Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@HEGMAN, błagam Cie nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia. Moje stanowisko zajmuje również Związek Pracodawców i Przedsiębiorców, zapraszam na ich fanpage oraz na wątek z forum prawnego, do którego jest tam link. https://www.facebook....przedsiebiorcow

Człowieku czy Ty kiedykolwiek byłeś w sądzie? Brałeś udział w jakimkolwiek postępowaniu przed sądem? Czy znasz obowiązujące prawo? Wiesz co to znaczy skuteczne doręczenie?

Nie pisz bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd, nie wywowłuj paniki i nie wprowadzaj zbędnego zamieszania.

Pamiętaj o tym że KAŻDĄ UMOWĘ można skutecznie wypowiedzieć to po pierwsze, po drugie pokaż mi w którym miejscu ZAWARŁEŚ UMOWĘ bo to że zgadzasz się z regulaminem świadczenia usług nie jest jednoznaczne z zawarciem umowy.Poza tym jeśli poczuwasz się to przecież nie ma problemu, Twoje pieniądze i rób z nimi co chcesz ,jeśli lubisz karmić biznesowe trole to nikt przecież nie może Ci tego zabronić.

Jak dla mnie temat jest wyczerpany a habiak może mi najwyżej buty czyścić ...

P.S ...rzeczywiście fanpage na facebooku i jego stanowisko w sprawch to jest wyrocznia...chłopie w jakim Ty świecie żyjesz? Zamiast bujać się po FB polataj po stronach z końcówką gov.

P.S 2 Aha i nie wiedziałem że stanowisko ZPiP jest wiążące w postępowaniu sądowym ;) O tym czy ktoś jest winny ,popełnił przestępstwo czy nie dotrzymał warunkó umowy orzeka w tym kraju po zapoznaniu się materiałami niezwisły sąd...

Zapoznaj się z tym: Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi by nic nie robić? A on niech sobie dalej żeruje na takich co będą płacić? O to chodzi?

Dlaczego jeszcze działa? Nie dlatego, że więcej o robieniu czegoś się czyta na forach niż faktycznie robi. Jakby każdy co dostał takiego meila z FV, albo czymś tam przed sądowym poszedł na tą naszą policje, skarbówkę i całą resztę tej naszej śmiesznej władzy porządkowej, to może by się mu w końcu dorwali do 4 liter.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co że poda? Jedno pismo do sądu w elektronicznego w Lublinie ( który jest najczęściej wykorzystywanym sądem ,przez różnej maści [ nierzetelny partner ]ów ,którzy wychodzą z założenia że jak przyjdzie pismo z sądu to obiekt zainteresowań takiego buraka ,będzie bulił kasę potulnie-co niestety w większości przypadków tak działa na ludzi) o odrzucenie nakazu zapłaty ,opisanie co jest na rzeczy i sąd umywa ręce,lub w najgorszym razie przekaże sprawę do zbadania do sądu w miejscu zamieszkania osoby obiętej takim nakazem zapłaty.Żaden pseudo biznesmen nie założy normalnej sprawy i nie wyśle do nikogo listów poleconych bo to są koszty.

Owszem może dojść do sytuacji pozwu itp...ale co z tego? Jak napisałem wcześniej NIKT nie jest zobowiązany do czegokolwiek i nie ma żadnych przesłanek do jakichkolwiek świadczeń pieniężnych na rzecz kbiz.pl.

Nieznajomość prawa skodzi...Szkoda Waszych nerwów i czasu więc nie przejmujcie się pisemkami pana habiaka bo może sobie do usranej śmierci i nic z tego nie wyniknie a Wy tylko się będziecie denerwować.

Takie podejście mi się podoba - tylko spróbuj olać sprawę - czyli nie odpowiedzieć na NAKAZ ZAPŁATY i jesteś ugotowany - płacisz. Podałem linka gdzie sąd nie umył rąk a zasądził firmie wpłatę na rzecz Pana Habiaka. Dobrze , że się firma odwołała wyżej. Chwała im za to bo tak to masa firm płaci i dalej proceder trwa. Tyle w temacie. Nie ma co się cackać - bo nasze dzieci będą miały tak w przyszłości, że nic nie będą robić tylko odbierać nakazy do zapłaty :gazeta: za katalogi internetowe, sklepy, itp. bo ktoś je tam wpisze. Powiem tylko tyle - około 60 firm z całej Polski zgłosiło sprawę do Prokuratury we Wrocławiu i im więcej takich firm tym wcześniej sprawa się zakończy.

Dla mnie jest logiczne że z idiotami się nie dyskutuje i na ich korespondencję nie odpowiada ...natomiast logicznym jest także fakt zajęcia stanowiska przy otrzymaniu korespondencji z sądu.

Dlatego ludzie kochani NIE BÓJCIE się odmawiać oszustowi płatności i czekajcie na pismo z sądu wtedy piszecie sprzeciw do nakazu zapłaty w którym opisujecie zaistniałą sytuację i tyle.

Sąd Elektroniczny w Lublinie ,tak na prawdę nie ma żadnej mocy sprawczej, jest bardziej biurem podawczym i pierwszym składnikem by w szybszy sposób i bez kosztów założyć sprawę...Samo założenie sprawy to pryszcz bo żyjemy tu i teraz i każdy może każdemu założyć sprawę...a czy wygra i co z tego wyniknie to już inna para butów ;)

Poza tym jak wcześniej: nieznajomośc prawa szkodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forumprawne.o...is-kbiz-pl.html

I temat świeży. Może komuś z oszukanych się przyda: https://forumprawne.o...-procedury.html

https://www.dus.wroclaw.pl/pl/news/300/PR%C3%93BA_W%C5%81UDZENIA_OP%C5%81ATY_ZA_FV

PRÓBA WŁUDZENIA OPŁATY ZA FV

(04.07.2013)

Naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu, dziękuję za wszystkie informacje jakie napłynęły do tutejszego Urzędu w sprawie próby wyłudzenia opłaty z tytułu faktury VAT w kwocie 123 zł - wystawionej przez firmę kbiz.pl Krzysztof Habiak.

Naczelnik tutejszego Urzędu prosi o zawiadomienie w tej sprawie najbliższy w Państwa rejonie Komisariat Policji .

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak panie Krzysiekp ? Dalej będziesz twierdził że nie mam pojęcia? A tak poza wszystkim: czytajcie na co się zgadzacie lub nie, zorientujcie się w przysługujących Wam prawach i przepisach,poświęćcie chwilke na szukanie informacji zamiast wylewac żółć na forach i wzajemnie się nakręcać...i przede wszystkim zrozumcie jedną podstawową rzecz: AKCEPTACJA REGULAMINU to nie jest równoznaczne z ZAWARCIEM UMOWY nawet jeśli taki punkt jest w tymże regulaminie zawarty,nauczcie się korzystać z internetu by odszukać ważne informacje i opinie...i przede wszystkim nie dajcie się nabijać w butelkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KataLogi.co daj namiary na swojego dilera/lekarza, bo nie wiem, co Ci opycha, ale ma kopa

No nie powiem mam "jednostkę" która się zajmuje kwestiami prawnymi, pozwami itp , ale w takich kwestiach jak te (bo sam kiedyś dodawałem i się dawałem nabierać takim serwisom ) to nawet nie fatygowałem jej tylko od razu wyrzucam takie papierki do kosza. Konto mam czyste to chyba najlepszy argument :D

A swoich dilerów sie nie podaje :D a u lekarza byłem ostatni raz chyba w podstawówce,do 90 roku życia nie będzie mi zresztą żaden potrzebny

I niech ktoś mi poda jeden wyrok sądu który przyznał racje Habiakowi a wszystko co napisałem wycofuje, i nie mówie o tym pseudo sądzie wspomnianym wczęsniej który jes tidealna maszynka do robienia jeleni . Jeden jedyny mi pokażcie?? :D

A tak przy okazji spełniam prośbę https://www.nowemedia...rticle&artid=26 Firm poszkodowanych przybywa, sprawy w Sądach się toczą, Prokuratura, Policja - zajmuje się dokumentowaniem a i nawet gazety zaczynają o tym pisać. Podobno jakieś radio się tym zaineteresowało - czekać jak telewizja podłapie temat bo robi się coraz ciekawiej. Pan Krzysztof Habiak tak działa od dobrych kilku lat. Pozdrawiam

Chyba człeku nie zrozumiałeś przytoczonej w linku sentencji wyroku ;) Wyrok zapadł ale na korzyść pozwanego a nie powoda więc nadal nie masz dowodu o który prosił KataLogi.co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek może. Ludzie dostają nakazy zapłaty z sądu a nie od typa jakimś gołębiem pocztowym. Nikt tu nie mówi o śmiesznych mailach oprócz Ciebie.

Poza tym widzę, że jesteś po prawie i wiesz lepiej od adwokatów. Otwórz jeszcze kancelarie będziesz czesał hajs zamiast na PiO porady sypać. Przeczytaj 10 razy co napisałem, faktura VAT, która jest wystawiona przez normalny podmiot na rzecz nie zamawianą albo wyssaną z palca musi być zgłoszona do US jak tego nie zrobisz wyląduje ona w sądzie i dostaniesz zaocznie wyrok.

Mało tego jako poparcie swoje zdania cytujesz komendę policji, która ma stanowisko przeciwne do Twojego(olać sprawę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wątek może. Ludzie dostają nakazy zapłaty z sądu a nie od typa jakimś gołębiem pocztowym. Nikt tu nie mówi o śmiesznych mailach oprócz Ciebie.

Poza tym widzę, że jesteś po prawie i wiesz lepiej od adwokatów. Otwórz jeszcze kancelarie będziesz czesał hajs zamiast na PiO porady sypać. Przeczytaj 10 razy co napisałem, faktura VAT, która jest wystawiona przez normalny podmiot na rzecz nie zamawianą albo wyssaną z palca musi być zgłoszona do US jak tego nie zrobisz wyląduje ona w sądzie i dostaniesz zaocznie wyrok.

Mało tego jako poparcie swoje zdania cytujesz komendę policji, która ma stanowisko przeciwne do Twojego(olać sprawę)

O jej ,nie wiem jak Ciebie, ale mnie uczono czytania ze zrozumieniem...jeśli nie potrafisz tak prostej ,rzeczy to, nie wiem co tutaj robisz....Ludzie dostają nakazy zapłaty z eSądu na wniosek takich cymbałów jak habiak, i co z tego? Czy ja gdziekolwiek napisałem że nienależy odpowiedzieć na nakaz zapłaty lub jakąkolwiek korespondencję z sądu lub esądu ? Otóż właśnie chodzi o uświadomienie ludziom żeby do tego samego sądu lub esądu napisali sprzeciw od nakazu zapłaty i wyjaśnili zaistniałą sytuację co skutkuje odrzuceniem takiego nakazu i gra gitara...Żeby nie bali się że tego że otrzymanie takiego nakazu ,skutkuje jakimiś konsewencjami wobec nich... a Ty dalej ich straszysz i wprowadzasz w błąd,zaczynam myśleć że jesteś jakimś poplecznikem habiaka....

Kolejna sprawa, może Ty sam przeczytaj wątek ,najlepiej z kimś kto objaśni Ci znaczenie literek i utworzonych z nich wyrazów, bo najwyraźniej nie rozumiesz kto i o czym pisze na tym forum.

Kilka postów wyżej ,niżej a nawet w środku są osoby piszące o mailach otrzymanych na swoje skrzynki (piszą te osoby ,nie mówią ,bo trudno jest krzyczeć do monitora nawet przy najszybszym łączu ,tak by ktoś inny na forum usłyszał....tak ,tak sarkazm )

Nic nie musi być zgłaszane do urzędu skarbowego ,żadna faktura, jak to napisałeś ,czy na nie zamawianą rzecz czy też wyssana z palca... o to musi się martwić ten co taką fakturę wystawia a nie ten co ją otrzymuje chyba że opłacisz taką fakturę a jej kwotę chcesz dopisać do kosztów uzyskania przychodu lub odliczyć sobie doliczony do niej vat.

Odsyłam to pierwszej strony znalezionej w internecie a traktującej o tym temacie: https://wiedzaifinans...owiazki,terminy

Teraz na koniec wskaż mi w którym momencie wskazałem jako źródło komendę policji?

Olać sprawę? Jak najbardziej TAK ,OLAĆ SPRAWĘ OTRZYMANIA FAKTURY,WEZWANIA tudzież innych prób wyłudzenia pieniędzy przez habiaka i jemu podobnych.

Jeśli nadal nie rozumiesz czytanego tekstu a za nieistnotne uważasz stanowisko przywoływanego do tablicy przez habiaka Dolnoślaskiego Urzędu Skarbowego i zamieszczonego przez jego naczelnika komunikatu to naprawdę nie wiem co robisz na tym forum...także: 40b6058a05d61b162290592b47a0c96c_original.jpg?1360709287

Pozdrawiam serdecznie ;)

P.S:

Przeczytaj 10 razy co napisałem, faktura VAT, która jest wystawiona przez normalny podmiot na rzecz nie zamawianą albo wyssaną z palca musi być zgłoszona do US jak tego nie zrobisz wyląduje ona w sądzie i dostaniesz zaocznie wyrok.

A tym tekstem wprowadziłeś mnie w tak wesoły nastrój że musiałem przeczyścic monitor albowiem moje ślinianki wyprodukowały nadmiar śliny w momencie kiedy parsknąłem śmiechem ;) ...Czy zgłosiłeś już wszystkie faktury za zakupiony sprzęt AGD,RTV,IT oraz wszelkie inne które w swoim jak się domyślam na razie krótkim życiu otrzymałeś? Od kiedy to (nawet prowadząc działalność gospodarczą ) trzeba (według Ciebie) zgłaszać do US ,fakt posiadania lub otrzymania faktury ??? o_O jestem zdumiony Twoją rozległą wiedzą w tej kwestii ...no ale co ja tam wiem w temacie prawa i faktur...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać sprawę? Jak najbardziej TAK ,OLAĆ SPRAWĘ OTRZYMANIA FAKTURY,WEZWANIA tudzież innych prób wyłudzenia pieniędzy przez habiaka i jemu podobnych.

Jeśli nadal nie rozumiesz czytanego tekstu a za nieistnotne uważasz stanowisko przywoływanego do tablicy przez habiaka Dolnoślaskiego Urzędu Skarbowego i zamieszczonego przez jego naczelnika komunikatu to naprawdę nie wiem co robisz na tym forum...także:

Chyba sam nie rozumiesz. W komunikacie jest wyraźna informacja, aby sprawy NIE olewać, ale zgłosić taką fakturę na policję jako próbę wyłudzenia.

Od kiedy to (nawet prowadząc działalność gospodarczą ) trzeba (według Ciebie) zgłaszać do US ,fakt posiadania lub otrzymania faktury ???

Kolejny przykład czytania bez zrozumienia. @krzysiekp wyraźnie napisał, że chodzi o fakturę na przedmiot/rzecz NIEZAMAWIANY/Ą, a nie na każdą otrzymaną.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać sprawę? Jak najbardziej TAK ,OLAĆ SPRAWĘ OTRZYMANIA FAKTURY,WEZWANIA tudzież innych prób wyłudzenia pieniędzy przez habiaka i jemu podobnych.

Jeśli nadal nie rozumiesz czytanego tekstu a za nieistnotne uważasz stanowisko przywoływanego do tablicy przez habiaka Dolnoślaskiego Urzędu Skarbowego i zamieszczonego przez jego naczelnika komunikatu to naprawdę nie wiem co robisz na tym forum...także:

Chyba sam nie rozumiesz. W komunikacie jest wyraźna informacja, aby sprawy NIE olewać, ale zgłosić taką fakturę na policję jako próbę wyłudzenia.

Od kiedy to (nawet prowadząc działalność gospodarczą ) trzeba (według Ciebie) zgłaszać do US ,fakt posiadania lub otrzymania faktury ???

Kolejny przykład czytania bez zrozumienia. @krzysiekp wyraźnie napisał, że chodzi o fakturę na przedmiot/rzecz NIEZAMAWIANY/Ą, a nie na każdą otrzymaną.

Wiesz co ,my chyba jesteśmy różnojęzyczni:

Pisząc OLAĆ ,mam na myśli olać fakt otrzymania takowej faktury i wezwań od takiego habiaka i jemu podobnych krętaczy i nie przejmowania się tym....nie chodzi mi o fakt bagatelizowania sprawy by złożyć informację o takiej korespondencji, bo tu każdy postąpi jak będzie uważał za słuszne.

Co do faktury no sorry ale od kiedy to ciąży na mnie jako osobie która takową fakturę (czy chcianą czy nie chcianą) otrzymała, obowiązek zgłoszenia do US takiego faktu (nota bene pod groźbą zaocznego wyroku na moją osobę) w przypadku niezgłoszenia...bo tego w świetle obowiązujących przepisów skarbowych i administracyjnych nie rozumiem...

Kończąc ,chodzi o to że czytam ze zrozumieniem a z czytanego tekstu wynika właśnie to, co skomentowałem ,więc wybacz ale pouczenia w tej kwestii nie są mi potrzebne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to ty jesteś "różnojęzyczny" od reszty ludzi z tego forum i tylko ty masz problemy ze słowem pisanym - dodatkowo plując jadem na każdego, kto się z tobą nie zgadza i dając rady, które tylko zapędzą oszukanych w większe problemy - nie wiem czy specjalnie, czy nieświadomie, ale tak czy inaczej działasz na ich szkodę.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to ty jesteś "różnojęzyczny" od reszty ludzi z tego forum i tylko ty masz problemy ze słowem pisanym - dodatkowo plując jadem na każdego, kto się z tobą nie zgadza i dając rady, które tylko zapędzą oszukanych w większe problemy - nie wiem czy specjalnie, czy nieświadomie, ale tak czy inaczej działasz na ich szkodę.

Przepraszam bardzo ale w którym momencie pluję jadem ? Jeśli nie dostrzegasz sarkazmu i odczytujesz to jako plucie jadem to nie mój problem.

W dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi na postawione pytanie.Jeśli dyskutujemy to myślę raczej o przerzucaniu się argumentami a nie chwytliwymi tekstami.Nikomu do tej pory nie dałem żadnej rady ( za porady i rady pobieram opłaty bo nie jestem instytucją charytatywną), przedstawiłem punkt widzenia i wskazałem jedynie jak postępować a przede wszystkim starałem się poszkodowanym wskazać że nie mają się czego bać.

Darmowa rada na teraz: mniej napinania się przed monitorem a więcej używania mózgu...nikt z poszkodowanych nie poniesie żadnych konsekwencji z tytułu niepoinformowania US o otrzymanej fakturze bo nie ma takiego prawa w tym kraju ani żadnej możliwości administracyjnej do egzekwowania lub karania kogokolwiek w tej kwestii.( Jeśli nie rozróżniasz kwestii prawnych o obrocie towarami i usługami i ich rozliczaniu za pomocą faktur od prośby naczelnika DUS by ścigać osobę usiłującą wyłudzać pieniądze, to bardzo proszę nie podejmuj tematu o którym nie masz bladego pojęcia)

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości bo widzę że mimo iż staram się podejść z dystansem i pomóc to większość tkwi w swoim bólu i poszkodowaniu zamiast myśleć.

Fakt otrzymania faktury na swoją skrzynkę mailową nie zobowiązuje otrzymującego takową do informowania kogokolwiek o jej otrzymaniu.

US informujemy o fakturach w przypadkach wezwania do okazania na podstawie odpowiednich przepisów prawa karno-skarbowego i postępowania administracyjnego lub w przypadku rozliczania się z US ,odpisem kosztów przychodu oraz odpisem podatków wchodzących w skład faktury lub udokumentowania źródła pochodzenia towaru lub usługi.NIE MA ABSOLUTNIE żadnego znaczenia czy otrzymana faktura jest "chciana" czy też nie ,czy otrzymano ją za zamawiany produkt lub usługę czy też nie.

Inną sprawą jest wola osoby otrzymującej taką fakturę co zamierza z tym z robić i czy będzie chciała powiadomić o tym fakcie odpowiednie instytucje czy organa ścigania.

Nie namawiam nikogo do nieinformowania o próbie wyłudzenia jakiejkolwiek kwoty pieniężnej i walki o swoje prawa,informuję jedynie że osoba otrzymująca taką fakturę tudzież korespondencję wzywającą do zapłaty przez dział windykacyjny czy też jak w omawianym przypadku otrzymująca informację o zamiarze dokonania korekty faktury w Dolnośląskim Urzędzie Skarbowym ,przez wystawiającego fakturę, nie niesie za sobą żadnych skutków prawnych wobec otrzymującego taką fakturę. Za to w każdym momencie ,otrzymujący może wyrazić wolę dochodzenia swoich praw i roszczeń wobec firmy wystawiającej fakturę i wyjaśnienia podstaw jej wystawienia.

Reasumując: od otrzymującego zależy czy zgłosi taki fakt organom ścigania czy nie. W przypadku gdy firma-krzak nadal nęka otrzymującego monitami o zapłatę a nawet posunie się do założenia sprawy poprzez wniesienie pisma do eSądu w Lublinie ,proszę spokojnie czekać na pismo o nakazie zapłaty i w zamieszczonym w nim terminie odpowiedzieć sprzeciwem od nakazu zapłaty w którym należy opisać zaistniałą sytuację.

Kończąc ten wpis i ogólnie komunikację na tym forum: Olać wszelkie faktury jeśli nie mamy zamiaru zgłaszać faktu organom ścigania.

Nie bać się pism z sądu tylko spokojnie na nie odpowiedzieć opisując całą sytuację.I nie bać się kar za niezgłoszenie faktur do US :)

Dziękuję,pozdrawiam i żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

habiak nawet nie sprawdza czy ma prawidłowe dane: moja firma rozwiązała się rok przed "zmianą regulaminu"; po otrzymaniu pierwszego mejla odpisałem, że wyświetla fałszywe informacje, itp. - zero odzewu, tylko kolejne mejle.

Napisałem mu, że wprowadza konsumentów w błąd, itd., a wpis nadal jest.

Czyli oszukuje ludzi, żądając za to zapłaty. Nie mam pojęcia o prawie, na zdrowy rozsądek to ewidentne wyłudzenie i powinno być ścigane. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bać się kar za niezgłoszenie faktur do US

No to jest akurat proste jak cep.

No bo jeśli inaczej, to każdy każdemu mógłby słać dowolną ilość faktur, o dowolną zapłatę za dowolną wyimaginowaną usługę.

HEGMAN, wrodzoną bojaźn przed sądami, US, ZUS i podobnymi stworami to posiada większość osób, i naprawdę trudno ich uświadomić. Oczywiście przezorność trzeba zachować, bo nie mało już mieliśmy przykładów, jak sądy czy US wykańczały ludzi bezzasadnie, ale przesadnie bać się też nie należy. Z sądami trochę przesadzasz. Tam na co dzień zapadają najbardziej absurdalne decyzje i wyroki, więc można się wszystkiego spodziewać. A bawić się w odwołania i ciągnąć spawę miesiącami albo latami nikomu się nie uśmiecha.

Prawo prawem, a życie życiem.

Jakoś nie chcę mi się wierzyć, że za całym tym oszustwem stoi jakiś śmieszny jeden człowiek. No bo gdyby to na mnie trafiło, to ten człowiek bałby się z domu wyjść, niezależnie od tego gdzie przebywa. A pewnie takich jak ja to jest więcej.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności