Skocz do zawartości

Kontrole z US


kokodżambo

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie 2 lata prowadzenia DG w Niemczech. 1 drobna kontrola, którą załatwił mój księgowy :) nawet biurwy na oczy nie musiałem widzieć (jakiś drobny błąd w jakimś papierku, szybko i sprawnie sprawa została wyjaśniona). Fajnie rozliczać się w kraju, gdzię nie traktują Cię z góry jak złodzieja. ;)

NoteFighter.net - gra uczaca czytania nut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 3 lata działalności, ani jednej kontroli US, a były sytuacje, że deklaracje z dużym minusem nie docierały do US (poczta) i sytuacje kiedy Pani z US dzwoniła o 7-8 rano z jakimś pytaniem. Pewnie zależy od US, im więcej mają firm, tym bardziej się rozdrabniają i rzadziej są kontrole.

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrole są prawdopodobne jeśli: chcesz zwrot VAT-u, jeśli nie składasz deklaracji na czas, nie płacisz podatku w terminie, są nieścisłości w deklaracjach, masz duże obroty (naprawdę duże), nie miałeś w ogóle kontroli.

Kiedyś słyszałem o jakimś programie który pomaga typować płatników do kontroli. Program ten miał brać pod uwagę powyższe czynniki ale to pewnie mit ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo kontroli to kontrole krzyżowe. Kontrolują Twoich kontrahentów i jeśli Oni mają jakieś nieścisłości, kontrola sprawdza powiązane podmioty.

Ogólnie widzę jednak sporą zmianę na plus w US. Częściej najpierw dzwonią chcąc wyjaśnić sprawę, zamiast od razu wszczynać kontrolę. Dla nich niższe koszty, dla nas mniej problemów.

Ale jak widzę nie dotyczy to wszystkich US ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś dwie kontrole prawie pod rząd (3 lata temu) i jak przygotowałem wszystkie papierki (ładny plik się z tego zrobił) a zajęło mi to 2-3 dni to po wizycie w urzędzie i pokazaniu kompletu dokumentów, Pani spojrzała na plik i stwierdziła, że mam ładny charakter pisma oraz podpis po czym skwitowała, że już po kontroli. ;-) Ale ogólnie nie narzekam, wszystko raczej da się załatwić szybko i bez problemu. :-)

Zapraszamy na irca - #seo na ircnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności