Skocz do zawartości

próba wyłudzenia czy co?


omj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 607
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Dlatego też wydaje mi się, że mimo takiego regulaminu nie mają szans z Toba nic wygrać. Nie jestem prawnikiem ale byłoby to co najmniej bez sensu. Tak jak w przypadku pobieraczka rejestrowanie kogoś jest bez sensu (chyba, że na złość) to tutaj konkurencja może chcieć narobić Ci kłopotów, więc weryfikowanie firmy powinno być konieczne przed rejestracją. Ja bym olał.

Ja bym tego nie olewał, tylko potraktował jak próbę wymuszenia zapłaty/wyłudzenia - chyba wiadomo co z tym dalej zrobić... Jeśli to sami spece od tego katalogu uskuteczniają takie zagrywki to im się odechce, a jeśli nie to zapewne będą w stanie to udowodnić i dowiesz się co to za dowcipniś... :)

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje nie maja prawa wystawic zadnej faktury firmie bez umowy o swiadczenie uslug z prostego powodu, nigdzie nie widze poswiadczenia/proby poswiadczenia ze osoba rejestrujaca jest osoba, ktora ma prawo decydowac o sprawach firmy sie rejestrujacej

jakbym dostal taka fakture na swoja firme to zglosilbym ja na policje by ustalono kto zarejestrowal mnie w tym serwisie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałam wczoraj taką fakturę i trochę to mną wstrząsnęło. Wiem, że należy spokojnie podchodzić do takich spraw, ale...

Znalazłam jeszcze taki wpis:

https://forumprawne.org/prawo-gospodarcze/3...-co-zrobic.html

Ja pamiętam, że wchodziłam na tę stronę i wpisałam jakieś dane. Facet już mnie straszy sądem. Pewno wczoraj była ogólna akcja wysyłanie "miłych" faktur.

Mam nadzieję, że ludzie nie będą płacili - to są ogromne piniądze, za nic. Regulamin jest sprytnie skonstuowany, nie wiem, czy ma to wartość prawną. Na razie czekam na więcej głosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to podciągnął pod takie coś:

https://www.lex-pol.pl/2010/06/kolejna-kara...etelna-reklame/

https://wyborcza.biz/biznes/1,101562,764610...ne_reklamy.html

generalnie chodzi o nierzetelną informację, sąd konsumencki jest w tych kwestiach chyba bardziej czuły na ludzką krzywdę, a i przedsiębiorca przy odrobinie sprytu też może okazać się konsumentem

można by założyć jakiś pozew zbiorowy jakby się znalazło więcej osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to podciągnął pod takie coś:

https://www.lex-pol.pl/2010/06/kolejna-kara...etelna-reklame/

https://wyborcza.biz/biznes/1,101562,764610...ne_reklamy.html

generalnie chodzi o nierzetelną informację, sąd konsumencki jest w tych kwestiach chyba bardziej czuły na ludzką krzywdę, a i przedsiębiorca przy odrobinie sprytu też może okazać się konsumentem

można by założyć jakiś pozew zbiorowy jakby się znalazło więcej osób

Ja dostałam 90 złączników od "Dział płatności CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LIMITED " - czyli faktury do różnych firm chyba 45 różnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to podciągnął pod takie coś:

https://www.lex-pol.pl/2010/06/kolejna-kara...etelna-reklame/

https://wyborcza.biz/biznes/1,101562,764610...ne_reklamy.html

generalnie chodzi o nierzetelną informację, sąd konsumencki jest w tych kwestiach chyba bardziej czuły na ludzką krzywdę, a i przedsiębiorca przy odrobinie sprytu też może okazać się konsumentem

można by założyć jakiś pozew zbiorowy jakby się znalazło więcej osób

Ja dostałam 90 złączników od "Dział płatności CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LIMITED " - czyli faktury do różnych firm chyba 45 różnych.

Jesli sa dane innych firm w ich mailu prosze przeczytac tutaj;

https://www.ico.gov.uk/Global/faqs/data_pro...anisations.aspx

Data Protection Act w UK jest dosc jasny, pytanie jaki jest ich numer tzw. Data Protectio No. (data controller), jesli go nie maja coz... Jesli maja no to wciaz to samo, wyslali dane innych firm do innych podmiotow, to jest karalne w UK.

Prosze o przeslanie tejze firmy danych, kopii ich maili z zalacznikami a juz tutaj zajme sie nimi w UK :>

Chcieli poszalec to zaraz im poszaleje z kontrolami ;)

Prosze o podeslanie danych sprawdze dane ich firmy, wlasciela, adres, co maja czego nie i ofc podam kopie maila ze skarga do Trading Standards i ICO, po sprawdzeniu wszystkiego ladnie przygotuje templatke wraz z info co i jak uzupelnic i gdzie wyslac skargi...

Bardzo szybciutko cwaniaczek sie posklada ;)

-----------------

Update

Ok sprawdzilem wstepnie firme, osoba zamieszkala w PL wg. danych ktore tu maja.

osoba to Pan KXXX PXX Habiak

Zabkowice Slaskie

57-200

Date of Birth 19/06/198x

Dane oczywiscie posiadam pelne ;)

Teraz kwestia taka jesli ktos czuje sie poszkodowany w PL i chcialbym poinformowac policje w PL nie ma sprawy przesle dane na maila.

Jesli ktos chce tylko poinformowac tutejsze organy scigania to poradze co i jak.

Najwazniejsze to NIE PLACIC ! Firma dziala w UK i obowiazuja ja tutejsze przepisy, nie mozna w ten sposob "sprzedawac" produktu w UK, rowniez nie mozna wysylac danych innych firmy/osob do danego klienta, itp. itd.

Prosze poszkodowanych o kontakt na PW i pojdziemy ze sprawa dalej w UK i w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to podciągnął pod takie coś:

https://www.lex-pol.pl/2010/06/kolejna-kara...etelna-reklame/

https://wyborcza.biz/biznes/1,101562,764610...ne_reklamy.html

generalnie chodzi o nierzetelną informację, sąd konsumencki jest w tych kwestiach chyba bardziej czuły na ludzką krzywdę, a i przedsiębiorca przy odrobinie sprytu też może okazać się konsumentem

można by założyć jakiś pozew zbiorowy jakby się znalazło więcej osób

Ja dostałam 90 złączników od "Dział płatności CH INTERNET BUSINESS SOLUTIONS LIMITED " - czyli faktury do różnych firm chyba 45 różnych.

Jesli sa dane innych firm w ich mailu prosze przeczytac tutaj;

https://www.ico.gov.uk/Global/faqs/data_pro...anisations.aspx

Data Protection Act w UK jest dosc jasny, pytanie jaki jest ich numer tzw. Data Protectio No. (data controller), jesli go nie maja coz... Jesli maja no to wciaz to samo, wyslali dane innych firm do innych podmiotow, to jest karalne w UK.

Prosze o przeslanie tejze firmy danych, kopii ich maili z zalacznikami a juz tutaj zajme sie nimi w UK :>

Chcieli poszalec to zaraz im poszaleje z kontrolami ;)

Prosze o podeslanie danych sprawdze dane ich firmy, wlasciela, adres, co maja czego nie i ofc podam kopie maila ze skarga do Trading Standards i ICO, po sprawdzeniu wszystkiego ladnie przygotuje templatke wraz z info co i jak uzupelnic i gdzie wyslac skargi...

Bardzo szybciutko cwaniaczek sie posklada :)

-----------------

Update

Ok sprawdzilem wstepnie firme, osoba zamieszkala w PL wg. danych ktore tu maja.

osoba to Pan KXXX PXX Habiak

Zabkowice Slaskie

57-200

Date of Birth 19/06/198x

Dane oczywiscie posiadam pelne ;)

Teraz kwestia taka jesli ktos czuje sie poszkodowany w PL i chcialbym poinformowac policje w PL nie ma sprawy przesle dane na maila.

Jesli ktos chce tylko poinformowac tutejsze organy scigania to poradze co i jak.

Najwazniejsze to NIE PLACIC ! Firma dziala w UK i obowiazuja ja tutejsze przepisy, nie mozna w ten sposob "sprzedawac" produktu w UK, rowniez nie mozna wysylac danych innych firmy/osob do danego klienta, itp. itd.

Prosze poszkodowanych o kontakt na PW i pojdziemy ze sprawa dalej w UK i w PL.

Witam

moja sprawa jest identyczna z Państwa sprawami. OCZYWIŚCIE NIE MAM ZAMIARU ZAPŁACIĆ TAKIEJ SUMY.

Skontaktowałam się z prawnikiem i wystosowaliśmy do nich pismo wysłane na adres w londynie (za potwierdzeniem odbioru), jak również na e-maila.

W razie czego oczywiście mogę się przyłączyć do działaś na rzecz zbiorowego pozwu i w PL i UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja firme tez to spotkało, wpis jest a miało nie byc, bo otrzymałem od w/w pana meila:

Potwierdzam przyjęcie wypowiedzenia. Przedmiotowy wpis został usunięty z katalogu.

Proszę pamiętać, że wypowiedzenie nie wstrzymuje skutków prawnych zawartej umowy (w tym egzekucji zobowiązań finansowych).

Zgodnie z raportem systemu teleinformatycznego (oryginał w załączniku), umowa została zawarta poprzez złożenie stosownego oświadczenia woli na stronie internetowej (podstawa prawna: ustawa z 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204 oraz art. 60 kodeksu cywilnego).

Jeśli uważa Pan, że zostało popełnione przestępstwo proszę zawiadomić prokuraturę, a nie mnie.

Ma nadzieje, że podczas postępowania sądowego bez problemu uda się ustalić stan faktyczny w przedmiotowej sprawie.

Z poważaniem

Kxxxxxxxx Hxxxxx

prosze o porade bo wtopa totalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja firme tez to spotkało, wpis jest a miało nie byc, bo otrzymałem od w/w pana meila:

Potwierdzam przyjęcie wypowiedzenia. Przedmiotowy wpis został usunięty z katalogu.

Proszę pamiętać, że wypowiedzenie nie wstrzymuje skutków prawnych zawartej umowy (w tym egzekucji zobowiązań finansowych).

Zgodnie z raportem systemu teleinformatycznego (oryginał w załączniku), umowa została zawarta poprzez złożenie stosownego oświadczenia woli na stronie internetowej (podstawa prawna: ustawa z 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. Nr 144 poz. 1204 oraz art. 60 kodeksu cywilnego).

Jeśli uważa Pan, że zostało popełnione przestępstwo proszę zawiadomić prokuraturę, a nie mnie.

Ma nadzieje, że podczas postępowania sądowego bez problemu uda się ustalić stan faktyczny w przedmiotowej sprawie.

Z poważaniem

Kxxxxxxxx Hxxxxx

prosze o porade bo wtopa totalna

Warto by bylo zebrac wszystkich poszkodowanych w jednym miejscu, mysle ze wkrotce beda mial chwilke czasu aby skoczyc do najblizszego Trading Standards i umowie sie na spotkanie z kims z ICO.

Osoba widac jest dosc pewna siebie, oczywiscie nikt nie powinien tej osobie placic jako ze tego typu dzialanie w UK jest bezprawne a Panstwo "podpisali" umowe z firma w UK ktora dziala wg. tutejszego prawa i nie ma znaczenia gdzie sa klienci :D Firma w UK = prawo w UK (oczywiscie + PL ale podstawy dzialalnosci reguluje tutaj UK).

Acha warto pamietac o ostatnich zmianach w prawie w UK jesli chodzi o reklame (via net, telefon, ulotki itp.), nie moze usluga byc reklamowana jako darmowa jesli taka nie jest :D lub informacja o platnosci jest w materialach reklamowych ;) (czyli za darmo *** a na dole *** - pierwsze 3 mc pozniej platnosc itp.)

Nalezy rowniez pamietac ze na stronie, dokumentach, mailach, fakturach itp. musimy znalezc

Nazwa firmy, numer rejestracji firmy, biuro, telefon i ew. email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czym za bardzo się przejmować ponieważ ich regulamin jasno mówi:

2. Usługobiorca wysyłając formularz rejestracyjny oświadcza, że:

a. podane w nim dane są kompletne i zgodne ze stanem faktycznym,

b. jest uprawniony do zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną,

Czyli jeśli ktoś inny (np. konkurencja) dokonał wpisu firmy xxxx nie jest do tego uprawniony.

Nie ma u nich żadnej możliwości sprawdzenia kto dokonał tego wpisu.

Koniec kropka, chyba że na maila przyszła faktura i ktoś z firmy ją zakceptował, był inny sposób potwierdzenia danych usługobiorcy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszkodowanych w tej sprawie jest ok 100 . Niektórzy jeszcze nie wiedzą o fakturze tórą dostaną. Założycielem spółki wUK jest Krzysztof Paweł HABIAK swoją działalność zawiesił w lutym we Wrocławiu i w lutym zarejestrował w UK. Kapitał spółki chyba 1000 funtów jak ustaliłem w dokumentach rejestrowych spółki . Habiak prowadził taką samą działalność w Polsce. Ma jeden katalog ,,normalny'' z darmowymi wpisami a jeżeli ktość chce rozszerzyć swój wpis płaci za usługę To uważam praktyka normalna ogólnie stosowana. Dugi e-promujemy , dobry6.pl to katalog który praktycznie nie działa .Brak mozliwości funkcjonalnego wyszukiwania, strona niewypozycjonowana, 2-3 miesiące w sieci . 500 funtów rejestracja, drugie 500 funtów KARA za nie klikanie w reklamy które skutecznie przeniosą uzytkowanika na stronę www. Za klikanie nieskuteczne też KARA 500 funtów oczywiście w przeliczeniu na walutę polską. Odsetki z tytułu niezapłacenie czterokrotność wysokości procentu kredytu lombardowego NBP , a co tam mógł wpisać rejestracja 10 000 funtów a odsetki dwudziestokrotność wysokości procentu kredytu lombardowego NBP .

Mogł ale nie wpisał . Jak sprawy trafią do Sądu wszystko przeciez musi wyglądać że jest zgodne z prawem ,legalne , nie może razic kwota, zapisy , paragrafy dopracowane w najdokładniejszych szczegółach. Kurcze jak bym był z charakteru sku....em otwarł bym taką działalność typu : wpisałeś się cwoku w katalog to teraz walcz w Sądzie ze mną , takie miał bym motto firmy.

Ja wpisu dokonywałem osobiście ale nie klikałem linku aktywacyjnego który przyszedł za kilka dni. Ale i tak firma się znalazła w katalogu. Zresztą katalogu nikt nie moderuje gdyz możemy np zarejestrowac firme z reklamą handlu bronią, narkotykami czy pedofilską . Tak uważam gdzyż kilka osób porejestrowało firmy o nazwie ooooooooooooooooooooo lub SRAKA ul Sracza . Habiak wysyła ( lub automat) faktury równiez na te bzdurne dane .ja dostałem kilkadziesiąt faktur innych osób była i SRAKA. Wg rejestracji Spólki w UK podał adres Ząbkowice Śląskie Sieroszów natomiast prawdopodobnie mieszka we Wrocławiu .Na poprzednim adresie figuruje to samo nazwisko i prowadzi działalnośc tam prawodopodobnie jego matka : sklep spozywczo przemysłowy .

Jedno jest pewne katalog został stworzony w celu wprowadzenia w błąd i wyłudzenia pieniędzy. Nie ma ani jednej osoby ( firmy) w katalogu która nie czuje się oszukana. To nie przykład chińskiego roweru za 200 zł który po miesiącu się rozleciał. Połowie kupującym jest wszystko jedno : tani był olac to a druga połowa zbuntowanych chce oddać rower do sklepu. W tej sprawie wszyscy czują się oszukami bez wyjątku.

Dla administratora tej strony informacja : Wszystkie dane - imiona nazwiska , adresy pochodzą z jawnych i ogólnodostępnych źródeł m.in z ceidg.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszkodowanych w tej sprawie jest ok 100 . Niektórzy jeszcze nie wiedzą o fakturze tórą dostaną. Założycielem spółki wUK jest Krzysztof Paweł HABIAK swoją działalność zawiesił w lutym we Wrocławiu i w lutym zarejestrował w UK. Kapitał spółki chyba 1000 funtów jak ustaliłem w dokumentach rejestrowych spółki . Habiak prowadził taką samą działalność w Polsce. Ma jeden katalog ,,normalny'' z darmowymi wpisami a jeżeli ktość chce rozszerzyć swój wpis płaci za usługę To uważam praktyka normalna ogólnie stosowana. Dugi e-promujemy , dobry6.pl to katalog który praktycznie nie działa .Brak mozliwości funkcjonalnego wyszukiwania, strona niewypozycjonowana, 2-3 miesiące w sieci . 500 funtów rejestracja, drugie 500 funtów KARA za nie klikanie w reklamy które skutecznie przeniosą uzytkowanika na stronę www. Za klikanie nieskuteczne też KARA 500 funtów oczywiście w przeliczeniu na walutę polską. Odsetki z tytułu niezapłacenie czterokrotność wysokości procentu kredytu lombardowego NBP , a co tam mógł wpisać rejestracja 10 000 funtów a odsetki dwudziestokrotność wysokości procentu kredytu lombardowego NBP .

Mogł ale nie wpisał . Jak sprawy trafią do Sądu wszystko przeciez musi wyglądać że jest zgodne z prawem ,legalne , nie może razic kwota, zapisy , paragrafy dopracowane w najdokładniejszych szczegółach. Kurcze jak bym był z charakteru sku....em otwarł bym taką działalność typu : wpisałeś się cwoku w katalog to teraz walcz w Sądzie ze mną , takie miał bym motto firmy.

Ja wpisu dokonywałem osobiście ale nie klikałem linku aktywacyjnego który przyszedł za kilka dni. Ale i tak firma się znalazła w katalogu. Zresztą katalogu nikt nie moderuje gdyz możemy np zarejestrowac firme z reklamą handlu bronią, narkotykami czy pedofilską . Tak uważam gdzyż kilka osób porejestrowało firmy o nazwie ooooooooooooooooooooo lub SRAKA ul Sracza . Habiak wysyła ( lub automat) faktury równiez na te bzdurne dane .ja dostałem kilkadziesiąt faktur innych osób była i SRAKA. Wg rejestracji Spólki w UK podał adres Ząbkowice Śląskie Sieroszów natomiast prawdopodobnie mieszka we Wrocławiu .Na poprzednim adresie figuruje to samo nazwisko i prowadzi działalnośc tam prawodopodobnie jego matka : sklep spozywczo przemysłowy .

Jedno jest pewne katalog został stworzony w celu wprowadzenia w błąd i wyłudzenia pieniędzy. Nie ma ani jednej osoby ( firmy) w katalogu która nie czuje się oszukana. To nie przykład chińskiego roweru za 200 zł który po miesiącu się rozleciał. Połowie kupującym jest wszystko jedno : tani był olac to a druga połowa zbuntowanych chce oddać rower do sklepu. W tej sprawie wszyscy czują się oszukami bez wyjątku.

Dla administratora tej strony informacja : Wszystkie dane - imiona nazwiska , adresy pochodzą z jawnych i ogólnodostępnych źródeł m.in z ceidg.gov.pl

Kwestia jest taka z tym Panem ze Pan K. H. probuje mataczyc kwestie zwiazane z tym pod jaka jurysdykcje podlega, firme ma w UK i prowadzenie dzialalnosci internetowej nie zwalnia go z obowiazku przestrzegania prawa handlowego jakie obowiazuje w UK, jesli jestesmy w stanie zebrac pokrzywdzonych to mysle ze bez wiekszych problemow [ nierzetelny partner ] straci "firme" w UK (jesli bedzie dosc dowod, znajda sie firmy ktore daly sie oszukac i wyslaly pieniadze i uda sie udowodnic Panu K.H. zle intencje to moze trafic za kratki na kilka mc), moim zdaniem potencjalne kary poza oczywista finansowa moga odstraszyc nastepnych oszustow jesli sie to odpowiedni naglosni przy uzyciu polonijnych medii w UK (moze nawet ktos napisze w PL), wiec nie poddawac sie, [ nierzetelny partner ] musi odpowiedziec za swoje czyny.

To co mowi PL prawo na ten temat w UK ma malo do rzeczy, tutaj sprawa jest o wiele prostsza, firma tego typu na 99% zostanie poddana sledztwu przez Trading Standards (odpowiednik urzedu konsumenta dla firm), Pan K.H. zapomnial ze UK ma o wiele prostsze prawo i jesli cos wyglada na wyludzenie, oszustwo, nie dopisanie, brak weryfikacji tozsamosci osoby kupujacej cos dla firmy, itp. itd. to nim jest dla tutejszych urzednikow.

Ososbiscie bardzo mnie cala sprawa zdenerwowala mimo ze nie jestem pokrzywdzonym, jednakze posrednio uderza to we mnie jako ze prowadze firme w UK i jesli chcialbym kiedys nawiazac wspolprace z PL firma czesc osob moze widziec to przez pryzmat tego typu oszustow ktorzy licza na niewiedze wlascicieli firm w Polsce w kwestiach prawa w UK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam... za nim zarejestrowałam się na TYM forum 7 razy przeczytałam regulamin.. po czym przyszedł mi link z akceptacją tego forumi tez wszystko jeszcze raz skrupulatnie przeczytałam... wiec SMRÓD się ciągnie.. ;/

co do nagłośnienia sprawy.... myślę, że najperw przydałoby się to wszystko zgłosić i mieć jakiś WYROK... a wtedy można to nagłośnić... znalazłam kilkanaście stron, gdzie można wpisać nieuczciwe firmy i ich właścicieli ... poza tym można stwozyć darmową stronę i opisać sposób działania tej firmy... na faceboog więszkość nas ma mozna by wtedy było podlinkowywac i na własnych profilach i na stronach www swoich, ale chyba musimy najpierw MU UDOWODNIĆ WINĘ.... co do nagłosnienia jest sporo obcji...

z firm oszukanych mam 4 adresy i telefony firm, które mówią wprost, że w razie czegosą chętne do podpisania się na wniosku do prokuratury.

Więc teraz tylko kwestia DZIAŁANIA... żeby ten Pan sie nam nierozpłynął ... bo jak zprawdza internet co o nim piszą (a gdy jest choć troche sprytny, to tak robi) to zaraz firma przestanie isnieć a Pan Krzysztof stanie się np. Stanisławem ... i ###### zbita będzie.

To co ruszamy temat dalej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności