Skocz do zawartości

[program] Wyszukujący określenie zapotrzebowania


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Zaprosiłem, bo wykazywały dużą aktywność w popicku o PSM, w którym to nie planuję tego typu funkcji typowo wyszukujących.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa tematu jest pokretna (chyba brakuje myslnika/przecinak po wyszukujacy) ;] nie lepiej bylo napisac:

"Pisze program dla SEO - co potrzebujecie? "

dodatkowo co masz na mysli "program wyszukujacy"? czy to ma byc oracz google, parser stron? ja mam setke pomyslow na minute na fajne softy wiec chcetnie sie nimi podziele :P

Pierwsza propozycja:

Wielowatkowa wyszukiwarka ciagow znakow na podstawie wyrażenie regularnego

dane wejsciowe:

1) plik txt z URLami

2) wyrażenie regularne np: (https:\/\/([^/]+)\/login)

3) ilosc watkow

4) timeout

dane wyjsciowe:

1) plik w formacie: URL to_co_zbalazalo_w_nawaiasie

Druga propozycja:

Wielowątkowy program sprawdzajacy TYLKO odpowiedzi z naglowkow. Taki Xenu pod SEO gdzie sprawdzam 300tys urli w 45min na domowym laczu)

dane wejsciowe:

1) plik txt z URLami

2) ilosc watkow

3) timeout

4) zapisz do jednego/wielu plik(ow) strony z odpowiedzia [200,404,500,all]

dane wyjsciowe:

1) plik o nazwie plik_wejsciowy_404.txt plik_wejsciowy_200.txt plik_wejsciowy_XXX.txt w formacie: URL

Trzecia propozycja:

Kto sie bawi makrami (przy tworzeniu list urli) w notepad++ wie ze to troche upierdliwe bo ciezko takie mkro zmienic po zapisaniu (trzeba edytowac pliki konf)

Najprostrzy edytor tekstu z opcjami tworzenia i edycji makr mi by wystarczylo gdybym po napisaniu takich linijek wykonal to na otwartym/wskazanym pliku:

S, login, login.php

S, ala ma kota, kot ma ale

R, (https:\/\/[^/]+).*, \1

R, (.*\/member\/)[0-9]+, \1

R, ([0-9]+), 2012

i to czego nie mozna zrobic w notepad++ bo nie dzialaja tam {}

R, ([0-9]{11}), PESEL

opis: - szukaj zamien, [R] - szukaj zamien regex

No i propozycja czwarta:

Xrumer lite! serio :D soft nie musi lamac chaptcha, czytac JS i innych ficzerow a wystarczy by wykonywal wielowatkowo proste GET, POST, podstawianie wartosci pod zmienne ala xas_ai oraz tak jak w rumaku jakis #random, nie bede sie rozpisywal co i jak ale gdyby mozna bylo pisac polecenia cos jak w imacros i mozna bylo wyciagac wyniki po regexach do pliku to mzna by kilka fajnych zabawek na tym zrobic typu zakladanie konta na niezabezpieczonych serwisach.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa tematu jest pokretna (chyba brakuje myslnika/przecinak po wyszukujacy) ;] nie lepiej bylo napisac:

"Pisze program dla SEO - co potrzebujecie? "

Dla ścisłości to ja jeszcze niczego nie piszę ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad programem do wyszukiwania trwają :) ....

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj zrobić z kilku milionów linków listę edu gov i stwierdziłem, że przydałaby się taka funkcja:

- Znajdź z listy adresy które posiadają ciąg znaków edu

- Znajdź z listy adresy które posiadają ciąg znaków gov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne sugestie:

  • Mam kilkanaście baz SQL - dużo "ważą" kilkanaście MB - teraz chciałbym aby program "odsiał" same wiersze z https:// a reszte wyrzucił. Tak abym miał domeny jeden pod drugim bez reszty info ;) Następnie przeszukiwanie po footprintach co to za skrypty (popularne footprinty mogłyby być już w programie - WP, SEOKAT, WEBMINI, DONIMINI etc. + możliwość dopisania swoich)
  • Mam listę kilkuset domen -> chciałbym aby program każdą z tych domen sprawdził - czyli całą przeanalizował (wszedł sobie w każdą podstronę i z tej podstrony do kolejnej coś jak XENU) i dał mi info zwrotne - jakie linki zewnętrzne idą z tych domen i z jakim anchorem. "Bocik" może "łazić" sobie nawet kilka tygodni byle na bieżąco aktualizował jakiś plik .txt

laska.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielowatkowa wyszukiwarka ciagow znakow na podstawie wyrażenie regularnego

dane wejsciowe:

1) plik txt z URLami

2) wyrażenie regularne np: (https:\/\/([^/]+)\/login)

3) ilosc watkow

4) timeout

dane wyjsciowe:

1) plik w formacie: URL to_co_zbalazalo_w_nawaiasie

Takie coś możesz zrobić zennoposterem - nie jest to może wydajny sposób ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem dla osób - pomysłodawców funkcji w nim wykorzystywane był by on darmowy.
By nie było niepotrzebnych niejasności wycofuje ten zapis....

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to soft może być nawet z miesięczną opłatą byle by było wszystko w jednym i był rozwijany:

  • możesz pomyśleć o generatorze treści (coś jak Licorne mają super moduł) ale na rynku PL

laska.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program przybiera już realny kształt i funkcje, więc pozwoliłem sobie założyć osobny wątek jemu poświęcony:

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/156261-program-wyszukujacy-w-katalogach-preclach-google-sie-pr/

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności