Skocz do zawartości

Baza adresów e-mail | co sądzicie ?


_G_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
dobra, to jak sądzicie?

ale zrozum niema znaczenia co my o tym myślimy, dla ciebie ważne jak może zinterpretować prawnik osoby która będzie chciała wyciągnąć od ciebie parę groszy.

W sumie tak, niemniej jednak dzięki tej dyskusji sporo mi się wyjaśniło :) i już teraz jestem bardziej ukierunkowany czy pomysł zbierania maili i wysyłania zaproszeń do odwiedzenia strony jest ok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darq, to nie tak, to nie o to chodzi że coś jest spamem dla jednego a dla drugiego nie jest,

spamem jest nawet to że wyślesz xxx maili z zapytaniem "która godzina? "

Już napisałem wcześniej - konkretny przypadek wymaga konkretnej analizy.

Prawo (a w szczególności ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną) nie zabrania rozsyłania spamu. Możliwe, że można

byłoby podciągnąć to pod inne paragrafy, np: "Zakłócanie sieci teleinformatycznej?" czy tak modny ostatnio "stalking", ale na

pewno nie pod ustawę o której napisałem wcześniej. Zresztą w naszym prawie w ogóle pojęcie "spam" nie funkcjonuje.

@Darq

sprawa dyskusyjna

@C&S, z czym chcesz dyskutować? Z przepisami? Ja tu raczej nie widzę pola do swobodnej interpretacji i chyba wszystko jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest to e-mail do osoby prywatnej czy firmy ?

zakładałem na początku że to wszystkie adresy znalezione na stronach internetowych więc mogą się tam trafić maile służbowe ale i mogły by się znaleźć prywatne, ogólnie to nie ma znaczenia czy prywatny czy firmowy ponieważ i tak wiadomość przeczyta człowiek który może wejść na stronę lub nie zgodzić się na przesłanie oferty lub nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to nie ma znaczenia czy prywatny czy firmowy

Ogólnie, to jest właśnie bardzo ważne. Jeśli masz firmę i będziesz wysyłał niezamówione informacje handlowe nie tylko do osób prywatnych, ale też do firm, to Cię mogą oskarżyć o czyn nieuczciwej konkurencji a to już nie są żarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darq, bo u nas to jest tak, że na paragraf jest paragraf, a wygrywa ten kto ma lepszego papugę :)

_G_ , ale jak tylko padnie podejrzenie "spamu" to każdy admin serwera się nie będzie zastanawiał, a możesz sobie potem dopiero wyjaśniać gdzie się podziała Twoja przesyłka i dlaczego. jak baza, zwłaszcza duża nie jest wręcz sterylnie czysta to, IP na listę rbl wpada szybciutko i po zawodach, można sobie dyskutować czy coś jest spamem czy nie. Wiele ludzi się gdzieś rejestruje i nawet nie pamięta, potem dostaje legalną przesyłkę i pisze spamraport, IP trafia na spamliste i wysyłka nie idzie, a właściciel bazy niech udowodni że Ci co zgłosili spam zrobili to zgodnie z przepisami czy po prostu tak im się napisało/klikło. Wiele serwerów korzysta z zagranicznych spamlist, zdjęcie blokady często to nie jest godzina, tylko tydzień. Tłumacz klientom przez tydzień co jest grane...

Temat jest śliski i to bardzo, a robiony wg planu _G_ to nie ma szans na powodzenie żadnych.

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawus, nie no - oczywiscie w kwestii technicznej masz rację.

Chodzi tylko o to, że mówimy o dwóch różnych sprawach - ja o prawie a Ty o serwerach :)

Darq, bo u nas to jest tak, że na paragraf jest paragraf, a wygrywa ten kto ma lepszego papugę

Nie mówmy o sytuacjach marginalnych i patologicznych, bo tak to moglibyśmy sobie przez tydzień wyciągać różne, irracjonalne powody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darq, inaczej, mówisz o małym wycinku prawa który można zastosować do tego aby mail albo doszedł albo nie,

a nie są to tematy jakieś marginalne czy patologiczne, to tzw. codzienność niestety :)

Najlepszy

Tani hosting na Twoją www.

Bierz co potrzebujesz Hosting skrojony na miarę.

Ponad 500 adresów IP do wyboru do koloru ;) konta www od 19zł. brutto rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie że mam znajomego który być może pomorze zinterpretować treść tej ustawy i być może to mi wszystko wyjaśni.

Jakby co napiszę jak sprawa wygląda jak tylko coś konkretnego będę wiedział.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G zacząłeś od pytania o konwersję a ta jest tak znikoma na przypadkowych listach, że jedynie oferty viagry czy kasyn się opłacają. Niezależnie od kwestii prawnych jest jeszcze cała masa problemów a o części z nich pisał @slawus. Zasada jest prosta nie można podchodzić do tego zadania bez własnego prawnika, który będzie w stanie brać odpowiedzialność za swoją interpretację prawa (w razie czego będzie stał za Tobą murem). Nikt na żadnym forum nie powie Ci czy w danym przypadku jest to legalne czy nie. Przy zbieranych listach z netu zawsze należy zakładać z góry, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności