Skocz do zawartości

Kopiowanie pomysłów przez "agencję"


zgred

Rekomendowane odpowiedzi

Mam klienta, któremu wykonałem optymalizację sklepu i po trochu go seo'uję ... sklep niszowy, branża też. Wszystko śmiga piknie ładnie i powabnie. Kilka dni temu klient dzwoni i pokazuje mi niemal identyczny sklep z identycznym asortymentem zoptymalizowany przez tę samą agencję sprzedającą skrypt internetowy... kopia jeden w jeden.

Miewacie czasem takie przypadki ?

Wiem, że przychodzi klient i mówi że chce kopie tamtego sklepu tylko skoro moje poprawki są identycznie przenoszone na inny sklep konkurencyjny przez tę samą agencję to ktoś się powinien w tejże agencji puknąć w czółko ??? (dodam, ze nawet błędy są powielone, które wyszły podczas pewnych dalszych etapów pozycjonowania i nie przeszły jeszcze etapu poprawek bo zastanawiamy się czy nie wdrożyć ich samemu)

Cholera Mnie bierze na takie zachowania ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Masakra. Jeżeli chodzi np. o animacje to gdy klient oprócz "wyplutego" klipu video chce dostać dodatkowo plik projektu After Effects, to płaci x10. W przypadku strony umieszczonej na serwerze może być trochę gorzej... Myślę, że powinieneś na przyszłość licencjonować swoje prace i w przypadku złamania postanowień licencji - zgłaszać sprawę odpowiednim organom.

Wspolczynnik.pl - darmowy katalog stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy uczy się od najlepszych:) Widocznie to takie pójście na łatwiznę. "Skoro on to tak zrobił, to tak widocznie musi być"

Aż ciekawi mnie jak wygląda taki sklep wdrożony przez Ciebie.

Kontakt: gg:7910861, PW
Zapraszam do sklepu: Sterkowski.pl - Czapki i kapelusze na każdą głowę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż ciekawi mnie jak wygląda taki sklep wdrożony przez Ciebie.

Brzydko - nie chciałbyś widzieć ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgred ale to nie jest ani wiedza tajemna ani coś wymyślonego przez ciebie. Ciekawe co w takiej optymalizacji podpada pod © albo licencjonowanie. Nic, oczywiście. I co takiego "wielkiego" ci "skopiowano" ;) Pomysł na dodanie przyjaznych URLi + TITLE i meta :)

Jak ktoś zaczynał to się uczył od innych później inni się uczą od ciebie. Tak to wygląda. Zaraz się tu pewnie zleci masa świętojxx "dziewic" i zaczną udawać że im wiedza z nieba spadła i będą pisać jak to "źli ludzie kopiują ich pomysły, oni by nigdy czegoś takiego nie zrobili".

Gdyby to napisał jakiś dzieciak to bym zrozumiał, bo to jakaś bzdura, coś jak płacz programisty o to, że inni też przenoszą count poza pętlę albo używają memkesza. Może czasem należałoby spojrzeć poza czubek własnego nosa w takim sensie, że sam te "pomysły" na optymalizację pewnie zerżnąłeś z ogólnodostępnych źródeł jeśli już tak chcesz się licytować o to "kto co wymyślił"? :P

>Miewacie czasem takie przypadki ?

Ja myślałem, że do każdego średnio inteligentnego gościa dotrze, że każda strona internetowa jest mniej więcej taka sama, różnią się jedynie klocki... miewam i co mnie to obchodzi? Jeszcze sobie pojęczmy jak jest źle bo pokemony robią fejsbuki za 100 złotych i nie płacą podatków :P

>Cholera Mnie bierze na takie zachowania

A mnie nie bierze, bo to tak działa. Pozostaje jedynie zmienić branżę, nie wiem. Sprzątanie, kopanie rowów, fryzjerstwo... a to raczej nie, też można skopiować "pomysł" na fryzurę :P Ogólnie wszystko co jest bardziej skomplikowane niż wbicie łopaty w ziemię albo machanie młotkiem i wbijanie tego samego gwoździa na taśmie produkcyjnej opiera się na kopiowaniu. Oczywiście możesz prowadzić święte krucjaty (właściwie nie wiadomo o co, o ustanowienie Zgredowego monopolu na SEO?) i się denerwować ale tak działa świat. Ktoś coś wymyśla a inni to naśladują. W tym wypadku pretensje są nieuzasadnione, bo naśladują coś czego nie wymyśliłeś.

Masakra. Jeżeli chodzi np. o animacje to gdy klient oprócz "wyplutego" klipu video chce dostać dodatkowo plik projektu After Effects, to płaci x10. W przypadku strony umieszczonej na serwerze może być trochę gorzej...
No to świetną (w sensie, że idiotyczną) masz politykę cenową ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, pewne rozwiązania są na tyle "pomysłowe" , że wpływają znacząco na pozycje witryny i jej widoczność w sieci. Dlatego czasami w pewnych określonych przypadkach ja sobie zastrzegam zakaz kopiowania/wprowadzania pewnych rozwiązań zarówno optymalizacyjnych jak i opracowanej strategii SEO dla innych witryn (czy to klienta czy też firmy wykonującej optymalizację czy wykonującej pewne prace kooperacyjne przy zapleczu.

edyta

ale się wkopałem ;)

zlodziejbeer.jpg

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję pomysleć co by sie stało jak by ktoś opatentował linkowanie stron ;)

A tak już troszkę poważniej, @zgred, jak coś wprowadziłeś nazwijmy to nowatorskiego, to grzecznie spytaj firmy skąd u nich w kodzie www pojawiły się Twoje błedy, skoro Ty im nie zezwoiłeś na to i tyle.

Napiszesz co to za niedobra firma, czy tak tylko sobie teoretyzujemy o praktyce :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezczelnie stwierdzę, że podobne to i może ale takich samych nie ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, pewne rozwiązania są na tyle "pomysłowe" , że wpływają znacząco na pozycje witryny i jej widoczność w sieci

Propaganda jak z SS, to kit który można wciskać ludziom, którzy na ikonkę IE wołają internet ;) Jakież to wielkie "innowacje" ma na koncie branża... sorry zatrudnia się ludzi za minimum albo stawki bliskie minimum, czasem coś zadziała innym razem nie. Nawet większość nie potrafi poprawnie PHP używać, czasem się jakieś ziarno trafi ślepej kurze. Tak to w skrócie wygląda, tu nie ma żadnej nauki ani teorii. Tylko testowanie i kwestia skali.

Teraz to oczywiście każdy mądry tylko ciekawe gdzie bylibyście wy byli gdyby każdy tak podchodził do sprawy. Jakoś was nie boli jak sobie używacie darmowych webserwerów i języków skryptowych do tego darmowych OS-ów i GIMP-a :) Większość tych wielkich SEO-innowatorów tnie koszty jak można i jedzie na darmowym sofcie. A później płacz bo "ktoś zrobił tak jak ja", no niebywałe ;) Trzeba było nie robić, to by nikt nie "skopiował" "pomysłu"...

To nie jest "interes" gdzie pakujesz miliony w R&D i zatrudniasz w zespole 5 doktorantów tylko praca rzemieślnicza. A to czego na co dzień używacie ma się tak do tych "innowacyjnych" SEO-sposobów jak kawałek sznurka do rakiety kosmicznej. Ktoś zmienił parę linków, dodał parę tagów i już wielka innowacja. Zejdźcie na ziemię.

Tak się zastanawiam jakie nakłady zostały poniesione na opracowanie tego innowacyjnego SEO-sposobu, który skopiowano :P W ogóle to można by na forum zakazać wymiany doświadczeń. Jeszcze ktoś trafi na waszą super-oseowaną witrynę, opisze to tutaj a ktoś inny sobie "skopiuje" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty pewnie siedzisz cicho jak Ci stronę kopiują 1:1? A to zostało zrobione o ile dobrze czytam 1 post

Czy uderzasz tylko do firmy Beera z jego pracownikami jadącymi arty w notatniku systemowym? ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście pisano o "skopiowaniu sposobu"... czyli jakieś bzdury. 1:1 czy nawet cały tekst to co innego. U nas jeszcze jest normalnie i głupkowate "pomysły" na podwójne kliknięcia czy inne subdomeny nie podlegają ochronie.

Wy płaczecie że 2 kioski mają podobne asortymenty i kopiują pomysł ułożenia gazet na półkach.

Czy uderzasz tylko do firmy Beera z jego pracownikami jadącymi arty w notatniku systemowym?
Twierdzisz, że Beer skopiował mój innowacyjny pomysł redukcji kosztów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz czy bzdura, bo nie zostało to napisane. No i z tego pokazuje mi niemal identyczny sklep z identycznym asortymentem zoptymalizowany przez tę samą agencję sprzedającą skrypt internetowy... kopia jeden w jeden. nie wynika że tylko ta "bzdura" została wdrożona.

No i to nie my namierzylismy tą stronę, a Klient, który zauważył, że w sieci pojawiła sie dziwnie podobna strona, a chyba musiała być dziwnie podobna, bo jakoś mi trudno uwierzyć, że ktos się burzy o to, że koleś sprzedaje to samo co on. ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności