Skocz do zawartości

Używana winda


nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem.

Chodziło mi o przenośnie - co jest dozwolone a co da się zrobić...

Cała dyskusja (zgodnie z pytaniem autora topiku) trwa o instalacje ODKUPIONEJ WERSJI WINDOWS a nie o kupienie NOWEJ WERSJI.

Jesli ODKUPIENIE - znaczy używany windows i w takim wypadku nie można instalowac wersji OEM na drugim komputerze.

Cytat Yeden'a tyczy sie ORYGINAŁU OEM (nieotwartego pudełka) a nie OTWARTEJ zainstalowanej gdziekolwiek indziej i wcześniej licencji.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zgadzam się Erbit. Tak jak napisałem wcześniej - aktywowanie aktywowanego wcześniej przez inną osobę na innym sprzęcie Windowsa jest nielegalne, ale da się to zrobić.

Yeden: niezupełnie. Zgodnie z nowymi zasadami licencjonowania sam możesz złożyć sobie komputer i wtedy Ty jesteś producentem. Ponadto MS twierdzi, że mając używany komputer również można instalować OEM'a z taką licencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie zaczynac nowego watku...

Kupilem sobie Winde w Niemczech po niemiecku. Gdy przywioze komputer do Polski, to obowiazuja mnie warunki licencyjne niemieckie czy polskie? Bo jakos niemieckie bardziej mi sie podobaja :)

Ma ktos doswiadczenia albo moze wskazac odpowiedni przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że w Niemczech nie ma infolinii Microsoftu? :)

Po powyższej dyskusji zacząłem zastanawiać się nad obecnymi zaasadami licencjonowania OEM'ów i doszedłem do wniosku, że albo MS dał ciała albo odpuścił sobie ściganie "nie do końca legalnych" OEM'ów ale nie powiedział tego wprost albo są jednak jakieś kruczki w licencji.

Mianowicie:

1. Można aktywować kilka razy tą samą kopię systemu nawet po istotnych zmianach sprzętu,

2. Można więc kupić aktywowanego Windowsa i aktywować go u siebie ale będzie to nielegalne,

3. Można też odsprzedać nieotwarte pudełko z systemem (taka informacja widnieje na pudełku),

Mój wniosek: można kupić aktywowanego Windowsa, aktywować go u siebie, na fakturze lub umowie kuona-sprzedaży wpisać że sprzedaje się nieotwarte pudełko, na tym samym dokumencie wpisać datę sprzed pierwszej aktywacji. Wtedy wyjdzie na to że wszystkich aktywacji dokonał ostateczny nabywca modernizując po drodze sprzęt.

Oczywiście powyższy wniosek może być błędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Można też odsprzedać nieotwarte pudełko z systemem (taka informacja widnieje na pudełku),

Nieotwarte pudełko to furtka dla pośredników (sprzedawców takich jak ja) - oznacza nie zawartą umowę licencyjną, dlatego mozna to odsprzedac. Dzieki temu nie mam już glupich pytań a jak to jest, że Pan sprzedaje, choć nie jest Pan właścicielem oprogramowania i nie ma Pan umowy z MS.
Czy warto w ogóle takową się interesować?

Nie - prawo autorskie nie zezwala na odstąpienie swych praw użytkowania bez zgody właścicele dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, tak czytam i czytam, i chyba dam sobie jednak spokój z używkami. Wydam te ponad trzy stówy i będę się cieszył że jestem legalny :)

 Ratownik medyczny o swojej pasji, pracy i nie tylko polskim ratownictwie medycznym. Prowadzi także szkolenia z pierwszej pomocy i projektuje koszulki ratownictwo medyczne dla ratowników, pielęgniarek i innych medycznych specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że w Niemczech nie ma infolinii Microsoftu? :)

Na pewno jest, ale ja mieszkajac w PL chcialbym miec rzetelna informacje od polskiego przedstawicielstwa. Juz nieraz mi sie zdarzalo, ze oddzialy tej samej firmy w PL i w DE udzielaly mi sprzecznych informacji :(

edit:

Czyli jesli kupie laptopa z systemem w DE i przywioze go do PL, to moj system staje sie nielegalny? Bez sensu... A co gdy jade np. w delegacje z pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności