Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

Ten idiota dalej gnębi moją koleżankę. Najpierw mail, że ma 21 dni na pisemną rezygnację z wpisu. Dla świętego spokoju pismo poszło, chociaż ten [ nierzetelny partner ] nie godzien jest, żeby reagować na jakiekolwiek jego maile. Potem kolejny mail, tym razem z fakturą. A wczoraj groźby SPRZEDAŻY długu firmie windykacyjnej i jakieś bla bla bla. Chodzi o jego pseudokatalog kbiz.

Czy ten gość naprawdę jest takim idiotą? Czy to po prostu ma "wliczone w koszty", że część osób każe mu sp*****lać, a część, ta wystraszona, albo chcąca mieć święty spokój, wpłaci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja równiez dzisiaj zgłosiłam sprawę na policji, straciłam na to całe 2 godziny ale policjant powiedział że jezeli gdzieś jest coś zgłoszone to połączą sprawy więc uważam że warto działac!

Dodatkowo poraził żeby jednak ten list poleconym wysłac mimo wszystko, jak wróci to kolejna podkładka że coś się robiło w tym względzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co pisał gość że sprawa została umorzona a wy dalej zgłaszacie :D

Przyrzekam że od dzisiaj kibicuje temu Habiakowi i dam se głowe uciąc że on zarobi, nikt go nie skarze a przy okazji ma dobry ubaw patrząc jak sie miotacie i marnujecie czas i pieniądze na niego .

I chyba sam zaczne wysyłać wam faktury i wy macie firmy ?? Cięzko mi w to uwierzyć :D

I przepraszam jeśli kogoś z was uraziłem ale nie mogłem sie powstrzymać bo z tego sie juz kabaret zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co pisał gość że sprawa została umorzona a wy dalej zgłaszacie...

I dobrze robią, bo ta umorzona sprawa to chyba (nie śledzę tematu aż tak wnikliwie) coś wczesniejszego tej gnidy.

Powinni zgłaszać i nie odpuszczać. Gnidy sie tępi, a nie im kibicuje.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni zgłaszać i nie odpuszczać

Po mojemu to powinni to olać, nie znam się na prawie ale już nie jeden taki pizduś mi fakturki wysyłał za coś tam i nigdy nawet złotówki żadnemu darmozjadowi nie zapłaciłem. Każda taka lądowała w śmietniku a raz posłużyły jako gąbka do butów :) No i żaden Sąd nie przyzna Habiakowi racji więc po co oni się ścieraja i marnują pieniądze tego nie rozumiem.

No i tym wątkiem psują reputację katalogów co mi sie nie podoba i szkodzi oólnei katalogom i nie wiem czy sam im nie założe sprawy o to w sadzie , a patrzac na ich watki będa płacić :D :D

Ps. Ktos mi tam doradzał abym sam dodał strone i tak zrobiłem, nawet dwie i co wielkie G. nawet jednego pisma od tego amatora nie dostałem a specjlanie pisałem na kontakt, że znalazłem po fakcie regulamin i że nie mam zamiaru mu płacić.Do dziś cisza, że qaz zaczynam podejrzewac że ten temat to jakis fake aby reputacje katów psuć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KataLogi.co daj namiary na swojego dilera/lekarza, bo nie wiem, co Ci opycha, ale ma kopa

No nie powiem mam "jednostkę" która się zajmuje kwestiami prawnymi, pozwami itp , ale w takich kwestiach jak te (bo sam kiedyś dodawałem i się dawałem nabierać takim serwisom ) to nawet nie fatygowałem jej tylko od razu wyrzucam takie papierki do kosza. Konto mam czyste to chyba najlepszy argument :D

A swoich dilerów sie nie podaje :D a u lekarza byłem ostatni raz chyba w podstawówce,do 90 roku życia nie będzie mi zresztą żaden potrzebny

I niech ktoś mi poda jeden wyrok sądu który przyznał racje Habiakowi a wszystko co napisałem wycofuje, i nie mówie o tym pseudo sądzie wspomnianym wczęsniej który jes tidealna maszynka do robienia jeleni . Jeden jedyny mi pokażcie?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie ogarnijcie się...Habiak, co najwyżej może ludziom buty lizać...za cienki leszcz jest na to by straszyć. Robi w wała tych którzy się dają i tyle.

Pomyślcie na chłodno i zdroworozsądkowo...jeśli rejestrujecie się w jakimkolwiek serwisie gdzie trzeba za korzystanie z niego płacić (jakikolwiek to będzie serwis) to podajecie dane do rejestracji i zostajcie odsyłani na stronę z której dokonujecie opłaty za usługi, korzystanie czy co tam bądź...jeśli nie zapłacicie to nie dochodzi do zawarcia umowy.

Teraz druga strona medalu ( nie wiem jak było w przypadku 1000 funtów ale jestem przekonany że zasada taka sama jak w obecnym kbiz.pl) dostajecie propozycję DARMOWEGO promowania waszej firmy czy działalności czy czegkolwiek tam sobie zapragniecie...DARMOWEGO!!! W międzyczasie leszcz habiak ( celowo małą literą ) zmienia ( jednostronie ) warunki umowy ( w której nie ma ani słówka na temat sposobu poinformowania STRONY korzystającej z DARMOWEJ usługi o dokonaniu zmian w tejże umowie tak by zmiany te były wiążące) także habiaku z IQ mniejszym niż mój odkurzacz ,jeśli wydaje ci się że ktoś normalny da się na to nabrac to sorry ale jesteś w błędzie. Życzę powodzenia i ZDROWIA...a pozew zbiorowy ...trochę śmieszny pomysł w naszych realiach bo i mała szkodliwośc i kwoty niewielkie ;) jednak zawsze można razem wystąpić. Od siebie życzę wszystkim niepokojonym przez krzysia habiaka pawła idiotę SPOKOJNEGO SNU ;) nie odpisywać ,wywalać wszystko do śmieci i nie przejmować się debilem który myśli że jest geniuszem ;)

Jak ktoś mimo wszystko czuje się niepewnie niech uda się do swojego dzielnicowego z korespondencją od habiaka-cudaka i złoży meldunek o próbie wyłudzenie pieniążków. Nawet jeśli ktoś rejestrował się na tym biznesowym truchle habiaka-cudaka-głąba ;) to niech śpi spokojnie, nie ma żadnej podstawy prawnej by cokolwiek od kogokolwiek egzekwować. ( Dla jasności żeby rozwiać wszelkie wątpliwości: Zawarto umowę( czy to aby na pewno umowa?) na DARMOWE usługi promocyjne czy tam reklamowe świadczone przez kbiz.pl - właściciel kbiz.pl zmienił zapis umowy - regulaminu...zapomniał o jednej rzeczy: WYPOWIEDZENIA UMOWY O DARMOWE ŚWIADCZENIE USŁUGI za potwierdzeniem-to że sobie zmienił regulamin to może sobie tym ewentualnie buty wypchać i poczuć się wyższym .Przecież mogłem zawrzeć umowę ,zamknąć lub zawiesić działalność,wyjechać,trafić do szpitala...a habiak mógł sobie i tysiąc maili słać na moją skrzynkę...czy ja ze swoim adresem mailowym brałem ślub? ) Ludzie Myślcie to nie boli ;) Teraz pytanie: zmienił się regulamin czy umowa z Wami? I jak się ma regulamin do UMOWY ;)

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy bagatelizują sprawę - to prawda, że większość wysyłających takie pisma to gołodupce. ALE jak ktoś wyśle formalne pismo z wezwaniem do zapłaty a wcześniej wysłał fakturę nawet z pupy sprawa jest poważna. Zaoczna sprawa w sądzie i przychodzi nam komornik. Co z tego, że potem wygrasz z takim i powiesisz go za nie powiem co jak masz zajęte mienie i sprzedane za bezcen? Na KAŻDE formalne pismo trzeba odpisywać aby mieć podkładkę a każdą taką fakturę zgłaszać do US, że nie zamawiałeś nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy bagatelizują sprawę - to prawda, że większość wysyłających takie pisma to gołodupce. ALE jak ktoś wyśle formalne pismo z wezwaniem do zapłaty a wcześniej wysłał fakturę nawet z pupy sprawa jest poważna. Zaoczna sprawa w sądzie i przychodzi nam komornik. Co z tego, że potem wygrasz z takim i powiesisz go za nie powiem co jak masz zajęte mienie i sprzedane za bezcen? Na KAŻDE formalne pismo trzeba odpisywać aby mieć podkładkę a każdą taką fakturę zgłaszać do US, że nie zamawiałeś nic takiego.

Chyba nie rozumiesz istniejącego i obowiązującego w naszym kraju prawa. FORMALNE PISMO TO TAKIE KTÓRE JEST SKUTECZNIE DORĘCZONE ZA POTWIERDZENIEM ODBIORU.

W tym przypadku nic takiego nie ma miejsca.Poza tym żaden sąd nie wyda postanowienia o zajęciu, a co za tym idzie ,żaden komornik niczego nikomu nie zajmie.

Bardzo proszę ,nie siej zamętu i nie wywołuj paniki wśród ludzi mniej zorientowanych w przepisach i prawie. Takich ludzi jak habiak można tylko z politowaniem wyśmiać a ich maile usunąć i tyle w tym temacie.W tym konkretnym przypadku jakim jest "oferta" kbiz.pl ,korzystający z niej ,nie ma żadnych zobowiązań wobec tej firmy i jej właściela.Może sobie do woli słać faktury, wezwania i straszyć wewnętrzną windykacją,sprzedaża długu, poinformowaniem dolnośląskiego urzędu skarbowego a nawet poinformować o naszym złym nastawieniu kurię biskupia i stolicę apostolską ..z tym że jeśli będzie robił to w sposób natrętny, odpowie za nękanie, jest na to odpowiedni paragraf...to że organa ścigania bagatelizują taką działalność ,świadczy tylko o tym że zbyt mało poszkodowanych zgłasza takie wymuszenie rozbójnicze jakim jest działalność habiaka i jego kbiz.pl... lub godzi się dla świętego spokoju i płaci te parę "zeta" by pozbyć się problemu a takie habiaki na tym żerują....W tym co napisałeś wychodzi na to że dowolna osoba może żądać od Ciebie dowolnej kwoty bo formalnie do Ciebie wysłała pismo tak?

Ocknij się i zacznij myśleć a nie oglądac TVN24 i Fakty po Faktach bo Ci życie w niewiedzy przeleci..

LUDZIE LEJCIE NA HABIAKA I JEGO KORESPONDENCJĘ NIC WAM ZA TO NIE GROZI NIE DAJCIE SIĘ NABIJAĆ W BUTELKĘ I NIE ODDAWAJCIE SWOICH PIENIĘDZY !!!

Z umową na odległość mamy do czynienia, gdy transakcja jest zawierana bez jednoczesnej obecności obu stron. Umowę taką można zawrzeć przy wykorzystaniu np. drukowanego lub elektronicznego formularza, reklamy prasowej z wydrukowanym formularzem zamówienia, reklamy e-mailowej, katalogu, telefonicznie i na wiele innych sposobów. W praktyce umowy zawierane na odległość to głównie handel elektroniczny i sprzedaż wysyłkowa. Trzeba jednak pamiętać, że za umowy na odległość nie są uznawane wszystkie transakcje, a jedynie takie, w których jedną ze stron jest konsument, a drugą przedsiębiorca w taki sposób organizujący swoją działalność.

Z umową zawartą poza lokalem przedsiębiorstwa mamy do czynienia wtedy, gdy nie odbywa się to w miejscu przeznaczonym do obsługiwania klientów i odpowiednio oznaczonym (zgodnie z przepisami o działalności gospodarczej). Chodzi więc o umowy zawierane na różnego rodzaju prezentacjach, na ulicy z akwizytorami i przy innych okazjach, gdzie transakcji dokonujemy poza tradycyjnymi miejscami handlu i usług.

Ustawa ponadto przewiduje, że umową zawartą poza lokalem przedsiębiorstwa jest zawarcie jej w wyniku zorganizowanego zbierania ofert konsumentów w czasie odwiedzin w pracy, w mieszkaniach lub innych miejscach prywatnego pobytu.

Co istotne, klientem musi być konsument, a usługodawcą lub sprzedającym – profesjonalista (przedsiębiorca).

PONAD TO : ZWYKŁY MAIL NIE POSIADA MOCY DOWODOWEJ !!!

JAK WSZYCY WIEMY W WIĘKSZOŚCI ZOSTALI POSZKODOWANI NIE KONSUMENCI ALE PRZEDSIĘBIORCY i w tym przypadku UMOWA międz dwoma podmiotami gospodarczymi nie opiera się o internetową ankietę WIĘC ZROZUMCIE ŻE HABIAK MOŻE WAM SKOCZYĆ NA KANT i tyle na ten temat ;)

www.uokik.gov.pl/download.php?id=553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My jako firma dostaliśmy już NAKAZ ZAPŁATY w POSTĘPOWANIU UPOMINAWCZYM z Sądu Rejonowego Lublin - Zachód VI Wydział Cywilny - oczywiście napisaliśmy odwołanie. Sprawę wcześniej zgłosiliśmy na Policję i Prokuraturę o czym poinformowaliśmy Sąd Rejonowy i radzimy tak zrobić bo na przykładzie jednej z zaprzyjaźnionych firm po zapłaceniu dla świętego spokoju dostali kolejną fakturkę z innego katalogu :glupek2: Nie słuchajcie porad typu - odpuście sobie, nic wam nie zrobi - PODA WAS DO SĄDU !!! tak jak nas z tą własnie różnicą, że my wcześniej zgłosiliśmy sprawę. Radzę więcej poczytać na różnych forach na ten temat i dowiedzieć się jakie są katalogi i czy tam się też znajduje Wasza firma i bez zastanawiania zgłosić sprawę na Policję i Prokuraturę o próbę wyłudzenia. Jeżeli zapłacicie to tak jak wspomniałem automatycznie dostaniecie wezwanie do zapłaty z innych katalogów, których Pan Krzysztof jest właścicielem. Na zakończenie opiszcie swoją przygodę z Panem Habiakiem na e-maila.: pokrzywdzeni.habiak@wp.pl . Piszcie na podany adres bo im więcej pokrzywdzonych tym szybciej zamkniemy ten temat. Jest też forum gdzie przygotowywany jest pozew zbiorowy. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej napiszcie na katalogowe-oszustwa@tlen.pl Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co że poda? Jedno pismo do sądu w elektronicznego w Lublinie ( który jest najczęściej wykorzystywanym sądem ,przez różnej maści [ nierzetelny partner ]ów) ,którzy wychodzą z założenia że jak przyjdzie pismo z sądu to obiekt zainteresowań takiego buraka ,będzie bulił kasę potulnie-co niestety w większości przypadków tak działa na ludzi) o odrzucenie nakazu zapłaty ,opisanie co jest na rzeczy i sąd umywa ręce,lub w najgorszym razie przekaże sprawę do zbadania do sądu w miejscu zamieszkania osoby obiętej takim nakazem zapłaty.Żaden pseudo biznesmen nie założy normalnej sprawy i nie wyśle do nikogo listów poleconych bo to są koszty.

Owszem może dojść do sytuacji pozwu itp...ale co z tego? Jak napisałem wcześniej NIKT nie jest zobowiązany do czegokolwiek i nie ma żadnych przesłanek do jakichkolwiek świadczeń pieniężnych na rzecz kbiz.pl.

Nieznajomość prawa skodzi...Szkoda Waszych nerwów i czasu więc nie przejmujcie się pisemkami pana habiaka bo może sobie do usranej śmierci i nic z tego nie wyniknie a Wy tylko się będziecie denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KataLogi.co daj namiary na swojego dilera/lekarza, bo nie wiem, co Ci opycha, ale ma kopa

No nie powiem mam "jednostkę" która się zajmuje kwestiami prawnymi, pozwami itp , ale w takich kwestiach jak te (bo sam kiedyś dodawałem i się dawałem nabierać takim serwisom ) to nawet nie fatygowałem jej tylko od razu wyrzucam takie papierki do kosza. Konto mam czyste to chyba najlepszy argument :D

A swoich dilerów sie nie podaje :D a u lekarza byłem ostatni raz chyba w podstawówce,do 90 roku życia nie będzie mi zresztą żaden potrzebny

I niech ktoś mi poda jeden wyrok sądu który przyznał racje Habiakowi a wszystko co napisałem wycofuje, i nie mówie o tym pseudo sądzie wspomnianym wczęsniej który jes tidealna maszynka do robienia jeleni . Jeden jedyny mi pokażcie?? :D

A tak przy okazji spełniam prośbę https://www.nowemedia...rticle&artid=26 Firm poszkodowanych przybywa, sprawy w Sądach się toczą, Prokuratura, Policja - zajmuje się dokumentowaniem a i nawet gazety zaczynają o tym pisać. Podobno jakieś radio się tym zaineteresowało - czekać jak telewizja podłapie temat bo robi się coraz ciekawiej. Pan Krzysztof Habiak tak działa od dobrych kilku lat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co że poda? Jedno pismo do sądu w elektronicznego w Lublinie ( który jest najczęściej wykorzystywanym sądem ,przez różnej maści [ nierzetelny partner ]ów ,którzy wychodzą z założenia że jak przyjdzie pismo z sądu to obiekt zainteresowań takiego buraka ,będzie bulił kasę potulnie-co niestety w większości przypadków tak działa na ludzi) o odrzucenie nakazu zapłaty ,opisanie co jest na rzeczy i sąd umywa ręce,lub w najgorszym razie przekaże sprawę do zbadania do sądu w miejscu zamieszkania osoby obiętej takim nakazem zapłaty.Żaden pseudo biznesmen nie założy normalnej sprawy i nie wyśle do nikogo listów poleconych bo to są koszty.

Owszem może dojść do sytuacji pozwu itp...ale co z tego? Jak napisałem wcześniej NIKT nie jest zobowiązany do czegokolwiek i nie ma żadnych przesłanek do jakichkolwiek świadczeń pieniężnych na rzecz kbiz.pl.

Nieznajomość prawa skodzi...Szkoda Waszych nerwów i czasu więc nie przejmujcie się pisemkami pana habiaka bo może sobie do usranej śmierci i nic z tego nie wyniknie a Wy tylko się będziecie denerwować.

Takie podejście mi się podoba - tylko spróbuj olać sprawę - czyli nie odpowiedzieć na NAKAZ ZAPŁATY i jesteś ugotowany - płacisz. Podałem linka gdzie sąd nie umył rąk a zasądził firmie wpłatę na rzecz Pana Habiaka. Dobrze , że się firma odwołała wyżej. Chwała im za to bo tak to masa firm płaci i dalej proceder trwa. Tyle w temacie. Nie ma co się cackać - bo nasze dzieci będą miały tak w przyszłości, że nic nie będą robić tylko odbierać nakazy do zapłaty :gazeta: za katalogi internetowe, sklepy, itp. bo ktoś je tam wpisze. Powiem tylko tyle - około 60 firm z całej Polski zgłosiło sprawę do Prokuratury we Wrocławiu i im więcej takich firm tym wcześniej sprawa się zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności