Skocz do zawartości

[prywata] Klimatyzacja jako koszt firmy


Piotr_Kielski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myslicie, przeszloby wrzucenie klimatyzacji (do 3,5k zlotych) w koszty firmy, gdy klima jest montowana w pokoju gdzie wykonuje dzialalnosc gospodarcza, jednak jest to mieszkanie prywatne.

Czyli po prostu pracuje z domu, kompa mam tam gdzie lozko i moja firma zajmuje 2m kwadratowe (biurko) - czy myslicie ze przeszloby wrzucenie tej klimy (dla tego pokoju tylko) w koszty?

Ksiegowa i tak spytam, ale Wasza opinie tez bedzie pomocna.

Jestem producentem oprogramowania na stronie www.Skrypty.pro, m.in. Microsite Managera.

Chcesz się dowiedzieć jakie jest najlepsze narzędzie pod zaplecze?

Porównaj kilkadziesiąt cech znanych programów w formie tabeli.

Piszemy teksty, robimy blasty i podlinkowujemy w formie piramidy - sprawdź nas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl tak- w dużych biurowcach się odlicza, prawda? Jeśli masz biuro na legalu tyle, że małe w mieszkaniu i nikt tego nie kwestionuje to dlaczego nie miałbyś tego odliczyć?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle.

To jeszcze bardziej szczegolowo.

Ogolnie siedzibe firmy mam w miescie X, mieszkam w miescie Y gdzie mam prowadzona ksiegowosc i mam tez tam mieszkanie (moja wlasnosc) i tak naprawde klima bedzie w miescie Y. Jak teraz myslicie?

Jak tyulko dostane info od ksiegowej to dam znac.

Jestem producentem oprogramowania na stronie www.Skrypty.pro, m.in. Microsite Managera.

Chcesz się dowiedzieć jakie jest najlepsze narzędzie pod zaplecze?

Porównaj kilkadziesiąt cech znanych programów w formie tabeli.

Piszemy teksty, robimy blasty i podlinkowujemy w formie piramidy - sprawdź nas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tytuł własności to możesz odliczać z 10 mieszkań. Jeśli masz umowę najmu lub też jest to Twoje i deklarujesz, że wykonujesz tam działalność to odliczasz.

Ja mam siedzibę w jednej miejscowości a siedzę na codzień gdzie indziej bo nie chce mi się dojeżdżać. Wykazuje więc, że tyle a tyle powierzchni mieszkania jest na biuro i już. Jak mi będzie za ciepło założę sobie klimę, jak będzie mnie stać, i sobie odliczę. Grunt, że umowa jest na legalu, zgłoszona do U.S. Na wszelki wypadek ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz myslicie?

Jak my myslimy to jest g**uzik warte. W tym kraju najważniejsze jak myśli urzędas z US a w każdym mieście może myśleć inaczej niestety ....

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Beerbant, dlatego poza moja ksiegowa (ktorej jednak nie ufam na 100%) pytam tez jeszcze Was, bo moze mieliscie podobne sytuacje.

Staram sie nie ufac nikomu, dlatego pytam wielu ;) - chyba jasne

Dzieki za Wasze obie opinie.

Jestem producentem oprogramowania na stronie www.Skrypty.pro, m.in. Microsite Managera.

Chcesz się dowiedzieć jakie jest najlepsze narzędzie pod zaplecze?

Porównaj kilkadziesiąt cech znanych programów w formie tabeli.

Piszemy teksty, robimy blasty i podlinkowujemy w formie piramidy - sprawdź nas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z calym szacunkim paranoja jakas, wartosc intelektualna zawarta na twoim komputerze moze byc warta rzyliony zlotych i musisz go chlodzic ;) i jeszcze kilka pomyslow przychodzi mi do glowy

jezeli masz prawo do biurka i krzesla zeby wykonywac prace to i masz prawo do klimy

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zgłoszoną działalność pod tym adresem i nie wykazujesz strat, nie wahałbym się ani chwilę.

Po to ciężko pracujesz aby coś z życia mieć ;)

1.W przpadku normalnych ludzi w US nie będzie problemu.

2.W innym przypadku - najwyżej oddasz to co odliczyłeś plus jakieś tam sankcje, które przy takiej kwocie będą raczej niewielkie.

Oczywiście druga opcja wchodzi w grę w przypadku kontroli w ciągu 5 lat (tyle chyba, bo nie obserwuję zmian przepisów, trzeba przechowywać dokumenty).

Pozdrawiam,

Mariusz

Ps. Dzięki za temat ;)

Na ten rok zaplanowałem montaż klimy u siebie i jakoś o tym nie pomyślałem, a pracuję zarówno w biurze jak i w domu.

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście druga opcja wchodzi w grę w przypadku kontroli w ciągu 5 lat (tyle chyba, bo nie obserwuję zmian przepisów, trzeba przechowywać dokumenty)...

...5 licząc od końca roku w którym złożyłeś zeznanie. W skrajnym przypadku mogą żądać dokumentów sprzed prawie 7 lat. Np. 30.12.2012 mogą poprosić o fakturę zaksięgowaną w styczniu 2006 roku którą rozliczałeś na początku 2007 roku.

Tak to przynajmniej rozumiem, lepiej jedak spytać dobrej księgowej ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, montowałem i rozliczałem klime u sibie - ale jako że miejsce wykonywania działalności jest też mieszkaniem , więc odliczyłem tylko 50% faktury. Niestety w polandii jest tak jak napisał beerbant czyli dużo zależy od urzędasa w przypadku kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucenie klimatyzacji (do 3,5k zlotych) w koszty firmy, gdy klima jest montowana w pokoju gdzie wykonuje dzialalnosc gospodarcza, jednak jest to mieszkanie prywatne

Piotrek,

Powiem Ci tak - według zdrowego rozsądku, kwalifikuje się to do odliczenia jako wyposażenie biura.

Nie wiem jak sobie wpisałeś miejsce wykonywania działalności, ale jeżeli faktycznie wykonujesz ją w domu i nie masz we wpisie wpisane że jest to tylko jeden pokój, to sprawa powinna być jasna i czytelna, że można. Nie zdziwiłbym się jednak, gdybyś w wypadku mitycznych kontroli (które są bardzo rzadkie - chyba że kwalifikujesz się "z automatu", np. zwracasz VAT, a nagłaśnia się je żeby przedsiębiorcy czuli na sobie oko Wielkiego Brata), gdybyś w wypadku przeznaczenia 1/4 domu na cele związane z działalnością gospodarczą, miał prawo do odliczenia kosztu w proporcji równej udziałowi części mieszkania przeznaczonego na działalność gospodarczą do powierzchni całego mieszkania (w przykładzie: 1/4). Analogiczną wykładnią bym się kierował w wypadku mediów i czynszu - tylko w części proporcjonalnej do udziału biura w stosunku do całego mieszkania.

Tak czy inaczej, wszystko co Ci piszę to moja odrobina doświadczenia i zdrowego rozsądku, przy czym nie traktuj tego w żaden sposób jako wykładnie. W świecie w którym dwa sąsiadujące ze sobą US-y, których urzędnicy niby chodzą po tej samej ziemi, kierując się takim samym, "prostym, niezagmatwanym" prawem, wydają dwie zupełnie inne (sprzeczne ze sobą, lub wręcz wykluczające się) decyzje dotyczące identycznej kwestii, trudno się powoływać na czyjkolwiek zdrowy rozsądek.

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie we wpis do ewidencji działalności gospodarczej drugi punkt prowadzenia działalności (obecnie jest to bezpłatnie i od ręki) i żaden urząd Ci się nie przyczepi ani księgowa (sama tak mam).

Wiem, że kobieta to rzadkość na forum PiO... niemniej jednak zwracaj się do mnie w rodzaju żeńskim ;)

Jeśli posiadasz psa to polecam Ci dla niego szelki Guard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jez i @Danae

Wielkie dzieki za opinie, dokladnie tak zrobie (z tym drugim miejscem dzialalnosci).

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności