Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak, dwie osoby - sprawa w toku. Nie należy absolutnie płacić ale też nie olewać sprawy - trzeba się przyłączać do działania. Czuje się pewniej bo niektórzy mu niestety zapłacili. Na dodatek zmienia sobie regulamin jak chce. Wszystkie informacje dostępne w kancelarii.

Niektórzy podobno mu zapłacili z tych osób za 50 i 100 funtów .Z grupy za 1000 funtów nie znam osoby która by zapłaciła.Może o czymś nie wiem to mnie oświeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dokładnie ten sam problem, z tym, że na portalu www.dobrefirmy24.pl

Na maila służbowego otrzymaliśmy takiego oto maila:

Dzień dobry,

Dla naszych klientów przygotowujemy zestawienie ofert handlowych z kilku branż.

W związku z tym chciałbym się zapytać, czy zechcieliby Państwo przesłać nam za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej, krótkiej informacji o Państwa ofercie handlowej. Wystarczy podać tylko kilka głównych produktów lub usług wraz z ceną i Państwa dane kontaktowe.

Strona internetowa: https://www.dobrefirmy24.pl/new

----

Pozdrawiam

Kierownik działu prezentacji

o.janowski@dobrefirmy24.pl

Jako , że uznaliśmy to a zwykłą ofertę, wpisaliśmy firmę. No i poszło lawinowo. Kolejny mail:

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za rejestrację na stronie dobrefirmy24.pl

W celu aktywowania Państwa konta i potwierdzenia rejestracji prosimy kliknąć na poniższy link aktywacyjny lub wkleić go w pasek adresowy przeglądarki internetowej.

https://www.dobrefirmy24.pl/aktywacja,23825,bac78e17371b94673e23b4db282a8cd0

Prosimy poinformować nas, w przypadku gdy nie zakładali Państwo konta na stronie www.dobrefirmy24.pl

Pozdrawiamy

Zespół serwisu dobrefirmy24.pl

Następnie przyszedł kolejny mail.

Dzień dobry,

Dziękujemy, iż zdecydowali się Państwo skorzystać z naszych usług.

Na podstawie §V. ust. 8 umowy z dnia 2012-10-19 09:15:49, przesyłamy powiadomienie o wystawieniu faktury w wersji elektronicznej PDF. Jest ona dostępna w panelu zarządzania kontem, oraz pod poniższym adresem internetowym:

https://dobrefirmy24.pl/invoice/b99c3d82d4de6cab60a2d8e4bb122f2707b24a87,f4d4f8f4bcfddb760e80024c081ac5f3967c10a4.pdf

Z poważaniem

Zespół działu płatności

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LIMITED

tel. +48 798053262

www.dobrefirmy24.pl

Jako , że w tym czasie przebywałam na urlopie, nikt z biura się tym nie zainteresował, Jak wróciłam do pracy na mailu znalazłam takie o to kolejne maile.

Szanowny Kliencie,

Dotyczy płatności za korzystanie z usług serwisu dobrefirmy24.pl

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy płatności za fakturę nr I/DA3/200014246/10/2012 z dnia 2012-10-27.

Do zapłaty pozostaje kwota 547.01 PLN. Wpłatę prosimy kierować na konto Idea Bank S.A. nr 60 1950 0001 2006 0240 9355 0002 .

Prosimy o bezzwłoczne uregulowanie zaległości i przesłanie potwierdzenia przelewu na adres monitoring@dobrefirmy24.pl

Informujemy również, że w przypadku braku płatności w ciągu najbliższych 7 dni, sprawa zostanie skierowana na drogę postepowania sądowego.

Do czasu uregulowania przedmiotowego zobowiązania, możliwe będą dodatkowo następujące kroki:

- przekazanie Państwa długu profesjonalnej firmie windykacyjnej

- dodanie informacji o Państwa zadłużeniu do baz danych podmiotów:

a) Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

B) Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

c) Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Z poważaniem

Departament Windykacji Wewnętrznej

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LTD.

tel. +48 798053262

i jeszcze jeden do kolekcji:

Dzień dobry,

W załączaniu przesyłamy przesądowe wezwanie do zapłaty, w związku nieuregulowaniem przez Państwa płatności za usługę w serwisie internetowym dobrefirmy24.pl

Informujemy, że w przypadku niewywiązania się z ww. zobowiązania we wskazanym terminie, zostanie skierowany przez nas pozew o wydanie nakazu zapłaty.

Pragniemy również zaznaczyć, iż w naszym przekonaniu niniejsza wiadomość e-mail wyczerpuje polubowną drogę rozwiązania naszego sporu, wobec czego skierowanie przedmiotowej sprawy na drogę postepowania sądowego uznać należy za konieczne i zasadne.

Z poważaniem

Departament Windykacji Wewnętrznej

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LTD.

tel. +48 798053262

W załączniku faktura na 100 £, jak uprzednio bez nr NIP "sprzedawcy", wykaz "zamówienia" tj. godz. i data rejestracji oraz potwierdzenia wpisu, no i oczywiście wezwanie do zapłaty , ale bez odsetek.

Oczywiście, nie zamierzamy płacić, ale zastanawiam się , czy pismo które widnieje na tym forum wystarczy, a jeżeli nie , jakie będą tego konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z uwagą i radością przeczytałem odpowiedzi na tym forum. Też jestem poszkodowany przez tą samą firmę. Zalogowałem się na stronie www.biznes-mapa.net. Moja firma figuruje jako videofilmowanie Częstochowa ul. Orkana 54 A. Oferta do umieszczenie informacji na stronie dotarła do mnie mailem, bez uprzedniego pytania o zgodę. Przed rejestracją przejrzałem regulamin, szukając informacji o ewentualnych opłatach. Takiej informacji nie było lub ją przeoczyłem (czemu sprzyjał b. długi tekst regulaminu). Oczywiście otrzymałem mailem fakturęi ponaglenia, jak Państwo. Nie zamierzam płacić. Kilkakrotnie informowałem o tym właściciela portalu drogą elektroniczną. Ostatnnio zorientowałem się, że dane mojej firmy umieszczone zostały bez mojego pozwolenia na innych stronach (i-promujemy.pl, www.e-cenniki.pl i www.biznes-lokalny.pl).

Sprawę chcę zgłosić na Policję, jako usiłowanie dokonania oszustwa (usiłowanie, gdyz nie doszło do zapłaty). Wiem jednak, iz część z oszukanych w ten sposób osób zgłosiła zawiadomienie o przestępstwie. Jeżeli toczą lub toczyły się w tej sprawie postępowania, to proszę o podanie sygnatur akt policji i prokuratury - oraz nazwy jednostki. Chodzi bowiem o to, że moje zgłoszenie i tak zostanie włączone do prowadzonego już postępowania (raczej do tego, które zostało pierwsze wszczęte). Taka informacja pozwoliłaby szybciej zadziałać Policji.

Ponadto nawiążę kontakt z wymienioną przez państwa Kancelarią, celem umożliwienia wykorzystania moich danych w ewentualne sprawie cywilnej.

Generalnie obie te sprawy są niezależne (karna i cywilna przeciwko sprawcy oszustwa). Można jednak w postepowaniu przygotowawczym zgłosić roszczenia cywilne (np. w celu unieważnienia umowy lub odzyskania pieniędzy).

Cieszę się, że ludzie nie poddają się drobnym cwaniaczkom i naciągaczom.

Życzę powodzenia.

Jarek Szczuka

adres mailowy: jarek_szczuka@poczta.onet.pl (proszę o dopisek "[ nierzetelny partner ]" w tytule)

tel. 511 374 890

PS. widzę, że gościu po prostu wkleja wszystkie firmy do nowo powstałych stron. Czyżby chciał w ten sposób odeprzeć zarzut, że nie promuje swoich "klentów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałabym się dołączyć do pozwu i do nagłośnienia sprawy. Mnie oszukał dzięki i-promujemy.pl na 100 funtów.

Nie zapłaciłam i nie zamierzam płacić.

Oprócz tego,że ma dobrych prawników to chyba nic innego w życiu mu nie wychodzi, skoro od tylu lat nie skalał się pracą...

Proszę pisać na didagdynia@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dokładnie ten sam problem, z tym, że na portalu www.dobrefirmy24.pl

Na maila służbowego otrzymaliśmy takiego oto maila:

Dzień dobry,

Dla naszych klientów przygotowujemy zestawienie ofert handlowych z kilku branż.

W związku z tym chciałbym się zapytać, czy zechcieliby Państwo przesłać nam za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej, krótkiej informacji o Państwa ofercie handlowej. Wystarczy podać tylko kilka głównych produktów lub usług wraz z ceną i Państwa dane kontaktowe.

Strona internetowa: https://www.dobrefirmy24.pl/new

----

Pozdrawiam

Kierownik działu prezentacji

o.janowski@dobrefirmy24.pl

Jako , że uznaliśmy to a zwykłą ofertę, wpisaliśmy firmę. No i poszło lawinowo. Kolejny mail:

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za rejestrację na stronie dobrefirmy24.pl

W celu aktywowania Państwa konta i potwierdzenia rejestracji prosimy kliknąć na poniższy link aktywacyjny lub wkleić go w pasek adresowy przeglądarki internetowej.

https://www.dobrefirmy24.pl/aktywacja,23825,bac78e17371b94673e23b4db282a8cd0

Prosimy poinformować nas, w przypadku gdy nie zakładali Państwo konta na stronie www.dobrefirmy24.pl

Pozdrawiamy

Zespół serwisu dobrefirmy24.pl

Następnie przyszedł kolejny mail.

Dzień dobry,

Dziękujemy, iż zdecydowali się Państwo skorzystać z naszych usług.

Na podstawie §V. ust. 8 umowy z dnia 2012-10-19 09:15:49, przesyłamy powiadomienie o wystawieniu faktury w wersji elektronicznej PDF. Jest ona dostępna w panelu zarządzania kontem, oraz pod poniższym adresem internetowym:

https://dobrefirmy24.pl/invoice/b99c3d82d4de6cab60a2d8e4bb122f2707b24a87,f4d4f8f4bcfddb760e80024c081ac5f3967c10a4.pdf

Z poważaniem

Zespół działu płatności

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LIMITED

tel. +48 798053262

www.dobrefirmy24.pl

Jako , że w tym czasie przebywałam na urlopie, nikt z biura się tym nie zainteresował, Jak wróciłam do pracy na mailu znalazłam takie o to kolejne maile.

Szanowny Kliencie,

Dotyczy płatności za korzystanie z usług serwisu dobrefirmy24.pl

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy płatności za fakturę nr I/DA3/200014246/10/2012 z dnia 2012-10-27.

Do zapłaty pozostaje kwota 547.01 PLN. Wpłatę prosimy kierować na konto Idea Bank S.A. nr 60 1950 0001 2006 0240 9355 0002 .

Prosimy o bezzwłoczne uregulowanie zaległości i przesłanie potwierdzenia przelewu na adres monitoring@dobrefirmy24.pl

Informujemy również, że w przypadku braku płatności w ciągu najbliższych 7 dni, sprawa zostanie skierowana na drogę postepowania sądowego.

Do czasu uregulowania przedmiotowego zobowiązania, możliwe będą dodatkowo następujące kroki:

- przekazanie Państwa długu profesjonalnej firmie windykacyjnej

- dodanie informacji o Państwa zadłużeniu do baz danych podmiotów:

a) Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

B) Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

c) Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Z poważaniem

Departament Windykacji Wewnętrznej

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LTD.

tel. +48 798053262

i jeszcze jeden do kolekcji:

Dzień dobry,

W załączaniu przesyłamy przesądowe wezwanie do zapłaty, w związku nieuregulowaniem przez Państwa płatności za usługę w serwisie internetowym dobrefirmy24.pl

Informujemy, że w przypadku niewywiązania się z ww. zobowiązania we wskazanym terminie, zostanie skierowany przez nas pozew o wydanie nakazu zapłaty.

Pragniemy również zaznaczyć, iż w naszym przekonaniu niniejsza wiadomość e-mail wyczerpuje polubowną drogę rozwiązania naszego sporu, wobec czego skierowanie przedmiotowej sprawy na drogę postepowania sądowego uznać należy za konieczne i zasadne.

Z poważaniem

Departament Windykacji Wewnętrznej

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LTD.

tel. +48 798053262

W załączniku faktura na 100 £, jak uprzednio bez nr NIP "sprzedawcy", wykaz "zamówienia" tj. godz. i data rejestracji oraz potwierdzenia wpisu, no i oczywiście wezwanie do zapłaty , ale bez odsetek.

Oczywiście, nie zamierzamy płacić, ale zastanawiam się , czy pismo które widnieje na tym forum wystarczy, a jeżeli nie , jakie będą tego konsekwencje.

A więc ja dostałam to samo tylko z innego portalu, brzmi to jak automat he he

Witam,

Dla naszych klientów przygotowujemy zestawienie firm z kilku branż.

W związku z tym chciałbym się zapytać, czy zechcieliby Państwo przesłać nam za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej, krótkiej informacji o Państwa ofercie handlowej. Wystarczy podać tylko kilka głównych produktów lub usług wraz z ceną i Państwa dane kontaktowe.

Strona internetowa: https://www.i-polecamy.pl/new

----

Pozdrawiam

Kierownik działu prezentacji

g.dziopak@i-polecamy.pl

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za rejestrację na stronie i-polecamy.pl

W celu aktywowania Państwa konta i potwierdzenia rejestracji prosimy kliknąć

na poniższy link aktywacyjny lub wkleić go w pasek adresowy przeglądarki internetowej.

https://www.i-polecamy.pl/aktywacja,23857,3a2c6b1d197cc9ae7ada8c4f07b54

Prosimy poinformować nas, w przypadku gdy nie zakładali Państwo konta na stronie www.i-polecamy.pl

Pozdrawiamy

Zespół serwisu i-polecamy.pl

Dzień dobry,

Dziękujemy, iż zdecydowali się Państwo skorzystać z naszych usług.

Na podstawie §V. ust. 8 umowy z dnia 2012-10-22 19:50:35, przesyłamy powiadomienie o wystawieniu faktury w wersji elektronicznej PDF. Jest ona dostępna w panelu zarządzania kontem, oraz pod poniższym adresem internetowym:

https://i-polecamy.pl/invoice/694243d3836bdcc82fbfc827feac2a9d2f95a024,8968f37ab5edf6ab5236498b4e7c7f9eca1b929.pdf

Z poważaniem

Zespół działu płatności

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LIMITED

tel. +48 798053262

www.i-polecamy.pl

Szanowny Kliencie,

Dotyczy płatności za korzystanie z usług serwisu i-polecamy.pl

Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy płatności za fakturę nr.............

Do zapłaty pozostaje kwota 547.01 PLN. Wpłatę prosimy kierować na konto Idea Bank S.A. nr 60 1950 0001 2006 0240 9355 0002 .

Prosimy o bezzwłoczne uregulowanie zaległości i przesłanie potwierdzenia przelewu na adres monitoring@i-polecamy.pl

Informujemy również, że w przypadku braku płatności w ciągu najbliższych 7 dni, sprawa zostanie skierowana na drogę postepowania sądowego.

Do czasu uregulowania przedmiotowego zobowiązania, możliwe będą dodatkowo następujące kroki:

- przekazanie Państwa długu profesjonalnej firmie windykacyjnej

- dodanie informacji o Państwa zadłużeniu do baz danych podmiotów:

a) Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

B) Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

c) Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Z poważaniem

Departament Windykacji Wewnętrznej

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LTD.

tel. +48 798053262

Dzień dobry,

W załączaniu przesyłamy przesądowe wezwanie do zapłaty, w związku nieuregulowaniem przez Państwa płatności za usługę w serwisie internetowym i-polecamy.pl

Informujemy, że w przypadku niewywiązania się z ww. zobowiązania we wskazanym terminie, zostanie skierowany przez nas pozew o wydanie nakazu zapłaty.

Pragniemy również zaznaczyć, iż w naszym przekonaniu niniejsza wiadomość e-mail wyczerpuje polubowną drogę rozwiązania naszego sporu, wobec czego skierowanie przedmiotowej sprawy na drogę postepowania sądowego uznać należy za konieczne i zasadne.

Z poważaniem

Departament Windykacji Wewnętrznej

CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LTD.

tel. +48 798053262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś, kto chce opowiedzieć tą historię przed kamerą? Polsat - Interwencja chce skontaktować się z osobami poszkodowanymi.

Przed kamerą już występował chyba w TVP Pan z firmy transportowej z Tarnowskich Gór.

Ponadto wydaje mi się zę kompetentna osoba reprezentujaca ,,grupę poszkodowanych za 1000 Funtów'' to radca Pan Janowski z Kancelarii z Sopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na sytuacje, gdzie taki cwaniak wystąpi sądownie o nakaz zapłaty. W Polsce mamy takie prawo, że jeżeli wniosą do sądu o nakaz zapłaty i poszkodowany się nie odwoła nakaz się uprawomocni. I nie jest istotne, czy płatność była słuszna, czy nie - nakaz leci do komornika i jest jak najbardziej ważny.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej wiadomości z windykacji od nich mineło 12 dni to dłużej niż pomiędzy wczesniejszymi ponagleniami, zaś po ostatniej wiadomości odpisałem im że sprawe kieruję do prokuratury może odpuscili temat. Mam nadzieje że się nie mylę.

Myśmy złozyli zawiadomienie do Prokuratury ( Prokuratura Wrocław Psie Pole )my tzn grupa oszukana na 1000 F Tobie i innym też to radzę zrobić .Chyba że się poddajesz - poddajecie to płaćcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności