Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

NAPISAŁEM SPRZECIW, E-SĄD ZAAKCEPTOWAŁ GO. SPRAWA ODBĘDZIE SIĘ W SĄDZIE REJONOWYM. MIMO TEGO IDĘ JESZCZE DO PROKURATURY ZGŁOSIĆ OSZUSTWO, DLATEGO ŻE TEN PAN DODAJE MOJĄ FIRMĘ DO INNYCH PSEUDO KATALOGÓW, BEZ MOJEGO POZWOLENIA. I NIE ZAAKCEPTOWAŁ MOJEGO WYPOWIEDZENIA UMOWY. TA SPRAWA TAK ŚMIERDZI. PROSZĘ WSZYSTKICH POSZKODOWANYCH, ABY ZGŁOSILI SPRAWĘ DO PROKURATURY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj, dosłownie 30 minut temu dostałem takiego maila z kbiz.pl - "Informuje, że wystawiłem fakturę dotyczącą płatności za usługę reklamową Państwa firmy w serwisie internetowym kbiz.pl". Wpis dodano przepisując bez mojej zgody treść z innego portalu, załącznik "faktura VAT.dat" - śmiechu warte.

logo-sklepu-siteseo-sklep.png
Inwestycja w pozycjonowanie otwiera drogę do wielu nowych klientów – sklep.siteseo.pl « Sklep SEO.
Fora, zaplecza i NAPy - seospot.pl « Linkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, dosłownie 30 minut temu dostałem takiego maila z kbiz.pl - "Informuje, że wystawiłem fakturę dotyczącą płatności za usługę reklamową Państwa firmy w serwisie internetowym kbiz.pl". Wpis dodano przepisując bez mojej zgody treść z innego portalu, załącznik "faktura VAT.dat" - śmiechu warte.

Chyba trafiliśmy do tej samej puli.

Na FV widnieje:

Miejscowość wystawienia: Wrocław

Data sprzedaży: 2013-06-05

Data wystawienia: 2013-06-05

FAKTURA VAT nr K/100000830/5/2013

Sprzedawca:

kbiz.pl Krzysztof Habiak

Plac Solny 14 lokal 3

50-062 Wrocław

NIP: 8871646637

Razem do zapłaty: 123.00zł

Słownie brutto: sto dwadzieścia trzy złote i zero groszy

Forma płatności: przelew

Termin płatności: 7 dni

Numer rachunku bankowego: 51 1050 1575 1000 0091 0443 2407

Bank: ING Bank Śląski S.A

Uwagi:

Faktura wystawiona na podstawie umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) zawartej

dnia 2011-05-23 o godzinie 12:48:01 przy użyciu adresu e-mail xxx@xxx.pl oraz stacji roboczej o

adresie IP 178.37.xxx.xxx

;-) że też takie sk***********o ma prawo bytu. Takiego gnojka się powinno w miejscu publicznym wystawić na wychłostanie i być się śm*******l nauczyć szacunku do ludzi.

Swoją drogą ciekawy program do księgowania: K/100000830/5/2013

5 wskazuje na miesiąc maj, a wystawiona w czerwcu.

Wygląda, że 830 numeracja.

A ludzie mówią, że nie można mieć biznesu w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jedzie z Nami do Wrocławia??? dzien do uzgodnienia - mamy wszystkie adresy tego Pana i wiemy jak wygląda - mozemy zabrać każdego po drodze na trasie Katowice-Wrocław (A4)

Krzysztof Habiak Plac Solny 14/3 lub Poleska m.49 lub Ząbkowice Śląskie (dawny adres zameldowania u Rodziców)

tel. do tego pana - 502657692 (odbiera - sprawdzone), 798053262

powiem tak sprawy mozecie sobie zgłaszać na policję i do prokuratury ale tego goscia trzeba ubić bo inaczej będzie robił nadal swoje i oszukiwał bo sie nawet tych pozwów zbiorowych nie boi i ma to głeboko gdzieś -

kto chętny pisac na forum lub priv lazar-med@o2.pl

Zachęcam również do wystawiania faktur takich samych lub podobnych wobec tego Pana przez firmy poszkodowane :) "Kto mieczem wojuje od miecza ginie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jedzie z Nami do Wrocławia??? dzien do uzgodnienia - mamy wszystkie adresy tego Pana i wiemy jak wygląda - mozemy zabrać każdego po drodze na trasie Katowice-Wrocław (A4)

Krzysztof Habiak Plac Solny 14/3 lub Poleska m.49 lub Ząbkowice Śląskie (dawny adres zameldowania u Rodziców)

tel. do tego pana - 502657692 (odbiera - sprawdzone), 798053262

powiem tak sprawy mozecie sobie zgłaszać na policję i do prokuratury ale tego goscia trzeba ubić bo inaczej będzie robił nadal swoje i oszukiwał bo sie nawet tych pozwów zbiorowych nie boi i ma to głeboko gdzieś -

kto chętny pisac na forum lub priv lazar-med@o2.pl

Zachęcam również do wystawiania faktur takich samych lub podobnych wobec tego Pana przez firmy poszkodowane :) "Kto mieczem wojuje od miecza ginie"

dodales się do katalogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jedzie z Nami do Wrocławia???

Takie rzeczy sie robi po cichu, samemu , bez świadków,punktowo i trzeba miec jeszcze solidne alibi a z tego co napisałes to ty chcesz jechac do Bogu ducha winnych rodziców tego amatora, na dodatek jak cos mu się stanie to spodziewaj sie po co najwyżej Policji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Też dostałem wiadomosć ot tego oszusta i najzabawniejsze że przenigdy w życiu nie dodałem się do żadnego kbiz. Poszukałem w sieci i widze kto to Habiak. Osobiście uważam że takie chwasty należałoby wyrwać ze społeczeństwa, ale że jestem spokojnym czlowiekiem dzisiaj zgłaszam sprawę na policję.

Nie zapłacę mu ponieważ moje dane są powszechnie dostępne w internecie i dopisać do katalogu mógł mnie ona sam aby wyłudzić pieniądze.

Mało tego, na wyraźną sugestię że ma usunąć moje dane ze swojego pseudokatalogu powiedział że tego nie zrobi. Nie zostawię tak tego a [ nierzetelny partner ] chyba niezdaje sobie sprawy ze tym razem trafił bardzo źle i mu nie zostanie darowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kbiz i cenniki-net to przesłana kiedyś oferta mailowa wyglądała tak:

Nazywam się K..H.., reprezentuje firmę Intern..Media Group...

Chciałbym się zwrócić z propozycją współpracy, dotyczącej umieszczania oferty Państwa sklepu w serwisie cenniki...

Cenniki.. to projekt o nie komercyjnym charakterze, finansowany głównie z europejskich środków i uczestnictwo w nim nie wiąże się oraz nie będzie się wiązało z żadnymi kosztami dla Państwa firmy.

Aby zintegrować Państwa sklep z platformą cenniki.. wystarczy założyć konto firmowe przez link www.kbiz...dodaj-firme.html, a następnie w panelu zarządzania kontem wskazać adres pliku (np. XML udostępnianego innym porównywarkom), w którym zamieszczona jest oferta sklepu.

W niedługim czasie rozpoczniemy intensywną promocje serwisu cenniki.. w mediach elektronicznych. Przygotowujemy także spot telewizyjny, który będzie emitowany w dobrym czasie antenowym.

Mam nadzieje, że jeśli zdecydują się Państwo na współprace, to przyczyni się do zwiększenia konkurencyjność Państwa sklepu i do pozyskania nowych klientów.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania z przyjemnością udzielę wszelkich niezbędnych informacji.

kolejny:

Nazywam się K...H... Reprezentuje firmę zajmującą zbieraniem ofert oraz zapytań ofertowych dla przedsiębiorstw, za pośrednictwem internetu. Ponieważ w ostatnim czasie pojawiają się liczne zapytania do naszej wyszukiwarki dotyczące Państwa branży, staramy się skompletować możliwie najpełniejsze informacje na temat firm poszukiwanych przez naszych Użytkowników.

W związku z tym, chciałabym się dowiedzieć czy zechcieliby Państwo dodać informacje (adres, telefon, krótki opis) o prowadzonej działalności do naszego serwisu kbiz...

Można to zrobić pod adresem www.kbiz.,,-firme.html, gdzie znajduje się odpowiedni formularz.

Oczywiście dodanie wpisu jest (bezterminowo) bezpłatne i do niczego niezobowiązujące.

następnie bezskutecznie namawiał na przejście z darmowego konta na płatne:

Zauważyłem, że Użytkownicy serwisu kbiz. kierują do Państwa oferty, zapytania ofertowe inne wiadomości, a status konta bezpłatnego uniemożliwia ich odczytywanie.

Myślę, że taka sytuacja jest niekorzystania dla wszystkich: Państwa firmy, ponieważ utrudnia jej kontakt z klientami oraz dostęp do dodatkowych ofert, Użytkowników kbiz., gdyż nie mogą oni dostarczać Państwu swoich wiadomości

oraz portalu ponieważ obniża to jego skuteczność.

Bardzo bym chciał udostępnić konto premium w naszym serwisie bezpłatnie, jednak z przyczyn obiektywnych nie jest to możliwej. Mogę jednak zaoferować wykupienie abonamentu dwuletniego (zamiast 154zł), za symboliczną złotówkę netto miesięcznie.

Jeśli są Państwo zainteresowani, zapraszam na stronę www.kbiz.pl.,,promocja.html gdzie znajdują się szczegółowe informacje, jak skorzystać z promocji.

Oczywiście konto premium nabyte w promocji zachowuje swoją pełną funkcjonalność, czyli oprócz nieograniczonych możliwości odbierania i wysyłania wiadomości do Użytkowników platformy kbiz.pl, zyskują Państwo specjalne pozycjonowanie firmy i jej oferty w Google, pomoc konsultanta nawet 24/7 oraz pozostałe profity wymienione na stronie www.kbiz.pl....benefits-for-companies.html

nie skorzystałam z płatnej oferty, mimo to otrzymałam od goscia fv. Oczywiscie nie płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też otrzymałem taką fakturkę. Nie wiem czy zauważyłeś, ale w regulaminie jest mowa o odsetkach w wysokości "czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego."

Podejrzewam, że dostaniemy sądowy nakaz zapłaty.

Moim zdaniem, należało by do gościa wysłać jakieś pismo poleconym za potwierdzeniem, które wspomagało by nas na ewentualnej drodze sądowej.

Dodatkowo trzeba wysłać żądanie usunięcia danych.

W przeszłości maiłem odczynienia z podobną sprawą i przegrałem w sądzie, bo poszedłem bez mecenasa i w którymś momencie wyraziłem się nie tak jak trzeba.

Mecenas strony pozywającej sprytnie wykorzystał to przeciw mnie. Sprawa też rozbijała się o zapis w regulaminie, który rzekomo zaakceptowałem.

Niestety prawo nie jest doskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Nazywam się Krzysztof Habiak. Reprezentuje firmę zajmującą zbieraniem ofert oraz zapytań ofertowych dla przedsiębiorstw, za pośrednictwem internetu. Ponieważ w ostatnim czasie pojawiają

się zapytania do naszej wyszukiwarki dotyczące Państwa branży, staramy się skompletować możliwie najpełniejsze informacje na temat firm poszukiwanych przez naszych Użytkowników.

W związku z tym, chciałabym się dowiedzieć czy zechcieliby Państwo dodać informacje (adres, telefon, krótki opis) o prowadzonej działalności do naszego serwisu kbiz.pl.

Można to uczynić pod adresem www.kbiz.pl/about/dodaj-firme.html, gdzie znajduje się odpowiedni formularz.

Oczywiście dodanie wpisu jest (bezterminowo) bezpłatne i do niczego niezobowiązujące.

To był jego pierwszy mail. Faktycznie - założyłem tam konto (2011r). No ale tylko dlatego, że koleś pisał, że "Oczywiście dodanie wpisu jest (bezterminowo) bezpłatne i do niczego niezobowiązujące." I potem już się nad tym nie zastanawiałem.

Miałem już do czynienia z pobieraczkiem - tam olałem to i tu też olewam. Szkoda, że nie mam regulaminu z 2011 roku.

A swoją drogą ciekawe, dlaczego w moim panelu nie ma nigdzie zakładki odnośnie faktur (choć w regulaminie z 2011r. taki zapis widnieje).

Plik w załączniku jest bez rozszerzenia, tylko z linka z maila faktycznie otwiera się jakiś rodzaj dokumentu (faktura?? ;))

I jeszcze jeden cytat z maila - po założeniu konta:

"Witam,

Dane Państwa firmy zostały dodane do wyszukiwarki kbiz.pl.

Zostało także utworzone bezpłatne konto, dzięki któremu można w wygodny sposób aktualizować wprowadzone informacje o firmie."

Marian

Zapraszam do Szkoły Rodzenia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marianxx - nie płać mu nic, daj sobie spokój z tym gościem. Moja koleżanka dziś dostała od niego kolejną fakturę, chociaż jakieś 3 tygodnie temu - na jego życzenie - wysłała mu PISEMNĄ informację o tym, że rezygnuje z jego szlachetnych usług. Gość jest niereformowalny. Straszy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności