Skocz do zawartości

Youtube - problem z przychodami


Ludi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny przypadek z YT: dodałem film, pewien gościu ukradł go, dodał jako swój i wyświetlał na nim reklamy (zarabiał na nim). Napisałem do YT, usunęli film, jednak co teraz z zarobkami? Na forum powiedzieli, że kasy nie dostanie nikt (zostaje w YT) - ale jakim prawem, skoro zarobek wygenerował skradziony film do którego to ja mam pełne prawa?

Miał ktoś taki problem? Jak ugryźć temat?

Wdrażaj systemy ISO taniej, szybciej, pewniej. Oferujemy wdrożenia, szkolenia, certyfikację ISO 9001 oraz innych systemów z branży. Przedstawimy oferty związane z systemami ISO w ciągu 5 dni, a Ty wybierzesz najlepszą z nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego masz prawo to do dochodzenia strat od tego który Ci to zwędził ale potrzebowałbyś dowodu w postaci dokumentu od YT że temu gostkowi wypłacili tyle i tyle kasy. Dowód taki jedynie możesz próbować dostać na wniosek prokuratury. Reasumując nic nie wskórasz bo polska prokuratura ma takie sprawy w doopie a YT postępuje w/g prawodawstwa USA ...

(tak sie zarabia na frajerach chcących zarobić parę groszy podpisujacych na odległość umowy z firmami zagranicznymi i akceptujacymi regulaminy w których wyraźnie jest napisane, że w każdej chwili mogą zostać kopnieci w tyłek i pozbawieni zarobków) :)

Teraz chyba już wszystko jasne dlaczego korpogoogle tak boi się wszelkich aktów prawnych związanych z prawami własności ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś autorem filmu i masz do niego wszystkie prawa autorskie, to możesz pokombinować coś z odszkodowaniem z tytułu autorskich praw majątkowych.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego nie od yt skoro to oni zarobili na tym kase? Sądzę ze tamten facet nic nie dostanie, natomiast profit z reklam zachowa yt. Sąd na razie odpada, jakieś inne pomysły?

Wdrażaj systemy ISO taniej, szybciej, pewniej. Oferujemy wdrożenia, szkolenia, certyfikację ISO 9001 oraz innych systemów z branży. Przedstawimy oferty związane z systemami ISO w ciągu 5 dni, a Ty wybierzesz najlepszą z nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludi kasa po blokadzie konta jest zwracana dla reklamodawców. Najlepiej idź na drogę sądową z tym co Ci ukradł treści i na niej zarabiał to jedyne rozsądne rozwiązanie. To tak jak ja bym miał jakaś stronę www z której mi ktoś ukradł treści i zarabiał na swojej www gdzie ma jakaś agencję reklamową i bym żadał od tej agencji kasy bo to moje materiały były na stronie gdzie oni świecili reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności