Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z forumowiczów dysponuje wzorem lub sugestiami co powinno znaleźć się w pismie do prokuratury od strony prawnej. Czy lepiej jest wysyłać pisma osobno z firm czy może być to jedno pismo zawierajace zgoszenie zbiorowe? Mam zamiar złożyć takie pismo do prokuratury we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam!

JESTEM ZBULWERSOWANA moi drodzy. Proszę wejść na link:

https://www.uwaga-[ nierzetelny partner ].org/aleksandra-grill

Pan H wpisuje tutaj ludzi, którzy nie opłacili jego strony.

To jest psucie renowy i dobrego imienia, uważam, że jest to niezgodne z prawem. Gdzie można zgłosić nakaz usunięcia tego bezprawnego wpisu? Równie dobrze ja mogę 10 moich sąsiadów na tę stronę wpisać i co? I nikt tego nie sprawdzi, a opinia w internecie krązy :/

Macie pomysł?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już jestem w galerii [ nierzetelny partner ]ów... o.O Początkowa reakcja to uśmiech na twarzy słysząc od oszusta, że samemu się nim jest, ale nie ukrywam, że jak już się wyśmialiśmy dostatecznie w firmie, to nadeszła zaduma jak zakończyć tą zabawę...

Ja również uważam, że tego typu pseudo-strony mogą psuć mój wizerunek w oczach potencjalnych klientów, bo to, że Pan H. się bawi HTMLem to wie tylko garstka osób.

żal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była to naprawdę profesjonalna przynajmniej w minimalnym stopniu strona dot [ nierzetelny partner ]ów zawierałaby narzędzia do ich wyszukiwania (tych ) jest również coś takiego jak polityka prywatności, zasada zbierania i udostepniania danych osobowych, regulamin dokonywania wpisów itp NIE MA TEGO gdyż uważam że strona nie jest do tego przeznaczona .To jest serwis przygotowany przez KH lub na potrzeby KH gdzieś . Nie ma nawet możliwości scigania osób które administrują te wpisy. Przecież wpisy np obrażające naszego prezydenta czy premiera muszą być usuwane a osoby dokonujące obrazy ukarane ...więc kogo ścigać .Chyba że jakiś ,,niedobry człowiek'' wpisze niezgodnie z prawem dłużnika np jakiegoś Pana Ministra i....ABW już ustali do kogo należy ten ,,pseudo'' terrorystyczny serwis. Oczywiście to co piszę to dywagacje czysto hipotetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet nie zdaje sobie sprawy w jakie bagno wdepnął. Takimi rzeczami jak np. ta jego śmieszna stronka zaciska sobie tylko "pętle na szyji" pogrąża się jeszcze bardziej. Prędzej czy później beknie za to, więc cierpliwie czekajmy na rozówj wydarzeń.Broń boże nie płaćmy i bądźmy konsekwętni w swoich działaniach. Kilka instytucji już się za niego powoli zaczyna zabierać. To tylko kwestia czasu kiedy mu mina zrzędnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z 'loliszcze'. Facet chyba zabrnął za daleko, ale nie zdaje sobie z tego sprawy... Dzisiaj także dostałam maila z informacją o umieszczeniu moich danych w jego 'Internetowej giełdzie długów'. Oj, strasznie mnie wkurzył! Strona co prawda nie jest specjalnie wypozycjonowana i nie sądzę, aby miała jakikolwiek wpływ na nasz wizerunek w sieci, niemniej jednak szkalowanie w Internecie nie jest przyjemne - nie wiadomo, kto natrafi na tą informację... Najlepszym dowcipem było by dopisanie samego p. KH do tej giełdy, ale to oczywiście jest niemożliwe, skoro on jest właścicielem tej 'giełdy'.... Nie wiem, co o tym wszystkim myśleć... Nie ogarniam tego tematu - jak można być takim zakłamanym człowiekiem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od dłuższego czasu jestem nękany przez tego oszusta. Ostatnio zostałem dopisany do tej, najprawdopodobniej fikcyjnej, giełdy długów. Zgłosiłem sprawę na policję i złożę zawiadomienie do prokuratury. Jestem oczywiście za nagłośnieniem tego oszustwa w internecie i mediach.

NIE UŻYWAJMY!! jednak w naszych postach nazwy, tej praktycznie nie istniejącej, giełdy długów i nie klikajmy co pięć sekund na jej link. Bo sami ją wypozycjonujemy!! I tym samym sami wyciągniemy ją z otchłani internetu na pierwszą stronę Googla.

Zgłosiłem również oszustwo internetowe do Googla. Kto wie? może gdyby takich zgłoszeń było więcej to Google zablokuje tego złodzieja.

(w przeglądarce firefox, w zakładce: Pomoc, przedostatnia linijka: zgłoś oszustwo internetowe )

Do pracy Rodacy :paker: jeśli sami sobie nie pomożemy, to nikt nam nie pomoże.

Pozdrawiam

Jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem również taką opinię prawnika:

Nie płacić

Jak zdefiniować podstęp?

Kodeks cywilny nie zawiera definicji podstępu. Pojecie to należy interpretować zatem zgodnie z jego potocznym znaczeniem.

Dodatkową pomocą może być orzecznictwo sądów powszechnych. Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 13 stycznia 2010 r. (sygn. akt: II CSK 239/09, LEX nr 560847) słusznie zauważył: Działanie podstępne polega na świadomym wywołaniu u drugiej osoby mylnego wyobrażenia o rzeczywistym stanie rzeczy w celu skłonienia jej do złożenia określonego oświadczenia woli. Działanie podstępne jest zawsze - niezależnie od pobudek i skutków działania sprawcy - etycznie naganne. Zmierza ono bowiem do zakłócenia procesu decyzyjnego innej osoby i doprowadzenia jej na podstawie zasugerowanych fałszywych przesłanek rozumowania do złożenia określonego oświadczenia woli. Użyte środki, gradacja winy czy złej woli osoby działającej podstępnie nie mają znaczenia prawnego. Liczy się tylko samo wprowadzenie w błąd, będące bezprawiem cywilnym. Podstępu nie ekskulpuje lekkomyślność i łatwowierność ofiary. Etyczna naganność podstępu stała się motywem surowego potraktowania przez prawo cywilne skutków wywołanego nim błędu. Uchylenie się od skutków prawnych błędu wywołanego podstępnie jest ułatwione, może ono nastąpić bowiem także wtedy, gdy błąd nie był istotny, jak również wtedy, gdy nie dotyczył treści czynności prawnej.”

Ile czasu ma przedsiębiorca na uchylenie się od skutków oświadczenia woli?

Uprawnienie przedsiębiorcy do uchylenia się od skutków przyjęcia oferty pod wpływem błędu wygasa po roku od wykrycia błędu.

W jakiej formie przedsiębiorca powinien złożyć oświadczenie o uchyleniu się od skutków swojego oświadczenia woli?

Oświadczenie o uchyleniu się od skutków oświadczenia o przyjęcia oferty złożonego pod wpływem błędu należy złożyć na piśmie i doręczyć przedsiębiorcy z którym zawarliśmy umowę przez telefon.

Zgodnie z orzecznictwem sądów składający oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli nie ma obowiązku używania w nim określonych słów czy formułek.

Nie ma więc znaczenia, czy użyje słowa "uchylam się", czy też posłuży się jakimkolwiek innym, jeżeli tylko z oświadczenia wynika, że nie traktuje czynności prawnej za ważną i wiążącą go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zgłoszenia przestępstwa (nie zależnie od przepisów k.c.):

- nie ma jakiegoś wzoru takiego pisma, powinno ono jednak zawierać w nagłówku: "Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa"

- zazwyczaj będzie tutaj chodzić o przestępstwo oszustwa, czyli działania poprzez wprowadzenie w błąd lub świadome wykorzystanie błędu

- ewentualnie zgłoszenie może też dotyczyć naruszenia innych przepisów prawa, raczej spoza kodeksu karnego

- w piśmie należy dokładnie opisać całe zdarzenie, z podaniem dat i wszelkich dostępnych informacji i przede wszystkim dokładnie opisać na czym polegało oszustwo na państwa szkodę, umotywować dlaczego czujecie się państwo oszukani

- nie ma potrzeby jednoczyć się w celu złożenia wspólnego zawiadomienia - i tak sprawy te będą połączone ze względu na tę samą osobę podejrzaną i naruszony przepis prawny

- zgłoszenie takie może tez zostać złożone ustnie, wówczas i tak sugeruję aby spisać sobie wszystkie fakty i wszelkie okoliczności sprawy

- nie ma znaczenia czy zostanie ono złożone w prokuraturze czy tez na policji, przy czym sugeruję złożyć je (pisemnie lub ustnie) co najmniej do Komendy Powiatowej (Miejskiej) Policji

- po przyjęciu pisemnego zgłoszenia i tak zostaniecie państwo wezwani celem przesłuchania, celem potwierdzenia i uzupełnienia treści zawiadomienia (dlatego proponuje rzetelnie i dokładnie to opisać w pisemnym zawiadomieniu)

- po wszczęciu postępowania wejdziecie państwo w uprawnienia pokrzywdzonego i na pewno zostaniecie poinformowani o przysługujących Wam uprawnieniach

- jedno z uprawnień to możliwość składania wniosków dowodowych i zapoznania się z materiałami postępowania - kroki takie powinny zapobiec ewentualnemu umorzeniu postępowania (i takie przypadki mogą się zdarzyć w wyniku błędów popełnionych przez prowadzącego postępowanie)

- równocześnie należy pamiętać o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli - o czym wyżej napisano.

Ja też szykuje się do sporządzenia takiego pisma.

I jeszcze jedno, proszę się nie przerażać krokom podejmowanym przez naszego domorosłego biznesmena.

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Złożyłem wczoraj oficjalne doniesienie na policji na Pana Hxx. Dowiedziałem się również że w sprawie tego osobnika są prowadzone dwa postępowania wyjaśniające w dwóch oddzielnych prokuraturach.

Jednak sprawa nie załatwi się sama. Zachęcam więc gorąco aby wszyscy poszkodowani zgłaszali doniesienia na policję w swoich sprawach z prośbą o ściganie z urzędu (to nic nie kosztuje!). W przypadku dużej liczby takich zgłoszeń prokurator może zainteresować się nawet sprawami o zniesławienie czy ochronie dóbr osobistych, które normalnie nie są ścigane z urzędu.

Natomiast wątki takie jak: łamanie ust. o ochronie danych osobowych, czy też działanie z zamiarem popełnienia oszustwa są już ścigane z urzędu.

Oczywistym jest że zakładanie firmy za granicą RP a następnie wyłudzanie pieniędzy od polskich firm miało na celu utrudnienie czy też wręcz uniemożliwienie dochodzenia swoich praw przez poszkodowanych. A to już świadome działanie z zamiarem popełnienia oszustwa.

Pzdr.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich kwiatków jak się okazuje jest w naszym kraju więcej:

https://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120905/REG10/120909859

Przeczytajcie o tym przypadku.

Gość już jest ścigany przez prokuraturę, więc wygląda na to że Panu KH też się nie upieczę.

Oczywiście mam nadzieję, że to czyta.

Pozdrawiam wszystkich uczciwych przedsiębiorców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności