Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiem, bo Pan Michał Janowski też nam zalecał nie składać doniesienia, bo będzie to co najwyżej działanie „propagandowo odstraszające”. Sam zdecydował się na ten krok dopiero, jak habiak zaczął wytaczać nam sprawy w sądzie, czyli kilka miesięcy później. Ja to rozumiem, zawsze przyda się, bo będzie można po wiedzieć w sądzie cywilnym „nawet złożyliśmy doniesienie do prokuratury”. Jak to wszystko wyjdzie, czas pokaże. My czekamy, bez dodatkowych i kosztów stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekA ... jeśli firma jest zawieszona to nie działa, jeśli nie działa to nie handluje jeśli nie handluje to nie ma wpływów za usługi na konto... to chyba jasne. Nie jest potwierdzone, że to te konto to tylko przypuszczenia pewnej Pani, która sprawdzała to w CEIDG . Jednak prokuratura powinna to posprawdzać a nie umarzać... i czy napiszesz "odwołanie' czy "zażalenie' jak go zwał tak go zwał ale chodzi o to samo. Nie łapmy się za słowa tylko róbcie coś ludzie. Ja zorganizowałam protest w KRD i skutek jaki chciałam odnieść odniosłam. Teraz grupa 100GB nie musi się bać wpisu do KRD . Za to część potulnych i strachliwych mu popłaciła kase co za czym idzie ma budżet by się szarpać z resztą. Najlepiej Piotrku połóż się i płacz. Może nie czujesz się oszukany... ale ja tak. Moje dane pojawiły się w sieci z dopiskiem "[ nierzetelny partner ]" , moje dane zostały bezprawnie w moim odczuciu pokopiowane. Mój opis z ZPN został przekopiowany do jego katalogu i mimo moich wezwań do pousuwania tego , nie zrobił tego po dziś dzień. Za to łapie w pułapkę kolejnych wykorzystując po części moje dane. Nieświadomi widzą są firmy to i ja się wpisze. Nie chcę Cię obrażać za to Twoje myślenie ale rusz głową nim coś napiszesz bo wspierasz jego działania pisząc takie farmazony.

nie będę już pisać ile godzin poświęciłam na walkę o prawdę i uczciwość biznesową.

Bzyykkk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekA ... jeśli firma jest zawieszona to nie działa, jeśli nie działa to nie handluje jeśli nie handluje to nie ma wpływów za usługi na konto... to chyba jasne. Nie jest potwierdzone, że to te konto to tylko przypuszczenia pewnej Pani, która sprawdzała to w CEIDG . Jednak prokuratura powinna to posprawdzać a nie umarzać... i czy napiszesz "odwołanie' czy "zażalenie' jak go zwał tak go zwał ale chodzi o to samo. Nie łapmy się za słowa tylko róbcie coś ludzie. Ja zorganizowałam protest w KRD i skutek jaki chciałam odnieść odniosłam. Teraz grupa 100GB nie musi się bać wpisu do KRD . Za to część potulnych i strachliwych mu popłaciła kase co za czym idzie ma budżet by się szarpać z resztą. Najlepiej Piotrku połóż się i płacz. Może nie czujesz się oszukany... ale ja tak. Moje dane pojawiły się w sieci z dopiskiem "[ nierzetelny partner ]" , moje dane zostały bezprawnie w moim odczuciu pokopiowane. Mój opis z ZPN został przekopiowany do jego katalogu i mimo moich wezwań do pousuwania tego , nie zrobił tego po dziś dzień. Za to łapie w pułapkę kolejnych wykorzystując po części moje dane. Nieświadomi widzą są firmy to i ja się wpisze. Nie chcę Cię obrażać za to Twoje myślenie ale rusz głową nim coś napiszesz bo wspierasz jego działania pisząc takie farmazony.

nie będę już pisać ile godzin poświęciłam na walkę o prawdę i uczciwość biznesową.

Podoba mi się Pani uczciwość biznesowa i prawda. Czy dobrze rozumiem, że polega ona na tym, że zapewne Pani nie przeczytała regulaminu z którejś z usług habiaka, następnie złożyła nieprawdziwe oświadczenie woli zaznaczając w formularzu i wysyłając sławne „Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję w całości treść Regulaminu.” Potem gdy przyszła faktura, to poczuła się Pani oszukana, bo nie wiedziała nic o płatności, która to była spowodowana Pani niedbalstwem i kłamstwem przy wypełniana formularza. Od tego momentu podjęła Pani, trwającą wiele godzin, walkę o „prawdę i uczciwość biznesową” polegającą między innymi na wysyłaniu pism do krd (zapewne podkreślających pani szlachetność, a habiaka niegodziwość), wylewaniu swoich żali na forach dyskusyjnych, no i oczywiście głębokiej kontemplacji na czyje to konto habiak przelewa pieniądze i czy ma zawieszoną działalność, bo oczywiście ma to przeogromne znaczenie w naszej sprawie.

Z dumą też stwierdzam, że pojawiają się u Pani chęć obrażania osób o innych niż własne poglądach. Takich rzetelnych partnerów biznesowych jak Pani, tylko panu KH pozazdrościć.

Witam

Czy ktoś dostał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym i pozew o zapłatę?Jeśli tak to piszcie co z tym robiliście ,gdzie sie odwołać i ile to może kosztować i wogóle jak z tym postąpić.

Najlepiej skontaktuj się z kancelarią kwnatum:

Kancelaria Radców Prawnych Kwantum

ul. 1 Maja 5

81-807 Sopot

tel.\fax: +48 58 760 10 16

e-mail: biuro@kancelaria-kwantum.pl

Oni znają sprawe i udzielą Ci porady prawnej. Jak się odwołasz od nakazu będziesz miał później zwykłą sprawe w sądzie i wtedy pojawią ci się pierwsze koszty, coś około 1200 za prawnika. Jak wygrasz sprawe z habiakiem to on ci zwróci te koszty, jak przegrasz, to koszty postępowania pokryjesz ty. Mniej więcej tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak jak się wpisuje NIP firmy, gdzie nie powinno, to jest tak jak się wpisuje ZA DARMO a potem się okazuje że musimy zapłacić 50 funtów + odsetki, po 3 czytanie regulaminów nikt tego nie czyta, po 4 brak minimalnej znajomości e marketingu.

Ja dla eksperymentu założyłem coś podobnego i powiem tak tylko że darmowe i ludzie bez żadnego problemu podawali NIP potem dzwoniłem i mówiłem że po 6 mc jest płatny to mówili że nie chce nawet za 50zł na 3 lata za wizytówkę, Ludzie szukają i chcą wszystko za darmo.

Wniosek więc internet jest za darmo prąd również a my drodzy webmasterzy powinniśmy pracować również za darmo. za 1 zl /h,lub mniej

Natomiast Pan budowlaniec co ma 100 darmowych wizytówek w internecie bo myśli że wszystko dla niego jest za darmo, kasuje 3200 zł za remont łazienki za robociznę, i nie wypisuje faktury, czy paragonu. I oszukuje US to jest bardzo dobrze! !!!

Robi tak dużo firm budowlanych i nikt o tym nigdzie nie napisze. Bo jak go złapią zapłaci 5000 zł kary. I ma wszystko w D.....ie.

Albo mechanicy samochodowi czy inne zawody.

po 5 Ten kto zmieszcza treść w internecie na stronie to musimy go o tym poinformawać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skontaktuj się z kancelarią kwnatum:

Kancelaria Radców Prawnych Kwantum

ul. 1 Maja 5

81-807 Sopot

tel.\fax: +48 58 760 10 16

e-mail: biuro@kancelaria-kwantum.pl

Oni znają sprawe i udzielą Ci porady prawnej. Jak się odwołasz od nakazu będziesz miał później zwykłą sprawe w sądzie i wtedy pojawią ci się pierwsze koszty, coś około 1200 za prawnika. Jak wygrasz sprawe z habiakiem to on ci zwróci te koszty, jak przegrasz, to koszty postępowania pokryjesz ty. Mniej więcej tak to wygląda.

Skontaktowałem się z tą kancelarią,czekam na odpowiedż

Ale jak się nie odwołam od nakazu to znaczy będę musiał zapłacić Habiakowi,ryzyko jest ,ale czy warto,duża kwota jak dla mnie do zapłaty za przegraną sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym chyba ktoś tu nie dowidzi "12. Usługobiorca obowiązany jest do uiszczenia wynagrodzenia z tytułu realizacji Usługi w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 50 funtów brytyjskich (GBP) w terminie do 15 dni licząc od dnia zawarcia umowy o świadczenie Usługi. Wysokość równowartości kwoty wskazanej w zdaniu 1, zostanie ustalana według średniego kursu walut ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski w dniu 27 lipca 2012. Za dzień uiszczenia wynagrodzenia Administrator uważa datę wpływu wynagrodzenia na rachunek bankowy numer 60 1950 0001 2006 0240 9355 0002"

Ja wiem bo my tylko myśleliśmy że to za darmo jest ? A teraz sprawa w sądzie itd, koszty, itd.

Oni mogą udostępnić prokuraturze numery IP komputerów czy też e-maile, z którego było dokonane zgłoszenie usługi a korzystając z portalu czy też z jakieś usługi na przykład pływalni mamy "Regulamin" którego należy przestrzegać, jeśli zdarzy się wypadek przez naszą głupotę to pływalnia nie ponosi odpowiedzialności. Tak samo jest w internecie.

sytuacja mi przypomina coś typu co mi zrobisz jak mnie złapiesz ?

Żal Wam pieniędzy na specjalistę od spraw marketingu to teraz macie, często się zdarza że taki specjalista to żona, księgowa, kochanka, syn itd. tak tak

Teraz będzie 50 nowych użytkowników którzy będą pisać jak zostali "oszukani" przez firmę, bo nie dowidzą regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak jak się wpisuje NIP firmy, gdzie nie powinno, to jest tak jak się wpisuje ZA DARMO a potem się okazuje że musimy zapłacić 50 funtów + odsetki, po 3 czytanie regulaminów nikt tego nie czyta, po 4 brak minimalnej znajomości e marketingu.

Ja dla eksperymentu założyłem coś podobnego i powiem tak tylko że darmowe i ludzie bez żadnego problemu podawali NIP potem dzwoniłem i mówiłem że po 6 mc jest płatny to mówili że nie chce nawet za 50zł na 3 lata za wizytówkę, Ludzie szukają i chcą wszystko za darmo.

Wniosek więc internet jest za darmo prąd również a my drodzy webmasterzy powinniśmy pracować również za darmo. za 1 zl /h,lub mniej

Natomiast Pan budowlaniec co ma 100 darmowych wizytówek w internecie bo myśli że wszystko dla niego jest za darmo, kasuje 3200 zł za remont łazienki za robociznę, i nie wypisuje faktury, czy paragonu. I oszukuje US to jest bardzo dobrze! !!!

Robi tak dużo firm budowlanych i nikt o tym nigdzie nie napisze. Bo jak go złapią zapłaci 5000 zł kary. I ma wszystko w D.....ie.

Albo mechanicy samochodowi czy inne zawody.

po 5 Ten kto zmieszcza treść w internecie na stronie to musimy go o tym poinformawać,

Tu jest jeszcze większa tragedia i głupota. Bo gdyby, pisało gdziekolwiek, że usługa jest DARMOWA, a habiak później żądał opłaty, to oczywiście popełnił by przestępstwo oszustwa, ponieważ za pomocą słowa DARMOWE wywołałby mylne wyobrażenie co do usługi. Tymczasem nigdzie w mailach, ani na jego stronach, za wyjątkiem regulaminu, nie ma informacji o jakiekolwiek płatności. Brak informacji o płatności oznacza po prostu brak takiej informacji ile trzeba zapłacić, a nie jak niektórzy twierdzą brak informacji opłatności == usługa bezpłatna. Dlatego prokuratura umarza dochodzenia o oszustwo. Jedyna nadzieja w kancelarii kwantum, że znajdzie jakieś braki w regulaminie i w postępowaniu cywilnym uda im się unieważnić zawartą umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie jestem z grupy za 1000 Funtów ! Jeżeli wszystko jest zgodnie z prawem to ja się Was pytam czy istnieje granica kwoty jaką można sobie zażądać od klienta z wpis do ,,niewypozycjonowanego'' katalogu który nawet nie jest przez KH administrowany ? Są wpisy firma Sraka, ooooooooooooo,nie wpisuj się, STOP, ryzyko płacenia itp. Czy 1000 funtów to dużo ? a może jak by wpisał 100 000 zł za wpis to by było oszustwo ? hm no przecież gdyby pisało w regulaminie 100 000 zł no to trzeba tez zapłacić ,albo nie ? . A zmuszanie w regulaminie do nabijania licznika (klikania) w reklamy wyswietlane.Przecież to namawianie do oszustwa, a jak tego nie zrobisz lub źle zrobisz 500 funtów kary , a dlaczego nie 50 000 zł jak kara to kara .Dlaczego nagle stworzył bliźniacze katalogi po 50 i 100 funtów ? aby się nikomu nie opłacało odwoływać . Ten katalog jest taki profesjonalny że pewnego dnia ktoś zrobił kawał i znalazł się tam wpis SĄDU Warszawskiego ,oczywiście print scr zrobiony a w Sądzie o niczym nie wiedzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nikt nie mówi, że wszystko jest zgodne z prawem. Dla mnie jedno jest jasne, oszustwo w myśl prawa karego (art. 286) raczej ciężko będzie z tego zrobić. Czy habiak mógł w regulaminie zamieścić takie zapisy jak zmieścił (np. klikanie w reklamy), czy wysłał spam i to unieważnia z nim umowę, czy umowa w ogóle została z nim zwarta, czy może żądać takich opłat jakich żąda np. 1000 funtów za takie usługi jak świadczy, czy jego regulamin jest zgodny zasadami współżycia społecznego (jak pyta pan Michał Janowski). Na te wszystkie pytania odpowie sąd. Z tego co widzę to habiak wytacza procesy sądowe, także mam nadzieje, że wkrótce poznamy na nie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności