Skocz do zawartości

Rosja - Polska


Mar_Dal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Błagam tylko nie zaczynajcie dyskusji o Smoleńsku. Widze, że powoli wszystko do tego zmierza ;)

@chandler

widzę, ze jestes uparty. Były pojedyncze flagi z sierpem i młotem. Jest to zakazane przez polskie prawo. Nie zakłamuj rzeczywistości.

Awantury jak już ktoś wcześniej wspomniał były chyba w każdym z krajów, które ogranizowały jakąś imprezę (na pewno na MŚ w Niemczech).

Nie wiem czemu się uparłeś na to, że to Polacy zaczęli i sprowokowali. Po obu stronach były osoby chętne, żeby coś się wydarzyło. No ale nie dajmy się zwariować. Znacznie więcej (po obu stronach) było tych, którzy woleli tego uniknąć.

Z tego co kojarzę to OZSK faktycznie wstawiło się za Staruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herkules : wybacz , ale raczej nie masz kompetencji żeby oceniać co i jak było zabezpieczone. Policja działała w miarę sprawnie - choć wiadomo , że wszystko da się zrobić lepiej. Co najmniej kilku z tych polityków widziałem wielokrotnie na Legii. Choć np; Pan prezydent Kwaśniewski chodził na mecze Legii chyba od zawsze (nawet jak graliśmy z jakimś MKS Pierdziszewo w 1/32 Pucharu Polski) - odkąd chodzę na Legię 1995-1996 to wpadał często. Nie tylko na mecz Legia - Widzew,Wisła , itd. Oleksy tak samo , tylko , że na mniej zacną drużynę chodzi ...JKM był wielokrotnie wygwizdany i szybko odpuścił. Cykneli mu parę fotek i nagle zniknął. Fajny gościu , szukał pomysłu na trochę więcej niż 1-2% - ale jest zbyt nieudolny jak na polityka.

nie no, ja nie wiem nic, choć uczestniczę zawodowo w zabezpieczaniu takich imprez masowych ;) ja też ich widziałem, wielokrotnie ale nie mów mi, że JKM był wygwizdany gdzie? w którym momencie? przez kibiców? dla mnie powyższe zdjęcia udowodniają nam jak się kocha lewica, prawica, opozycja i cały ten bałagan

koniec

czas na spacer i Euro ;)

panie tjay99 na meczu nie byłem bo bilet drogi ;) ale już 3 razy bawiłem się w strefie kibica :) (to takie proste, bierzesz dzień wolny, wskakujesz w pociąg, idziesz się pobawić, wskakujesz rano z powrotem w pkp i jesteś w domu :(

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

nie no, ja nie wiem nic, choć uczestniczę zawodowo w zabezpieczaniu takich imprez masowych ;) ja też ich widziałem, wielokrotnie ale nie mów mi, że JKM był wygwizdany gdzie? w którym momencie? przez kibiców? dla mnie powyższe zdjęcia udowodniają nam jak się kocha lewica, prawica, opozycja i cały ten bałagan

Nie chodzi mnie o lickę na ochronę imprez masowych za 5 dych , tylko o profesjonalną wiedzę. Nikt rzetelny nie ocenił tego jakoś negatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie 50 dych ;) ale o 2 letnią szkołę ;) więc jakąś wiedzę trzeba było liznąć pomimo, że już wcześniej miałem kontakt z bronią palną, trochę rozsądnego myślenia, nie wszystko da się kupić za 50 zł, dlatego nie lubię dyskusji z rodakami, bo pomimo, że czegoś nie mają, nie wiedzą, to jednak ironizują, żart bym zrozumiał

ahoj ;)

a wiedzę musisz zdobyć, tam nikt ci za darmo uprawnień nie da :) to jak z prawkiem, nie umiesz prowadzić to nie zdasz proste?:)

ja nie wiem jaką wiedzę ma ginekolog, ale nie mówię, że jak zaglądam w to miejsce, to mogę powiedzieć wiele ;) to taki żart, może nie na miejscu, ale właśnie pod poziom 50 złotych ;) (nie wiem tylko co można kupić za 50 zł? bo tak cofam się pamięcią to nawet krzyżyk na bierzmowanie w tamtym stuleciu kosztował więcej )

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były pojedyncze flagi z sierpem i młotem. Jest to zakazane przez polskie prawo. Nie zakłamuj rzeczywistości.

W tym sęk, że nie jest. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego nowelizacja KK penalizująca używanie flag z symboliką totalitarną jest sprzeczna z konstytucją.

https://www.trybunal.gov.pl/rozprawy/2011/k_11_10.htm

Awantury jak już ktoś wcześniej wspomniał były chyba w każdym z krajów, które ogranizowały jakąś imprezę (na pewno na MŚ w Niemczech).

Oczywiście masz rację. Tylko, że Niemcy to nie jest kraj na dorobku, tylko jedna z największych gospodarek świata. Dla Niemiec zorganizowanie Euro to żaden wydatek, dla nas 1/3 rocznego budżetu państwa; Niemcy nie muszą nikogo przekonywać, że są w centrum świata, dla nas Euro to szansa by udowodnić, że nie jesteśmy zadupiem Europy. I teraz jak już wydaliśmy te 90mld zł cały efekt PRowy chce spieprzyć kilkuset dyszących nienawiścią troglodytów o IQ niewiele większym od małpy.

Nie wiem czemu się uparłeś na to, że to Polacy zaczęli i sprowokowali.

Przecież wiedzieli, że tam będzie ten przemarsz Rosjan. Myślisz, że po co poszli na rondo de Gaulle'a?

Z tego co kojarzę to OZSK faktycznie wstawiło się za Staruchem.

Na swojej stronie internetowej nic na ten temat nie piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herkules : chodzi mi o fachowców, od tego tamtu , nie o jakąś policealną szkółkę . Nikt będący w temacie nie wypowiedział się , że praca policji była zła. Jeśli sądzisz inaczej to napisz kto.

@chandler : zapomniałeś dodać ,że chodzi o ok 1/3 budżetu Warszawy , a nie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stadion we Wrocławiu - 0,8534 mld zł (wikipedia)

Stadion w Poznaniu - 0,7470 mld zł (wikipedia)

Stadion Narodowy - 1,7520 mld zł (wikipedia)

Stadion w Gdańsku - 0,7750 mld zł (wikipedia)

w sumie : 4,1274 mld zł - od tego trzeba odliczyć podatek VAT którego jak wiadomo państwo sobie samemu nie płaci logicznie myśląc. Tak więc wychodzi ok 3,4 mld - 3,6 mld zł (na niektóre towary/usługi być może był obniżony vat). Warto dodać , że np: jeśli chodzi o Stadion Narodowy przy sprzedaży powierzchni komercyjnej duża część kwoty po prostu się zwróci. Więc realny koszt stadionów to pewnie z 2,5-3 mld złotych.

Wydatków na infrastrukturę nie ma co bo te inwestycje i tak by miały miejsce - dzięki Euro

Warto dodać , że w zdecydowanej większości przypadków inwestycje te są współfinansowane przez Unię Europejską.

Do kwoty 2,5-3 mld złotych można dodać powiedzmy 50 mln-200 mln złotych na zwiększone środki bezpieczeństwa oraz organizacja stref kibica - obklejenie paru tramwajów na mieście + znaki informacyjne - te koszta ponosi UEFA. Więc mamy 2,7-3,2 mld zł (kwota lekko zawyżona , ale olać) , głupot typu dochody za siki weroniki o mocy 3,5% ze stefy kibica pomijam całkowicie. Od tej kwoty należało by odjąć odsetki które od lat Polska płaci za infrastrukturalne (cywilizacyjne) zacofanie (mniejsze inwestycje zagrniczne itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiedzieli, że tam będzie ten przemarsz Rosjan. Myślisz, że po co poszli na rondo de Gaulle'a?

A to sorry nie wiedziałem, że jak Rosja gra w Polsce to nie można chodzić po rondzie de Gaulle'a, z najgłupszych pomysłów przychodzi mi do głowy że np mogli iść na mecz na stadion albo mogli iść do strefy kibica, a mogli poprostu sobie chodzić bo niewiem czy wiesz ale most nie był zamknięty podczas przemarszu Rosjan!

Odpowiem Ci jeszcze na wcześniejsze chociaż masz strasznie płaczliwy ton pisania :)

apel do zarządu klubu o zdjęcie zakazu klubowego to coś zupełnie innego niż złożenie poręczenia przed sądem

Ahaaa to dzięki za wytłumaczenie tyle że dzięki K-B osoby z zakazem stadionowym znalazły się na stadionie, a poręcznie PIS nie dało kompletnie nic. Dodam jeszcze, że nie dziwie się, że PO płakało do iti o zniesienie zakazów, bo głupio by wyglądało otwarcie nowego stadionu zbudowanego z miejskich pieniędzy dla prywatnego inwestora (iti) w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc Warszawy gdyby nie było tam kibiców... Popatrzmy na sytuacje z PISem... poręczają za osobę która zostałą zatrzymana (przypomnę, że Staruch miał dozór policyjny więc na komendę sam chodził) przez zeznania złożone przez gościa który kilka miesięcy wcześniej został złapany i niby osądzony za pobicie ... kibiców Legii czyli jedyn słowem totalnie niewiarygodna osoba.

Katyń odpuszczam szczególnie fragment o nieudolnym prezydencie - żenada widać twój poziom chłoptasiu.

Pozatym nadal nie udowodniłeś mi kto pierwszy zaatakował... pomijam bicie stewardów w we Wrocławiu. To, że są filmiki na których się biją nic nie udowadnia biją zarówno Rosjanie jak i Polacy...Widzę też, że badałeś bijących się alkomatem. Przypominam, że to dzięki PO będzie piwo na stadionie i to policja zarządzana przez PO nie reaguje na picie w miejscach publicznych podczas Euro.

Prowokują jego ludzie, którzy otwarcie wzywają do rozrób. Wystarczy przeczytać co wypisują PiSowscy "dziennikarze"...

Masz googla sprawdź kto się srał o to, że Rosjanie będą w hotelu Bristol, sprawdź co pisali dziennikarze z po....

Naprawdę popierają Starucha w jego procederze napadania na piłkarzy i kibiców innych drużyn czy jednak to sobie wymyśliłeś?

Przecież kłamie bezczelnie od początku wymiany zdań

Nie było tam symboli zakazanych przez polskie prawo.
Co mówią przepisy? Art. 256 kodeksu karnego stanowi, że kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwowy, podlega karze więzienia do lat dwóch. Tak samo ten, kto „w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot" zawierający te treści.

Do 3 sierpnia 2011 r. ten przepis zawierał słowa: „albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej", ale uchylił je Trybunał Konstytucyjny (sygn. K 11/10), uznając, że posłużono się w tym fragmencie nieprecyzyjną techniką legislacyjną, że przepis nie zawierał listy symboli, których propagować nie można. I chociaż TK lwią część przepisu zostawił i nie stwierdził, by miał coś przeciwko ściganiu symboli totalitarnych ideologii, to część prawników zaczyna mieć wątpliwości.

– To skrócenie stawia pod znakiem zapytania cały przepis – mówi prof. Stanisław Waltoś. – Można jednak bronić poglądu, że chodzenie po ulicy z symbolem sierpa i młota jest propagowaniem ideologii komunistycznej, tak jak pokazywanie swastyki – faszyzmu.

To że usunęli ten kawałek nie znaczy że nie są zakazane, najlepszym przykładem są stadiony na których nawet przekreślony sierp i młot jest zakazany :P

nie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności