Skocz do zawartości

[projekt] SEO Moderator


dnd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jednego seokatalog w którym zastosowany jest nietypowy plik includes/db.php opisywany przez Generala jako "stary" (db-old.php). No i niestety z tego seoka wpisy przychodzą z krzakami. Problem oczywiście jest w kodowaniu bazy - tak myślę.

Jaka to wersja SEOKatalogu? Poszukam jej i rozwiążę problem.

Generalnie skrypt serwerowy czyni założenie, ze baza danych jest w UTF-8, co widocznie w tym wypadku nie jest prawdą.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
, pracę nad XP odłożyłem na później (to jednak zanikający system).
42% userów to zanikający system https://ranking.pl/pl...ng-systems.html proszę cię ...

---

Dla jasności - ja się nie absolutnie nie czepiam wyglądu, bo wygląda nie przekłada się na funkcje w programach....

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42% userów to zanikający system https://ranking.pl/pl...ng-systems.html proszę cię ...

---

Dla jasności - ja się nie absolutnie nie czepiam wyglądu, bo wygląda nie przekłada się na funkcje w programach....

Trend jest wyraźny, XP idzie w dół :-) Ale bez obaw, zajmę się wyglądem w XP, bo sam lubię estetyczne aplikacje. Nie da się jednak ukryć, że priorytetem są dla mnie zgłoszenia takie, jak od @pyzdera dwa posty wyżej.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego seokatalog w którym zastosowany jest nietypowy plik includes/db.php opisywany przez Generala jako "stary" (db-old.php). No i niestety z tego seoka wpisy przychodzą z krzakami. Problem oczywiście jest w kodowaniu bazy - tak myślę.

Dodałem w skrypcie serwerowym dostosowywanie kodowania połączenia do kodowania bazy i teraz krzaki nie powinny się pojawiać. Najnowsza wersja SEO Moderatora uruchomi się automatycznie, wystarczy użyć linku na pulpicie lub uruchomić program ze strony (https://seomoderator.bluetrain.pl)

EDIT: zapomniałem dodać, że katalog, w którym pojawiły się krzaki, należy z aplikacji najpierw usunąć (prawy klawisz myszy na nazwie katalogu, opcja "Usuń"), a potem dodać ponownie.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bardzo fajny pomysł i deskoptówka :).

Moje pytanie kiedy będą funkcje opisane w pierwszym poście "Zarys planów na przyszłość" ?

I czy ostatni punkt można by było tak zrobić aby sprawdzał unikalność wszystkich starych wpisów po kolei ?

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bardzo fajny pomysł i deskoptówka :).

Moje pytanie kiedy będą funkcje opisane w pierwszym poście "Zarys planów na przyszłość" ?

I czy ostatni punkt można by było tak zrobić aby sprawdzał unikalność wszystkich starych wpisów po kolei ?

Część tych punktów już jest zrealizowana: oprócz SEO Katalogu obsługiwany jest EasyDir (zaś w najbliższych planach Sinooke), jest też kontrola działania stron obecnych w katalogu - w aplikacji jest to zakładka "Sprawdzanie stron".

Unikalność będzie sprawdzana dla wszystkich wpisów, a więc zarówno oczekujących, jak i obecnych w katalogu od początku jego istnienia. Nie potrafię jeszcze określić, kiedy dokładnie pojawi się ta funkcja, ale chciałbym, by nie trwało to dłużej niż miesiąc, przynajmniej w wersji niezbyt doskonałej.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje moderować seokatalog i klikam w "oczekujące na moderacje" potem na dany wpis który chce moderować i wyskakuje mi błąd "Nie znaleziono żądanego wpisu". W katalogu one są...

To ogólny komunikat mogący oznaczać wiele różnych problemów (aby nie zarzucać użytkownika numerami błędów itd). Konkrety są w logach i byłbym wdzięczny za przysłanie ich na mój email (info [at] bluetrain.pl) - póki co taki ręczny system.

Aby dostać się do katalogu z logami, należy z menu Narzędzia wybrać opcję "Otwórz folder z logami aplikacji" - pojawi się zwykłe windowsowe okienko folderu. Możliwe, że do spakowania wszystkich plików będzie koniecznie wyłączenie SEO Moderatora.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te problemy były spowodowane nieprawidłowym kodowaniem danych w bazie mysql - pojawiały się znaki nielegalne z punktu widzenia kodowania UTF-8, co skutkowało przesyłaniem do SEO Moderator niepełnych danych.

Przyznam, że nie jestem do końca pewien, w jaki sposób SEO Katalog interpretuje bazy danych, które formalnie są kodowanie w latin2, a dane zwracane z nich jako UTF-8 są niepoprawne - w moich katalogach taki problem nie występuje i musiałem go stworzyć sztucznie. Jeżeli w aktualnie wrzuconej wersji problemy będą się pojawiać dalej, poddam się chyba i zacznę korzystać w skrypcie z SEO-Katalogowych funkcji dostępu do bazy danych :-)

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość dodania opcji w zakładce "sprawdzanie stron" takiej jak zaznaczanie tylko i wyłącznie wpisów z takim i takim błędem?. Np: zaznaczamy tylko błąd "błąd połączenia" i kasujemy z takim błędem wpisy.

W tej chwili nie, ale można posortować listę po rodzaju problemu i wówczas zaznaczenie jest proste, bo wszystkie błędy tego samego rodzaju są obok siebie.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikalność będzie sprawdzana dla wszystkich wpisów, a więc zarówno oczekujących, jak i obecnych w katalogu od początku jego istnienia. Nie potrafię jeszcze określić, kiedy dokładnie pojawi się ta funkcja, ale chciałbym, by nie trwało to dłużej niż miesiąc, przynajmniej w wersji niezbyt doskonałej.

Cos posuwa sie do przodu może? :)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności