Skocz do zawartości

Używana winda


nowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jędrzej

Po pierwsze (primo) - pytałeś o wersję OEM ?

Po drugie (primo) - wersja OEM umiera wraz z jednostką na której była instalowana - z prawnego punku widzenia nie ma więc możliwości przeniesienia licencji OEM na kolejny sprzęt ! Gdyby taka możliwość istniała nie byłoby sensu tworzenia czegoś takiego jak licencja OEM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedzial ze nie mozna.

Pozatym na stronie microsoftu wyraznie jest napisane że wystarczą 3 dowody licencji.

Więc zastanawiam się jak to jest z tą naklejką.

Mam dowod, zakupu, cd rom, ksiazeczke - = 3 :zeby:

To naklejki miec nie musze ;) i nie ważne gdzie bedzie przyklejona wychodzi na to że równie dobrze mogę sobie przyklei cna lodówke.

Co do uzywanego komputera - o ile złożysz sobie go sam a zakupisz oem wersje to wychodzi ze jestes producentem komputera ;) bo masz obudowe, procesor, plyte i dysk twardy a nikt nie mowil o tym ze te podzespoly musisz nabyc nowe badz musza byc zakupione od producenta.

Tak czy tak dalej twierdze ze zakup zaktywowanej windy nie przeszkadza w przeniesieniu jej na innych komputer i ponownemu zaktywowaniu zachowujac licencje - oczywiscie nigdy nie mowiac ze wczesniej winda byla na innym sprzecie a jedynie ze to modernizacja.

Poza tym Panowie z MS nie maja zmartwienia kto zainstaluje na drugim sprzecie winde a zdeinstaluje na starym, gdyby tak bylo to iloś piractwa siegnelaby teoretycznie zera wzgledem windy.

Bo przeciez OEM czy nie OEM bylby zakupiony i uzywany na 1 sprzecie.

Dla nich zmora jest fakt iz prawie nikt nie kupuje nawet oem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak dalej twierdze ze zakup zaktywowanej windy nie przeszkadza w przeniesieniu jej na innych komputer i ponownemu zaktywowaniu zachowujac licencje - oczywiscie nigdy nie mowiac ze wczesniej winda byla na innym sprzecie a jedynie ze to modernizacja.

Szooku mu tu mówimy o legalnych metodach a nie o kombinacjach. Leglanie nie można przenieść licencji OEM - koniec. Kropka. A jak wykołować BSE i inne cuda to opowieść na inny wątek.

W ubiegłym wieku można było sobie kupic jednego windowsa jedengo worda i zainstalować w firmie na 100 kopach- prokuratura nie kumała o co chodzi bo przecież firma kupiła oprogramowanie wie wszystko gra i odstepowała od wymierzania karay, ale fakt uniknięcia odpowiedzialności nie jest równoznaczny z leglanością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit z pkt Licencji nie można przenosic wersji OEM to fakt i niema co dyskutowac.

Natomiast z pkt czy po przeniesieniu wersji OEM aktywowanej na innym sprzecie na inny sprzet mozna sprawic ze bedzie ona nadal legalna to można.

Bo Microsoft nie zabrania modernizacji sprzetu o wymiane plyty, procesora czy dysku twardego a wymiana plyty juz napewno wymaga ponownej aktywacji systemu i pobrania nowego kodu instalacji, wiec czy stanie sie to na tym samym komputerze (obudowiie) czy na nowej jest wsio ryba.

Gdyby nie bylo mozna dokonywac upgradu sprzetu to podczas jego wymiany (jedna konfiguracja i kropka) tracilibysmy licencje jednak tak sie nie dzieje i dzowniac spokojnie dostaniemy kod aktywujacy windowsa.

To daje mozliwosc przeniesienie systemu na zupelnie nowy sprzet lacznie z obudowa i kazdym podzespolem.

Wiec z pkt licencji normamlie tego nie mozna robic a z pkt technicznego jest taka mozliwosc i nasz windows nadal bedzie licencjonowany jako OEM z aktywacja na ten sprzet komputerowy.

Na dobra sprawe nie jest wymagane posiadanie nosnika CD z Windowsem bowiem wiekszosc marketow, duzych sieci komputerowych instaluje program, dostajemy ksiazeczke, naklejke ale plyty nie i jest to zupelnie legalny windows oem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franek co ty opowiadasz :)

Jak sie nieda robilem to z 20 razy, po zmianie procka itp.

Po 3 aktywacji i kolejnej poprstu nie moglem tego zrobic za pomoca internetu i musialem zadzownic na info podajac KOD INSTALCJI i odpowiedzialem mniej wiecej co zmieniłem

Wiec odpowiedziałem że dysk, płyte, procesor. Po chwili Pani podyktowala mi kod aktywacji.

Wiec po zmianie sprzetu mozna spokojnie poraz kolejny aktywowac winde i to legalnie.

Franek a sprawdz sam sie przekonasz ja to robilem i działa, powiedziałbym nawet ze jesto to denerwujace.

Bo wymieniłem procek i cza dzwonic bo nie mozna odpalic windy - dzownic do 20 a instalowalem procek o 21 ;).

Franek a tak ps. jak ci sie udalo zmienic nicka jest taka opcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej

Po pierwsze (primo) - pytałeś o wersję OEM ?

Tak, pytałem o wersję OEM. Można instalować na używanym sprzęcie, wersję w kartonowym (zwykłym, brązowym) pudełku.

O ile dobrze sobie przypominam jest tak ja pisze Szook. Po gruntowniejszych zmianach w sprzęcie można ponownie aktywować system po uprzednim skontaktowaniu się z MS.

Znalazłem np. to:

"Reinstalacje, formatowanie dysku oraz modernizacje sprzętu

Aktywacja produktu Microsoft jest zabezpieczeniem elastycznym, które uwzględnia zmiany zachodzące w realnym świecie. Nie przeszkodzi użytkownikom, którzy chcą rozbudować, zmodernizować, wymienić lub sformatować swój komputer bądź dokonać reinstalacji oprogramowania.

W niektórych przypadkach, jeżeli komputer zostanie przerobiony w istotnym stopniu, może być konieczna ponowna aktywacja produktu.

Wszelkie wątpliwości dotyczące używania oprogramowania przy włączaniu komputerów do sieci są wyjaśnione w umowie licencyjnej użytkownika oprogramowania, dodawanej do legalnych programów Microsoft."

Źródło:Tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrzej ja akurat OEM kupuje w folii z zielona ksiazeczka dla Home a Niebieska dla Proff.

Dobrze ze z edytowałes moze to rozwieje watpliwosc czy mozna modernizowac.

Ja to robilem nie raz gdyby nie bylo mozna musialbym posiadac juz 30 OEM:)

jedynym minusem to fakt iz za 3 czy 4 razem nie mozna dokonac aktywacji przez internet a ich biuro aktywuje tylko 20.

jest Cd + nalepka i to cala zawartosc OEM.

Dlatego też uwazam ze mozna spokojnie kupic juz aktywowanego winde na innym sprzecie bo ponowna jego aktywacja nie bedzie sprawiala problemu o ile wrazie co powiemy ze windy zawsze uzywalismy MY a jedynie modyfikowalismy parametry sprzetu

Jutro postatam się zadzwonic do MS i zapytac sie dokladnie jak jej z tą nalepką jezeli na stronach widnieje zapis iz wystarcza 3 elementy udowadniajace legalnosc.

Jezeli 3 to nie musi byc zadnej nalepki na nie rozlacznym elemencie komputera.

Pozatym nie MS uznawac który element obudowy jest stały a który wymienny to było by duze naruszenie swobody konsumentów i producentów obudów komputerowych tym samym NEWS ze prawnik powiedzial jest dla mnie mało praktyczny a najwyrazniej osoba z tego audytu nie jest mistrzem. A jezeli jest to zapraszam tego Pana do mnie na audyt.

Ale dla pewnosci jutro zadzwonie :D jak powiedza ze tak to zapytam czy moge na kropelke :D bo co kropelka skleji skleji zadna siła nie rozkleji :D:) i bedzie to stały element obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szook nie wiem jak to jest z tymi opakowaniami, ale pani z którą rozmawialem zaznaczyła że jeśli chcę instalować OEM 'a na używanym komputerze musi to być wersja w kartonowym pudełku (1 szt.). Wcześniej sprzedawane były zestawy po 3 szt. Zestaw w folii z zieloną książeczką był chyba dodawany przez sprzedawców do gotowych komputerów ale mogę się mylić.

Windowsa kupiłem. W pudełku jest informacja:

"Jeżeli przekazujesz załączone oprogramowanie wraz z kompletnym systemem komputerowym, musisz przed dostarczeniem go umieścić etykietę Certyfikatu Autentyczności na zewnętrznej stronie obudowy, w łatwo dostępnym miejscu."

W oryginale musisz też jest wygrubione.

Erbit: Są też trzy rysuneczki na których pokazano że certyfikat przykleja się na bocznej płycie - wyraźnie, w czerwonym kółku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też uwazam ze mozna spokojnie kupic juz aktywowanego winde na innym sprzecie bo ponowna jego aktywacja nie bedzie sprawiala problemu o ile wrazie co powiemy ze windy zawsze uzywalismy MY a jedynie modyfikowalismy parametry sprzetu

Przepraszam, że post po poście ale temat jakoś podumarł.

Wygląda na to że jest tak jak pisze Szook. Można kupić aktywowaną Windę i aktywować ją na swoim komputerze ale moim zdaniem będzie to nielegalna kopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też dać w mordę... ale 'dostawacz' może oddać albo zaciągnąć przed sąd.

Nie bardzo rozumiem.

Nie gdybajmy co można i jak można tylko co mówi prawo.

A co mówi prawo?

Wersja pudełkowa jest licencją OEM ? Bardzo w to wątpie.

Wystarczy zadzwonić: 0 801 308 801

Na pudełku jest:

"Pakiet OEM System Builder"

A na odwrocie:

"Licencja producenta systemów OEM Microsoft"

Pełny tekst

tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności