Skocz do zawartości

[projekt] SEO Moderator


dnd

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością przedstawiam program SEO Moderator służący do do centralnego moderowania katalogów stron. Strona domowa programu znajduje się pod adresem https://seomoderator.bluetrain.pl/

Obecne cechy aplikacji to:

  • Klarowny interfejs przypominający program do obsługi poczty
  • Wsparcie dla katalogów opartych o skrypt SEOKatalog [w kolejnych wersjach również inne katalogi]
  • Jasny podział na wpisy oczekujące na moderację, zmoderowane oraz oczekujące na wysłanie
  • Automatyczne zarządzanie zbanowanymi adresami URL, email oraz IP; bany są propagowane do wszystkich zarządzanych katalogów
  • Bezpieczne połączenie ze skryptem serwerowym wykorzystujące długi klucz oraz zmienne elementy zapytania
  • Automatyczna aktualizacja skryptu serwerowego
  • Synchronizacja wpisów z katalogiem odbywa się periodycznie w tle, w trakcie moderowania

Zarys planów na przyszłość:

  • Obsługa katalogów innych niż SEOKatalog przy użyciu wspólnego interfejsu użytkownika
  • Automatyczne poprawianie typowych błędów w opisach (znaki przestankowe bez spacji, pozostawione nawiasy { } itd.)
  • Automatyczna kontrola, czy oczekująca na moderację strona działa, przekierowuje pod inny adres etc.
  • Kontrola działania stron obecnych już wcześniej w katalogu
  • Wyrywkowa wsteczna kontrola unikalności wpisów

Plany mogą się zmienić pod wpływem uwag użytkowników.

Kilka ekranów:

seomoderator-ekran1-300x262.pngseomoderator-ekran2-300x264.png

W przeciwieństwie do dwóch paneli, które pojawiły się ostatnio na forum, jest to aplikacja desktopowa.

Program znajduje się obecnie w wersji Beta, jest jednak w pełni funkcjonalny i jest używany do codziennego moderowania. Wersja Beta jest w pełni bezpłatna, wersja produkcyjna będzie płatna, model licencjonowania nie został jeszcze ustalony (chętnie wysłucham sugestii).

Pierwsze uruchomienie programu musi nastąpić z jego strony domowej (https://seomoderator.bluetrain.pl/) do czego służy duży przycisk o treści "Uruchom aplikację". Po pierwszym uruchomieniu program utworzy ikonę na Pulpicie Windows oraz w Menu Start, jednak wciąż można go uruchamiać ze strony.

Niezależnie od sposobu uruchamiania, aktualizacje programu są automatyczne, nie jest też wymagany odrębny proces instalacji.

Za program odpowiedzialna jest firma:

Blue Train Łukasz Kowalczyk

ul. Grunwaldzka 15A

05-825 Grodzisk Mazowiecki

NIP: 113-200-73-47

REGON: 142662774

Kontakt

email: info@bluetrain.pl

--

Łukasz Kowalczyk

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Aplikacja wzbogaciła się o nową funkcjonalność - masowe sprawdzanie działania stron znajdujących się w katalogach. Wykrywane są wygaśnięte domeny, błędy nieznalezienia strony, błędy serwera, błędy połączeń, odmowy dostępu i przekierowania stron pod inne adresy.

sprawdzanie-stron-300x251.png

SEO Moderatora można bezpłatnie uruchomić pod adresem https://seomoderator.bluetrain.pl (jest to aplikacja nie wymagająca "ręcznego" pobierania na dysk).

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OT: Program Napisałeś w C# czy Delphi ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@covalic: Aplikacja korzysta do komunikacji z katalogiem ze skryptu umieszczanego na serwerze, zaś autentykacja klienta, tj. SEO Moderatora, polega na tym, że każdy komunikat zawiera w sobie podpis (sygnaturę) obliczany na podstawie samego komunikatu oraz unikalnego klucza.

Sam skrypt serwerowy jest udostępniony w postaci jawnej i skomentowanej, więc można podejrzeć proces obliczania sygnatury.

Jeżeli katalog dostępny jest po SSL, oczywiście można z tego skorzystać, co podniesie bezpieczeństwo, ale większość katalogów nie ma takiej możliwości. Korzystanie z sygnatury/podpisu jest w mojej opinii nieco bezpieczniejsze od stałego hasła administratora, ponieważ każdy komunikat zawiera losową część - tak więc dwukrotne wywołanie tej samej funkcji API (czyli skryptu serwerowego) z tymi samymi parametrami będzie za każdym razem podpisane inną sygnaturą, co utrudnia atak i odgadnięcie klucza.

@Mion: Java :-)

@covalic: Owszem, później trzeba będzie płacić, ale nie potrafię w tej chwili uczciwie powiedzieć, kiedy pojawi się wersja, za którą będę mógł ze spokojnym sumieniem brać pieniądze. Na pewno mniej niż rok, więcej niż dwa tygodnie...

Od razu piszę też, że jeszcze nie wymyśliłem ceny.

@Anpremio: To, co widzisz na tym screenie, to przyczyny odrzucenia wpisu zaimportowane z katalogów. Po prostu - w jednym z katalogów miałem "Nieunikalny opis", w innym "Opis nie jest unikalny". Jednakowe opisy nie są w tym menu duplikowane.

Z nowości: obsługa EasyDir.

(Przepraszam za odpowiedzi dopiero po paru dniach, nie wiem czemu nie zadziałało mi śledzenie tematu).

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pośpieszyłem z zakupem centralnego panelu do seokatalogów :) Bo jednak wolę programy okienkowe.

Jaka będzie orientacyjna cena ?

Przepraszam, ale naprawdę nie chcę w tym momencie deklarować konkretnej sumy, zwłaszcza że być może zaproponuję różne wersje - np. inną dla posiadaczy 100 WebMini, a inną dla osób z trzema licencjami na SEOKatalog - jeżeli okaże się, że jest zainteresowanie takim różnicowaniem.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że w JAVIE takie ładnie okienka wychodzą, ale ma moim już były brzydkie i szare :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radiowiec: Taki mam plan, ale z drugiej strony - aplikacja jest z założenia dość ogólna i byłoby idealnie, jakby współpracowała z 90% katalogów dostępnych na rynku, przynajmniej teoretycznie (napisanie nowego skryptu serwerowego dla SEO Moderatora nie jest trudne).

@Mion: W Javie domyślne, wieloplatformowe okienka są paskudne - chociaż w nowszych wersjach się to nieco poprawiło. Co masz na myśli pisząc, że na Twoim były brzydkie i szare? Na jakim systemie uruchomiłeś aplikację?

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc, że na Twoim były brzydkie i szare? Na jakim systemie uruchomiłeś aplikację?

TO -> https://postimage.org/image/lha3vhg15/ -> XP

Właśnie dlatego pytałem w czym powstały okienka, bo te Twoje screeny są "atrakcyjne" :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO -> https://postimage.org/image/lha3vhg15/ -> XP

Właśnie dlatego pytałem w czym powstały okienka, bo te Twoje screeny są "atrakcyjne" :)

Screeny są z Windows Vista i Windows 7, pracę nad XP odłożyłem na później (to jednak zanikający system). Podejrzewałem Cię o uruchamianie aplikacji na jakimś Linuksie, co wprawdzie jest teoretycznie możliwe, ale niezalecane i obecnie nieobsługiwane - i wtedy dopiero aplikacja wygląda paskudnie :-)

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego seokatalog w którym zastosowany jest nietypowy plik includes/db.php opisywany przez Generala jako "stary" (db-old.php). No i niestety z tego seoka wpisy przychodzą z krzakami. Problem oczywiście jest w kodowaniu bazy - tak myślę.

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności