Skocz do zawartości

Szyfrowanie danych przesyłanych w firmie


Bodhistawa

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj, bo wiem, że są tu spece od wszystkiego i lubię to forum.

Zastanawia mnie problem szyfrowania wrażliwych danych w firmie. Mowa o bazach danych zawierających dane klientów itd. Jak poradzić sobie z zabezpieczeniem plików na dysku wiem, ale co w wypadku konieczności pracy zdalnej przez pracowników? Czy jest możliwość, że ktoś przechwyci dane wysyłane przez internet z serwera firmowego do innego komputera, na którym zainstalowana jest wersja stanowiskowa programu ERP? Czy może są jeszcze inne zagrożenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, że ktoś przechwyci dane wysyłane przez internet z serwera firmowego do innego komputera, na którym zainstalowana jest wersja stanowiskowa programu ERP? Czy może są jeszcze inne zagrożenia?
Jeśli dane wysyłane są w bezpiecznym połączeniu HTTPS to nie.

Inne jeśli dane są SUPER tajne i $$$ zawsze możesz liczyć się z fizyczną kradzieżą komputera w celu ich pozyskania.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności