Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

na domenie panorama-biznesu2013.pl też jeleni szuka ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

KataLogi.co - czy Tobie się wydaje, że policja czy prokuratura wkracza do akcji tylko wtedy jak ma z tego jakieś profity? Więcej takich ludzi jak Ty w naszym kraju a już możemy składać ręce do Boga - to Ci wierzący a pozostali muszą czekać na napady, gwałty, rabunki, zabójstwa no i pełne bezprawie w internecie. Bo i po co ma się do tego angażować policja a tym bardziej prokuratura jak nic z tego nie ma. Niech tam sobie naród robi co chce ;) Jeżeli ja , ty czy inni, naszym młodzieżowym żargonem "olejemy to", gwarantuje ci że takich jak Pan "X" w zastraszającym tempie przybędzie i trudno będzie znaleźć uczciwego człowieka,każdy będzie kombinował. Jeżeli chodzi o kwestie ścigania z urzędu zapraszam do lektury https://www.profinfo.pl/img/401/pdf40158456_3.pdf. Tyle na ten temat. My i kilka firm zgłosiliśmy sprawę na policji - dokumentacja została przekazana do prokuratury - potwierdzenie mamy. Więcej takich firm razem zrzeszonych i nie trzeba wydawać masę pieniędzy na prawników. Policja i prokuratura ma obowiązek zająć się sprawą tym bardziej, że z tego co mi wiadomo jest ona na skale krajową. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero widzę, że roninFX też postawił prokuraturę na nogi i bardzo dobrze. Spokojnie -radca prawny za nim przystąpi do założenia sprawy też musi przygotować dokumentację. Zrozumcie jedną podstawową sprawę im więcej firm walczących z tego typu naruszeniami prawa tym większe są szanse załatwienia sprawy raz na zawsze i nadania jej szybszego biegu. Niech właściciel katalogów działa zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem a będzie OK. Wysyła oferty a nie SPAM i to tak jak w naszym przypadku i kilku innych firm z naszego rejonu podszywając się pod inne znane katalogi. Tylko jest jeden problem! Za 300 zł. i to minimum bo z tego co wiem są firmy, które dostały rachunki na wyższe kwoty nikt o zdrowych zmysłach nie dokona wpisu do katalogów, które dopiero co powstały i nie mają żadnych pozycji w Google na interesujące właściciela danej firmy frazy. Darmowy katalog - bez znaczenia czy wypozycjonowany czy nie - kiedyś może się okazać dobrym katalogiem. Tak na zakończenie powiem tylko tyle, my bardzo szybko wybiliśmy Panu "X" z głowy zapłatę - dowiedzieliśmy się jak wygląda sytuacja w KRD, dostaliśmy pismo o treści:

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana wiadomość z dnia ................ informuję, że umowa między KRD BIG S.A. a CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LIMITED została zakończona z inicjatywy KRD w dniu 30-08-2012. Oznacza to, że CH INTERNET nie ma dostępu do panelu klienckiego, a tym samym nie ma możliwości przekazywania informacji gospodarczych do bazy danych KRD.

Z poważaniem

...................................................

Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

Departament Obsługi Klienta

I mimo tego, że mieliśmy już właściwie po sprawie, mogliśmy się nie angażować to po telefonach od innych firm złożyliśmy zawiadomienie na policji informując, że sprawą zajmuje się prokuratura we Wrocławiu i tam proszę kierować dokumentację .

Darowałem sobie bliższe szczegóły - kiedy, kto i jak - dla bezpieczeństwa. Są jakieś pytania? jak zgłosić sprawę na Policji ? i czy zgłaszać? bo to tez kwestia na ile jest ktoś świadomy tego co zrobił czy został wprowadzony w błąd tak jak my i inne firmy - piszcie - takie fora są też po to żeby sobie pomagać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.it-usenet.org/thread/2181/4826/ jeszcze jeden link o wcześniejszej działalności Pana "X" tam już macie dokładne dane - zmieniła się nazwa - sposób działania - no chyba raczej nie tylko cały problem to właśnie brak zorganizowanego przeciwdziałania takim praktykom - coś napiszemy, opowiemy i czekamy co inni zrobią a skutek jest taki jaki jest i narzekamy na policję, prokuraturę a kolega działa dalej ;) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Vfk tak myśle , a statystyki mówią same za siebie :)

Owszem masz racje takich ludzi należy tępić bezwzględnie!

Na szczęście nie musze liczyć na te instytucje a wam życze powodzenia osobiście bo może i to syzyfowa praca ale potrzebna i sto razy lepsza od biernej postawy,godna naśladowania dlatego wam kibicuje i wiem że w tym wypadku wam się uda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zgłoszonych spraw prowadzona jest przez Komisariat Policji Wrocław Osiedle Sprawa 5601/1820/12/MP (MP to inicjały Policjanta prowadzącego sprawę ,a więc do jednego człowieka to trafia )pod nadzorem Proluratury Rejonowej dla Wrocławia Psie Pole . Sprawa do Wrocławia została skierowana przez Prokuraturę Rejonową w Ząbkowicach Śląskich (tam jest/był zameldowany KH) (Sprawa z Ząbkowic ma nr DS1480/12). Kierujcie do Prokuratury jak najwięcej pism -im więcej tym lepiej. Pamiętajcie że pisząc do Wrocławia nie musicie tego robić wg jakiegoś specjalnego wzoru/szablonu itp. Na podstawie opisu sprawy Prokuratura przekaże sprawę do Komisariatu a nastepnie do Komendy w Waszym miejscu zamieszkania gdzie zostaniecie przsłuchani ( ok 0,5 godziny ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślmy złożyli doniesienie do prokuratury już w lipcu tamtego roku i po 4 miesiącach było umorzone. Szkoda na to czasu i nerwów. Trzeba czekać aż typ złoży pozew do sądu i tam spróbować podważyć zawartą umowę. Zresztą jego działalność to nie żadne oszustwo , co najwyżej szukanie jeleni co nie czytają regulaminów i nie znają prawa. Jak ktoś chce to piszcie na priv, prześle skan pisma z prokuratury o umorzeniu postępowania wraz z uzasadnieniem.

My na razie czekamy na rozstrzygnięcie pozwów co złożył do tej pory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekA to nie jest tak , że on szuka jeleni i nie łamie prawa. Fakt Ci co nie czytali regulaminu postąpili pochopnie. Tu PanH ma rację i z tego korzysta. Niemniej jednak nie wolno ludzi wprowadzać w błąd. W każdym szanującym się katalogu jest miejsce z danymi do faktury i miejsce do danych, które chcesz wystawić chociażby na mapie. W moim przypadku jest tak, że nie podałam danych rejestrowych firmy tylko adres biura. Pomijam już , że PanH skasował moje dane na moją prośbę po czym błędnie przywrócił je a i samą fakturę w sposób bardzo ciekawy uzupełnił. Także nic się nie zgadza. Być może dlatego jeszcze sądowego wezwania do zapłaty nie dostałam bowiem nie stać go było by wysilić się i moje dane wpisać na fakturze poprawnie. Pomijam już fakt, że KRD nie rozwiązałoby z nim umowy, gdyby nie było znamion przestępstwa. A to, że prokuratura działa ociężale i nie chce im się nic robić to tylko dlatego on jest jeszcze bardziej bezczelny w swym postępowaniu. Wszyscy narzekacie tylko a zgłoście to do skarbówki i zusu... czemu nikt tego nie robi? On zbiera forsę prawdopodobnie na konto firmy, którą zawiesił w ubiegłym roku. Czy to też uważasz Piotrze za zgodne z prawem? Na pewno ten numer konta nie należy do firmy, która podaje się na fakurze... Nie należy bo nie ma takiej możliwości by zagraniczna firma miała nr konta w Polsce. Chyba, że ma swoje tu przdstawiccielstwo a wówczas na fakturze powinny być namiary firmy polskiej ! Tyle w temacie.

Bzyykkk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie prawo przewiduje możliwość rezygnacji z każdej usługi lub rzeczy -> jeżeli delikwent o tym nie informuje kupującemu usługę lub rzecz przysługuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia bez ponoszenia kosztów :D

wiec jeżeli przyjdzie komuś faktura wystarczy napisać do gościa ze rezygnuje się z usługi -> ma się na to 3 miesiące od otrzymania faktury :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekA to nie jest tak , że on szuka jeleni i nie łamie prawa. Fakt Ci co nie czytali regulaminu postąpili pochopnie. Tu PanH ma rację i z tego korzysta. Niemniej jednak nie wolno ludzi wprowadzać w błąd. W każdym szanującym się katalogu jest miejsce z danymi do faktury i miejsce do danych, które chcesz wystawić chociażby na mapie. W moim przypadku jest tak, że nie podałam danych rejestrowych firmy tylko adres biura. Pomijam już , że PanH skasował moje dane na moją prośbę po czym błędnie przywrócił je a i samą fakturę w sposób bardzo ciekawy uzupełnił. Także nic się nie zgadza. Być może dlatego jeszcze sądowego wezwania do zapłaty nie dostałam bowiem nie stać go było by wysilić się i moje dane wpisać na fakturze poprawnie. Pomijam już fakt, że KRD nie rozwiązałoby z nim umowy, gdyby nie było znamion przestępstwa. A to, że prokuratura działa ociężale i nie chce im się nic robić to tylko dlatego on jest jeszcze bardziej bezczelny w swym postępowaniu. Wszyscy narzekacie tylko a zgłoście to do skarbówki i zusu... czemu nikt tego nie robi? On zbiera forsę prawdopodobnie na konto firmy, którą zawiesił w ubiegłym roku. Czy to też uważasz Piotrze za zgodne z prawem? Na pewno ten numer konta nie należy do firmy, która podaje się na fakurze... Nie należy bo nie ma takiej możliwości by zagraniczna firma miała nr konta w Polsce. Chyba, że ma swoje tu przdstawiccielstwo a wówczas na fakturze powinny być namiary firmy polskiej ! Tyle w temacie.

Ale ja nie napisałem, że nie łamie prawa. Napisałem tylko o tym, że nie popełnia przestępstwa oszustwa, co zresztą potwierdza w naszym i kilku innych prokuratura umorzeniem postepowania. Ale co ja mam zgłość do skarbówki, podaj mi podstawę prawną gdzie pisze, że nie można używać rachunku bankowego taki sposób jak opisałaś czyni to habiak. Co ja mam napisać do zus? i w jaki sposób ma nam to pomóc, aby nie zapłacić jego faktury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wpadliście na pomysł odwołania się od umorzenia ? druga sprawa wpierdzielił się w makaron bo większości wysłał 2 różne faktury .Najpierw z bzdurnymi danymi ,które się nie zgadzały, a potem brytyjskie o innej treści z danymi ściągniętymi samodzielnie z www.ceidg.gov.pl. Wpierdzielił się też tym że aby prawidłowo wykonać jego usługę zmuszał w regulaminie do sztucznego klikania w reklamy czyli nakazywał oszukiwać inne osoby aby robić im sztuczny ruch w reklamie. Nie napisał czytać reklamy tylko klikać. Dziwi mnie że Wasz prokurator nie zwrócił na to uwagi bo to jawne oszutwo. Przykład !!! Wykup sobie u mnie reklamę za 500 zł a ja ci gwarantuję 10 tyś wejść na twoją stronę ...będziesz zadowolony ? napewno! Teraz ja zmuszam innych moich klientów na klikanie m.in twojej reklamy ..i klikają ,i klikają oni tego nie czytają a ty guzik z tego masz . Nie czujesz że Cię oszukałem ...jest na to paragraf w KK, a olanie konkretnie tego tematu to niedopełnienie czynności słuzbowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale klikanie w reklamy, nas nie dotyczy, myślmy nie kupowali takiej usługi. jak wyście wykupili ilość kliknięć albo ruch na stronę, a on wam zrobił sztuczny ruch, bo kazał ludziom klikać to takie coś można zgłaszać jako oszustwo. Tylko kto wykupił taką usługę?

:wow: widzę, że nawet nie wiesz, że postanowienie o umorzeniu dochodzenia, się zażala a nie odwołuje. Poza tym, dlaczego sam nie złożyłeś doniesienia na policje od razu, tylko czekałeś kilka miesięcy? Może gdybyś to zrobił, miałbyś już decyzje prokuratury tak jak my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności