Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mariosz.

"Oczywiście poczytałem wątki w tym temacie , płacić nie zamierzam, a i zgodnie z wyczytaną radą wydrukowałem historie procederu i udałem się na policję aby złożyć zawiadomienie. No cóż okazało się że Policja nie jest od tego, ba jak twierdzą jak regulamin został zaakceptowany, "to o co chodzi było nie akceptować " :) i nie przyjęli zgłoszenia".

Przyjąć zawiadomienie muszą! Mogą co najwyżej wydać postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania. Na takie postanowienie można się jednak zaskarżyć.

Napisz mi coś bliżej, to Ci będę mógł coś doradzić - co zrobić z taką odmową przyjęcia. jarek_szczuka@poczta.onet.

Wg. mnie ta sprawa to oszustwo lub usiłowanie oszustwa (w zależności czy wpłaty dokonano, czy też nie). Trzeba to jednak udowodnić. Wykazać, że sprawca działał w zamiarze wprowadzenia w błąd lub wykorzystania błędu Przemawia za tym konieczność kliknięcia akceptacji regulaminu (aby przejść do okna rejestracji), możliwa bez jego przeczytania, skomplikowana, duża treść regulaminu, w którym jest schowana adnotacja o zapłacie, brak jakiejkolwiek informacji w innych miejscach (strona, mail) o tym, że rejestracja jest płatna.

Odmienną kwestią sa przypadki, gdy w regulaminie brak było informacji o opłatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez w padłem w zasadzkę [ nierzetelny partner ]ÓW na stronie:

galeria-biznesu2013.pl

teraz dostałem upomnienie do zapłaty! A ze tam mnie podkusiło się zalogować wszystko przez podchwytliwy e-mail!

Treść e-mailu:

Witam,

Proszę przesłać nam dane kontaktowe Państwa firmy za pomocą strony

internetowej https://www.galeria-biznesu2013.pl/new

To ważne.

---

Pozdrawiam

Koordynator Projektu CHIBS 2013

a.mikulski@galeria-biznesu2013.pl

CHIBS MEDIA

-------------------------------------------------

Treść tej wiadomości jest poufna i objęta jest zakazem ujawniania.

Odbiorcą może być jedynie jej adresat z wyłączeniem dostępu osób

trzecich.

Jeżeli nie jesteś adresatem tej wiadomości lub pracownikiem

upoważnionym do jej przekazania adresatowi, informujemy, że jej

rozpowszechnianie,

kopiowanie lub rozprowadzanie jest prawnie zabronione i może być

karalne.

Jeżeli otrzymałeś tę wiadomość przez pomyłkę, zawiadom nadawcę,

wysyłając odpowiedź i usuń tę wiadomość wraz z załącznikami ze

skrzynki

pocztowej. Dziękujemy.

_______________________________________________________________________________________________________________________

To wyłudzenie jawne danych! ! ! Po prostu SPAM ! ! !

Co z tym zrobić? Płacić nie zamierzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiedzą bo się zalogowałem na tą stronę :/ bo po prostu myslalem ze zwykła baza firm. I przysłali na e-mail fakturę do zapłaty na 100 funtów, a dziś przyszło upomnienie. No zobaczę jak dalej będzie, ale jak co to niech nie myślą ze sadem będą straszyć. Bo pójdę do sądu i pokarze jaki wyciągają na e-mail dane itp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przesłać nam dane kontaktowe Państwa firmy za pomocą strony

piszą takie więc nie bardzo wiedzą, na fakturze jest nip etc? jak nie ma zgłoś sprawę na policję a w tym temacie masz wiele dodatkowych danych i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemeq nie chce i nie lubie marnować czasu ani pieniędzy na takie akcje prawne i uważam że takie sprawy zapychają sądy nie potrzebnie. Ja wole kupić bilet i pojechać się rozliczyć w cztery oczy. Dużo tańsza, skuteczniejsza, i oszczędzająca czas metoda i jeszcze mi się nie zdażyło być stratnym.Wszystko w granicach prawa oczywiście , to po co mam się bawić w sądy, nie logiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy wreszcie ktoś zrozumie, że wpisywanie się gdziekolwiek na podstawie zdania:

Proszę przesłać nam dane kontaktowe Państwa firmy za pomocą strony

internetowej ... To ważne.

jest albo skończonym osłem albo debilem.

Rozmiar bielizny żon i kochanek też tak chętnie podajecie na każdą prośbę via mail? To może od razu nazwę banku i dane niezbędne do logowania zacznijcie podawać..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCMAGIK A ty taki madry! Ta strona po prostu wygląda jak katalog firmowy i nawet jakby nim jest! A że chcą naciągnąć na dodatkowe opłaty to już inna kwestia! Ja się tam zalogowałem zęby po prostu wpisać się na nią jak na inne rożne bazy firm! A nie podać dane przez tego e-mila bo ktoś tak chce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności