Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

Nie gorączkujcie się tak. Przecież część tych postów może pochodzić od habiaka.

A tymczasem otrzymałem kolejnego maila z zaproszeniem do nowego katalogu galeriabiznesu coś tam.

Jak widać dalej ma się dobrze i próbuje wyłudzać pieniądze.

NIE PŁAĆCIE!! Ten naciągacz bazuje na tych, którzy ofiarują mu kasę. Ci, którzy go zlali mają spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam.

Dziś dostałem maila z www.rynek2013.pl

Dzień dobry,

Proszę przesłać nam dane kontaktowe Państwa firmy za pomocą strony

internetowej (www rynek2013 pl/ new)

To ważne.

---

Pozdrawiam

Koordynator Projektu CHIBS 2013

kxxxxx @ rynek2013.pl

Nowa odsłona - tutaj opłata 100 GBP a kara 1000GBP.

Z tego co czytam to gośc niczego sobie robi sobie ze wszystkiego totalny olew.

Otóż radzę zachować sobie też tego maila bo jest on kluczowy dla dalszej sprawy - z maila wynika że

Pan Kxx prosi o dane kontaktowe a nie o rejestrację usługi płatnej, natomiast formularz ze strony jest typowym formularzem kotaktowym z małym dodatkiem NIPEM. konsekwencje wysłania znają wszyscy.

Osobiście to zaspanował zasypał bym ten formularz całą masą bajkowych danych wyssanych z palca. tak by serwer się zapchał. Niech wysyła faktury do schreka czy tez królewny śnieżki.

Z innymi radziłem sobie tak.

Po otrzymaniu nakazu z esądu = podważamy wyrok poprzez wniesienie bezpodstawnego roszczenia, argumentując to nawet próbą wyłudzenia przy użyciu Polskiego wymiaru sprawiedliwości..

Sprawa powinna przejśc do normalnego sądu - gość korzysta z e-sądu gdyż po wniesienie sprzeciwu może wycofać pozew i zostanie mu zwrócona opłata sądowa (nie ponosi żadnych kosztów). Ale to piłka jest ciągle w naszych rękach - może próbować wycofać powództwo bez zrzeczenia się roszczeń. Jeżeli my się na to zgodzimy to może próbować za jakiś czas ponownie złożyć wniosek i liczyć na naszą nieudolność. Więc w takim przypadku mamy krótki czas by nie godzić się na wycofanie pozwu bez zrzeczenia się roszczeń - chyba że nastąpi to z całkowitym zrzeczeniem się roszczeń - co zamyka dla nas sprawę. Klient ma świadomośc tego że w zwykłym sądzie trudniej będzie mu wygrać - to w sądzie stosownym do waszego zamieszkania musi toczyć się powództwo. Koszty są o wiele większe a gwarancje wygrania w jego przypadku zmieniają się na gwarancje przegrania.

Jeszcze jedno - przy składaniu sprzeciwu o wycofanie powództwa bez zrzeczenia się rosczeń możemy także wnioskować o zwrot kosztów związanych z prowadzonym postępowaniem - więc mając to narżędzie nie będę tłumaczył jak to my możemy np ten 100 a nawet 200 GBP od Pana xxxx wyegzekwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Jako, że dziś dostałem sądowe wezwanie do zapłaty - zbieram osoby chętne do ostatecznego rozprawienia się z tym procederem oraz gotowe do wystąpienia w TV.

tlsnbb@gmail.com

Pozdrawiam

Ja wprawdzie nie dałem się złapać, ale zaangażowałem się w rozpropagowanie informacji i ostrzegania innych osób, chętnie się włączę w akcję. Mam wiele ciekawych przydatnych informacji, ponadto zachęcam do zgłaszania tych wiadomości w których zachęcał do dopisywania danych firmy jako niezamówione informacje: https://www.cert.pl/formularz/formularz.php

A mi przyszedł dzis list z sądu o odrzuceniu roszczeń jednego pana , a tak mnie straszył kancelariami :)

Jeśli odrzucił roszczenia, to teraz Ty go zasądź o zwrot kosztów procesowych, możesz wyciągnąć do 1000zł, pogadaj z prawnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się dałem złapać Panu H. U mnie sprawa zaczęła się 11 marca kiedy to dostałem zaproszenie do uzupełnienia kontaktu, czyli standard, dalej też standardowo, czyli groźba sądu wpis do KRD, na marginesie dodam że dzwoniłem do KRD i dowiedział się że pan h od miesiąca nie jest ich klientem gdyż doszły ich sygnały że jest to [ nierzetelny partner ].

Oczywiście poczytałem wątki w tym temacie , płacić nie zamierzam, a i zgodnie z wyczytaną radą wydrukowałem historie procederu i udałem się na policję aby złożyć zawiadomienie. No cóż okazało się że Policja nie jest od tego, ba jak twierdzą jak regulamin został zaakceptowany, "to o co chodzi było nie akceptować " :) i nie przyjęli zgłoszenia

Mimo wszystko chciał bym dołożyć się do ukrócenia działalności tego trutnia, i zgłosić tą sprawę do prokuratury, tylko boje się że tak samo mnie odeślą jak na Policji.

W związku z tym mam pytanie czy pisał ktoś może już w tej sprawie do prokuratury i ma gotowe pismo którym mógł bum się posłużyć, albo może podpowiecie na jakie artykuły powołać się w zgłoszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe, typ zarejestrował 22 domeny, nawet usiłował podszyć się pod burmistrza Ogrodzieńca https://www.ogrodzieniec.pl/aktualnosci/1100

może zgłosić na policję?

Powiem więcej, gość wcale nie siedzi w UK, a jedynie zarejestrował tam spółkę jednoosobową przez internet, może nawet nigdy nie był w UK. Wiem coś o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i?

w tym temacie już jest paru pseudoprawników i pseudoposzkodowanych :)

Powiem więcej, gość wcale nie siedzi w UK, a jedynie zarejestrował tam spółkę jednoosobową przez internet, może nawet nigdy nie był w UK.

no własnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odrzucił roszczenia, to teraz Ty go zasądź o zwrot kosztów procesowych, możesz wyciągnąć do 1000zł, pogadaj z prawnikiem

Nie chce mi się marnować czasu na jakis przygłupów.. A takie sprawy wole załatwiac w cztery oczy, wam też tak doradzam. .

Nie chcesz marnować czasu, a może powinieneś bo takich ja habiak ludzie tracą zaufanie do katalogów, a jak widzę również prowadzisz katalog stron. Ja po akcji habiak już bym się zastanowił czy dopisać firmę do Twojego katalogu nawet za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam:

Kto, z grupy za 50 funtów ma ochotę skończyć z tym raz na zawsze? Załatwiam wszystko z moim działem prawnym. Będzie taniej niż zwykle. Zbieram także grupę gotową na wystąpienie w TV.

tlsnbb@gmail.com

W mailu proszę o informację o sobie. To ważne, by uniknąć jednej persona non grata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności