Skocz do zawartości

[program] Wyszukujący w katalogach, preclach, google, sie, PR Ultra SEO Master UCM


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

IMHO nie ma wyrazen zaawansowanych ;) kazde wyrazenie to poprostu zapytanie do Googla na ktore uzyskujemy odpowiedz. Mozna uzywac nieco rozbudowanych footprintow zawezajacych wyniki do okreslonych skryptow czy czasookresu, ale to nie ma wplywu na harvest innego niz ilosc wynikow. Wiec albo wyniki sa albo ich nie ma. Jak ich nie ma to raczej jest to wina badz blednego zapytania badz aktywacji przez Google mechanizmow ochronnych przed zautomatyzowanymi zapytaniami.

Sprawdz jaki wynik daje ten footprint w Googlu tuz po tym jak USM przestanie harvestowac uzywajac tego samego IP i zobacz jaka dosteniesz odpowiedz od Googla. To ci powinno nieco pomoc ;)

search_auditor_500x80_bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USM kompletnie się zatrzymuje na takim zapytaniu i nie sposób iść dalej.
A z ilu współdzielonych proxy korzystasz ? Zapytania o małej żywotności IP to są te zawierające w sobie operatory jak inurl, site, intitle https://www.googlegui..._operators.html ... Niestety google takich zapytań nie traktuje jako "standardowe wyszukiwanie" i ilość żądań z jednego IP np IP proxy zwłaszcza współdzielonego drastycznie spada.

--------------------

Musiałem sam sprawdzić jak działa, więc zrobiłem test na footpriint: powered by wordpress + nazwa kategorii wyszło 21 pozycji footprint.

USM G*** Harvester z zewnętrznym proxy API pobrał 20391 wyników co jest przedstawione na: nagraniu z harvesrowania. Program na nagraniu był uruchomiony na najsłabszym VPS'ie z oferty V-NET.PRO.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co napisałeś ale przy naprawdę prostych zapytaniach typu "powered by wordpress" + keywords odrazu dostawac bana...

Ostatnio Google uznaje zapytanie "powered by wordpress" jako spam i podrzuca obrazki do przepisywania. Zamień to na np "by wordpress" albo rozdziel "by wordpress"+"powered".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ostatnio Google uznaje zapytanie "powered by wordpress" jako spam

Nie sądzę, by to co piszesz było TRUE, bo jak widać na załączonym nagraniu nadal można pobierać wyniki z takiego zapytania.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tym, że jak ręcznie sprawdzałem to bardzo często na odpytanie "powered by wordpress" Google podrzucało mi obrazki do przepisania. Zauważyłem to tak od około tygodnia, że coś z tym odpytaniem G zaczęło kombinować. Może się wzięli za odpytywanie standardowych stopek. Takie są moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to podejrzewam, że samo Powered by + ****** może być wyrażeniem kluczowym o szybszym banowaniu.

Ale nie ma co dywagować dalej na ten temat, bo jest jak jest.

Tak, czy inaczej za pomocą proxy jeszcze idzie i pociągnąć Powered by + . Oczywiście nie za pomocą 10 proxy nawet nie ważne czy publicznych czy też prywatnych, bo zarówno te jaki i te drugie dostaną w końcu bana na żądania z danego IP :pisze:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokładanie captcha przy harvescie niema nic wspólnego z zapytaniem (częstotliwość tego zapytania bo IP banuje się szybsze na inurl na przykład), a stanem proxy (ilością ostatnich zapytań od niego lub obecność na liście wydającej "podejrzane: zapytania). Neostrada niema nieograniczonej liczby IP, to że dostajesz nowe IP ( po restarcie routera) z puli wcale nie znaczę że nie było już używane wcześniej do takich zapytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z harvesterem pobiera wszystko co ma pobrać (proxy) i startuje po czym zapętla się na footprintach i mieli zamiast przejść dalej nie pobiera przy tym nowych proxy. Problem występuje na różnych footprintach WP, Wiki, Seoki, Buddypress itp. Darku czy jest możliwość ustawienia przez Ciebie w harvesterze, aby USM dla jednego footprintu wykonywał max np 10prób na różnych proxy ? i przechodził dalej jak nic nie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności