Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem podane w zakładce https://sameip.org/ip/89.161.216.143 katalogi i znajduję się wraz z innymi firmami z mojej miejscowości w katalogu kbiz.pl . Jestem pewny że nie dodawałem tam swojej firmy bo nawet nie mają w bazie mojego maila. co dalej z tym zrobić ? może ktoś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Często się zdarza, że właściciele sami dodadzą do katalogu albo bazują na danych z innego katalogu, którego właściel też mógł sam dodać wpis, albo zebrać gdzieś w sieci automatycznie, mało tego często opisy biorą skopiowany ze strony firmowej, także jak coś jest w sieci dostępne to pewnie prędzej, czy później ktoś inny to wykorzysta do czegoś... olewać, nie odpisywać, bo jak odpiszesz to płachta na byka jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączam go grona podstępnie oszukanych - a raczej mój mąż. Tym razem sprawa dotyczy www.i-promujemy.pl. Faktura oczywiście przyszła od firmy CH Internet Solutions LTD. - znana tu doskonale wszystkim.

Udałam się do rzecznika praw konsumenta - kazał napisć "oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu" - choć zaznaczył, że wezwania nadal pewnie będą spływać.

Co jeszcze mogę zrobić - płacić nie mam zamiaru i nie chcę korzystać z tak "drogiego" serwisu.

Czy wysyłaliście takie oświadczenia woli i na jaki adres?

Jak ustosunkowali się do takiego Pisma?

Jakich działań z ich strony można się spodziewać?

I co jeszcze mogę zrobić aby umowa została unieważniona a płatność anulowana?

Czytałam tu o pozwie zbiorowym, ale treść chyba mnie nie dotyczy - mąż zaakceptował link aktywacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego oświaczenia nie wysyłałam. Szczerze mówiąc to dla świętego spokoju zapłaciłam. Pilnuję tylko aby nie przedłużył się ten wpis na kolejny rok. Widząc jednak teraz co się dzieje i ile jest skarg na tę firmę, nie zapłaciłabym ponownie. Ta firma liczy na naiwnych. Z pewnością nie będą podejmować kroków prawnych aby wyegzekwować należności od wprowadzonych w błąd klientów. Swoją drogą to dziwne, że Rzecznik Konsumenta tylko tyle mógł zrobić w tej jakże oczywistej sprawie, gdzie jest tyle skarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączam go grona podstępnie oszukanych - a raczej mój mąż. Tym razem sprawa dotyczy www.i-promujemy.pl. Faktura oczywiście przyszła od firmy CH Internet Solutions LTD. - znana tu doskonale wszystkim.

Udałam się do rzecznika praw konsumenta - kazał napisć "oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu" - choć zaznaczył, że wezwania nadal pewnie będą spływać.

Co jeszcze mogę zrobić - płacić nie mam zamiaru i nie chcę korzystać z tak "drogiego" serwisu.

Czy wysyłaliście takie oświadczenia woli i na jaki adres?

Jak ustosunkowali się do takiego Pisma?

Jakich działań z ich strony można się spodziewać?

I co jeszcze mogę zrobić aby umowa została unieważniona a płatność anulowana?

Czytałam tu o pozwie zbiorowym, ale treść chyba mnie nie dotyczy - mąż zaakceptował link aktywacyjny.

Proponuję przeczytaj wszystkie wypowiedzi i treść pism Kancelarii. Zamawiałaś usługę ? Chyba NIE a więc pam. Czy klikał link czy nieklikał i co z tego jak niektórzy nieklikali i są w katalogu. Piszesz o działaniu w błędzie ....i taka jest prawda

Ja takiego oświaczenia nie wysyłałam. Szczerze mówiąc to dla świętego spokoju zapłaciłam. Pilnuję tylko aby nie przedłużył się ten wpis na kolejny rok. Widząc jednak teraz co się dzieje i ile jest skarg na tę firmę, nie zapłaciłabym ponownie. Ta firma liczy na naiwnych. Z pewnością nie będą podejmować kroków prawnych aby wyegzekwować należności od wprowadzonych w błąd klientów. Swoją drogą to dziwne, że Rzecznik Konsumenta tylko tyle mógł zrobić w tej jakże oczywistej sprawie, gdzie jest tyle skarg.

Rzecznik chyba załatwia sprawy konsumentów a nie firm ( podmiotów gospodarczych )Dla świętego spokoju mozna zamknąc okno bo może być deszcz i napada , a nie płacić oszustom Co do kroków prawnych to sprawy niektórych skierował już do sądu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z postów powyżej facet dobrze wykombinował zmianę stawki z 500 na 50 funtów. Dużo ludzi mu już zapłaciło te 50 funtów napędzając tym samym jego proceder. Czując się bezkarny zalał rynek tymi swoimi pseudo portalami i ludzie będą bulić dalej bez szemrania - szafa gra. Trzeba nagłaśniać i ostrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, gościu popsuł biznes płatnych katalogów, i jak w przypadku amber gold ambergold daje do myślenia.

Czytać regulamin, dopytywać, drążyć, poszukać w sieci o firmie - stronie - katalogu dopiero korzystać.

ps. Celowo użyłem amber gold moze jakiś dziennikarz szukając materiałów do tej sprawy napotka , przeczyta, rozdmucha

Portal rolniczy NowoczesnaFarma.pl -  zawsze najświeższe wiadomości, porady oraz nowinki techniczne dot. traktorów, maszyn i urządzeń rolniczych;

Ogloszenia-Rolnicze.com - serwis z darmowymi ogłoszeniami rolniczymi w kategoriach: maszyny rolnicze, traktory, hodowla, uprawy, nieruchomości, praca;
Portal ekologiczny Eco-News.pl - aktualne wiadomości, porady i informacje  na temat odnawialnych źródeł energii OZE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mail do tego pana:

Subject: Prośba o oferte...

Witam,

Proszę przesłać informacje o swojej przedsięborstwie w serwisie

https://www.chibs.mail.pl

To priorytetowe.

-----

Pozdrawiam

j.bartczak@chibs.mail.pl

jeszcze doszukałam się nawet portalu w języku czeskim, słowem korporacja międzynarodowa;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z postów powyżej facet dobrze wykombinował zmianę stawki z 500 na 50 funtów. Dużo ludzi mu już zapłaciło te 50 funtów napędzając tym samym jego proceder. Czując się bezkarny zalał rynek tymi swoimi pseudo portalami i ludzie będą bulić dalej bez szemrania - szafa gra. Trzeba nagłaśniać i ostrzegać.

Tu masz za 100 f

https://www.chibs.mail.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam kompa popsutego, bo mnie znowu przekierowało z tego linka na baza- ofert za 50 f. :

12. Usługobiorca obowiązany jest do uiszczenia wynagrodzenia z tytułu realizacji Usługi w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 50 funtów brytyjskich (GBP) w terminie do 15 dni licząc od dnia zawarcia umowy o świadczenie Usługi. Wysokość równowartości kwoty wskazanej w zdaniu 1, zostanie ustalana według średniego kursu walut ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski w dniu 27 lipca 2012. Za dzień uiszczenia wynagrodzenia Administrator uważa datę wpływu wynagrodzenia na rachunek bankowy numer 60 1950 0001 2006 0240 9355 0002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam kompa popsutego, bo mnie znowu przekierowało z tego linka na baza- ofert za 50 f. :

12. Usługobiorca obowiązany jest do uiszczenia wynagrodzenia z tytułu realizacji Usługi w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 50 funtów brytyjskich (GBP) w terminie do 15 dni licząc od dnia zawarcia umowy o świadczenie Usługi. Wysokość równowartości kwoty wskazanej w zdaniu 1, zostanie ustalana według średniego kursu walut ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski w dniu 27 lipca 2012. Za dzień uiszczenia wynagrodzenia Administrator uważa datę wpływu wynagrodzenia na rachunek bankowy numer 60 1950 0001 2006 0240 9355 0002

Trzeba powiadomić Kancelarię .On zmienia kwoty było 100 jak cytowałem Twój post teraz jest 50 . !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie też na cwaniaków z GCP Instytut Doskonalenia Wiedzy z Krakowa, przekręt wygląda tak, na tel dzwoni telemarketer proponując 30 dniowy darmowy testowy wgląd w portal o prawie, ZUS itd. Trzeba wpisać podstawowe dane, oczywiście po 30 dniach ma dzwonić telemarketer i potwierdzić chęć zamówienia, oczywiście nikt nie dzwoni, a zamiast tego przychodzi faktura na 900 zł. Co gorsza cwaniaki lubią pozywać do sądu rejonowego i na podstawie papierów dostają nakaz zapłaty wraz z kosztami sądowymi i komorniczymi. Cwaniaczki jakich należy tępić

linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności