Skocz do zawartości

Polska piłka nożna.


Trotyl

Rekomendowane odpowiedzi

ale jakie macie podstawy i kompetencję by oceniać jego warsztat trenerski, chociażby jakiekolwiek doświadczenie? ja pamiętam, że dyzma sam ściągał takich piłkarzy jak Szymkowiak, Rafał Siadaczka czy nawet sławny Citko!! więc tworzył zespół, więc coś tutaj nie halo? potem dorzucił do ekipy Radosław Michalski i Maciej Szczęsny z Legii, Paweł Wojtala i Jacek Dębiński z Lecha oraz Sławomir Majak i Marcin Zając, więc chyba nieaktualne informację z tym "gotowym składem"

(o reszcie nie chce mi się pisać, to Piszczka też wyzywajcie i każdego kto brał w łapę, czyli 100% naszej ligi i to aż do poziomu 2)

a Cypr wtedy nie był silną ligą (jednak proszę nie mówić, że grali tam amatorzy, w tym roku to właśnie oni pokazali klasę ) nawet myśmy się z niego śmiali, teraz pokonują nawet Greków

Pewnie niektórym te nazwiska mówią niewiele, ale to był właśnie trzon tej drużyny która grała w LM

ja się pytam, jakie wy macie doświadczenie, by oceniać człowieka, w ten sposób, z pogardą, co ma większe doświadczenie zawodowe, niż wy lat, to trochę nie ten teges?

wyobrażam sobie wiele drużyn, gdzie przez wiele lat dowodzi ten sam trener Wenger i ekipa przez ile lat nie osiągnęli mistrzostwa? pewnie taki trener jak Guy Roux z Auxerre, który przez wiele lat, wypuścił na rynek wielu znakomitych piłkarzy to również nieznana osoba? taka właśnie polska mentalność

NIE mamy wiedzy, ani podstaw by go oceniać

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat WSZYSTKICH tych piłkarzy ściągnął A.Grajewski. Citke wypromowała Jagielonia (trener Karalus - ten sam co Piekarza i Frankowskiego). Smuda później wraz ze swoim doktorkiem z Niemiec (chyba Volker Fass ) ściągnął 4 piłkarzy do Legii - autorskie pomysły Dyzmy teraz uwaga:

piłkarz nr 1: na pierwszym treningu rozwalił mu się Achilles

piłkarz nr 2: ukradli mu w PL Mercedesa i też sobie coś rozwalił

piłkarz nr 3: okazało się , że ma cukrzyce

piłkarz nr 4: przez 3,5 roku zagrał 36 meczów - w Widzewie chyba przez 2 lata kontuzjowany , w Legii przez 20% czasu zdolny do gry

mylisz się. Np: w Anorthosis Famagusta (czołowy klub) do dziś gra kilku amatorów , zresztą w Omonii też. Bez problemu poznasz ich po cenie:

https://www.transfermarkt.de/de/anorthosis-...erein_3899.html

Słabsze kluby to już więcej takich perełek.

Herkules

1) (Wisła,Legia,Lech,Widzew) to w PL było/jest to co w np: UK (Man Utd,City,Arsenal) TAK , NIE ?

2) Miejsce poniżej 3 (medalowego) to dla każdego z nich nie porażka a kompromitacja ? TAK , NIE ?

3) Smuda trenując te drużyny tylko 4 krotnie na 17 zrobić coś zgodnie z planem ? TAK , NIE ?

4) Daje nam to ok 76 % sezonów zakończonych kompromitacją... TAK , NIE ?

5) Czy można nazwać dobrym trenera który kompromituje się przez 76% życia ? Mając ZAWSZE

najlepszych możliwych piłkarzy w kraju i komfortowe warunki pracy i płacy ? TAK , NIE ?

Do odpowiedzi na te pytania nie potrzebne są kompetencję tylko MINIMUM obiektywizmu. Ja kiedyś Smuda b.lubiłem (nie to , że jestem złośliwy) , liczby nie kłamią. Czy jak ktoś nie mający pojęcia o SEO powie , że 30 pozycja na np: "odszkodowania" jest ######*wa , to co ? powiesz , że nie ma kompetencji dlatego ta pozycja jest ok ? To obiektywnie ######*wa pozycja :)

Skupmy się na faktach (wynikach). Wyniki są efektem właśnie kompetencji pana Dyzmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to kilka słów, o piłce nożnej, dziś zacząłem swój upragniony delikatny odpoczynek, w skrócie urlop ;) dzień jeszcze się nie zaczął, a już doszły mnie bardzo ciekawe informacje.. Budzę się jak każdy człowiek, w granicach rozsądku i Herkules..Herkules.. jest sprawa za 3 tygodnie gramy z czarnymi, ja ocieram oczy, sądząc że to szaleniec.

Jednak im bardziej ślepy, tym bardziej świadom tej informacji, no to włącza się sentyment:

"Piłka nożna sport który poznałem, za dziecka kopiąc piłkę, przez 8 lat podstawówki na betonowym boisku, potem, oczywiście też się grało, nawalając o równie betonowy blok, tutaj nie to jest ważne a meritum zaistniałej sytuacji..

O klubach nic nie wiedziałem, pierwsza taka sytuacja, że oglądałem mecz, to był ćwierćfinał Legia z Panathinaikos, jako dzieciak, byłem tym zaintrygowany, potem dalsza chęć kopania w piłkę, do wieku i pierwszego treningu (i tutaj jest najlepszy wstęp) do drużyny juniorów, w wieku 14 lat, gdzie zweryfikowałem swoje umiejętności

Po tygodniu, zrezygnowałem, bo jak być obrońcą, biegającym do pomocy, przy moim wzroście, ja mogłem zatrzymać, wybrałem inny sport.. ale i to jest mało ważne..

Jako mieszkaniec, miasta w którym toczy się ta historia, średnia tam to 30,000 osób i równie wielkie bezrobocie, wspominam je od czasów, gdy istniało, i gdy nie ma nic, więc 23 lata tam spędziłem, chodząc na mecze wspomnianej drużyny seniorów (gdzie u juniorów nie dałem rady ;( ale nie czuje się przegrany ;), dlaczego?

Otóż to 30,000 miasto, pokazało mi pewien poziom piłki nożnej, od 3 do 2, be żadnych sponsorów, wszystko na kredyt, kręciło się tak, przez ostatnie 15 lat, może i więcej, ja w tym czasie przeprowadziłem się na wieś, i czasem grałem w B klasie, najniższa liga rozgrywkowa, w kraju, idziemy dalej?

W tym czasie, gdy piłka kwitła w mieście w którym mieszkałem, swego czasu, (23 lata) powstał cudowny stadion, na 4 tysięcy kibiców, sztuczne oświetlenie, najlepszy obiekt w województwie (zero sponsorów ;) UE plus wałki ;) oraz ośrodek sportu ;) (wolałbym basen odremontować miejski na lato, za 5% z tej kasy ;).

Myślisz, że tu koniec historii, nie!!! Jestem kibicem tej drużyny, z mojego miasta, pomimo, że się przeprowadziłem na wieś, bo tutaj nie dostaje ludzkiej kurwicy i bliżej do pracy, ale na meczę tam zaglądałem (jako aktywny kibic,miałem jako młody człowiek zakaz na rok czasu, odwiedzałem wiele stadionów i zawsze interesowała mnie, zabawa niż kto z kim gra dlaczego?, o tym później

Jest kryzys panowie, więc owa drużyna, którą dopingowałem przez pół życia, nagle bach, bankructwo, z 2 ligi do B klasy ;) (czyli mojej :peace: ) bo nagle gdzie są 2 miliony?

No bo panowie, jak tutaj grać, jak za milion złotych, zamiast zamontowania tablicy elektronicznej (której cena by była koło 50% tej sumy ;) wykopało się tylko dziury pod kabel elektroniczny..

A więc, za 3 tygodnie, mój wielki mecz, na owym stadionie, tak stanę się gwiazdą piłki nożnej ;)

co sądzę o naszej lidze? banda cieniasów, za miesiąc dostają tyle, ile powinni dostawać przez 10 lat, ucząc się i kształcąc w klubie w trym okresie od 12 roku życia, jak pracownik ( to maks pensja, dostosowana do wieku i umiejętności. oraz długie kontrakty)

Panowie nawet Czesi nas leją, gdzie mają sumę kontraktów piłkarzy, taką jak jeden z Chorzowa?

a więc teraz REPREZENTACJA jak się dostanę, obiecuję, będę grał dla PiO

ironiczna wypowiedź, idę radować się wolnym czasem

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trotyl o ile pamietam to w 94 albo 96 mielismy drugie miejsce ale w olimpiadzie? Pamiętam że . Smuda był wtedy trenerem i grał Citko jeszcze . Super ten turniej był , a tak sukcesy polaków w piłce to tylko za tych okropnych komuchów było.:)

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nasza piłka nożna w końcu choć w połowie dorównała ligom zagranicznym trzeba rozpędzić to dziadostwo jakim jest PZPN na cztery strony świata, powołac nowy zarząd, złożony ze specjalistów a nie przypadkowych ludzi. W Polsce jest wielu świetnych młodych zawodników, sam kibicuje 2 ligowej drużynie, przez którą przewija się mnóstwo obiecujących grajków.

Polskie szkolenie jest do du....y, trenerzy nie potrafią wykorzystać potencjału młodych i zdolnych.

Blog o optymalizacji i projektowaniu stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności