Skocz do zawartości

[projekt] SEO Moderator


dnd

Rekomendowane odpowiedzi

Unikalność będzie sprawdzana dla wszystkich wpisów, a więc zarówno oczekujących, jak i obecnych w katalogu od początku jego istnienia. Nie potrafię jeszcze określić, kiedy dokładnie pojawi się ta funkcja, ale chciałbym, by nie trwało to dłużej niż miesiąc, przynajmniej w wersji niezbyt doskonałej.

Cos posuwa sie do przodu może? :)

Posuwa się, posuwa :-) W tej chwili pracuję nad kwestią wyszukiwania duplikatów w ramach wszystkich istniejących opisów. Jak będę coś miał, nawet niedoskonałego, to pokażę i zobaczę, co powiedzą użytkownicy.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Udostępniłem kolejną wersję aplikacji.

W tej wersji podczas edycji (podglądu) moderowanego wpisu pojawia się informacja o tym, ile duplikatów oraz kiepsko synonimizowanych prawie-duplikatów znaleziono w bazie danych. Aplikacja wzbogaciła się też o wyszukiwarkę pełnotekstową.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy w temacie coś się dzieje? U mnie aplikacja nie działa zbyt dobrze - problem z kodowaniem jednego starszego seoka (pisałem już o tym), a teraz na dodatek aplikacja myli katalogi - tzn. Zaznaczam katalog pierwszy a wyświetlają mi się wpisy do moderacji z innego, nie zaryzykowałem oczywiście wysyłki...

Czy w tym momencie jest w ogóle dostępny jakaś w pełni funkcjonalna aplikacja do zarządzania seokami/sinooke?

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt rozwija się powoli, bo niestety nie jest on obecnie moim priorytetem (dopóki nie stał się pełnopłatną aplikacją); nie mogę zawieść moich płacących klientów :-) W każdym razie nie porzucam tej aplikacji.

Wydawało mi się, że problemy z kodowaniem rozwiązałem już aktualizacją w sierpniu (korespondowaliśmy na PM). Czyżby jednak nic nie pomogło?

Widziałem, że są jakieś dwa panele webowe do zarządzania seokami i przynajmniej jeden z nich cieszył się sporym zainteresowaniem.

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie też się zdziwiłem że problem wrócił - przyznam się, ze wtedy chyba zarzuciłem testowanie ze względu na brak czasu.

Teraz doszedł dziwny problem z "myleniem" katalogów miedzy sobą przez aplikację.

szkoda że projekt rozwija sie bardzo wolno, bo to nie wróży mu przyszłości, zarówno ze względu na konkurencje jak i ze względu na aktualizacje skryptów jak i oczekiwań klientów.

A - jeszcze jeden pomysł na rozwój - mozliwość zrobienia wersji portable, najlepiej bez konieczności pobierania aplikacji z serwera.

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to dziwi. Coraz więcej grup katalogów się tworzy. Dodawarek mamy całkiem sporo, a paneli do moderowania jak na lekarstwo.

@dnd domyślam się, że ciężko jest poświęcać czas na coś, co póki co jest darmowe. Ale może pomyśl nad jakąś odpłatnością i wtedy może będziesz miał więcej serca do projektu. Bo zapowiada się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ten projekt moim zdaniem idzie w dobrym kierunku - aplikacja, najlepiej uniwersalna, działająca pod windowsem i linuksem (a właśnie, nie chce działać pod ubuntu 12.10 x64), przenośna, trzymająca kompletny backup katalogów, obsługująca kilka skryptów - przynajmniej te najpopularniejsze.

Ale z drugiej strony - rynek nie jest zbyt wielki, bo dotyczy to tylko osób posiadających co najmniej kilka katalogów.

A oddzielnym tematem jest dodawarka do prywatnej grupy, obsługująca kilka skryptów, synonimy i płatności sms + przelew + paypal

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja w tej klasie programów nie widzę jakichś szczególnych pieniędzy do zarobienia, zaś w obecnym stanie rozwoju nikt za tę konkretną (moją) aplikację nie zapłaci, słusznie zresztą. Powiedzmy sobie szczerze - właścicieli farm katalogów nie ma aż tak wielu, więc musiałbym się skupić na funkcjach dla posiadaczy pojedynczych katalogów, których też jest o rząd wielkości mniej niż "dodawaczy". Właściciel jednego czy dwóch katalogów też raczej nie kupi takiej aplikacji za sumę podobną do tej, jaką wydał na sam katalog (o ile w ogóle kupił płatny), w dodatku będzie się spodziewał znaczącej wartości dodanej w stosunku do panelu moderatorskiego wbudowanego w katalog. Jeżeli aplikację do moderowania kupi choćby 1/10 właścicieli katalogów, uznałbym to za rzecz wręcz nieprawdopodobną. A teraz pomyślmy ile mógł do tej pory zarobić autor najpopularniejszego chyba SEOKatalogu i podzielmy to przez 10 - dużo nie wychodzi, a i to będzie trzeba w pewnym momencie podzielić na kilka aplikacji do moderowania.

@golum: tak mi się zdaje, że każdy kto mierzył się z zadaniem stworzenia aplikacji do moderowania katalogów przeprowadził podobną analizę jak powyżej i wyszło mu, że nie zarobi. Ja piszę, bo lubię, ale samym hobby na życie nie zarobię, więc idzie powoli.

@pyzdera: Problemu z myleniem katalogów nie udało mi się na razie uzyskać, choć klikałem bardzo szybko :-) Co do uruchamiania na Ubuntu - w ogóle nie zajmowałem się jeszcze innymi systemami niż Windows. Aplikacja, choć napisana w Javie, wykorzystuje kilka wywołań API specyficznych dla Windows (głównie po to, aby nie zadawać głupich pytań użytkownikowi).

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam korzysta ktoś z tego narzędzia?

Mam problem z ogarnieciem tego po kliknięciu wygeneruj skrypt konektora dla tej strony wyświetla mi foldery z komputera, nic nie rozumiem co mam skopiować jego kod do jednego pliku w jakim rozszerzeniu i utowrzyc folder na komputerze? to samo wcześniej pisze że ten wygenerowany skrypt mam umiescić tam na serwerze w folderze podkatalogu strona.pl/seomoderator ale tez nie wiem jaki ma byc to folder/plik rozszerzenie może jakas instrukcja albo touturial na YT jest , prosze pomóżcie?

Może znacie jakeś inne narzędzie które mi sprawdzi :

-Unikalnośc wszystkich wpisów w bazie (chocby żeby losowo brało chociaż z cztery rózne linijki z tekstem )

-No i czy czy strona istnieje , nie ma przekierowania 301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak mój błąd już zrobione :)

Może ktos z korzystajacych może powiedzieć czy wam:

1.Dobrze wskazuje ilośc duplikatów przy moderacji wpisu bo mi całkowicie źle , co innego pokazuje w panelu a co innego jak się kliknie sprawdzanie w oknie przegladarki?

2. Czy sprawdzanie 301, brak strony itp wykonuje na wszystkich wpisach w katalogu i tych już aktywnych i tych nie akatywnych?

3. I czy jest gdzieś jakaś funkcja która masowo sprawdzi tą unikalność i wypluje tylko taka liste wpisów która ma takie powielane opisy bo jak na razie to trzeba to robić ręcznie z każdym jednym albo ja mam jakąś dziwną wersje :)

Z autorem ktoś ma kontakt , odpisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tu autor.

Ponieważ częściej, niż program na to obecnie zasługuje, otrzymuję na maila pytania o jego przyszłość, odpowiem i tutaj. Wiem, że narobiłem paru osobom smaku, a teraz program wygląda na porzucony, ale tak nie jest. Niestety, z powodu pewnych zobowiązań nie byłem w stanie kontynuować pracy nad programem w początkowym tempie; nie wdaję się w szczegóły, bo to nie czas ani miejsce - pocieszam się, że nie brałem za niego pieniędzy :) Ponieważ mam na rozwój aplikacji mniej czasu, niż sądziłem, że będę miał, zmieniam nieco plany i nie staram się już rozwijać wszystkich funkcji jednocześnie. W kolejnej wersji kilka funkcji przypuszczalnie zniknie (np. obsługa EasyDir), ale wrócą później.

Zastanawiam się, czy jest sens obsługiwać jeszcze SEOKatalog 1.4. Jest on nadal używany?

Profesjonalne moduły dla Prestashop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności