Skocz do zawartości

Z serii dowcipy u pracodawcy.


tomek_25

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem być może się czepiam byle pierdoły,być może teraz trzeba być uniwersalnym w IT ale czytam sobie goldenline-widzę gościa (którego nie znam i nie mam nic do niego bo w życiu różnie bywa).

Aktualnie deklaruje się że jest bezrobotny a wcześniej pracował przez jakiś czas jako....Administrator

Zakres jego obowiązków to:

Firma:

TRECO Sp. z o.o. (od 2011-04 do 2011-08)

Stanowisko:

Administrator

Obowiązki:

1) Tworzenie i optymalizacja grafiki (GIMP, Photoshop, Paint.NET)

2) IT Helpdesk, pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów;

3) Dbanie o prawidłowe funkcjonowanie sprzętu komputerowego i teleinformatycznego (telefonów, urządzeń wielofunkcyjnych, serwerów);

4) Administracja serwerem Linux, aktualizacja plików, aktualizacja baz danych, zarządzanie drukarkami zdalnymi, konfiguracja OpenVPN etc.;

5) Konfiguracja sieci bezprzewodowych i LAN, rozbudowa istniejącej infrastruktury sieciowej;

6) Przygotowywanie stacji roboczych do współpracy z systemem telefonii internetowej VOIP (Linux Ubuntu, Windows 7), konfiguracja oprogramowania Linphone.

7) Współpraca z firmami zewnętrznymi, obsługa klienta zewnętrznego;

8) Administracja Google Apps, zarządzanie użytkownikami w organizacji, zakładanie kont pocztowych etc.;

9) Administracja systemem CRM - Open ERP, zarządzanie użytkownikami, nadawanie uprawnień, rozwiązywanie bieżących problemów z funkcjonowaniem CRM;

10) Realizacja mailingów zewnętrznych i wewnętrznych (wysyłka newslettera, ogłoszenia, reklamy etc.);

11) Testowanie nowych funkcjonalności na portalu, raportowanie, współpraca z zewnętrzną firmą;

12) Pozycjonowanie portalu, katalogowanie, dodawanie wpisów do precli, marketing szeptany na forach etc.

13) Tworzenie strategii Link buildingu, planowanie i realizacja opracowanej strategii budowania linków zwrotnych;

14) Obserwacja i analiza statystyk, modyfikacja strategii linkowania (wykorzystywane narzędzia: Google Analytics, Google Webmaster Tools i inne);

15) Dobór optymalnych słów kluczowych, planowanie kampanii AdWords, monitoring pozycji w Google (wykorzystywane narzędzia: Google AdWords, Google Trends, Google Insights, Seo Panel i inne).

Jeśli powiem że gość się zna tak naprawdę na wszystkim i na niczym (dlatego bezrobocie) to złośliwość z mojej strony?Być może tak.Przeraża mnie jeszcze sama paranoja odnośnie zlecania obowiązków to jest Pan jest informatyk Pan masz robić wszystko co związane z komputerami-kodować pisać naprawiać sieci robić,strony robić cuda nie widy.

Nie wiem gdzie ta branża czasem zmierza...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie jeszcze sama paranoja odnośnie zlecania obowiązków to jest Pan jest informatyk Pan masz robić wszystko co związane z komputerami-kodować pisać naprawiać sieci robić,strony robić cuda nie widy.

Nie wiem gdzie ta branża czasem zmierza...

To nie kwestia branży tylko firmy. W korpo będziesz przykręcał śrubę A śrubokrętem B z siłą C pod kątem D o ile dostaniesz approval ;) a na swoim albo w małej firemce będziesz webmasterem, technikiem, czyścicielem drukarek etc. Pytanie co wolisz. Znam ludzi, którzy lubią jedno a inni to drugie i nie rozpaczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko ta branża, to taki kraj po prostu, kierowca musi być od razu mechanikiem, blacharzem, lakiernikiem,

budowlaniec to juz musi mieć wszystko opanowane, od pędzla i taczki, po koparki, walce i żurawie,

nawet lekarz dobrze jak ma ze 3 specjalizacje,

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie realia dzisiaj. Ja sam zatrudniając się w firmie jako administrator sklepu internetowego pracowałem stricte jako on przez może miesiąc? Teraz do tego wszystkiego jestem jeszcze grafikiem, pozycjonerem, marketingowcem, PR-owcem, dyspozytorem telefonicznym, ponadto pakuję paczki, wystawiam faktury, pakuję zamówienia dla klientów stacjonarnych, nawiązuję kontakty biznesowe, chodzę na pocztę odbierać nieodebrane przesyłki, użeram się z dostawcami internetu, telefonu, bhp-owcami... dobrze, że uprawnień na wózki widłowe nie mam ;)

Jeśli zachowacie to w tajemnicy, truskawka będzie wasza.

- nie jestem babą a młodą SINGIELKĄ !!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki swiat sie zrobil, combo ma byc wszystko

teraz nawet szmponu do wlosow nie sprzedasz ja dodatkowo nie ma oblugi fb,gg,nk i nie podrywa facetow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam podobny zakres obowiązków a nawet skłaniałbym się do tego, że większy i wcale mi się to nie wydaje śmieszne : )

Być może tak.Przeraża mnie jeszcze sama paranoja odnośnie zlecania obowiązków to jest Pan jest informatyk Pan masz robić wszystko co związane z komputerami-kodować pisać naprawiać sieci robić,strony robić cuda nie widy.

Niestety tak jest jak się pracuje w firmie "nie branżowej" na nie sprecyzowanym stanowisku typu "informatyk".

 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówił tomashe - w małej firmie jest tak, że skoro administrujesz linuźem, znasz się troche na sieciach to i internet ogarniesz, seo, tworzenie stron itd. Ale to raczej wynika z niewiedzy przełożonych, że sieć firmowa to nie to samo co internet.

Z drugiej strony w korpo robisz od A do C przez B i nie ma pamiłuj.

Pierwsze ma taką zalete, że się człowiek nie nudzi, dtrugie - ne trzeba "mysleć" tylko "follow orders" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym pracować tak jak Bartek niż być trybikiem w jakiejś korporacji - chyba nie przeżyłbym bycia taką "mrówką" :)

Jak jesteś od wszystkiego to wiadomo, że ręce masz pełne roboty ale nie ma monotonii, widzisz efekty Twoich działań a i satysfakcja zawodowa na pewno o wiele większa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to też jeden plus, tak jak BartekM pokazuje, że ktoś jest zaradny i obrotny, a nie klepie to czego się raz nauczył i jak już ma zrobić coś czego delikwent nie umie to jest problem.

Trzeba to gdzieś uśrednić ze stwierdzeniem, że jak ktoś jest to wszystkiego to do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uniwersalność też ma plusy, więc nie ma co narzekać :D Ostatnio czytałem że w Polsce brakuje specjalistów, każdy jest od wszystkiego i od niczego.

Doświadczone i pewne Biuro Rachunkowe w Łodzi. Na rynku od 1995 roku! 

Blog księgowego, czyli nowe przepisy podatkowe opisane prostym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności