Skocz do zawartości

Karta przedpłacona VISA


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Właśnie zauważyłem, że istnieje coś takiego jak karta płatnicza przedpłacona. Z opisu wynika, że jest to dosyć ciekawa alternatywa dla zwykłych debetówek.

Ogólnie nie robię zbyt wielu operacji kartowych, bo nie mam stałych dochodów oraz nie są one wysokie (są tak żenująco niskie, że muszę płacić abonament :)).

Znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/karta-prepaid-w-limitowa...2405050896.html

Cena 18zł, ważna 35 miesięcy. Gdybym miał normalną debetówkę to był zapłacił 35*5=175zł, więc sporo bym zaoszczędził.

Czy są jakieś wady tych kart o których nie wiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady? Chyba tylko niskie limity, jakie można mieć na karcie (150euro wg kursu NBP) + koszty związane z ewentualną wypłatą gotówki, gdy karta będzie traciła na ważności (14,9zł).

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest limit 150 euro, czyli jakieś 645zł - ale myślę, że mi to by wystarczyło.

Co do wypłaty gotówki to myślę, że coś się wymyśli. Kupi się cokolwiek. :D

Zauważyłem, że jeszcze wypłata z bankomatu 5zł.

Chyba to wszystko, jeżeli chodzi o wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką kiedyś w ING, ciekawa karta, zwłaszcza pod względem kontrolowania wydatków.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duże koszty obsługi tego wynalazku

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak, jeśli robisz mało operacji kartami bankowymi, to faktycznie limity nie grają większej roli. Ja osobiście wolę gotówkę :) Ale kartami płacę właśnie głównie za większe zakupy sprzętu elektronicznego lub w hurtowniach - chodzenie z kilkoma tysiącami w kieszeni raczej nie należy do bezpiecznych sportów, więc mały limit to dla mnie spora wada.

Takie karty, to chyba głównie przydają się jako formy bonu dla pracownika/prezentu, no chyba że jedziemy na wakacje i chcemy sobie założyć kaganiec finansowy na wydatki :)

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planowany wydatki kartą przekraczaja limity dostępne na kartach prepaidowych polskich banków to jedynym wyjściem jest moneybookers ale opłata roczna jest 4 dychy plus każde pociągnięcie ze ścianki (bankomatu) obojętnie gdzie ponad 7 zeta

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravau - nie rozumiem co masz na myśli. Ogólnie potrzebuję karty do realizowania drobnych transakcji przez terminale płatnicze - czyt. robienie zakupów w markecie.

Więc potrzebuję jakieś fizycznej karty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności