Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli więcej firm zostało przyłapanych podczas wewnętrznego postępowania wyjaśniającego na podaniu nieprawidłowych i niekompletnych danych - co za spisek właścicieli :wow: My dostaliśmy dokładnie tej samej treści e-maila. A już myśleliśmy , że to odwet za przegraną sprawę. Tak :tancze: Pan Krzysztof Habiak przegrywa z nami w Sądzie Rejonowym w Lublinie VI Wydział Cywilny i z innymi firmami z naszego regionu. :glupek2: Na tym zakończę dalsze pisanie w tym temacie. Sprawa jest prosta - SPAM, próba wyłudzenia, wprowadzania w błąd, podszywanie się pod inny portal - jak by nie pisać Sąd nie ma prawa zasądzać zapłaty Panu Krzysztofowi Habiakowi w takich przypadkach. Jeżeli tak się stało pozostaje odwołanie do Sądu Wyższej Instancji. No chyba , że ktoś dobrowolnie dokonał wpisu i zawarł z nim umowę ale takich pewnie ciężko znaleźć. Tak czy inaczej jest u nas kilka firm, które przyjmą Pana Habiaka z otwartymi rękami w naszym Sądzie (sprawa gospodarcza). Jeszcze jedna informacja - piszcie o swojej przygodzie z Panem Krzysztofem Habiakiem na e-maila.: pokrzywdzeni.habiak@wp.pl - tam zbierana jest cała dokumentacja w tej sprawie. W razie problemów piszcie też na e-maila. katalogowe-oszustwa@tlen.pl Tutaj dowiecie się więcej - co , gdzie i jak postępować. Bezpłatnie :jupi: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

PiotrekA - nic mi się nie pokręciło - Sąd Rejonowy w Lublinie VI Wydział Cywilny w jakimś tam składzie po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w elektronicznym postępowaniu upominawczym pozwu wniesionego w jakimś tam dniu przez firmę "X" czyli powiedzmy Pana Krzysztofa Habiaka może nakazać pozwanemu 'Y" w ciągu dwóch tygodni od doręczenia nakazu zapłacić powodowi 'X" kwotę ...... z odsetkami umownymi w wysokości bodajże czterokrotności stopy lombardowej NBP od dnia ........ do dnia zapłaty oraz kwotę 30 zł tytułem zwrotu kosztów procesu. Były przypadki gdzie Pan Krzysztof Habiak wygrywał sprawy w e-sądzie i mamy tylko nadzieję , że te firmy odwoływały się podobnie jak w tym linku .https://www.nowemedia.org.pl/nuke/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=26&page=1 To tak na marginesie bo my wnieśliśmy skutecznie sprzeciw od nakazu zapłaty i sprawa została przekazana do naszego Sądu Rejonowego. Teraz czekamy na Pana Habiaka z kilkoma innymi firmami ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeciw od nakazu do zapłaty wydanego przez e-sąd bez względu na treść, wstrzymuje ten nakaz i kieruje sprawę do normalnego sądu w zależności od zamieszkania pozwanego. Koszty sądowe pokrywa powód i dopiero jak wygra sprawę sąd może zasądzić koszty procesowe pozwanemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, co znalazłam dotyczące prawnik24.net

czyli adres naszego Habiaka

Contact Information

Registrant

590 Kingston Road London

GB

Administrative Contact

plac Rodla 9

Szczecin, 70-419

PL

Technical Contact

Plac Rodla 9

Szczecin, NA 70-419

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę podpisać się na wniosku do prokuratury:

1.Zarówno faktura z dnia 27 czerwca 2012 , jak i z 11 lipca 2012 , nie była jednak fakturą VAT w myśl przepisów podatkowych, gdyż wystawiona przez podmiot zagraniczny nie zarejestrowany w Polsce , nie zawierała NIPu firmy wystawiającej fakturę , stawki VAT i innych elementów, pomimo , że wskazywała miejsce wystawienia faktury w Polsce ( Wrocław) Wysłałam taka informację do powoda 12 lipca(załącznik nr 6).

Powód był więc w chwili "świadczenia usługi" i wystawienia faktury VAT podmiotem nieuprawnionym do wystawiania faktur VAT, nie zarejestrował się w urzędzie skarbowym w Polsce jako podatnik podatku od towarów i usług, WYSTAWIŁ FAKTURĘ WE WROCŁAWIU NIE POSIADAJĄC W POLSCE MIEJSCA PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI.

§ 4. 1. Fakturę wystawia:

1) zarejestrowany podatnik VAT czynny;

2. Faktury mogą również wystawiać zarejestrowani podatnicy VAT zwolnieni.

§ 5. 1. Faktura powinna zawierać:

2) kolejny numer, nadany w ramach jednej lub więcej serii, który w sposób jednoznaczny identyfikuje fakturę;

4) numer, za pomocą którego podatnik jest zidentyfikowany dla podatku, z zastrzeżeniem ust. 2 pkt 11 lit. a;

8) miarę i ilość (liczbę) dostarczonych towarów lub zakres wykonanych usług;

9) cenę jednostkową towaru lub usługi bez kwoty podatku (cenę jednostkową netto);

11) wartość dostarczonych towarów lub wykonanych usług, objętych transakcją, bez kwoty podatku (wartość sprzedaży netto);

12) stawkę podatku;

13) sumę wartości sprzedaży netto z podziałem na sprzedaż objętą poszczególnymi stawkami podatku i sprzedaż zwolnioną od podatku;

14) kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży netto, z podziałem na kwoty dotyczące poszczególnych stawek podatku;

15) kwotę należności ogółem.

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28.03.2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług Dz. U. z 2011 r. nr 68, poz. 360 z późniejszymi zmianami

Po moim e-mailu faktura w przesłanym linku została zamieniona na fakturę w języku angielskim. Pomimo iż faktura wystawiona jest po angielsku , co sugeruje że jest wystawiona zgodnie z brytyjskim prawem podatkowym, ma taki sam nr jak poprzednia faktura VAT : I/DA1/100004703/6/2012. , wystawiona jakoby w polskim systemie podatkowym(załącznik nr 12).

§ 5. 1. Faktura powinna zawierać:

2) kolejny numer, nadany w ramach jednej lub więcej serii, który w sposób jednoznaczny identyfikuje fakturę;

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28.03.2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług Dz. U. z 2011 r. nr 68, poz. 360 z późniejszymi zmianami

2.Przesłanie niezamówionej informacji handlowej jest niezgodne z prawem. Stanowi wykroczenie z art. 24. 1. Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.

Tak więc przesłanie niezamówionej informacji handlowej stanowi czyn niedozwolony i nie może być źródłem ważnego zobowiązania.

3.a także próba oszustwa z art. 286 &1 KK.

W myśl intencji wyroku, jaki wydał Sąd Okręgowy w Legnicy w wyroku z dnia 16 marca 2010 r. uwzględnijąc apelację i oddalając powództwo (sygn. akt. VI Ga 25/10) w podobnej sprawie dotyczącej działalności powoda- ofertą w postaci elektronicznej jest takie oświadczenie woli przedsiębiorcy (art. 661 § 2 k.c.) złożone w sieci teleinformatycznej, na stronach internetowych www, które wyraża stanowczą wolę zawarcia umowy, określając przy tym jej istotne postanowienia. Otrzymana od powoda korespondencja omijała istotną kwestię – a mianowicie, że usługa jest płatna.

Treść przepisu art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, zgodnie z którym usługodawca (powód) ma obowiązek określić regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną (pkt 1) oraz nieodpłatnie udostępnić usługobiorcy (pozwanemu) regulamin przed zawarciem umowy o świadczenie takich usług, a także - ale tylko na żądanie usługobiorcy (pozwanego) - w taki sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się usługobiorca. Konsekwencją nieudostępnienia usługobiorcy we wskazany sposób treści regulaminu jest to, że nie jest on związany tymi postanowieniami regulaminu.

Zgodnie z pkt 3 art. 8 ustawy, regulamin określa w szczególności rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną, warunki świadczenia usług drogą elektroniczną (w tym wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się usługodawca i zakaz dostarczania przez usługobiorcę treści o charakterze bezprawnym), warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną, tryb postępowania reklamacyjnego. W punkcie 4 ustawy, na usługodawcę nałożono obowiązek świadczenia usług drogą elektroniczną zgodnie z regulaminem.

Z powyższego unormowania wynika, że przed rozpoczęciem świadczenia usług drogą elektroniczną usługodawca zobowiązany jest do sporządzenia regulaminu, na podstawie którego świadczone będą usługi i który powinien udostępnić usługobiorcom przed zawarciem umowy. Regulamin ten należy uznać za wzorzec umowny w rozumieniu art. 384 k.c, co oznacza, że musi być przede wszystkim doręczony przy zawarciu umowy (art. 384 § 1 k.c), a gdy posługiwanie się nim jest w stosunkach danego rodzaju zwyczajowo przyjęte, wiąże on także wtedy, gdy strona mogła się z nim z łatwością zapoznać (art. 384 § 2 k.c).Jednakże postanowienia kodeksowe zostały w tym zakresie zmodyfikowane przez treść art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną i nie wystarczyła sama możliwość zapoznania się z regulaminem, ale koniecznym było ponadto jego udostępnienie usługobiorcy. Regulamin przekazany stronie bez zachowania tego wymogu nie wiąże drugiej strony. Z uwagi zatem na takie postanowienia ustawy, regulamin powinien zostać udostępniony przez usługodawcę przed zawarciem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, ale w odróżnieniu od art. 384 § 4 k.c. - jedynie na żądanie usługobiorcy usługodawca przekazuje regulamin w taki sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści regulaminy za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się usługobiorca.

Ponieważ nie otrzymałam od powoda regulaminu i nie wyraziłam chęci zapoznania się z regulaminem wyłącznie za pomocą systemu teleinformatycznego, nie jestem związana postanowieniami tego regulaminu. Nie otrzymałam również wzoru umowy w związku z czym nie mogłam się z nią zapoznać .

Wypełnienie formularza rejestracyjnego zamieszczonego na portalu powoda stanowi wyłącznie potwierdzenie otrzymania przez pozwanego oferty powoda złożonej w postaci elektronicznej, Od tego momentu, zgodnie z przepisem art. 661 § 1 k.c, powód jako oferent był związany tą ofertą, ale przez sam fakt dokonania przeze mnie rejestracji na portalu nie doszło jeszcze do zawarcia umowy między stronami. Dla wywołania takiego skutku koniecznym było bowiem nadto złożenie przeze mnie oświadczenia woli o przyjęciu oferty.Takiego oświadczenia woli nie złożyłam.

Przesłany link aktywacyjny został wyraźnie przysłany w celu potwierdzenia adresu e-mail, a nie zawarcia umowy na odpłatne usługi.

Przepis art. 65 § 2 k.c. wskazuje na zgodny zamiar stron umowy, przez który należy rozumieć wspólne uzgodnienie istotnych dla danego typu czynności postanowień bądź w samej umowie, bądź poza nią . Przesłany e-mail uznałam jedynie za propozycję darmowego skorzystania z usług powoda.

Gdybym wiedziała o odpłatności za korzystanie z portalu, nie zdecydowałby się na rejestrację na stronie internetowej firmy powoda. Odpowiedziałam jedynie na e-mail o bezpłatnych usługach. Nigdzie w CAŁEJ korespondencji poprzedzającej przesłanie faktury i noty obciążeniowej nie ma mowy o odpłatności. Nie może być więc mowy o zgodnym zamiarze zawarcia odpłatnej umowy, ani o wspólnym uzgodnieniu istotnych postanowień umowy.

.

4. Pomimo mojego sprzeciwu co do istnienia zobowiązania powód nie udowodnił istnienia zobowiązania lecz rozpoczął przesyłanie pod moim adresem gróźb karalnych Art. 190a§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3.( Kodeks karny Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r).

Powód usiłuje wymusić zapłatę nieistniejącej należności trzykrotnie przesyłając mi faktury za nieistniejące zobowiązanie , zastrasząjc mnie przekazaniem nieistniejącego długu firmie windykacyjnej i dopisaniem do Krajowego Rejestru Długów, Rejestru Dłużników Erif, Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor (załącznik nr 6), przesyłając wezwanie do zapłaty przez kancelarię prawną i w końcu składając pozew w postępowaniu upominawczym. Powód wywołał u mnie poczucie zagrożenia spowodowane brakiem bezpieczeństwa prawnego i obawą przed ewentualną koniecznością zapłaty przeze mnie 1000 funtów brytyjskich za niezamówione przeze mnie usługi ( kwota wynika z faktury i noty obciążeniowej).

Wszystkie wskazane przeze mnie okoliczności świadczą o fakcie, że umowa na płatne usługi nie została zawarta. Natomiast wystawienie faktury przez powoda nie jest dowodem zawarcia przez mnie umowy.

Cała działalności powoda jest sprzeczna z prawem, zasadami współżycia społecznego i obowiązującymi w stosunkach tego rodzaju zwyczajami.

Zawiadomienie o przestępstwie zbiorowe będzie skuteczniejsze -dlatego szukam osób chętnych z okolic trójmiasta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy jeszcze to ciągniecie , to chyba jakieś wasze hobby :D

Osobiście radzę mu zapłacić bo w sądzie dostaniecie 50 rayz więsze koszta i dopiero będzie problem :D

Mam zapłacić 500 lub 1000 funtów ( faktura + nota obciążeniowa)za wpis składający się z nazwy firmy i jej adresu, pomimo tego , że takiej usługi nigdy nie zamawiałam? Chyba u Was mocno słonko grzeje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogi Pana Krzysztofa Habiaka – ceny zawarte w regulaminie ;)

https://www.hurtownie213.pl – przeglądarki nie znalazły strony – czyli już nie działa ??? Dziwna sprawa bo jeszcze przed 30 minutami działał ???

https://www.firmy6.pl 500 funtów brytyjskich (GBP) Usługobiorca zobowiązuje się w okresie Bezpłatnego Testowania – po uprzednim zalogowaniu się na swoje Konto - kliknąć przynajmniej 10 (dziesięć) razy na reklamy zamieszczone w Serwisie, czego następstwem musi być co najmniej 10 (dziesięć) przekierowań na stronę internetową, do której odwołuje się reklama. Niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania niepieniężnego wskazanego w zdaniu 1 i 2 prowadzi do nieuzasadnionego obciążenia przez Usługobiorcę Zasobów Angażowanych i podlega karze umownej zgodnie z postanowieniami §5 ust. 14 oraz 15. Naprawienie przez Usługobiorcę szkody o której mowa w § 3 ust. 11. nastąpi poprzez zapłatę na rzecz Usługodawcy kary umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 500 funtów brytyjskich (GBP) w terminie 11 dni od dnia, w którym upłynął termin do wykonania niepieniężnego zobowiązania o którym mowa w § 3. ust. 11

https://www.e-promujemy.pl 500 funtów brytyjskich (GBP) Usługobiorca zobowiązuje się w okresie Bezpłatnego Testowania – po uprzednim zalogowaniu się na swoje Konto - kliknąć przynajmniej 10 (dziesięć) razy na reklamy zamieszczone w Serwisie, czego następstwem musi być co najmniej 10 (dziesięć) przekierowań na stronę internetową, do której odwołuje się reklama. Niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania niepieniężnego wskazanego w zdaniu 1 i 2 prowadzi do nieuzasadnionego obciążenia przez Usługobiorcę Zasobów Angażowanych i podlega karze umownej zgodnie z postanowieniami §5 ust. 14 oraz 15. Naprawienie przez Usługobiorcę szkody o której mowa w § 3 ust. 11. nastąpi poprzez zapłatę na rzecz Usługodawcy kary umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 500 funtów brytyjskich (GBP) w terminie 11 dni od dnia, w którym upłynął termin do wykonania niepieniężnego zobowiązania o którym mowa w § 3. ust. 11.

https://www.galeria-biznesu.net 100 funtów brytyjskich (GBP)

https://www.baza-ofert.net 50 funtów brytyjskich (GBP)

https://www.firmy2013.pl – przeglądarki nie znalazły strony – czyli już nie działa ???

https://www.biznes-lokalny.pl 50 funtów brytyjskich (GBP)

https://www.firmyV6.pl – przeglądarki nie znalazły strony – czyli już nie działa ???

https://www.dobry6.pl - 500 funtów brytyjskich (GBP) Usługobiorca zobowiązuje się w okresie Bezpłatnego Testowania – po uprzednim zalogowaniu się na swoje Konto - kliknąć przynajmniej 10 (dziesięć) razy na reklamy zamieszczone w Serwisie, czego następstwem musi być co najmniej 10 (dziesięć) przekierowań na stronę internetową, do której odwołuje się reklama. Niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania niepieniężnego wskazanego w zdaniu 1 i 2 prowadzi do nieuzasadnionego obciążenia przez Usługobiorcę Zasobów Angażowanych i podlega karze umownej zgodnie z postanowieniami §5 ust. 14 oraz 15. Naprawienie przez Usługobiorcę szkody o której mowa w § 3 ust. 11. nastąpi poprzez zapłatę na rzecz Usługodawcy kary umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 500 funtów brytyjskich (GBP) w terminie 11 dni od dnia, w którym upłynął termin do wykonania niepieniężnego zobowiązania o którym mowa w § 3. ust. 11. Wysokość równowartości kwoty wskazanej w zdaniu 1, zostanie ustalana według średniego kursu walut ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski w pierwszym dniu miesiąca, w którym roszczenie odszkodowawcze stało się wymagalne.

https://www.kbiz.pl 100zł netto – chyba pierwszy katalog w naszej walucie. Jeżeli się mylimy – przepraszamy ;)

https://biznes-mapa.net 50 funtów brytyjskich (GBP)

https://e-cenniki.pl - przeglądarki nie znalazły strony – czyli już nie działa ???

https://dobrefirmy24.pl 100 funtów brytyjskich (GBP)

Więcej na temat tych katalogów, problemów firm z Panem Krzysztofem Habiakiem znajdziecie na innych forach.

Co robić ? Zgłosić sprawę na Policji, Prokuraturze, Wydziale Przestępczości Gospodarczej o usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Wasze zawiadomienie niech zostanie skierowane do Prokuratury Wrocław Psie-Pole - tam już będą wiedzieć co z tym zrobić. W razie pytań piszcie na e-maila.: katalogowe-oszustwa@tlen.pl - dowiecie się więcej w tym temacie. To informacja dla tych, którzy już dostali faktury jak i tych firm, które zostały tam wprowadzone bez ich wiedzy a jeszcze nie dostały wezwań do zapłaty. Sprawdźcie sobie te katalogi, spiszcie gdzie się znajdujecie i zgłoście sprawę do odpowiednich organów a oni niech to przekażą do Wrocławia. Wypowiedzeń nawet nie piszcie bo listy i tak wracają. O tym możecie poczytać na innych forach. Pozdrawiam KO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

my również jesteśmy nękani przez Habiaka ( baza-ofert... ). W najbliższych dniach planujemy wraz z prawnikiem złożenie zawiadomienia o "uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa" przez Habiaka w prokuraturze.

Szukamy osób z Warszawy, które chciałyby się przyłączyć - podobnie jak aaa2 uważamy, że zgłoszenie zbiorowe będzie skuteczniejsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności