Skocz do zawartości

Brak rozliczenia FV - jakie papiery do sądu


xavi1984

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił mi się pierwszy klient, które nie płaci za pozycjonowanie.

Chcę z tym iść do sądu - jakie papiery/dowody dołączaliście w takich sytuacjach?

Chodzi oczywiście o uzyskanie nakazu zapłaty dla gościa.

Umowa, niezapłacone faktury, przed sądowne wezwanie do zapłaty, wykaz pozycji z monitora z danego okresu wraz ze stawkami. Idź do pierwszej lepszej kancelarii, zapłać im 100 zł i wyślą w Twoim imieniniu ładne wezwanie do zapłaty ze swoimi pieczątkami. Zawsze lepiej to wygląda i działa na wyobraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa, niezapłacone faktury, przed sądowne wezwanie do zapłaty, wykaz pozycji z monitora z danego okresu wraz ze stawkami. Idź do pierwszej lepszej kancelarii, zapłać im 100 zł i wyślą w Twoim imieniniu ładne wezwanie do zapłaty ze swoimi pieczątkami. Zawsze lepiej to wygląda i działa na wyobraźnie.

+

odpis z KRS (jeśli osoba prawna) lub odpis EDG jeśli fizyczna

kopie maili jeśli wskazują na akceptacje faktury (wówczas można próbować w trybie nakazowym)

potwierdzenie nieodebrania przez dłużnika lub dostarczenia do dłużnika wezwania do zapłaty i ostatecznego wezwania do zapłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do pierwszej lepszej kancelarii, zapłać im 100 zł i wyślą w Twoim imieniniu ładne wezwanie do zapłaty ze swoimi pieczątkami.
Bardzo wątpię w to, że za 100 zł KCP będzie się bawić w wysyłanie pozwów do zapłaty zwłaszcza z ich pieczątkami. Co najwyżej takowy może dla kogoś napisać. Jeśli mieli by wysyłać jak piszesz to tak jak by go reprezentowali != 100 zł ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoje strony polecam e-sąd

Kilka spraw już tam przeprowadziłem i nakazy bez problemu się uzyskuje.

Gdybyś miał jakieś pytania śmiało pisz na PW, postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Kapania Adwords -  https://kcmobile.pl tel. 604 939 140, e-mail: biuro@kcmobile.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoje strony polecam e-sąd

Kilka spraw już tam przeprowadziłem i nakazy bez problemu się uzyskuje.

Gdybyś miał jakieś pytania śmiało pisz na PW, postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Problem z e-sądem jest niestety jeden. Dłużnik może wnieść sprzeciw do nakazu zapłaty bez podania wyraźnej przyczyny. Wówczas nakaz traci moc i sprawa trafia do normalnego sądu. Zakładając, że i tak ewentualnie chcielibyśmy iść do normalnego sądu, to nie jest to wielki minus, ale trzeba to wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym sądzie w postępowaniu upominawczym jest możliwość wniesienia sprzeciwu bez żadnych argumentów.

Natomiast z esądem jest ten problem, że gdy to się zdarzy sprawa zostaje przekazana do właściwości ogólnej czyli do miejsca zamieszkania dłużnika, choćby umowa zakładała inny sąd jako właściwy do rozstrzygania sporów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności