Skocz do zawartości

Triada RIP, Sky Club RIP... kto następny?


Lesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kto mówi ze musisz rezerwować w sezonie wakacyjnym, ciężko zaplanować sobie to z uprzedzeniem? Po 2 gie są hotele co celowo nie współpracują z biurami podroży, wiec można mieć spokój od ekip co kradną jedzenie w bufetach szwedzkich i lądują ich w reklamówki :D Są małe prywatne pensjonaty gdzie śniadanie gotuje właścicielka, a obsługą to rodzina.

Każdy ma swoje przyzwyczajenia, ale ja nie lubię jadzic tam gdzie wszyscy i wcale nie place za to drożej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Lesiu - nie masz racji nawet w sezonie można "wyczesać" atrakcyjne ceny (Palolem - domek na plaży za 25 zeta doba, Wenecja 3 min od placu Św Marka apartament 2 os 80 euro doba) :) - z Palolem kłopot z dolotem ale jak ktoś sie nie boi indyjskich linii lotniczych czy kolei to w sumie za 3 tyś ma pobyt za który w biurze zapłaciłby ok 8-10K.

Ostatnio znajoma leciała z Gda do Warszawy za 20 złotych ...... Przez Oslo :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu przerażające. Na ten moment praktycznie żadnej firmie nie można ufać. Najgorsze jest to że dzieje się to z dnia na dzień. Współczuje osobom które miały ciekawe plany na wakacje.

ps. @Beerbant, mógłbyś podrzucić więcej info odnośnie tego apartamentu w Wenecji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam prywatne kwatery lub małe pensjonaty, lepsza atmosfera i przy okazji taniej, można tez fajny kontakt mieć z miejscowymi zamiast się kisić w pięknym Holetu do którego i tak tylko na noc przychodze albo w ogóle :)Tamten rok , druga połowa czerwca 30zł doba 50 metrów od morza , Bałtyk , koniec sierpnia Hel 40zł za dobe , a o Krymie za 1000zł już nie wspomnę. Szkoda że wakacje takie krótkie.A biura to tylko pośrednicy, dobre wakacje to nie przewidziane wakacje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VMline, dziś rano dowiedziałem się, że wśród znajomych są 2 osoby, które właśnie niebawem miały lecieć z Triadą. Oczywiście wszystko zostało opłacone. Zresztą podejrzewam, że nawet wśród nas jest masa ludzi, którzy choć częściowo opłacili swoje wczasy z Triadą. Cały czas się zastanawiam kto następny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nietrafione, niby kapitał jest, a jakoś orbis również zniknął...

Fakt ITAKA wygląda ok, ale szczerze powiedziawszy, bałbym się i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Lesiu dałem ten link, bo tam o Tradzie było wspomniane

a chyba się tego temat tyczył prawda?

Jak jednak pokazał przykład Triady, opieranie wniosków o kondycji finansowej poszczególnych touroperatorów na podstawie samych tylko obrotów nie jest dobrym pomysłem. Z tego powodu, w tegorocznej edycji rankingu zestawiono również wysokość sum gwarancyjnych oraz liczbę klientów. W tegorocznym rankingu zapytano zarówno o kapitał zakładowy, czyli ten, który wniesiono na początku działalności firmy, jak i kapitały własne, czyli fundusze, z którymi touroperator zamyka rok. Firma, która ma duży kapitał własny, może dopuścić jednoroczną stratę. Prawdziwy obraz finansowy touroperatora wyłania się więc z zestawienia minimum trzech wartości: obrotów, kapitału własnego oraz zysków lub strat.

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet upadek Triady, mimo że bolesny dla branży, przeprowadzony został tak, że nie ucierpieli na nim klienci.
Dobre sobie :D

https://www.rp.pl/artykul/856668.html - jakie ciekawe wypowiedzi pani Dral z zarządu spółki

Z upadającą spółką Triada nie mamy nic wspólnego. Jeszcze w tym roku wejdziemy na giełdę. Zamierzamy stać się największą grupą turystyczną w kraju – deklaruje członek zarządu biura podróży Sky Club Agnieszka Dral
Triada, czy teraz BBPT, nie ma żadnego wpływu na działalność touroperatorską, a zatem nie ma obecnie nic wspólnego z marką Triada. Za wysyłanie turystów za granicę odpowiada całkowicie Sky Club. A sytuacja finansowa naszej spółki jest bardzo dobra. W ostatnich tygodniach jej kapitał zakładowy został podniesiony do 13 milionów złotych. To oznacza, że jest większy nawet od kapitału największego touroperatora na polskim rynku – Itaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu przerażające. Na ten moment praktycznie żadnej firmie nie można ufać. Najgorsze jest to że dzieje się to z dnia na dzień.

Takie rzeczy rzadko kiedy dzieją się z dnia na dzień, to na ogół długotrwałe procesy. W tym konkretnym przypadku przynajmniej kilka miesięcy było wiadomo, że coś tam śmierdzi.

Ja nie trawie turystyki leżakowej więc mnie takie rzeczy omijają, ale rozumiem tych, którzy chcą mieć wszystko w d*, położyć się na plaży lub przed basenem i nic nie robić 2 tyg. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normanos, z jednej strony można by część winy zrzucić na turystów, bo nie sprawdzają biur, z których korzystają. Z drugiej strony dochodzi do absurdu, gdzie klient musi każdorazowo sprawdzać firmę przed skorzystaniem z jej usługi. Zgadzam się w pełni z faktem, iż było wiadomo, że coś tam jest nie tak. Skoro była sobie triada i nagle triada ma problemy, usługi są realizowane przez spółkę córkę to chyba wiadomo, że coś nie halo. Weźmy tylko jeszcze pod uwagę to, że nie każdy wiedział, iż triady jako takiej już nie ma. Wczoraj rozmawiałem z 2 osobami, które korzystały kiedyś z usług triady i pojęcia nie miały, że triada to sztuczny byt w postaci marki, a usługi są realizowane przez inną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ja jestem zwolennikiem tego typu turystyki, oczywiście pozwiedzać też lubię, ale jak jadę na wczasy to chcę mieć dokładnie tak jak napisałeś w drugim akapicie :D

Edycja: https://www.rp.pl/artykul/908251.html

Pracownicy Triady są zszokowani jego postawą. W Sky Clubie pracuje około 100 pracowników samego Skya i dawnej Triady, teraz stracą pracę. Podejrzewają, że Panek wszystko zaplanował jeszcze przed odejściem ze Sky Clubu. Teraz podobno zakłada własne biuro podróży, w Internecie. Niestety, nie udało nam się w środę z nim skontaktować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A biura to tylko pośrednicy, dobre wakacje to nie przewidziane wakacje

Tą "nieprzewidywalność" akurat biura podróży potrafią zapewnić ;)

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaq, tylko ta nieprzewidywalność może się odbić na klientach. Skoro inne biura podróży czyją się mocne finansowo, nawet jeśli nie są, to czy teraz nie podniosą cen? Polska (niekoniecznie dotycząca Polski) turystyka zorganizowana do najtańszych nie należy, a może się stać jeszcze bardziej kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności