Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

To co Habiak wypisuje na tym blogu jest nie aktualne ponieważ Prokuratura Rejonowa uwzględniła nasze zażalenie na umorzenie dochodzenia. Dochodzenie będzie prowadzone nadal. Więc tym bardziej trzeba zgłaszać nowe powiadomienia do prokuratury, żeby były podstawy do dalszego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Potwierdzamy wpis czarna67 - Prokurator Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu Psie-Pole po analizie akt postępowania 1Ds. 2639/12 w sprawie o czyn 13 paragraf 1 kk w zw. z art. 286 paragraf 1 kk i inne oraz zażaleń pokrzywdzonych postanowił podjąć postępowanie przygotowawcze do dalszego prowadzenia. Sprawą zajmują się również różne Wydziały Przestępczości Gospodarczej a w szczególności we Wrocławiu. Firmy kierują faktury do US Wrocław i tam trwa weryfikacja / sprawdzanie. Jak będziemy wiedzieć coś więcej na ten temat napiszemy. Firm poszkodowanych przybywa z dnia na dzień i bardzo dobrze, w sensie toczącego się postępowania. Sprawa jest prosta i nie ma nad czym się zastanawiać - jest to usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, próba oszustwa bo w niektórych przypadkach dochodziło do sprytnego podszywania się pod inne portale czy też znane osoby no i typowy SPAM. Jeszcze jedna informacja bardzo ważna dla sprawy. Jeżeli ktoś już zapłacił dla świętego spokoju też może spokojnie zgłosić sprawę na Policję, Prokuraturę o przywłaszczenie mienia - nie ma się nad czym zastanawiać- to nic nie kosztuje a istnieje jakaś tam szansa odzyskania Waszych wpłaconych pieniędzy. Jedno jest pewne - odpuścić tego nie można bo jak ktoś napisał na jakimiś forum - katalogów idących w ślady Pana Habiaka przybywa - podobno kopiowane są jego regulaminy i na ich podstawie powstają nowe katalogi. Jeżeli proceder ten nie zostanie ukrócony raz na zawsze - będzie coraz gorzej w internetowych katalogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście to: https://www.krzysztof...-solutions-ltd/

zbiorowe zgłoszenie było już przerabiane, ale powodzenia, próbujcie :)

Miałem już nie udzielać się , ale nie mogłem się powstrzymać czytając te androny i banialuki habiaka...

To że opisuje on sobie w dość (pisząc oględnie) swobodny sposób "zawieranie" umów z przedsiębiorcami, świadczy tylko o jego indolencji umysłowej i braku podstawowej wiedzy na temat zawierania umów,obrotu przedmiotami i usługami oraz świadczenia usług ,a także wystawiania i wymagalności faktur vat.

pisemko nr 2 - wczytajcie się w treść pisma ,wynika z niego że prokuratura do której wpłynęło pismo z jednostki policji nie podejmuje się prowadzenia postępowania ( i tu zostaje proces cywilny tylko po co poszkodowany ma jeszcze z własnych funduszy zakładać sprawę jeśli może poczekać na ruch habiaka i tylko za pomocą pisma wykazać jego kłamstwa)

nakaz zapłaty

a to już zupełna farsa . Jeśli habiak myśli że takim pismem z e-sądu kogokolwiek postraszy. Niech pokaże wobec tego

pismo w którym będzie postanowienie sądu lub wyrok z orzeczeniem kary..... nie pokaże , bo żaden sąd takiego wyroku nie wyda ( chyba że ktoś kto otrzymał pismo z e-sądu nie wniósł w wyznaczonym terminie sprzeciwu od nakazu zapłaty) w żadnym z prezentowanych przez habiaka dokumentów nie ma dowodu że ktokolwiek został przez sąd skazany i ukarany zapłatą na rzecz habiaka jakiekolwiek kwoty ( pisma z e-sądu w Lublinie zawsze w kwestiach finansowych orzekają nakaz zapłaty i zawsze wskazują termin i sposób odwołania się od tego nakazu)

E-sąd w Lublinie to nic innego jak biuro podawcze sądu w którym każdy może złożyć pozew przeciw każdemu ...ale co będzie dalej to już zależy od stron wymienionych w tym pozwie i tego jak osoba otrzymująca taki pozew o zapłatę postąpi.

krzysztof habiak to zwykły kombinator ,złodziejskie nasienie i [ nierzetelny partner ] który ma o biznesie i etyce biznesu takie pojęcie jak ja o papiestwie więc niech sobie dalej wypisuje te bzdury i liczy na korzystny dla siebie wyrok co nastąpi w momencie jak Wisła swój bieg odwróci ;)

P.S. Żaden z dokumentów przedstawianych przez habiaka nie jest prawomocnym wyrokiem, orzeczeniem lub sentencją ;) no ale przecież habiak wie lepiej w końcu to utalentowany z niego prawnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ha ha macie kolejnego rodzynka "tFUrczości" habiaka i tym podobnych po-pierdółek ;)

"Szanowni Państwo,

Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za usługę reklamową w serwisie internetowym kbiz.pl, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiścił Państwo opłaty w wysokości 123 złotych brutto, na podstawie faktury numer K/610475/5/2013 z dnia 05-06-2013r. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy do zapłaty zaległej należności w terminie 7 dni.

Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty, narazi Państwa firmę na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Państwu postępowania windykacyjnego będzie przeprowadzanie profesjonalnych czynności, które powodowałyby, że wierzyciel otrzymałby możliwość zaspokojenia swojego roszczenia. W załączaniu do niniejszej wiadomości dołączmy indywidualny harmonogram działań windykacyjnych i prawnych, jakie zostaną podjęte przez nas w Państwa sprawie.

Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących wierzycielowi mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne:

- naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego (2yOn);

- postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty;

- komornicza egzekucja należności;

- powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.

W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Państwa do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 123 złotych brutto, w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości.

Z wyrazami szacunku,

Zespół firmy windykacyjnej CSG

Uwaga:

Niniejsza wiadomość przeznaczona jest tylko dla jej adresata. Dostęp osób

trzecich do tej wiadomości jest zabroniony, stąd też, informujemy, że

rozpowszechnianie lub kopiowanie oraz jakiekolwiek czynienie z niej użytku

jest zakazane i może naruszać prawo. Dlatego prosimy osoby trzecie o

poinformowaniu nadawcy o omyłkowym skierowaniu korespondencji i usunięciu

przesłanej wiadomości bez otwierania załączników."

Fragment o przeznaczeniu wiadomości mnie rozłożył na łopatki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha macie kolejnego rodzynka "tFUrczości" habiaka i tym podobnych po-pierdółek ;)

"Szanowni Państwo,

Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za usługę reklamową w serwisie internetowym kbiz.pl, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiścił Państwo opłaty w wysokości 123 złotych brutto, na podstawie faktury numer K/610475/5/2013 z dnia 05-06-2013r. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy do zapłaty zaległej należności w terminie 7 dni.

Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty, narazi Państwa firmę na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Państwu postępowania windykacyjnego będzie przeprowadzanie profesjonalnych czynności, które powodowałyby, że wierzyciel otrzymałby możliwość zaspokojenia swojego roszczenia. W załączaniu do niniejszej wiadomości dołączmy indywidualny harmonogram działań windykacyjnych i prawnych, jakie zostaną podjęte przez nas w Państwa sprawie.

Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących wierzycielowi mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne:

- naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego (2yOn);

- postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty;

- komornicza egzekucja należności;

- powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.

W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Państwa do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 123 złotych brutto, w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości.

Z wyrazami szacunku,

Zespół firmy windykacyjnej CSG

Uwaga:

Niniejsza wiadomość przeznaczona jest tylko dla jej adresata. Dostęp osób

trzecich do tej wiadomości jest zabroniony, stąd też, informujemy, że

rozpowszechnianie lub kopiowanie oraz jakiekolwiek czynienie z niej użytku

jest zakazane i może naruszać prawo. Dlatego prosimy osoby trzecie o

poinformowaniu nadawcy o omyłkowym skierowaniu korespondencji i usunięciu

przesłanej wiadomości bez otwierania załączników."

Fragment o przeznaczeniu wiadomości mnie rozłożył na łopatki :D

Witam!

Dostałam dzisiaj dokładnie takiego samego maila. W harmonogramie windykacji zamieszczonym w załączniku widnieje taki punkt:

"Upublicznienie informacji o wierzytelności w celu jej sprzedaży, poprzez przesłanie wymaganych i pełnych danych, za pomocą poczty elektronicznej e-mail, podmiotom w najbliższej okolicy miejsca prowadzenia działalności przez dłużnika (min. 1500 e-maili) - od 9 września 2013 r."

W związku z tym mam pytanie - czy to jest legalne? Zwłaszcza w przypadku, kiedy e-sąd w Lublinie przyjął moje odwołanie i przekazał sprawę dalej, ale widocznie pan H. nie zechciał kontynuować postępowania sądowego, bo nie odbyła się żadna rozprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest legalne. Też dostałam to pismo i moje odwołanie również zostało przyjęte. Mając na uwadze powyższe, polecenia zawarte w piśmie należy ignorować. W odpowiednim czasie dobierzemy mu się do tyłka za zastraszanie i ewentualne upublicznianie informacji. Prokuratura prowadzi dalsze postępowanie , tak więc wszystkie "pisma", które to indywiduum raczy do nas przysyłać traktujemy jako kolejny dowód w sprawie. Ma niezły burdel w papierach skoro sam już nie wie kogo pozwał i z jakim skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem z woj. kujawsko-pomorskiego i też dostałam to zastraszające pismo z CSG. Czy ktoś z Państwa może mi pomóc co z tym dalej robić? Przyznam się ze mam czasem takie myśli żeby to zapłacić i mieć święty spokój bo w moim mieście prawnicy zupełnie nie wiedzą co z tym robić. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie płać! Postaraj się nie przejmować krzysiem, jego maile to czcze pogróżki.

To, że ostatnio zintensyfikował swoje działania (własna strona, nowe maile), świadczy, że nie czuje sie pewnie i chce szybko dostać pieniądze. Albo mu ich brakuje na nowe pozwy, albo dobieraja mu się do tyłka i chce się ulotnić z kasą.

Według jego harmonogramu wniosek do e-sadu ma być dla mnie złożony dopiero w grudniu, chociaż straszy o tym od trzech miesięcy. Ja mam go gdzieś, niech składa, wtedy zobaczymy.

Czekam tylko, jak zacznie rozsyłać maile do firm prowadzących dzialalność w okolicy (min. 1500 maili - tak twierdzi krzysiu), o moim rzekomym długu... Żeby zrobić coś takiego, nie mając sądowego nakazu zapłaty, trzeba być naprawdę głupim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie płać! Postaraj się nie przejmować krzysiem, jego maile to czcze pogróżki.

To, że ostatnio zintensyfikował swoje działania (własna strona, nowe maile), świadczy, że nie czuje sie pewnie i chce szybko dostać pieniądze. Albo mu ich brakuje na nowe pozwy, albo dobieraja mu się do tyłka i chce się ulotnić z kasą.

Według jego harmonogramu wniosek do e-sadu ma być dla mnie złożony dopiero w grudniu, chociaż straszy o tym od trzech miesięcy. Ja mam go gdzieś, niech składa, wtedy zobaczymy.

Czekam tylko, jak zacznie rozsyłać maile do firm prowadzących dzialalność w okolicy (min. 1500 maili - tak twierdzi krzysiu), o moim rzekomym długu... Żeby zrobić coś takiego, nie mając sądowego nakazu zapłaty, trzeba być naprawdę głupim...

że co? Tak Ci napisał, że roześle maile? Fiu fiu, jeszcze nie jesteś z tym na Policji? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek do e-sadu ma być dla mnie złożony dopiero w grudniu,

Przypominam, że zmieniły sie przepisy dotyczące e-sadu i jestem niemalże pewien, że nie złoży ani jednego skutecznego pozwu.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że co? Tak Ci napisał, że roześle maile? Fiu fiu, jeszcze nie jesteś z tym na Policji?

Harmonogram wygląda tak:

  1. Rozpoczęcie windykacji, badanie zdolności finansowej dłużnika
  2. Upublicznienie informacji o wierzytelności w celu jej sprzedaży, za pomocą sieci Internet, poprzez publikacje w internetowych giełdach długów (min. 10)
  3. Upublicznienie informacji o wierzytelności w celu jej sprzedaży, poprzez przesłanie wymaganych i pełnych danych, za pomocą poczty elektronicznej e-mail, podmiotom w najbliższej okolicy miejsca prowadzenia działalności przez dłużnika (min. 1500 e-maili)
  4. Przekazanie informacji o wierzytelności do biur informacji gospodarczej (BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Dlugów Biuro Informacji Gospodarczej, Rejestr Dłużników ERIF), w przypadku zobowiązań spełniajacych wymogi ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych
  5. Zlożenie pozwu w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Ja nie traktuję krzysia poważnie, bo wiem, że to strachy na lachy... Jego działania nakierowane są na zastraszanie i wymuszanie wpłaty za niezamówione usługi.

Jak widać krzysiu intensyfikuje swoje zabiegi, a więc coś się u niego zmieniło. Nawet na jego stronie przybywa nowych wpisów, co drugi, to głupszy.

Ale to dobrze - im więcej błędów popełni, im więcej paragrafów złamie, tym dłuższy wyrok dostanie :)

Póki co, radzę wszystkim aby ze spokojem podchodzili do jego rewelacji, prawo jest po naszej stronie. Nie dajcie się zastraszyć i w zadnym wypadku nie płaćcie za jego lewe "faktury"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że co? Tak Ci napisał, że roześle maile? Fiu fiu, jeszcze nie jesteś z tym na Policji?

Harmonogram wygląda tak:

  1. Rozpoczęcie windykacji, badanie zdolności finansowej dłużnika
  2. Upublicznienie informacji o wierzytelności w celu jej sprzedaży, za pomocą sieci Internet, poprzez publikacje w internetowych giełdach długów (min. 10)
  3. Upublicznienie informacji o wierzytelności w celu jej sprzedaży, poprzez przesłanie wymaganych i pełnych danych, za pomocą poczty elektronicznej e-mail, podmiotom w najbliższej okolicy miejsca prowadzenia działalności przez dłużnika (min. 1500 e-maili)
  4. Przekazanie informacji o wierzytelności do biur informacji gospodarczej (BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Dlugów Biuro Informacji Gospodarczej, Rejestr Dłużników ERIF), w przypadku zobowiązań spełniajacych wymogi ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych
  5. Zlożenie pozwu w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Ja nie traktuję krzysia poważnie, bo wiem, że to strachy na lachy... Jego działania nakierowane są na zastraszanie i wymuszanie wpłaty za niezamówione usługi.

Jak widać krzysiu intensyfikuje swoje zabiegi, a więc coś się u niego zmieniło. Nawet na jego stronie przybywa nowych wpisów, co drugi, to głupszy.

Ale to dobrze - im więcej błędów popełni, im więcej paragrafów złamie, tym dłuższy wyrok dostanie :)

Póki co, radzę wszystkim aby ze spokojem podchodzili do jego rewelacji, prawo jest po naszej stronie. Nie dajcie się zastraszyć i w zadnym wypadku nie płaćcie za jego lewe "faktury"!

no KRD smiało, za bezpodstawny wpis prokurator i możliwość udupienia się na 30 tysięcy:) Więc życzę mu powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności