Skocz do zawartości

E-sklep przy istniejacej stronie


XaV1er

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem sobie cały wątek i jeszcze moje uwagi:

1) Żaden problem, żeby skarbówka zwinęła pseudofirme z allegro - mój znajomy ma DG i handluje na allegro - co chwila jakaś konkurencja przez podstawionych ludzi sprawdza go pytaniami, czy daje paragony albo czy może wystawić fakturę. Jeden koleś wprost mu napisał, że jak pisze, że nie, to kupuje coś małego, bierze dane i pisze donos do odpowiedniej skarbówki.

2) Wycinanie hostów *.gov.pl nic nie daje, bo np moja lokalna skarbówka ma rev dns zwykłego DSLa z tepsy :) Oczywiście można go też wyciąć, ale to do niczego nie prowadzi.

Wpis w whois jest odpowiedni, czyli Urząd Skarbowy i Ministerstwo Finansów - tylko co? Każdego dsla sprawdzać?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot cała Polska nacja. Kombinować, kombinować...

A po co? Zarejestrować działalność, odprowadzać podatki, robic koszty by podatki mniejsze były, inwestować co się zarobi -jeszcze mniejsze podatki, a firma w siłę rośnie. Jak trzeba kase fiskalną to się ją kupuje i można ją w całości odliczyć. Wybrać dobre biuro rachunkowe, które podpowie co robić.

I tyle kombinowania.

Ale widzę, że tu koledzy dla 200 zł spać po nocach nie bedą... bo skarbówka.

ja rozumie, że obiążenia państwa są duże, ale opamiętajmy się, to tez jest NASZ KRAJ i choćbym niewiem jak niezgadzał się z rządzącymi to tu żyje i mam takie obowiązki jak każdy.

A do szału doprowadzają mnie studenci, którzy stronki za 200 zł robią. Na nielegalnym oprogramowaniu, bez podatków, i prądem z akademika, za który własnymi podatkami płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba kase fiskalną to się ją kupuje i można ją w całości odliczyć. Wybrać dobre biuro rachunkowe, które podpowie co robić.

I tyle kombinowania.

No właśnie - jeśli trzeba kasę fiskalną to się ją kupi... ale najpierw trzeba wiedzieć czy ma się obowiązek jej zakupienia.

A poza tym nie każdy ma za co ją kupić - przynajmniej na początku, więc tego typu stwierdzenia to czysta teoria :D

A co do biura to niestety ostatnio straciłem zaufanie do mojego biura rachunkowego... raz zgubili nawet moje dokumenty (co jest nie do pomyślenia), więc wolałem się upewnić czy aby z tą kasą fiskalną przy sprzedaży CD nie wprowadzają mnie w błąd.

A co do tego, żeby wybrać dobre biuro rachunkowe - a na jajkiej zasadzie mam określić czy biuro rachunkowe jest dobre czy nie? Skoro problemy zaczęły się dopiero po 6 miesiącach współpracy, gdy zmienili pracowaników na nowych :)

Dziękuję Wam za odpowiedź co do kasy fiskalnej - teraz czeka mnie decyzja co do tego jaką kasę kupić ... troszkę mi szkoda pieniędzy na jakąś większą maszynę, ale z drugiej strony im tańsza kasa tym mniejszą ilość towaru obsługuję i pewnie prędzej czy później będzie trzeba ją zmienić na lepszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.vat.pl/pages/i/722.php

Bieżące przepisy reguluje rozporządzenie z marca, które zacytowałem wyżej. Na sieci jest pełno omówień. Nic tylko poświęcić 5min na czytanie.

A co do biura - jak lecą w kulki, to zmienić - konkurencja jest duża. Przynajmniej w moim rejonie. W przypadku książki przychodów i rozchodów przesiadka w ciągu roku, to mały problem. Z pełną księgowością, to już większa jazda :)

Jak już kupisz kasę, to pamiętaj o zgłoszeniu jej i naniesieniu numeru na kasę, który nada US. No i trzeba pamiętać o przeglądach. Podstawowe rzeczy, za które można załapać bonusa. A kontrole kas są często nawet.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności