Skocz do zawartości

Koniec chomikuj.pl ?


Kapitan Seo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To niby po co się ubezpieczają, skoro można niby "skopiować"?

No właśnie po to żeby skopiować, przecież sama gra np. na xboxa również się nie skopiuje, trzeba zainwestować w czip, nagrywarkę itd.

Chciałem jedynie pokazać że [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] zawsze dorobi filozofię do tego co robi. Ale ściągajcie dalej to polska kinomatografia osiągnie jeszcze większe dno bo żaden producent nie wyłoży 20 mln. żeby zwróciło się 10 mln.

A większość klientów to dzieciaki które nie mają pieniędzy. Bo żaden rodzic nie będzie tak głupi, żeby dziecku dać 60 PLN na kawałek plastiku który można ściągnąć z sieci.

Kupi, kupi, skoro kupują smartfony, quady to i kaska na grę się znajdzie, chciałbym zauważyć że co trzeci pracujący Polak ma pensję ponad 4000 więc jest komu kupować. Zresztą co 3. samochód na ulicy jest wart 50.000+

Tłukło się szyby w piwnicach, obijało smaochody (nie takie ładne jak teraz ale zawsze), za bardzo nikt nas nie gonił, trawnik z nazwy to było wydeptane klepisko...

Gierki to mieliśmy w lesie jak ganialiśmy harcerzy i robiliśmy na nich zasadzki albo rywalizacja międzyblokowa (wyż 80, spora populacja była w każdym bloku, nawet na klatce)... Podpie.... młotków ojcom, gwoździ, brzeszczotów, jakoś trzeba było zbudowac ten domek na drzewie.

Później to już trochę motoryzacji, rowery zamienione na motorynki, jakas wsk-a czy jawka...

Teraz też tak to wygląda? Chyba nie, więc po co mądrzycie się skoro dokładnie zdajecie sobie sprawę, że dzieciarnia namiętnie toleruje tylko mordobicia i naparzanki na monitorze.

Przecież dzisiejsze szkoły to dopiero wylęgarnie bandytów, z roku na rok wzrasta liczba pobić w szkołach a o wieku inicjacji seksualnej nie wspomnę.

Druga sprawa, że kiedyś gry były drogię, ale prawdziwe perełki wychodziły rzadko, a potem grało się w nie miesiącami. Dzisiaj gry są jeszcze droższe, jest ich więcej, a ich fabuła jest coraz krótsza.

I koszty produkcji są obecnie 10x wyższe. Nowości na pc pod koniec lat 90. chodziły po 160, dzisiaj - 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trafny argument. Sam ściągałem gry jako dzieciak, bo zwyczajnie moich rodziców nie było stać na kupienie mi gry za, dajmy na to, 100 zł. Nawet na święta pod choinkę dostawałem gry z nazwą napisaną markeren na płytce "Platinum" ;)Pieniądze jakieś tam się zarabiało (zbieranie wiśni, roznoszenie ulotek), ale to szło na kupno nowej piłki, czy koszulki z ukochanym piłkarzem. Teraz stać mnie na kupno gier i to robię. Inna sprawa, że robię to rzadko i tylko na psp - bo gry tanie i dobre na pogranie godzinkę, dwie.

I to jest kwestia, której dystrybutorzy zdają się nie zauważać. Poprzez piracenie wychował się konsument, który jeżeli jest w posiadaniu większej gotówki postanowił coś zakupić. Osoby, które nie wyrobią sobie w młodości nawyku grania/czytania/oglądania filmów (niepotrzebne skreślić) później już raczej się do tego nie przekonają.

Dobrym przykładem są użytkownicy Corela czy Photoshopa. Już widzę ile osób w początkach swojej przygody z tym oprogramowaniem miało je z legalnego źródła. Jednak później jakiś odsetek z nich przynosi dochody producentom. Po założeniu firmy muszą kupić już legalne oprogramowanie lub zostają zatrudnieni w firmie, która też musi je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z grami bo nie gram, moja przygoda z tym się skończyła na commodore c64 gdzie na jednej kasecie było 20 gier .

ale filmy sciągam jak leci . Obecnie na swiecie robi się tak marne filmy że nawet 10zł bym nie dał .Efkety może są ale fabuła jak z gimnazjum nawet tych wielkich reżyserów. Owszem czasami są perełki to wtedy kupuje ale rzadko .Ktos tam mówił o Polskiej kinematografi , obecnie nawet gdyby im dać 100milionów na film to zrobią gniot na kształ amerykańskich. W komunie z 10 krotnie mniejszym budżetem robiono 100 razy lepsze filmy :) Tak to jest ajk się tępo zgabia gnioty od amerykanów :)

A mi sie wydaje że google tworzy serwis na wzór Chomika , która wytwórnia podskoczy google i która chce zniknąc z wyszukiwarki ze swoimi filmami :D

Reklama w internecie - baza firm - katalog firm + seomaster script

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jedynie pokazać że ... zawsze dorobi filozofię do tego co robi

Ja nie ściągam jak mogę kupić, bo 100 to niska cena za to, żeby nie musieć się użerać z "pomysłami" ruskich krakerów czy ruskiej mafii. Ale ostatnio coś odnoszę wrażenie, że nawet ci ruscy przestępcy bardziej szanują swoich nie płacących użytkowników, niż wydawcy gier płacącego klienta.

Jak ktoś ściąga grę to przynajmniej może się spodziewać że mu coś wejdzie na kompa, jak normalny człowiek kupuje to chyba może oczekiwać, żeby wydawca nie ładował mu do systemu konia trojańskiego w postaci origin. Co za niedługo? Może żeby skorzystać z tego za co zapłaciłem będę musiał zainstalować Chrome, toolbar Alexa i testową wersję Norton Internet Security?

Kupi, kupi, skoro kupują smartfony, quady to i kaska na grę się znajdzie, chciałbym zauważyć że co trzeci pracujący Polak ma pensję ponad 4000 więc jest komu kupować. Zresztą co 3. samochód na ulicy jest wart 50.000+
To samochody na kredyty które ludzie spłacają przez pół życia... a jeśli chodzi o gry to za niedługo z instalacjami, sprawdzaniami, aktywacjami i updateami przeciętny użytkownik będzie się pierdxxlił dłużej niż potrwa ewentualna rozrywka kiedy już się to co kupił raczy odpalić i przejdzie przez tą katorgę.

No chyba, że w międzyczasie padnie jakiś "serwer licencji" albo Steam "uzna", że w Empiku sprzedają pirackie gry.

Gdybym miał wybór: legalnie albo +50 PLN i z chomikuj, to bym ściągnął droższą grę z chomikuj. Przynajmniej nie trzeba byłoby aktywować i nie powiązałoby się to z jakimś kontem na origin, steam czy innym gxxie, tak, że jak ktoś kupuje grę do domu to chyba powinien kupić po 1 kopii na każdego członka rodziny.

Za niedługo pewnie jeszcze oddzielne łącze. Bo gra "zobaczy" że jeden gość gra z laptopa, drugi z PC-ta na tym samym IP, założy więc, że to kafejka internetowa i się zablokuje do chwili zakupu licencji komercyjnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie sądzę żeby pozew przeciwko chomikujowi miał sens. Nie wydaje mi się, żeby można było wygrać przeciwko nim sprawę, a każdy pozew to strzał w stopę firm i stowarzyszeń, które tak robią. Mamy prawo takie, jakie mamy, zupełnie niedostosowane do internetu. Na dodatek piractwo utożsamia się z kradzieżą, co moim zdaniem nie jest zbyt mądre, bo kradnie się coś, co druga osoba ma, a nie co mogłaby potencjalnie mieć (nie jest tak, że jak ktoś obejrzy piracki film ściągnięty z netu, to kino, albo sklep nie zarobi na sprzedaży, bo większość osób i tak by nie poszła, nie kupiła).

A co do gier i tego jak długo można się w nie bawić, to najlepiej mieć gry logiczne, albo strategiczne - te są wciągające przez znacznie dłużej niż strzelanki czy RPGi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys, jakies 3lata wstecz, kupilem pewna gre, niestety okazalo sie ze komputer mialem za slaby

ostatnio zrobilem upgrade, ktorego skutkiem ubocznym przestal mi dzialac cd-rom

zrobilem obraz plytki u kumpla i wgralem z pendrive...

po kolejnym straconym pol dnia na proby urucomienia "legalnego" wkurzylem sie i wgralem cracka z chomikuj

tak wiec stalem sie uzytkownikiem pirata za +/- 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dzisiaj im coś takiego wysłałem :P

ugoda.jpg

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności