Skocz do zawartości

czy trzeba trzymac się standardów ?


mrtn

Rekomendowane odpowiedzi

A takie pytanie troszkę z innej beczki - z razji, że jest to forum także o pozycjonowaniu :)

Ktoś zauważył różnicę w indeksacji i sposobie indeksacji przez roboty wyszukiwarek Google, MSN, yahoo, itp ?!

Czy to dla pajączków nie ma większego znaczenia czy HTML valid, czy XHTML valid, czy no valid :)

by BlueMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Klienta nie interesuje w czym i jak jest napisana strona internetowa , ma mu sie podobac i ma byc z niej zadowolony a jak jest wypozcjonowana to juz wogle jest heppi :) Po drugie błedy kodu nie mają zadnego zanczenia przy pozycjonowaniu.

dokładnie

a jak jeszcze spełnia standardy do tym lepiej a skoro moja strona z tabelkami spełnia standard xhtml to po co ją przerabiać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zauważył różnicę w indeksacji i sposobie indeksacji przez roboty wyszukiwarek Google, MSN, yahoo, itp ?!

Jak najbardziej boty różnych wyszukiwarek, mają różne sposoby indeksacji. To jest oczywiste.

Zrób sobie 2-3 stronki z site:>1000 i sprawdź jak łażą boty, zobaczysz spokojnie różnice.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkane koledze chodzilo o roznice w indeksacji serwisow zgodnych ze standardami oraz tych niezgodnych. Wydaje mi sie, ze takich testow jeszcze nikt nie robil.

Ja nadal podtrzymuje swoje zdanie, ze warto trzymac sie standardow.

Moje ulubione radio internetowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkane koledze chodzilo o roznice w indeksacji serwisow zgodnych ze standardami oraz tych niezgodnych. Wydaje mi sie, ze takich testow jeszcze nikt nie robil.

Ja nadal podtrzymuje swoje zdanie, ze warto trzymac sie standardow.

może nie ma to znaczenia ;-), ale swego czasu jak z gotowego cms (tabelki etc) przeszedłem na swój xHTML'owy - divowy lay to w SERPach się podniosłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak język który ma taką samą składnie jak jego konkurent (xhtml vs html) może się lepiej indeksować?

Rzeczą oczywistą jest, że na xhtmlu jest mniejsze zużycie serwera, strony sie szybciej ładują itd itp. Ale poprostu nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy twierdzą, że xhtml pomaga w pozycjonowaniu :)

Pozdrawiam wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......ale swego czasu jak z gotowego cms (tabelki etc) przeszedłem na swój xHTML'owy - divowy lay to w SERPach się podniosłem ;)

To był skutek zmian w stosunku kodu do treści na stronie.

Gotowe cmsy niestety mają tego kodu często za dużo, przerobiłeś na divy i pewnie wielkość spadła o kilka kb przy tej samej treści.

p.s.

Troche nie zrozumiałem z tymi botami ;)

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy boty czytając kod strony przypadkiem nie bazują na standardach? Skąd bot ma wiedzieć ze to co przeczytał jest znacznikiem HTML, XML, skryptem JS czy tekstem. Jak napotka kod którego nie rozpozna (czyli taki który nie wchodzi w zakres danego standardu) to jak myślicie co z nim zrobi? Wyśle maila do webmastera z zapytaniem co to jest i co z tym zrobic?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jeszcze spełnia standardy do tym lepiej a skoro moja strona z tabelkami spełnia standard xhtml to po co ją przerabiać??

Dlatego, że <div></div><div></div> zajmuje mniej niż

<table><tbody><tr><td></td><td></td></tr></tbody></table> :puknijsie:

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

a jak jeszcze spełnia standardy do tym lepiej a skoro moja strona z tabelkami spełnia standard xhtml to po co ją przerabiać??

Jeżeli masz tabelki to Twoja strona nie spełnia standardów xhtmla, spełnia standard transitional, który jest przejściowy między htmlem a xhtmlem. To po pierwsze.

Po drugie jeżeli serwis jest powiedzmy komercyjny odchudzenie (zamienienie table na div) jego kodu spowodowałoby przyśpieszenie jego pracy oraz zmniejszenie zużycia serwera. To po drugie.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tabelki to Twoja strona nie spełnia standardów xhtmla, spełnia standard transitional

Go*** prawda, tabelki nigdy ale to nigdy nie były w żadnej specyfikacji postawione jako dozwolony szkielet dla strony.

Sorry, ale wkurzyłem się.

zmniejszenie zużycia serwera.

Sorry2 ale co serwer ma do kodu x(ml/html)?

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMP dokładnie tak jak mówisz. Niestety pewien kolo kiedyś skrzywdził ludzkość i wpadł na ten "genialny" pomysł, że przy pomocy tabelek można konstruować szkielet całej witryny.

Wszyscy, którzy są na nie (olewają standardy) - kiedyś może mieć to znaczenie (patrz posty m.in. mój i mrtn'a na temat palmów, itp.), a chyba jednak łatwiej odrazu budować serwisy beztabelkowe, niż potem z tabelkowatego przerabiać na beztabelkowy (2 razy tracisz czas -> time is money, isn't it?). Kto wie czym nas uraczy G - być może też niedługo będzie promował zgodność - tego nikt nie wie i nie piszcie, że to niemożliwe. W G jest wszystko możliwe. :D

Co do serwera to zapewne chodziło o generowanie mniejszego transferu - przynajmniej tak podejrzewam.

Moje ulubione radio internetowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności