Skocz do zawartości

Nowe obowiązki dla e-sklepów. Jakie zmiany?


vspak

Rekomendowane odpowiedzi

@StrefaPC ten pomysł był w kontekście obrony przed koszeniem przez konkurencję. Trzeba też pamiętać, że sklep internetowy to nie allegro, nie koniecznie trzeba konkurować ceną.

Jeśli zachowacie to w tajemnicy, truskawka będzie wasza.

- nie jestem babą a młodą SINGIELKĄ !!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
@StrefaPC ten pomysł był w kontekście obrony przed koszeniem przez konkurencję. Trzeba też pamiętać, że sklep internetowy to nie allegro, nie koniecznie trzeba konkurować ceną.

Myślę, że wprowadzanie takich przepisów jest celowe. Wykończono już w Polsce drobne sklepy stacjonarne teraz biorą się za internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak ma wyglądać wolny rynek i zdrowa konkurencja to ja idę pasać kozy w Afganistanie...

Jeśli zachowacie to w tajemnicy, truskawka będzie wasza.

- nie jestem babą a młodą SINGIELKĄ !!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, co tam koszty przesyłki...

Powiedzcie lepiej co zrobicie w sytuacji, gdy klient kupi produkt, rozpakuje z oryginalnego opakowania (czyli np. rozerwie blister, w którym są sprzedawane odtwarzacze mp3) i zwróci towar?

Wg prawa należy oddać kasę na towar, oddać kasę za przesyłkę i jeszcze odsetki. :)

... A towar co najwyżej odsprzedać na Allegro za połowę ceny jako używany lub zacząć go używać samemu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dMien kiedyś czytałem, że niezgodnym z prawem jest odmowa klientowi przyjęcia zwrotu towaru, który został użyty i zniszczony podczas montażu przez klienta. To dopiero paranoja.

Jeśli zachowacie to w tajemnicy, truskawka będzie wasza.

- nie jestem babą a młodą SINGIELKĄ !!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalna jest tzw. "zmiana w granicach zwykłego zarządu".

Cieszę się, że istnieje prawo, które gwarantuje kupującym bezpieczeństwo, gdyż dzięki temu rośnie rynek e-commerce, ale to co zaczyna się tutaj wyprawiać od jakiegoś czasu, to faktycznie paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@f13k,

Chodzi tutaj o zwykły zarząd, nie o to niszczenie towaru. Zniszczyć można co najwyżej opakowanie. Pralkę można zalać wodą, wsypać proszek, uprać trochę ubrań i po paru dniach zwrócić.

@BartekM,

Faktycznie robi się z tego niezła lokata. Oprocentowanie 2x wyższe niż rynkowe, do tego chyba opada podatek od zysków kapitałowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojdzie do sytuacji, w której rozpocznie się masowe kupowanie aparatów fotograficznych na wycieczki, książek do przeczytania i oddania, koszul i krawatów na wesela... do wyboru do koloru :) masowa, globalna wypożyczalnia. I jeszcze zapłacą za to! Lepiej niż betatesty ;)

Jeśli zachowacie to w tajemnicy, truskawka będzie wasza.

- nie jestem babą a młodą SINGIELKĄ !!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe prawo w szczególności dotyczyć będzie zakupów online i wejdzie w życie 13 czerwca 2014 roku.

Jeszcze trochę ponad 2 lata, więc sklepy internetowe mają czas na normalne funkcjonowanie, a potem zmiana pracy :) Niestety, ale podniesienie cen za tym nie pójdzie. Jest coraz więcej matołów nie rozumiejących, że konkuruje się nie tylko ceną. Powoduje to, że coraz większa liczba branż cierpi na marże na poziomie kilku procent. Ani porównywarki, ani zakupy grupowe, ani alledrogo na pewno nie są pomocne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coraz więcej matołów nie rozumiejących, że konkuruje się nie tylko ceną. Powoduje to, że coraz większa liczba branż cierpi na marże na poziomie kilku procent. Ani porównywarki, ani zakupy grupowe, ani alledrogo na pewno nie są pomocne...

Święte słowa, do wydrukowania, wstawienia w złotą ramkę i gapienia się na nią 3 godziny dziennie :)

Ceną to można konkurować na allegro, a jak ktoś chce prowadzić własny sklep i mieć z niego zyski, a nie wegetację "tak mało wypłaty, tak dużo miesiąca" to musi szukać innych sposobów na przyciągnięcie klientów.

Jeśli zachowacie to w tajemnicy, truskawka będzie wasza.

- nie jestem babą a młodą SINGIELKĄ !!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności