Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Takich kwiatków jak się okazuje jest w naszym kraju więcej:

https://www.wspolczes...REG10/120909859

Przeczytajcie o tym przypadku.

Gość już jest ścigany przez prokuraturę, więc wygląda na to że Panu KH też się nie upieczę.

Oczywiście mam nadzieję, że to czyta.

Pozdrawiam wszystkich uczciwych przedsiębiorców

Dzięki internautom biorą się już za te "Kwiatki" ...

Przykład:

https://wiadomosci.ra...czy-dzialalnosc

... i to całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a czy ktoś z Was słyszał już o firmie KM e-Studiio?

Kolejni [ nierzetelni partnerzy ]. Zadzwonili do męża podając się za osoby pracujące w PARP proponujące pomoc przy kompletowaniu i tworzeniu dokumentacji przy dotacji na działalność z Unii. Mówili o opłacie w kwocie 249 zł - tzw "opłata skarbowa". Mąż na nic się nie decydował prosił o telefon w późniejszym czasie abym tko ja z miłą Panią porozmawiała. Chwilę później dzwoni inna Pani i potwierdza wysyłkę materiałów informayjnych kurierem. Oczywiście mąż się sprzeciwił. Niedługo później na maila przyszła taka oto wiadomość:

"Szanowni Państwo

Uprzejmie dziękujemy za potwierdzenie złożenia zamówienia odnośnie dotacji z Unii Europejskiej.

Jako że zamówienie złożone telefonicznie jest umową zawartą na odległość, a tym samym wiążącą, przypominamy o obowiązku odebrania oryginału Faktury VAT, wysłanej do do Państwa wraz z zamówieniem drogą kurierską, przesyłką za pobraniem na kwotę 249 zł brutto.

Życzymy Państwu samych sukcesów!

Z poważaniem

Zespół KM e-Studio"

Mąż adresu mailowego ani innych danych nie podawał. - widocznie wzięli z wpisu do ewidencji.

Jak ich poskromić? Czy nieodebranie przesyłki skutkuje anulowaniem umowy? Allbo w jaki inny sposób mogę się ich pozbyć.

Dodam, że ani umowy, ani regulaminu nie otrzymaliśmy na maila.

Nawet nie wiem jakie dane będą na fakturze - bo przesyłka na pewno przyjdzie!!!

W jedny i drugim przypadku nie było informacji, że rozmowa jest nagrywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, uwaga! Nasz "kolega" znowu aktywny. Obudził się ze snu zimowego bo chyba kasiory brakło. Teraz poluje na hurtownie :

Dzień dobry,

Tworzymy przegląd aktywnych firm oferujących sprzedaż hurtową w 2013 roku. Chciałbym Państwa zaprosić do dodania krótkiej informacji o swojej firmie do naszego spisu. Można to uczynić na stronie internetowej pod adresem www.hurtownie2013.pl/new

Za przekazane informacje będziemy niezmiernie wdzięczni.

Pozdrawiam

b.wlodarczyk@chibs.media.pl

Marne 100 funciaków:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś jest z okolic Warszawy?

Ech mnie spotkało to co wszytkich na 50 funtów. Szkoda gadać. Zastanawiam się albo nad Kancelarią z Sopotu albo samodzielnym złożeniem zawiadomienia do Prokuratury. Tylko czasu nie mam się w tym babrać kurde a zostawić strach. Jakby co proszę o kontakt, w grupie raźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś będę dokładnie czytał każdy regulamin jaki mi pod nos podsadzą. To masakra jest jakaś...

Uwaga na : www.biznes-mapa.net

Tutaj będzie z kilka kartek A4 do czytania. Jestem pewien, że nikt tego nawet pobieżnie nie przejrzał przed dodaniem swojego wpisu.

Czy komukolwiek udało się już wygrać sprawę w sądzie z tymi oszustami?

Reklama multimedialna w Olsztynie - Telebim Olsztyn - pokaż się klientom z najlepszej strony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się naciełam na biznes-mapa.net Aktualizowałam dane firmy na różnych portalach no i z rozpędu się zarejestrowałam tam, przekonana, że zamieszczam darmową wizytówkę.Tyle, że jestem pewna, że regulamin się zmienił. Ponad to oczywiście trafiłam tam przez spam z prośbą o uzupełnienie formularza bo w żaden inny sposób bym tam nie weszła na pewno.

No cóż, kiepski dzień miałam najwyraźniej, chwila nieuwagi... Teraz może i będę chamska ale na każdą niezamówioną ofertę handlową zamierzam odpisywać cytując paragrafy. Mam tego dość i na serio się wkurzyłam.

Mimo, że dostałam fakturę na jedyne 50 funtów dziś wysyłam pełnomocnictwo do Kancelarii Kwantum. Takie robactwo trzeba zwalczać! Nie chcę na razie mieszać w to rodziny bo myślę, że Kancelaria świetnie sobie poradzi jednak jak będzie trzeba to wmieszam pare osób z rodziny po prawie na całkiem wysokich stanowiskach urzędniczych.

Z nie takimi żałosnymi osobnikami jak ten koleś już sobie radziłam :)

Uszy do góry wszyscy! Jak będzie trzeba to i do Prokuratora Generalnego pójdę protestować.

Poza tym czy ktoś poza mną myślał jeszcze o tym, że anulowanie płatności to jedno, drugie to wsadzenie gościa do pierdla za takie przekręty (jak mogą aresztować babcie za 1,5 kg marihuany to jemu się zdecydowanie bardziej należy), trzecie to że mamy dziurawe prawo...

Kto ma gwarancję, że za chwilę nie będziemy w podobnej sytuacji ponownie? Kto jest pewny, że jakiś wkurzony były pracownik lub konkurencja gdzieś za nas nie podejmie "oświadczenia woli" o którym nawet nie będziemy mieli pojęcia?!

Ja się nie lubię mieszać w politykę ale może trzeba by zrobić coś żeby zmienić bublowatą ustawę???

Tak rzucam tylko. W końcu jeśli politycy ustalają prawo, to oni mogliby je zmienić. Ustawa jest niejasna i daje możliwość właśnie takich oszustw!

To tyle na dziś :)

Trochę się wyrzyłam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś będę dokładnie czytał każdy regulamin jaki mi pod nos podsadzą. To masakra jest jakaś...

Uwaga na : www.biznes-mapa.net

Tutaj będzie z kilka kartek A4 do czytania. Jestem pewien, że nikt tego nawet pobieżnie nie przejrzał przed dodaniem swojego wpisu.

Czy komukolwiek udało się już wygrać sprawę w sądzie z tymi oszustami?

Czytać w necie możesz sobie kilka razy ...i kilka razy może być regulamin zmieniany nie koniecznie to zauważysz ( i, oraz, tylko, zawsze, ) jak coś dopiszą wątpię że ktoś się połapie. W pierszym oszustwie co zrobił ludzi na 1000 funtów regulamin nie ma nawet daty obowiazywania tzn kiedy został stworzony .Późniejsze regulaminy jego już mają daty. W pierwszym regulaminie namawiał ludzi (wręcz było to obowiązkiem pod groźbą kary 500 funtów) że mają obowiązek klikać w wyświetlane reklamy (sztuczne nabijanie licznika i generowanie ruchu) fu*k

No ja się naciełam na biznes-mapa.net Aktualizowałam dane firmy na różnych portalach no i z rozpędu się zarejestrowałam tam, przekonana, że zamieszczam darmową wizytówkę.Tyle, że jestem pewna, że regulamin się zmienił. Ponad to oczywiście trafiłam tam przez spam z prośbą o uzupełnienie formularza bo w żaden inny sposób bym tam nie weszła na pewno.

No cóż, kiepski dzień miałam najwyraźniej, chwila nieuwagi... Teraz może i będę chamska ale na każdą niezamówioną ofertę handlową zamierzam odpisywać cytując paragrafy. Mam tego dość i na serio się wkurzyłam.

Mimo, że dostałam fakturę na jedyne 50 funtów dziś wysyłam pełnomocnictwo do Kancelarii Kwantum. Takie robactwo trzeba zwalczać! Nie chcę na razie mieszać w to rodziny bo myślę, że Kancelaria świetnie sobie poradzi jednak jak będzie trzeba to wmieszam pare osób z rodziny po prawie na całkiem wysokich stanowiskach urzędniczych.

Z nie takimi żałosnymi osobnikami jak ten koleś już sobie radziłam :)

Uszy do góry wszyscy! Jak będzie trzeba to i do Prokuratora Generalnego pójdę protestować.

Poza tym czy ktoś poza mną myślał jeszcze o tym, że anulowanie płatności to jedno, drugie to wsadzenie gościa do pierdla za takie przekręty (jak mogą aresztować babcie za 1,5 kg marihuany to jemu się zdecydowanie bardziej należy), trzecie to że mamy dziurawe prawo...

Kto ma gwarancję, że za chwilę nie będziemy w podobnej sytuacji ponownie? Kto jest pewny, że jakiś wkurzony były pracownik lub konkurencja gdzieś za nas nie podejmie "oświadczenia woli" o którym nawet nie będziemy mieli pojęcia?!

Ja się nie lubię mieszać w politykę ale może trzeba by zrobić coś żeby zmienić bublowatą ustawę???

Tak rzucam tylko. W końcu jeśli politycy ustalają prawo, to oni mogliby je zmienić. Ustawa jest niejasna i daje możliwość właśnie takich oszustw!

To tyle na dziś :)

Trochę się wyrzyłam :P

Takich ludzi jak Ty jest nam potrzeba !!!zdecydowanych i żądnych krwii .Dla twojego pocieszenia powiem Ci MASZ MAŁY PROBLEM z tymi 50 funtami ...chciała byś nasze 1000 ?

Ma facet tupet nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja zalogowałam się na hurtownie2013 z rozpędu dodawałam firmę do róznych serwisów i oczywiście nie przeczytałam regulaminu , dostałam fakturę na 100funtów. czy ktos może mi doradzic co mam teraz zrobic? czy oni faktycznie maja prawo do ściągania tych pieniędzy?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dla wszystkich propozycję.

Bez względu na to na ile zostaliście oszukani koniecznie złóżcie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa! Nie płacić! Jaśli teraz zapłacicie to takich cwaniaczków będzie coraz więcej. Nawet się nie zorientujecie skąd i dlaczego przyjdzie następna faktura...

Nie chodzi tylko o to żeby mieć święty spokój ale o to, żebyśmy mogli skupić się rzeczywiście na prowadzeniu swojego biznesu a nie zastanawianiu się ciągle czy ktoś znów chce nas oszukać! To musi trafić do sądu. Im szybciej tym lepiej dla nas wszytkich.

Powiem tak, ten żałosny "biznesmen" nie dostanie ode mnie nawet złotówki! Na razie kancelaria kosztuje sporo mniej niz jego wyimaginowane usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności