Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam, że trzeba tą sprawę zgłosić organom ścigania jakkolwiek ( w pojedynkę czy też zbiorowo- optuję za tym drugim) bo dlaczego on ma mieć święty spokój a my nie? Chociażby po to aby uruchomić różne kontrole. Nagłośnienie w telewizji i na forach to jedna rzecz, druga spowodować aby przeróżne służby zaczęły się nim wreszcie interesować. Z tego co widzę osób poszkodowanych gwałtownie przybyło. Świadczy to tylko o tym, że owo indywiduum działa bez skrępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam,

Także zostałam perfinie oszukana przez tą firmę. Otrzymałam już fakturę na 50 funtów do zapłaty i ponaglenie z terminiem do środy. Wcześniej próbowałam porozumieć się z właścicielem katalogu, wysuwając według mnie logiczne argumenty - np. to że w mailu który od niego otrzymałam nie była zawarta żadna informcja o tym, że oferta dotyczy wpisu do katalogu, nie mówiąc już o tym że jest to katalog płatny... Poza tym poprosiłam o informację, skąd szanowny Pan miał mój adres e-mail - jako osoba która ma zapłacić 50 funtów za usługę, której nie zamawiała mam chyba prawo widzieć, jak to się stało że otrzymałam tą oszukańczą ofertę!

Niestety, po tym pytaniu pan właściciel katalogu urwał korespondencję :(

Sprawdziłam informację o braku numeru NIP na fakturze - ten błąd jest rozpatrywany jako mało istotny, były już wyroki w takich sprawach - na korzyść wystawców faktur bez nr NIP - także ten argument raczej odpada.

Do jutra mam czas na opłacenie tej nieszczęsnej faktury i nie wiem, co zrobić.

Na ciąganie się po sądach naprawdę nie mam czasu.

Jeśli oddadzą dług do Intrum Justitia to chyab nic nie pomoze, bo oni mają taką praktykę, że nie obchodzi ich czy dług jest słuszny, czy nie.

Także odsetki będą rosły a wynik postępowania sądowego nie jest do końca pewny - niestety popełniłam ten błąd - zaakceptowałam regulamin :(

Moje pytanie brzmi - czy jeśli opłacę tą nieszczęsną fakturę mogę w dalszym ciągu występować przeciwko nieuczciwemu właścicielowi katalogu i dołączyć się do pozwu zbiorowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Także zostałam perfinie oszukana przez tą firmę. Otrzymałam już fakturę na 50 funtów do zapłaty i ponaglenie z terminiem do środy. Wcześniej próbowałam porozumieć się z właścicielem katalogu, wysuwając według mnie logiczne argumenty - np. to że w mailu który od niego otrzymałam nie była zawarta żadna informcja o tym, że oferta dotyczy wpisu do katalogu, nie mówiąc już o tym że jest to katalog płatny... Poza tym poprosiłam o informację, skąd szanowny Pan miał mój adres e-mail - jako osoba która ma zapłacić 50 funtów za usługę, której nie zamawiała mam chyba prawo widzieć, jak to się stało że otrzymałam tą oszukańczą ofertę!

Niestety, po tym pytaniu pan właściciel katalogu urwał korespondencję :(

Sprawdziłam informację o braku numeru NIP na fakturze - ten błąd jest rozpatrywany jako mało istotny, były już wyroki w takich sprawach - na korzyść wystawców faktur bez nr NIP - także ten argument raczej odpada.

Do jutra mam czas na opłacenie tej nieszczęsnej faktury i nie wiem, co zrobić.

Na ciąganie się po sądach naprawdę nie mam czasu.

Jeśli oddadzą dług do Intrum Justitia to chyab nic nie pomoze, bo oni mają taką praktykę, że nie obchodzi ich czy dług jest słuszny, czy nie.

Także odsetki będą rosły a wynik postępowania sądowego nie jest do końca pewny - niestety popełniłam ten błąd - zaakceptowałam regulamin :(

Moje pytanie brzmi - czy jeśli opłacę tą nieszczęsną fakturę mogę w dalszym ciągu występować przeciwko nieuczciwemu właścicielowi katalogu i dołączyć się do pozwu zbiorowego?

Jeżeli opłacisz tą fakturę to tak jakbyś się zgodziła na cały ten regulamin i sprawę masz z góry przegraną. Pieniędzy nie odzyskasz a każdy sąd przyzna rację "jemu". Skontaktuj się z kancelarią albo z kimś z nas na priv. Wszystko wytłumaczymy na czym walka polega i czemu nie należy płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Także zostałam perfinie oszukana przez tą firmę. Otrzymałam już fakturę na 50 funtów do zapłaty i ponaglenie z terminiem do środy. Wcześniej próbowałam porozumieć się z właścicielem katalogu, wysuwając według mnie logiczne argumenty - np. to że w mailu który od niego otrzymałam nie była zawarta żadna informcja o tym, że oferta dotyczy wpisu do katalogu, nie mówiąc już o tym że jest to katalog płatny... Poza tym poprosiłam o informację, skąd szanowny Pan miał mój adres e-mail - jako osoba która ma zapłacić 50 funtów za usługę, której nie zamawiała mam chyba prawo widzieć, jak to się stało że otrzymałam tą oszukańczą ofertę!

Niestety, po tym pytaniu pan właściciel katalogu urwał korespondencję :(

Sprawdziłam informację o braku numeru NIP na fakturze - ten błąd jest rozpatrywany jako mało istotny, były już wyroki w takich sprawach - na korzyść wystawców faktur bez nr NIP - także ten argument raczej odpada.

Do jutra mam czas na opłacenie tej nieszczęsnej faktury i nie wiem, co zrobić.

Na ciąganie się po sądach naprawdę nie mam czasu.

Jeśli oddadzą dług do Intrum Justitia to chyab nic nie pomoze, bo oni mają taką praktykę, że nie obchodzi ich czy dług jest słuszny, czy nie.

Także odsetki będą rosły a wynik postępowania sądowego nie jest do końca pewny - niestety popełniłam ten błąd - zaakceptowałam regulamin :(

Moje pytanie brzmi - czy jeśli opłacę tą nieszczęsną fakturę mogę w dalszym ciągu występować przeciwko nieuczciwemu właścicielowi katalogu i dołączyć się do pozwu zbiorowego?

Jeżeli opłacisz tą fakturę to tak jakbyś się zgodziła na cały ten regulamin i sprawę masz z góry przegraną. Pieniędzy nie odzyskasz a każdy sąd przyzna rację "jemu". Skontaktuj się z kancelarią albo z kimś z nas na priv. Wszystko wytłumaczymy na czym walka polega i czemu nie należy płacić.

Potwierdzam słowa czarna67 w 100% , Namiary na Kancelarię KWANTUM masz we wcześniejszych postach. Zapytać co i jak nic cię nie kosztuje. Kancelaria bardzo przyjaźnie do nas nastawiona , a wojowniczo do strony przeciwnej. Tyle mogę napisać TU !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo

Kilka słów dla tych którzy nie wiedza co począć i wahają się w podjęciu decyzji płacić czy nie ..

OCZYWIŚCIE NASZE STANOWISKO TO NIE PŁACIĆ ! ( grupa dziesiątek ) przedsiębiorców )

Proponuje wykonać pierwszy krok tzn wysłać pełnomocnictwa do Kancelarii Kwantum w Sopocie

do pobrania z https://www.kancelaria-kwantum.pl/pic/pelnomocnictwoMJ.pdf) w treści, poza swoimi danymi osobowymi (najlepiej pieczątka firmy) i podpisem, proszę wpisać – w sprawie „przeciwko CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LIMITED - Krzysztof Habiak, w tym do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa”.

Kancelaria w Państwa imieniu wyśle pismo do pana, który chce na siłę wyrwać kogoś ciężko zarobione pieniądze ponieważ jemu samemu nie chce się uczciwie zarabiać !

( Przykładowe pismo na forum – wcześniej. Koszta wysyłki pisma stosunkowo niewielkie )

Potem habiak będzie straszyć Państwa wpisami do kilku Krajowych Rejestrów Dłużników ( bezprawnie – ponieważ na pewno do dnia dzisiejszego nie ma podpisanych umów z dwoma z nich o czym świadczą uzyskane przez nas oficjalne pisma )

Na odpowiedź trzeciego, Krajowego Rejestru Długów jeszcze czekamy ( możliwe, że „nasz bohater” ma podpisaną z nimi umowę ale jest ona weryfikowana …

Aby zostać wpisanym do takiego Rejestru trzeba spełniać masę warunków np. czas, decyzja organu wykonawczego.

Mamy wątpliwość, czy na podstawie wadliwych faktur rejestr wpisałby Państwa dane ( bo znaczna część z nas takie otrzymała ) Poza tym, wpisując Państwa niezasadnie, Habiak ryzykuje powództwo z Państwa strony o naruszenie dóbr osobistych.

habiak będzie straszyć również windykacją..

Z rozmowy z Habiakiem wynika, że Intrum zajmuje się tylko miękką windykacją (tj. dzwoni do Państwa, wysyła SMS`y + wezwania do zapłaty),

ale ich zlecenie nie obejmuje windykacji sądowej. Tak więc wątek Intrum proponuję porzucić, potraktować jako mało istotny. Poza tym ostatnio zaczął osobiście wysyłać wezwania do zapłaty co może wskazywać na to, że firma windykacyjna zakończyła z „miłym panem” współpracę

Nawołujemy i apelujemy aby NIE wpłacać pod żadnym pozorem żadnych pieniędzy ! Jeżeli Państwo wpłacą to w ten sposób zasilą konta „tego kogoś” aby ten mógł nadal prowadzić swój oszukańczy interes ! Jeżeli Państwo wpłacą to w ten sposób po prostu wspomagają „go”.

Grupa pierwsza osób oszukanych , która otrzymała FV oraz noty obciążeniowe na 1000GB stanowczo się sprzeciwiła i prowadzi czynny opór

Grupa późniejsza otrzymała już inne FV do zapłaty ok. 50GB .

habiak zmienił taktykę . Liczy na zysk jeszcze łatwiejszy i szybszy bo zdał sobie sprawę , że nie będzie już oporu ze strony przedsiębiorców ponieważ kwota jest stosunkowo niewielka….

i tutaj się pomylił ! i brawo ! ( choć oczywiście nie wszyscy zdecydowali się na walkę – myślę też, ze jednym z powodów jest niewiedza o naszych działaniach )

BRAWO dla osób z grupy „50GB”, które nie mają zamiaru wpłacać żadnych pieniędzy i mimo to, że są pod presją – zwaną „habiak” to aktywnie włączają się w organizowanie koalicji anty-habiakowej

Moi drodzy tak trzeba!

To, że zszedł do kwoty 50 funtów oznacza tylko tyle, że odpuszcza sądy, będzie działał na zasadzie zastraszania i liczył na wpłaty tych, którzy odpuszczą 50 funtów za cenę spokoju

Za niedługo pierwsze sprawy w sądzie - Grupa „1000GB” .

Poczekajmy na ich rozstrzygnięcie. Do tego momentu ( PRZYNAJMNIEJ ! ) proszę wszystkich o nie wpłacanie żadnych pieniędzy. Proszę nie wspomagać habiaka.

Nic Państwo nie ryzykują Do tego momentu nie na pewno nie zostaną Państwo wpisani do żadnych rejestrów , a co do jakichkolwiek „niby” odsetek – to chyba żadne lub symboliczne.

Proszę natomiast WSZYSTKICH do podjęcia walki „nim” !

W związku z nadchodzącą rozprawą sądową PROSZĘ o możliwie szybkie przekazanie do Kancelarii KWANTUM ( do Pana Michała ) informacji na temat zgłoszeń zaistniałej sprawy na policję/do prokuratury – o podanie syg akt itp. oraz o wszelkie inne info. , które może okazać się przydatne w walce obronnej

Jeszcze raz apeluje do wszystkich o przyłączenie się do akcji antyhabiakowej. Każda osoba jest tu ważna, każda osoba przyłączająca się może bardzo pomóc!

Więcej info od Kancelarii KWANTUM

DLA PRZYPOMNIENIA

1)

2)

3)
- materiał 6min 40sek

Ps

[[----- wiemy, że nie śpi pan panie habiak spokojnie i gwarantujemy, że taki stan utrzyma się a nawet znacznie pogorszy jeszcze przed jak i po rozprawach – niezależnie od ich wyniku ! ( może się pan tym wcale nie przejąć ponieważ wiemy też że występują u pana problemy na tle psychicznym – o czym świadczy masa relacjonujących bezpośredni kontakt z panem osób oszukanych oraz pańskie dotychczasowe godne pogadry działania w społeczeństwie ) -------]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem MR X wszystkimi kończynami. Sama jestem czynnie działająca w koalicji antyH. Ze swojej strony jeszcze raz apeluję NIE PŁACIĆ i przyłączyć się do grupy. Im będzie nas więcej tym gorzej dla KH.

Im większy raban zrobimy wspólnie tym mniejsze szanse będzie miał nie tylko na wygranie ale także na kontynuowanie swojego procederu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Dziękuję za zgromadzone informacje na forum - przemyślę sprawę.

Skontaktowałam się także ze znajomym prawnikiem,który kategorycznie odradził mi opłacenie tej 'usługi'.

Bardzo dziękuję użytkownikowi 'czarna67' za kontakt - póki co wystarczająca dużo dowiedziałam się z postu 'MR X' także nie będę zabierać czasu telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym poddać pod szeroko pojętą rozwagę wpisy przedsiębiorstw do Polskiego Rejestru Przedsiębiorstw, którego budowa strony ( https://p-r-p.pl ) budzi dziwne skojarzenia. Jakieś wykresy, kursy walut mające nadać powagi stronie itp...

Dzisiaj Pani X zadzwoniła do mnie z przypomnieniem, że trzyletni wpis w tymże spisie właśnie wygasa i proponuje przedłużenie wpisu na kolejne trzy lata za opłatą.

Jak poprosiłem o adres strony www to Pani X postanowiła przerwać połączenie.

To mnie zaciekawiło, gdyż w żadnym takim spisie przedsiębiorców nie miałem wpisu, więc takowy nie mógł wygasać :)

Bardzo długo szukałem strony www - Polskiego Rejestru Przedsiębiorców. Wyskakiwały mi strony na facebook. A jak już znalazłem stronę to nie znalazłem możliwości dodania wpisu i sprawdzenia kosztów. Prawdopodobnie stosowana jest w tym przypadku zachęta drogą telefoniczną.

Poddaje pod rozwagę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łezka się w oku kręci jak widzę, że wszyscy idą w zaparte i walczą już nie tylko o "odzepienie się" ale o swoją godność. Każdy z nas ma ją przecież a robi się z nas wszystkich złodziei i [ nierzetelny partner ]ów. W takim świetle widzi nas p.KH . Niestety to tylko jego chora wizja. Walczymy wszyscy o spokój i uznanie powszechnie znanej i stosowanej kultury biznesu. Każdy kombinuje po swojemu. Każdy z nas ma mniejsze lub większe grzeszki za uszami ale niewielu posunie się do takiego absurdu jak p.KH w swojej działalności. Słyszałam ostatnio od ludzi, którzy się do mnie zgłaszają , że p.KH przestaje odbierać telefony. Czyżby jacyś wierzyciele się dobijali ? :) Przepraszam za ironię p.KH ale oboje wiemy, że nie zostaniemy przyjaciółmi.

Abstrachując od tego, że cieszę się bardzo z Waszej postawy, chciałabym przypomnieć , że na dzień dzisiejszy p.KH jest Partnerem KRD podobnie jak ja. Ta sytuacja może się jednak zmienić ale trzeba składać protesty przeciwko tej współpracy. Udostępniam wszystkim chętnym wzór protestu i wysyłam do KRD osobiście. Wystarczy jedynie akt dobrej woli, pieczątka i podpis.

Warto również zaznaczyć, że Intrum Iustitia oświadczyło, że wstrzymało działania windykacyjne oraz, że zażadało wyjaśnień w sprawie działania p.KH.

Ze swojej strony z góry cieszę się również na artykuł w Newsweek , który niebawem się ukaże :) Atakujcie pozostałe media. Zróbmy mu ciepło jakiego nie powstydziłyby się ciepłe kraje :)

Pozdrawiam

Iwona

Advert Center

tel. 609 807 244

gg : 8880088

Bzyykkk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączamy do grona niezadowolonych z poczuciem wyłudzenia przez baza-ofert.net. Dzięki kontaktowi od jednego z użytkowników tego forum dowiedzieliśmy się o tej oszukanej grupie. My niestety zapłaciliśmy jakis czas temu, teraz pilnujemy aby ta pseudo umowa nie odnowiła się nam po roku. Równiez pisaliśmy maile na "kontakt" do tego portalu ale bez odpowiedzi. Znany wszystkim tu scenariusz. Na ten moment rozpowszechniamy ostrzeżenie poprzez naszego fan page'a na facebooku przez tą usługą. Możecie się dołączyć, udostępniajcie dalej:

https://www.facebook....meDesignBielsko

post z ostatniego piątku.

W przypadku zbiorowego protestu, dołączamy się do grupy, kontakt do nas przez https://www.h-design.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności