Skocz do zawartości

Patriotyzm


Leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Średnie ładnie wyglądają zwłaszcza brutto, oblicz średnią odejmując 10% społeczeństwa najlepiej zarabiającego i zobaczysz ile realna średnia dla 90% społeczeństwa wynosi

Skąd biorę te informacje ? rozmawiam ,obserwuje i bywam wśród ludzi .

To on: nawet z pośredniego nie korzysta i ma wpływ i to największy jaki dotąd chyba miała. A skoro w sile wieku wykształcony dwudziestoparolatek mówi że nie ma wpływu na swoje otoczenie to czarno to widzę ;)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak tylko nieco związane z tematem ...

Średnia to wartość statystyczna, która czasami nic nam nie mówi. Na przykład jeżeli mój kolega wypija literka dziennie a ja jestem abstynentem to statystycznie wypijamy po pół litra dziennie co w żaden sposób nie odzwierciedla faktów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię swój kraj, doceniam dorobek kulturalny, zaczytuję się w dziełach polskich pisarzy jak w żadnych innych. Czy to jest patriotyzm? Raczej nie. Dlaczego? Bo patriotyzm to ślepe zapatrzenie w kraj, w którym się urodziło. Bezwzględna obrona jego granic i wartości przekazywanych od kilku pokoleń. Patriotyzm od zawsze był wykorzystywany przez rządzących do manipulowania ludźmi. Świetnym przykładem jest dziś PiS, który mając zupełnie w du**e projekty gospodarcze, był w stanie dopchać się do koryta tylko dlatego, że powoływali się na wartości chrześcijańskie. Czy naród głosował na nich kierując się tym, by w Polsce było w przyszłości lepiej? Można polemizować...

Inną sprawą jest to że patriotyzm w dzisiejszych czasach znaczy praktycznie tyle samo co nacjonalizm. Z samego założenia ma na celu faworyzowanie ludzi wyznaczonego pochodzenia - dyskryminując osoby, które np są emigrantami. Dla mnie wartość człowieka nie ma nic wspólnego z jego pochodzeniem.

Wspolczynnik.pl - darmowy katalog stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Współczynnik", nie pojmujesz patriotyzmu trochę błędnie? W mojej ocenie nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, czy ślepym zapatrzeniem w kraj. Patriotyzm, to raczej chęć zrobienia wszystkiego, by dany kraj był naprawdę świetnym miejscem do życia (również dla emigrantów - dlaczego nie?). Nie widzę również powodu, by patriota nie mógł krytykować swojego kraju - niech to robi ! Jeśli jest to krytyka konstruktywna, to tylko ją pochwalić.

W mojej ocenie problem jest inny - czy w dzisiejszych czasach opłaca się być patriotą? Nawet największy bowiem nie ma realnego wpływu na to co się w naszym kraju dzieje. Owszem - większa grupa już tak, czy jednak rozwarstwione społeczeństwo jest jeszcze w stanie zrobić coś wspólnie? Łączą nas jakieś akcje - powódź, wichura, piłka nożna i euro, ale to tylko przez chwilę. Później jest po staremu a samotny patriota może co najwyżej sobie powiedzieć: Co z tą Polską? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chandler ? , mówisz o Warszawie chyba . Przeciętnie w PL 400$(jakieś 50% społeczeństwa) , niektórzy i 300 na rękę , przeciętna emerytura wynosi 200$

Ciekaw jestem skąd ty bierzesz te dane, bo w rzeczywistości:

Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto - 3646 zł

Gdy człowiek idzie na spacer z psem, to średnio mają po trzy nagi. A co jak na spacer wezmą stonogę?

godlo-polski-30x35.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto - 3646 zł

Tak dla ścisłości jak ja zarabiam 2000zł, a prezes banku zarabia 1000000zł... To średnio zarabiamy 501000zł

Średnia emerytura brutto 1 721,01 zł.

Policjant ma emeryturę 12000zł, Moja mama ma 700zł to średnia jest 6350zł

Więc zejdź na ziemię ze średnią...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich latach mocno zrewidowałem swoje pojmowanie patriotyzmu.

Po pierwsze, przytoczę stwierdzenie swojej promotorki sprzed lat, która mieszkała i pracowała w USA - "Skandalem i obciachem jest kupienie Mercedesa czy Audi, skoro mamy dobre Chryslery, Fordy, Dodge czy Jeepy. Jak możesz być wrogiem swojego kraju, nie dając zarobić rodzimym firmom?". Polakom brakuje patriotyzmu gospodarczego, który jest podstawą silnego państwa; wszystko co zachodnie, to "lepsze", "bardziej modne". Takie podejście to ślepe rzucanie kłody pod własne nogi.

Po drugie, w zglobalizowanym świecie rządzonym przez splątane macki ponadnarodowych i ponadpaństwowych korporacji, przeszłością jest pojmowanie patriotyzmu w kontekście stałych granic, języka, czy religii. Oczywiście, są to idee które scalają pełną społeczność (bardziej lub mniej trwale), ale patriotyzm trzeba pojmować jako działanie (polityczne, militarne, ale też przede wszystkim gospodarcze) na korzyść swojego regionu i społeczności z którą czujecie się związani, a nie jako klasycznie rozumianą państwowość/narodowość (czy tym bardziej jako aktualny "biurokratyczny reżim administracji państwowej", często mylnie kojarzony z marką "Polska"). Tutaj świetnie zawsze wypowiadał się MMP czy Aqqry, popierający ideologie RAŚ-u - niegdyś dla mnie zupełnie niezrozumiałą, a po paru przemyśleniach zupełnie (oczywiście z ich punktu widzenia) uzasadnioną, poprzez zwyczajne działanie na korzyść swojego regionu.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV Biznes miła Pani powiedziała, że wg danych 1/4 pracujących Polaków zarabia POWYŻEJ średniej krajowej (czyli 3/4 jest pod kreską).

Dla mnie szklanka jest do połowy pełna - co czwarty przechodzień na ulicy zarabia >3600 PLN :winko:

Ameryka.

PS.

IMHO Samym Polakom niczego nie brakuje, nie różnimy się aż tak bardzo od innych narodów.

Gospodarka rozwija się gdy jest DUŻY napływ kapitału. Po II wojnie światowej Niemcy rozwinęły się dzięki turbodofinansowaniu z USA. Izreal ma wzrost PKB aż 5% w skali roku, poniekąd bo jest pompowany przez żydów z USA. Chiny rozwinęły się dzięki inwestycjom z całego świata, też głównie dzięki USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lev. Mam nadzieję, że nie piszesz tego poważnie :-) Racja - pracujących. Teraz policz jedynych żywicieli rodziny (gdzie 3600 dzieli się na kilka osób B), emerytów, rencistów, bezrobotnych i z tłumu na ulicy z pewnością nie co czwarty może cieszyć się takim dochodem. Spójrz na duże miasta i dla odmiany na niewielkie miejscowości ściany wschodniej. Spora różnica. Dodaj do tego koszty życia (3600 nie pozwala na cuda) Nadal twierdzisz, że Polakom niczego nie brakuje? Oczywiście to nie narzekanie, ale realne spojrzenie na sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keine Gnade für fehlende an Patriotismus...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Średnia emerytura brutto 1 721,01 zł.

Policjant ma emeryturę 12000zł, Moja mama ma 700zł to średnia jest 6350zł

Więc zejdź na ziemię ze średnią..."

Jaki policjant ma taką emeryturę, nawet komendant główny tyle na emeryturze nie dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie opinia jeża brakuje nam patriotyzmu gospodarczego . Przykład markety, z dobre 80% zysków ze sprzedaży żywności jest wypompowywane z Polski, a w nagrode te obce firmy jeszcze mają umarzane wiele podatków. Podobna sytuacja dotyczy wielu innych waźnych gałęzi naszej gospodarki. One już poprostu nie należa do Polski. A w Polityce z prawej oszołomy z Pis a z drugiej złodzieje i sprzedawczyki z PO pośrodku kłamca z r.palikota co nie dotrzymał obietnic . No i Sld cos czuje że w wyborach nastepnych ludzie zatęsknią za ich przekrętami itp co robili wczesniej bo obecni bija ich na glowę.:)

A na samym końcu my najbardziej egoístyczny naród świata który ma wszystko du**e i daje sie oszukiwac na każdym kroku. To rodzi kompleksy które leczymy oszukiwaniem zwłaszcza swoich rodaków. Efekt wynagrodzenia nie proporcjonalne do kosztów życia, emigracja i jeszcze gorsze traktowanie sie. Polska jest tak różna od reszty swiata jak Izrael tyle że ci drudzy coś mają.

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności