Skocz do zawartości

[prywata] Markowe Komputery - Co O Nich Sądzicie?


Mev

Rekomendowane odpowiedzi

EDDY heh miałem kupować podobne chłodzenie troszkę wyższe takie 2 elektrownie :)

ale bałem się że mi urwie płyte :) 1,5 KG miedzi ale chłodzenie miodzio bo można dać iatraczki nisko obrotowe ale niema takiej koniecznosći.

Powiedz mi jak ci sie sprawuje tego typu chłodzenie w stresie bo bede analizował na nastepny raz tego typu radiator.

Edyy :) widać że wiesz co dobre, lubię tak okablowane kompy :) też swoje kabelki chowam w rurki bo jest lepszy obieg powietrza w obudowie. Choć teraz mam taką cisze że praktycznie nie zamykam tej cześci ubodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Temperatura raczej podobna jak do boksowego coolera, ale przy obciążeniu dopiero widać zalety. Najwyższa temperatura 46*C i co waże, szybko się schładza.

Prawdę mówiąc przyzwyczajony jestem do niższych temperatur, przez 3,5 roku miałem wodne chłodzenie i 40*C to max był:)

Regulator obrotów mam na śledziu, ustawiony cały czas na low (~1k obrotów). Na high jest za głośny (~2k obrotów).

Miałem tez problem z zapinką, ale wykorzystałem śruby od bloku wodnego i podstawkę standardowo zainstalowaną i działa super.

Cooler waży 800 g, więc nie stanowi to problemu.

Edyy :) widać że wiesz co dobre, lubię tak okablowane kompy :) też swoje kabelki chowam w rurki bo jest lepszy obieg powietrza w obudowie. Choć teraz mam taką cisze że praktycznie nie zamykam tej cześci ubodowy

Ja wziąłem obudowę Chieftec Big Tower, żeby po tylu latach mieć w końcu zamkniętą obudowę - nigdy nie mieściło mi się wszystko:D

(chłodzenie wodne w szczególności...).

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze on ma temp taką to nie jest zle. Ale rozumiem że masz dodatkowy wiatraczek skoro regulujesz obroty.

Ja mam taki maly regulator ale mowisz ze przy 2000 jest głosno to fakt bo mam taki 120 mm do ubodowy i jest dosc glosny ale wytlumilem go :).

Znowu ten Pentagrama na min obrotow 1800 nie jest glosny a bardzo dobrze sie sprawuje i w sumie nie wiem czemu do D830 kupilem Zalmana.

Tak czy tak mysle o tego typu chlodzeniu

a narazie :) zbieram kase na IDYSKA tzn na idyska sie znajdzie ale na ten ram do niego :)

jak potestowałem mysqla na ramie :) to niebo a ziemia dlatego teraz moja modernizacja bedzie IRAM.

Bo generalnie wiekszosc dławione jest poprzez DYSK.

https://www.nintek.com.au/x/scripts/prodVie...?idproduct=3667

znalazlem ale dalej szukam pewnego sklepu w USA gdzie mozna to cudo kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DELL OPTIPLEX GX270

lub

COMPAQ Evo D510

To jakaś prowokacja?:)

Obydwa to starocie bez możliwości rozwoju.

Eddy przyjacielu, po co mi coś lepszego? Grafiki nie tworze, w najnowsze gry nie gram...

W tej chwili mam celerona 2600 + AsRock prvt8+ + radeon 9550 + 512 DDR i mi w zupełności wystarcza.

A w tych komputer jest p4 2,8 do tego dołożę 1024MB ramu i powinno mi na najbliższy rok wystarczyć :)

Pozdrawiam,

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na strychu Amigę 500 i to jest ostatnia firmówka, jaką miałem :) Na twoim miejscu wolałbym wydać trochę grosza na upgrade tego co masz, niż kupować całego kompa. Najczęściej np. napęd optyczny nie wymaga wymiany, więc po co przepłacać

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak Hellz pisze

moze i nawet obudowy nie musisz wymianiac tylko np zasilacz na mocniejszy.

CO do plyty jakbys modernizowal polecam ci kupno pod socket 9** dla AMD w zadnym wypadku nie 7**.

Jezeli uwazasz ze Pentium to ja ci moge odradzic, kiedys zauwsze uzywalem AMD, ale pewnego czasu Pentium było lepsze i zaczełem uzywac Pentium - tak trwało 3 lata do okresu z przed 3 tygodni gdzie testowo zakupilem AMD 64 - na korzysc AMD przemawia CENA ! i WYDAJNOŚĆ w stosunku do Pentium

Pentium 3 GHZ np gorzej radzi sobie z oblieczeniami na PHP i z obciazeniem MYSQL niż AMD co naprawde spowodowało we mnie zdziwienie a przeprowadzenie kilku testów także mojego kolege zajmujacego sie hostingiem i uzywajacego maszyn intelka.

Tak czy tak jak nie musisz miec 2 maszyny to nie kupuj a modernizuj, jak musisz miec dwie to popytaj a napewno te grono osob z forum coś postara ci się doradzić. Każdy doda swoje 3 grosze i wypowie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eddy przyjacielu, po co mi coś lepszego? Grafiki nie tworze, w najnowsze gry nie gram...

W tej chwili mam celerona 2600 + AsRock prvt8+ + radeon 9550 + 512 DDR i mi w zupełności wystarcza.

A w tych komputer jest p4 2,8 do tego dołożę 1024MB ramu i powinno mi na najbliższy rok wystarczyć :)

Jedyne co musiałbyś wymienić to procesor i płyta główna. Ewentualnie zasilacz. Reszta może zostać i masz nowy komputer:)

Polecam linki stałe w Seomatik.pl oraz dopalacz stron Gotlink.pl.

obrazek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności