy że te stadiony są, choćby się miały zawalić, mamy Euro i bez względu na wynik, będę się świetnie bawił

pozdrawiam Herkules

to jest twój stadion, polski, jako obywatel nie patrz na to i nie krytykuj, że ktoś go spieprzył, skoro wiesz kto, to jego przedstaw a nie obiekt

a co do ruskich, może i mają komunę (widziałeś tą defiladę, zazdroszczę im, te łzy tych prostych ludzi którzy walczyli w imię Stalina i wolności, oddawali życie, walczyli ramię w ramię i nie ważny Katyń, Smoleńsk itd, gdyby nie Ruscy to by Niemcy zrównali zarówno amerykańców i brytyjczyków ( bitwę powietrzną o Anglię wygrał dywizjon kościuszkowski ) od wschodu, bo rok temu 11 listopada, to prawie wp*****l dostałem za to że lałem Niemców którzy opluli polskich ułanów, zaprosiła ich pani prezydent Warszawy i kochane PO i RP do nas to jest święto niepodległości? dostaliśmy po 200 zł mandatu a oni nic!!!, ale tylko za Leszka, przeżyłem na własnej skórze, tak miłe święto narodowe a teraz co? dziś prezydent mówi, że będzie ingerował w procesy Ukrainy jakby nie miał co robić, chwyt pod pi********ą unię(a dodał że tam Becikowe grube tysiące tak samo jak i na Białorusi, płacze nasz rząd, że mniejszość polska nie ma miejsca w opozycji? pozwolili otworzyć polskie szkoły w polskich językach, może jeszcze rodak ma im dyktować po polsku co mają robić? tak samo ja nie chce mniejszości amerykańskiej, żydowskiej czy niemieckiej, niech sobie ludzie żyją, to jest Polska, ale od władzy wara )

tak wygląda taka mniejsza dmuchawa przy której nawet mrozy syberyjskie nie są niczym złym

https://budowa.com.pl/photoOffer/p/565511_p.jpg

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej luzu, więcej radości, uśmiechu, miłości.

Jesteście w większości ludźmi młodymi a tyle jadu już w Was jest.

Nie lepiej olewać politykę, olewać kłótnie, żyć swoim własnym życiem. I tak w większości nie mamy na nic wpływu.

Po co dodatkowy stres.

Ja rozumiem, że często nienawiść i zacietrzewienie wynosicie z domu, ale czy warto ujawniać to na zewnątrz.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlafrok co do pierwszej części się zgodzę, co do tego że nie mamy wpływu już nie Jak 30 pare milionów może nie mieć wpływu na kilkadziesiąt osób? Jest tak w Polsce z braku takiej cechy naszego społeczeństwa jak zdolność organizacji i wspólnego współdziałania. Ogólnie działania dla dobra innych , choćby województwa, miasta, bloku nie sąsiedztwa nawet, dziecka w Afryce no cokolwiek ,wielu z nowego pokolenia to nawet swoim dzieciom żałują . Ciągle wracam do tych protestów górników, rozpierduche zrobili dobra w wawie i tak powinno społeczeństwo wymuszać swoje prawa jeśli rząd przegina.Bo kilkadziesiąt tysięcy osób(szarych pracowników) da sie jeszcze zatrzymać ale kilkaset i więcej to już jest całkowity paraliż, cały świat zaczął by na to zwracać uwagę i trąbić o tym , gospodarka by leciała na łeb, pracodawcy by zaczeli protestować razem ze zwykłymi ludźmi, musieli by wprowadzić jakąś część zmian , a jeśli społeczeństwo było by konsekwentne w tych działaniach to musiał by się zmienić w ogóle sposób rządzenia i wydatkowania budżetu nie ma bata. Ale po co ja mam dobrze a ręsztę mam w du**e.Albo wystarczy że każdy poświeci swoje umiejętności,pieniądze czy czas po prostu chocby przez 30 minut na rzecz obcego człowieka, i już zupełnie inaczej ludzie by się zachowywali i przyszłe pokolenia by też inaczej rządziły.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iran szczerze masz dowody by udokumentować swoją rolę społeczną robisz coś bezinteresownie po cichu dla innych? uczestniczysz w tych protestach? manifestacjach? co ty wiesz o górnikach i manifestacjach..robienie czegoś dla innych? nie umoralniaj innych zacznij od siebie a resztę mniej gdzieś (bo mnie takie pierdolenie wkurza, raz jesteś pozycjonerem, za chwilę ustawionym gościem, potem windykatorem który nie ma zielonego pojęcia o windykacji, potem piszesz teksty, więc może wróć na swój stary nick na którym dostałeś bana, teraz starasz się być aspołecznym oportunistą ?)

nie patrz na nich patrz na siebie

dziękuje

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam ci dokumentować nawciągałeś się czegoś? :) wyjdź z pokoju w końcu człowieku przewietrz się, sam przyznaje że kontrowersyjnie czasami pisze ale to co ty zarzucasz to kłamstwo ,a jak nie umiesz czytać to nie komentuj moich postów bo manipulujesz moimi opiniami robiąc ze mnie rzekomego eksperta, sam piszesz takie farmazony tu i to w formie esejów, choćby ostatni twój

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...51221&st=30

No ekspert od wszystkiego począwszy od budowy stadionów, ich testowania, przez robotnika , umorlaniacza społecznego, bohatera narodowego , męczęnnika , znawce polityki wschodniej , znawce komuny , , historyka i oczywiści znawce polskiej Polityki a to tylko jeden post :D

Teraz powiesz gdzie ja to napisałem :D

i czy to że stwierdziłem że poświęcenie 30 minut komuś obcemu robi ze mnie tego o kim mówisz, przecież to każdy człowiek który kiedykolwiek bezinteresownie pomógł komukolwiek w czymkolwiek wie jak to wpływa na samopoczucie i podejście do drugiego człowieka a ty tego nie wiesz widocznie to co poradzę.:)

ps. jedyne z czym mogę się zgodzić to z tym że rzeczywiście specjalnie się tak rozpisuje i rozwodzę nie po to żeby umoralnić tylko zwrócić uwage do przemyśleń .Bo widzisz dla mnie człowiek może być nawet złodziejem i ja mu przedstawię swoja opinie na ten temat ale nigdy nie będe namawiał do tego aby się zmienił bo to jego prywatna sprawa , to że czasami emocjami polece to inteligentny człowiek to wywnioskuje i odzieli od treści.No to trudno się nie denerwować pisząc o tym co się dzieje w Polsce.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zwykłym polakiem, który pracuje i robi tak by żyć według zwykłego kodeksu etyczno moralnego, pracowałem na budowach i będę zapewne jeszcze nie raz pracował, historię kocham od urodzenia, nie umoralniam społecznie bo jestem nikim ( i nie chodzi tutaj o własne ego a sytuację jaka w naszym kraju i na świecie panuje), jestem znawcą komuny bo ciebie na świecie nie było ( a na ten temat słucham od ludzi, nie z neta, od dziadków, sąsiadów, itd) a ja pamiętam jak stałem w kolejce jako dziecko, nie wiesz ile ludzie tutaj mają lat, kończę dyskusję, bo to nie ma sensu, znawca?

naucz się myśleć pseudo panie windykatorze, który ludziom ryje w internecie obija za długi "człowiek rodzi się głupi i głupi umrze" wiedzę zdobywam z książek które są dostępne w bibliotece i owe również odwiedzam od bardzo dawna

to że jestem patriotą nie ukrywałem nigdy, i zapewne umrę z tym jakimś swoim ideologicznym przesłaniem

twoja historia jest od windykatora po super pozycjonera przedstawisz takie CV?

bo ja mogę, z wykształceniem z zawodami jakie wykonywałem co mam mieć do ukrycia, skoro i tak podpisuje się podczas współpracy imieniem i nazwiskiem, a wielu tutaj tylko neguje, obrażają innych, a nie potraf nic zaprezentować (nie mówię o pozycjonowaniu)

ja mogę przesłać i udokumentować nawet dziś te 15 litrów a ty co zrobisz? napiszesz post, że jestem nikim, tak jestem, ale nie boję się weryfikacji, mało tego, oddaje z dumą ten skarb w postaci krwi i się tego nie wstydzę

twoje słowa : "ściągałem długi na własną rękę" (lub doradzać ludziom w temacie o firmie SS by nasłali na nich mafię, świat to nie wirtualna bajka, a życie to nie opowiastka z neta)

mniej filmów gangsterskich bo o windykacji nie masz zielonego pojęcia

żaden ze mnie gość, ja tutaj tylko dodaje kilka tekstów, do swojego budżetu, pracuje, żyję i mam problemy jak każdy z ludzi stąd, ale jak czytam te nieludzkie historię o windykacji i nasyłaniu kolegów, to śmiech na sali, zwłaszcza, że jesteś młodym człowiekiem

[ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] to [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ], któremu obcina się ręce, niedawno pisali o kradzieży auta jednej z osób stąd, główna zasada "Nie twoje, to nie ruszaj"

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności