Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie nowe informacje w temacie Pana Krzysztofa Habiaka. Firmy zgłaszające próbę wyłudzenia w najbliższych jednostkach Policji, Prokuraturze czy Wydziale przestępczości Gospodarczej mogą poinformować o sprawie - Syg. akt 3DS 2639/12 jest to wznowienie sprawy 1Ds 2639/12. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Wrocław Psie-Pole. Wydział Przestępczości Gospodarczej we Wrocławiu prowadzi sprawę - Syg. akt RSD 136 13/13 . Czytamy na różnych forach o jednostkach Policji , które nie chcą przyjmować zgłoszeń twierdząc , że nie doszło do popełnienia przestępstwa. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji poproście o kontakt na miejscu z wydziałem Przestępczości Gospodarczej we Wrocławiu tel.713402561 - tam niech spisujący Policjant poda numer sprawy - syg. akt RSD 136 13/13 , poprosi osobę prowadzącą i zasięgnie informacji w tym temacie. Dowie się czy doszło do popełnienia przestępstwa czy nie ;) Każda pokrzywdzona firma, która zgłosi się na Policji to nowy wątek w sprawie Pana Krzysztofa Habiaka. Nie czekajcie na rozwój sytuacji tylko zgłaszajcie swoje problemy z w/w osobą. Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Osoba stojąca za kbiz narobiła dużo złego uczciwym właścicielom prawdziwych katalogów i całej branży seo.

Masz rację. Właścicielka firmy dostała na firmową pocztę powiadomienie o akceptacji wpisu w moim katalogu (wpis dodany przez firmę seo). Dosyć nerwowo zareagowała na niego i napisała, że na żadne faktury i żądania zapłaty odpowiadać nie będzie. Po wytłumaczeniu, że u mnie nie ma żadnych opłat to przyznała, że "jest nękana przez k***.pl" i dlatego tak zareagowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Psychol zamieszcza info o nierzetelności firm pod adresami: m.ini. nierzetelne-firmy.net, zadłużony.com, długii.info.

Bez wyroku :) Boże widzisz i nie grzmisz :)

Prokuratura zdurniała? Koleś okrada firmy, najpierw z pieniędzy, teraz z wiarygodności.

Prawnicy przeciągają sprawy, wyciągając pieniądze dla siebie.

Ten kraj stacza się na dno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychol zamieszcza info o nierzetelności firm pod adresami: m.ini. nierzetelne-firmy.net, zadłużony.com, długii.info.

Bez wyroku :) Boże widzisz i nie grzmisz :)

Teraz popełnił przestępstwo znieważenia. Nie można zamieszczać informacji o długu, bez sądowego nakazu zapłaty...

Ciekawe, że jego aktywność internetowa jest w zaniku, ale maile dalej rozsyła powołujac się na firmę windykacyjną CSG.

Ciekawe, co krzysiu kombinuje? BTW, to nim powinien zająć się psychiatra, a nie prokurator...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zostałem nakręcony przez niejaką firmę CBOP Centrum Badań Opinii Publicznej. Numer NIP: 8842311615.

Wygląda na to, że nie jest to wspominany KH, mimo podobieństwa nazwy katalogu, gdzie w nazwie jest "katalog", "firm" oraz "2013".

Czy ktoś wie jak z tym walczyć?

Narazie robię wywiad i szczegółów nie podaję. Jeżeli będzie odzew to chętnie opiszę sprawę.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w tym temacie było to omówione, bo temat obszerny i nie będę wszystkiego czytać, ale ostrzegę przed procederem, który w Polsce jest ogromny i o wyłudzenia jak w temacie chodzi:

Codziennie odbieram od 3 do 10 telefonów z firmy, która ma w nazwie "baza firm / spis firm / katalog firm / polski spis firm" (i tak dalej, można łączyć te słowa dowolnie), z informacją, że mój wpis dobiegł końca i przedłużenie tego wpisu, który rzekomo odwiedziło 1900 osób (to też przykład - o tym poniżej), będzie kosztować jedynie 150 zł/rok. Otóż, w żadnym z tych katalogów nie dodaje wpisu, a po roku czasu (bo tyle gdzieś to trwa) przestałem nawet rozmawiać z babkami po drugiej stronie słuchawki i rozmowa wygląda tak:

- Dzień dobry, z tej strony Anna Nieobchodzimnieto, kontaktuje się z firmy (zakłócenia - nie słychać nazwy), w sprawie wizytówki w firmie (tutaj kombinacja wspomnianych słów). Koszt przedłuzenia...

- NIE

I koniec rozmowy. Ale coś mnie we wrześniu tknęło aby wykopać kartkę, na której miałem zapisane wszystkie katalogi, do których się dodawałem (było ich 16) i sprawdzałem te nazwy oraz propozycję, jakie dostawałem w tamtym roku. I tak:

- żaden z tych 16 katalogów nie istnieje (choć 3 były opłacone na niedużą kwotę, bo 120zł/rok)

- ślad po nich zaginął - telefony z wizytówek nie odpowiadają

A teraz jest tak z tymi "ofertami":

- Po formule skierowanej do kobiety w słuchawce "już sprawdzam wpis, proszę podać adres strony" - odkładają słuchawkę!

- Na pytanie "w jakim okresie było te 1900 odwiedzin" - babki nie wiedzą co odpowiedzieć i zgadują np. "W ostatnich dwóch tygodniach (!)", a jak się powie, że nie wie o czym mówi to grzecznie odkładają słuchawkę.

- Na pytanie, aby podać nazwisko osoby dodającej promocyjny wpis też odkładają słuchawkę.

- większość z tych katalogów nawet nie istnieje - jak się sprawdza, bo babka jakimś cudem poda nazwę, to zwyczajnie nie ma takiej strony i dopiero od takim stwierdzeniu rozłączają się.

Ewidentnie te firmy-krzaki żerują na małych firmach, które mają słabe pozycje w google (biedny ja) i szukają nieogarniętych ludzi, którzy zapłacą bo nie pamiętają, czy coś takiego w ogóle zamawiali.

Sam dałbym się nabrać kiedy to wszystko się zaczęło - jakies tam linki, pozycje w google, katalog firm (a wiadomo - widoczność ważna rzecz) i przy pierwszych kilku telefonach byłem przejęty - i pewnie wydałbym fortunę na to, gdyby nie szczęście, bo tego samego dnia jak odebrałem pierwszy taki telefon otrzymałem z 6 czy 7 takich informacji i zapaliła mnie się czerwona lampka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Otrzymałem postanowienie o umorzeniu postępowania.

Powód - firma naszego "dobrodzieja" skierowała powództwo przeciwko mnie do elektronicznego postępowania upominawczego. Od nakazu zapłaty odwołałem się (treść odwołania udostępniłem zainteresowanym forumowiczom). Niedawno otrzymałem postanowienie Sądu Rejonowego (do którego skierowana została sprawa po moim odwołaniu) o UMORZENIU POSTĘPOWANIA wobec nie uzupełnienia braków formalnych (w tym dowodów) przez powoda. Tak więc nasz "dobroczyńca" nie był zaineresowany przekazaniem sprawy do zwykłego sądu, widocznie zdając sobie sprawę z braku możliwości dochodzenia roszczeń.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Habiak powrócił

Tym razem niby działa zgodnie z prawem i otrzega wszystkich przez takimi jak on sam.

lege- artis. edu. pl

To skandal! 95% umów zawartych drogą elektroniczną może być nie ważnych!

Tym razem dział legalnie i to w Polsce - założył działaność. Na sronie ceidg jego nip8871646637.

Niestety są już pierwsze ofiary.

Tym razem jest tak że wysyła linki. po kliknięci otrzymuje się kolejnego mejla z żądaniem zapłaty ok 15zł

Więcej można znaleźć na formumprawne. org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak poprzednio rozsyłany jest spam w style "Prosimy o wyjaśnienie", "Co to jest", "Skandal", etc. Sama treść przykuwa uwagę, następnie dostajemy informację o plikach Cookie na całą stronę i przycisk do zatwierdzenia. Później okazuje się, że poniżej informacji o plikach Cookie jest dodatkowo ukryty regulamin.

Z raportów użytkowników widać, że stawki niebezpiecznej strony lege- artis. edu. pl potrafią być różne od 15 do 600 zł. Mniejsze kwoty pewnie łatwiej wyłudzić i łatwiej zapłacić. Krzysztof Habiak prowadził już podobny proceder w poprzednim roku. Sprawy nigdy nie zostały zgłoszone do tradycyjnego Sądu.

Pamiętać należy aby odwołać się od wyroku w terminie 7 dni od otrzymania wyroku z e-Sądu w Lublinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności