Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Od cała perfidia p.KH :)

https://www.baza-ofert.net/100004771,iwona-lencka-advert-center-iwona-lencka

Fakt wielu z nas nieprzeczytało regulaminu i nie ukrywajmy tego. A szkoda bo ponoc był modyfikowany :) dziś nikt niczego nie udowodni jak było na prawdę. Niemniej jednak MAM POTWIERDZENIE, że żądałam by moje dane z tego katalogu zła znikły i co Panie przemądrzały ? Jeśli Pan to czyta to żądam w trymiga by mnie stamtąd usunąć ! Nie rozumie Pan prostych słów a innych wyzywa od gamonii i nieuków. Brak mi słów !

Róbcie screeny swoich wpisów w innych katalogach, to nie może ujść płazem !

Bzyykkk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin usługi narusza postanowienia UOKiK i zawiera klauzule abuzywne co jest podstawą do wszczęcia postępowania karnego - można go zaskarżyć tak samo jak to było z pozwami dla sklepów za błędy w regulaminie. W zeszłym roku kancelaria pozwała 2000 sklepów za niedozwolone wpisy.

Ja dzisiaj dostałem zapytanie i przejrzałem regulamin i ma on błędy. Ponadto dostałem w załączeniu maile innych osób co jest załamaniem Ustawy o Ochronie danych Osobowych.

I na koniec - prawda jest taka że jak ktoś nie czyta regulaminu to ma potem problemy - to nie pierwszy taki przypadek - nas tak kiedyś naciągnęli na dostęp do portalu z informacjami prawnymi, ale to było dawno kiedy zaczynaliśmy - niestety sporo firm bazuje właśnie na początkujących i nie świadomych.

Właśnie czekam na odpowiedź od właściciela bazy-ofert - ciekawe czy odpisze :)

Właściciel sklepu decor8.pl, trener, pasjonat szkoleń i e-commerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się pochwalić jak Pan KH coś ciekawego odpisze:)

Regulamin usługi narusza postanowienia UOKiK i zawiera klauzule abuzywne co jest podstawą do wszczęcia postępowania karnego - można go zaskarżyć tak samo jak to było z pozwami dla sklepów za błędy w regulaminie. W zeszłym roku kancelaria pozwała 2000 sklepów za niedozwolone wpisy.

Ja dzisiaj dostałem zapytanie i przejrzałem regulamin i ma on błędy. Ponadto dostałem w załączeniu maile innych osób co jest załamaniem Ustawy o Ochronie danych Osobowych.

I na koniec - prawda jest taka że jak ktoś nie czyta regulaminu to ma potem problemy - to nie pierwszy taki przypadek - nas tak kiedyś naciągnęli na dostęp do portalu z informacjami prawnymi, ale to było dawno kiedy zaczynaliśmy - niestety sporo firm bazuje właśnie na początkujących i nie świadomych.

Właśnie czekam na odpowiedź od właściciela bazy-ofert - ciekawe czy odpisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś otrzymałem maila z informacją o konieczności zapłaty 265,44 PLN.

Oczywiście podsumowane informacjami o skierowaniu na drogę sądową, windykacji, odsetkach 4x itd. itd. w przypadku nie zapłacenia.

Wpis dodawałem firmie znajomej. Regulaminy czasem przeglądam, czasem nie - staram się to robić - ale nie zauważyłem jasnej informacji o zapłacie. Żadnego potwierdzenia mailem, przypomnienia itd.

Katalog wydawał się darmowy, a tu widzę że to jakiś przekręt. Faktury nie dostałem, bo wpis dodawałem znajomej. Narazie ja otrzymałem maila. Prawdopodobnie i to ona dostanie fakturę na firmę.

Na pewno nie zamierzam płacić temu oszustowi. Trzeba zrobić porządek z takimi oszustami.

Jakie konkretnie działania podjąć. Proszę info ewentualnie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo,

Dzisiaj dostałam właśnie wezwanie do zapłacenia 50 F (baza-ofert) z groźbą wystąpienia na drogę sądową w przeciwnym razie, wraz z kilkoma groźnie brzmiącymi opcjami dodatkowymi. Treść jest zapewne znana każdemu z was. Więc pomyślałam, że się przyłączę do tego już tak licznego grona.

Przejrzałam starsze posty z czerwca i poza. Niektórzy złożyli na policji zawiadomienie o próbie wyłudzenia. Niektórzy zdaje się kontaktowali się z kancelarią prawniczą. Czy coś z tego wyszło?

Ktoś wspomniał, że KH jest z Wrocławia. Czy nie powinniśmy w takim razie razem zwrócić się do tamtejszej policji?

Chętnie przedstawię swoją ewidencję na wypadek postępowania policyjnego w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum macie namiary na kancelarię która sporą naszą grupę reprezentuje. Z uwagi na fakt iż mamy takie a nie inne ustalenia z prawnikami nie podajemy szczegułów naszych działań na forum....już jedna ,,wtopa'' była . Proponuję kontakt z kancelarią ( popytać co i jak ) i potem zdecydować czy się przyłączyć czy działać samemu. Moja skromna rada : Razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie jest wyraźnie napisane że to jest katalog płatny. Prynajmniej w tym, który jest teraz na stronie - § III. p 12 regulaminu. Natomiast jest tam zapis niezgodny z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu us ług drog ą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) - § III. 8 regulaminu.

Nietety trzeba czytać regulaminy - na nie czytaniu nie można oprzeć swojej lini obrony.

Na obronę: zgodnie z art. 66 1 § 1 KC - Oferta złożona w postaci elektronicznej wiąże składającego, jeżeli druga strona niezwłocznie potwierdzi jej otrzymanie.

Pamiętajcie nieznajomość prawa szkodzi ... w obie strony

Witam,

Dziś otrzymałem maila z informacją o konieczności zapłaty 265,44 PLN.

Oczywiście podsumowane informacjami o skierowaniu na drogę sądową, windykacji, odsetkach 4x itd. itd. w przypadku nie zapłacenia.

Wpis dodawałem firmie znajomej. Regulaminy czasem przeglądam, czasem nie - staram się to robić - ale nie zauważyłem jasnej informacji o zapłacie. Żadnego potwierdzenia mailem, przypomnienia itd.

Katalog wydawał się darmowy, a tu widzę że to jakiś przekręt. Faktury nie dostałem, bo wpis dodawałem znajomej. Narazie ja otrzymałem maila. Prawdopodobnie i to ona dostanie fakturę na firmę.

Na pewno nie zamierzam płacić temu oszustowi. Trzeba zrobić porządek z takimi oszustami.

Jakie konkretnie działania podjąć. Proszę info ewentualnie na priv.

Właściciel sklepu decor8.pl, trener, pasjonat szkoleń i e-commerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam ponownie, dziś otrzymałam takiego oto maila od Pana H.

"

Szanowny Kliencie,

Dotyczy płatności za korzystanie z usług serwisu baza-ofert.net.

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy płatności za fakturę nr I/DA2/100004817/8/2012 z dnia 2012-08-08.

Do zapłaty pozostaje kwota 265,44 PLN. Wpłatę prosimy kierować na konto Idea Bank S.A. nr 60 1950 0001 2006 0240 9355 0002 .

Prosimy o bezzwłoczne uregulowanie zaległości i przesłanie potwierdzenia przelewu na adres monitoring@baza-ofert.net

Informujemy również, że w przypadku braku płatności do dnia 5 września 2012 sprawa zostanie skierowana na drogę postepowania sądowego.

Do czasu uregulowania przedmiotowego zobowiązania, możliwe będą dodatkowo następujące kroki:

- przekazanie Państwa długu profesjonalnej firmie windykacyjnej

- dodanie informacji o Państwa zadłużeniu do baz danych podmiotów:

a) Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

B) Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

c) Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Kontakt telefoniczny pod numerem: +48 71 735 6661

Z poważaniem

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LTD."

Jeżeli ktoś jest nadal zainteresowany poszerzaniem tematu to śmiało proszę dzwonić lub pisać 885213000 dyrektor@logisticsystem.pl .

swoją drogą ciekawe czy "większe" media zechcą zająć się tematem.

AA i zapomniałam dodać, prawie miesiąc minąl od czasu wysłania maila z prośbą o usunięcie naszych danych z bazy i nadal nic :) można to uznać za gest przyznania darmowej reklamy, dziękujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście złożę oficjalną skargę do komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu (adres: ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław) podając wszelkie informacje na temat mojego zajścia z KH. Jeśli inni potencjalni pokrzywdzeni lub pokrzywdzeni zrobią to samo, to bardzo możliwe, że policja otworzy śledztwo w sprawie tego pana. Jeśli ktoś już to zrobił i posiada numer referencyjny sprawy lub nazwisko i dane kontaktowe osoby zajmującej się sprawą, proszę o podanie ich, tak by inni mogli się na nie powołać zamiast za każdym razem robić to indywidualnie. Wtedy policja będzie świadoma, że chodzi o szerzej zakrojoną działalność HK a nie pojedyńcze zajście, naturalnie jeśli doszło do popełnienia przestępstwa.

Sprawa jest prosta. KH albo popełnił przestępstwo albo go nie popełnił. Jeśli KH popełnił przestępstwo, zgłoszenie tego na policję powinno rozwiązać problem. Nie ma potrzeby udawania się do kancelarii adwokackiej. Jeśli KH natomiast nie popełnił żadnego przestępstwa, adwokat także nie byłby w stanie nic zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście złożę oficjalną skargę do komendy wojewódzkiej policji we Wrocławiu (adres: ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław) podając wszelkie informacje na temat mojego zajścia z KH. Jeśli inni potencjalni pokrzywdzeni lub pokrzywdzeni zrobią to samo, to bardzo możliwe, że policja otworzy śledztwo w sprawie tego pana. Jeśli ktoś już to zrobił i posiada numer referencyjny sprawy lub nazwisko i dane kontaktowe osoby zajmującej się sprawą, proszę o podanie ich, tak by inni mogli się na nie powołać zamiast za każdym razem robić to indywidualnie. Wtedy policja będzie świadoma, że chodzi o szerzej zakrojoną działalność HK a nie pojedyńcze zajście, naturalnie jeśli doszło do popełnienia przestępstwa.

Sprawa jest prosta. KH albo popełnił przestępstwo albo go nie popełnił. Jeśli KH popełnił przestępstwo, zgłoszenie tego na policję powinno rozwiązać problem. Nie ma potrzeby udawania się do kancelarii adwokackiej. Jeśli KH natomiast nie popełnił żadnego przestępstwa, adwokat także nie byłby w stanie nic zrobić.

Z całym szacunkiem, ale nie zgadzam się do końca z powyższym.

Nawet jeżeli ni popełnił przestepstwa ( przestępstwo to określony czyn zabroniony opisany w KK ) to inne niedozwolone działania związane z zawieraniem umów na odległość, wprowadzanie w błąd co do usługi itp są sprawą cywilną ...więc część z nas uważa że Kancelaria jest potrzebna.Oczywiście każdy ma prawo do swojej oceny sytuacji. Dla przykładu podam zakup czegoś tam na allegro .....kilkadziesiąt osób kupiło towar niezgodny z opisem ...ale dostali. Albo sprzedawca z góry zakładał oszustwo albo sprzedawca sprzedaje bubel licząc na naiwność kupującego ( albo jest przestepstwo albo ,,szwindel'' ma podłoże sprawy cywilnej)

Dla mnie osobiście oczywiście z góry załozony cel !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności