Skocz do zawartości

Kiedy podjąć pracę w branży?


Ludi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać osoby, które zaczynały od niczego, na jakim etapie warto zainteresować się pracą w branży Seo?

Interesuję się pozycjonowaniem już prawie dwa lata, jednak nigdy nie pracowałem w firmie, lecz robiłem wszystko na własny rachunek. Kiedy można myśleć o zatrudnieniu - po jakim czasie warto rozglądać się za ofertami pracy? Jakie warunki Wy/Wasze firmy stawiają osobom, które chcą zatrudnić? Czy podstawowe znajomości języków PHP/HTML wystarczą, aby zdobyć pracę?

Wdrażaj systemy ISO taniej, szybciej, pewniej. Oferujemy wdrożenia, szkolenia, certyfikację ISO 9001 oraz innych systemów z branży. Przedstawimy oferty związane z systemami ISO w ciągu 5 dni, a Ty wybierzesz najlepszą z nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co się zatrudniać i zarabiać o połowę mniej? Nie lepiej pomyśleć o własnej DG?

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xannie postawiliśmy takie wytyczne na seo juniora : https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...howtopic=146936

Odbyłem ok. 12 spotkań na rozmowach kwalifikacyjnych, tylko 4 osoby wiedziały z czym to sie je (na CV oczywiście każdy jest pozycjonerem ;) ) i docelowo padł wybór na kandydata, który wcześniej już pracował na takim stanowisku i ma wszystko w 1 palcu :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że mając w ręku seo można dużo ciekawsze rzeczy robić. Poszukaj niszy handlowej w Googlach, przez parę tygodni zajmij top i zacznij sprzedawać cokolwiek.

Jak już to czytasz to zobacz moje PUFY, może coś dla siebie wybierzesz ;)

Napisz, że jesteś z PIO a wysyłkę masz gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcmagik - myślałem o DG ale aktualnie nie mam jak jej rozpocząć, dodatkowo brak doświadczenia w pracy w firmie/korporacji utrudniało by znacznie start

Fikas, Leszczu - Dzięki za informacje

Wdrażaj systemy ISO taniej, szybciej, pewniej. Oferujemy wdrożenia, szkolenia, certyfikację ISO 9001 oraz innych systemów z branży. Przedstawimy oferty związane z systemami ISO w ciągu 5 dni, a Ty wybierzesz najlepszą z nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikas, zaczynałem od 0. Było tak, że się człowiek kręcił po życiu i spał byle gdzie.

Wiem, że czasem jest ciężko, ale z doświadczenia powiem Ci, że dobry pomysł nie potrzebuje środków do realizacji a idąc ścieżką rozwojową można naprawdę w ciągu 2-3 lat zdziałać cuda. ;)

W momencie kiedy doszło mi seo sprawy bardzo się uprościły.

Myślę, że chodzi tutaj o inną rzecz: młody człowiek mający pojęcie o seo chciałby wejść do branży i zaistnieć.

W każdej pracy jest tak, że idąc do niej na początku człowiek nie wie nic i przez jakiś czas się uczy. W szkole średniej myślałem, że mam pojęcie i mogę wypłynąć na szerokie wody, to było złudzenie.

Ostatnio myślę, że jeżeli człowiek jest w czymś NAPRAWDĘ DOBRY, to jeśli zacznie to robić sumiennie to ludzie sami do niego przyjdą.

Fikas, poza tym na początku młody człek nie będzie brał kredytów na działanie. Niech zacznie lokalnie, po znajomych, może w jakichś firmach, które potrzebują seo, jako pracownik na zlecenie/dzieło... Niech proponuje swoje usługi.

Jak już to czytasz to zobacz moje PUFY, może coś dla siebie wybierzesz ;)

Napisz, że jesteś z PIO a wysyłkę masz gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, ale widzisz, ja rok temu podjąłem pracę w Xannie na etacie, dlaczego? (mając już własną DG 2 lata i będąc 4 lata w branży?) Ano dlatego, że wiedziałem, że czeka mnie wniosek o kredyt bo kupowałem mieszkanie ;) i wierz mi ze hybryda DG + etat pomaga przy kredycie (szkodzi jedynie wiek, mało, który 21latek porywa się na mieszkaniówke).

Co do samego etatu powiem tak - prowadząc DG sami sobie jesteśmy szefem i to jest fajne, możemy sami kierować swoim biznesem, tylko nauczyłem się że popełnia się błędy i niestety nie da wszystkiego przewidzieć. Pracując w zespole na etacie jest lepiej - można przemyśleć / omówić wiele spraw, skonsultować się i wspólnie podejmować decyzje.

Także wszystko ma swoje plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej firmy nie opłaca się zakładac DG ale Sp. z o.o.

Teraz to lepiej spółkę komandytowo - akcyjną ;).

W sp z.o.o masz podwójne opodatkowanie.

Narzędzie do kompleksowego wsparcia działań SEO - https://senuto.com

Darmowe narzędzie do w pełni automatycznej wyceny pozycjonowania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie zgadzam sie z tym co pisze radoslaus.

Na poczatek tylko jednoosobowa DG, zus przez 2 lata 400zl.

Spolki to pelna ksiegowosc, raporty kasowe + podatek od dywidendy. Koszt ksiegowosci to na biede 1000zł miesiecznie. A z punktu widzenia odpowiedzialnosci prawnej / finansowej w przypadku jednoosobowej spolki nic sie nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze Akademickie Inkubatory, poza tym, najprościej rozpocząć pracę w branży pisaniem tekstów SEO i z czasem przyjdą dodatkowe obowiązki i tak się rozwijać

co do etat vs własna dg to są i plusy i minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej pracować "pod firmą" w razie czego jak nie wypali tak wiele nie stracisz:) a dodatkowo swoją działalność spokojnie rozwijać.

etat pomaga przy kredycie (szkodzi jedynie wiek, mało, który 21latek porywa się na mieszkaniówke).

No nie wiem czy tak mało, na pewno jest nas już dwóch :)

Potrzebujesz pomocy przy Sick Marketingu? Pisz: mateusz.kasperek@yandex.ru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności